Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (2205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
19 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
62.444
Cevap
638
Favori
2.482.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
65. Sırada  bugün en iyi #25
Sayfa: önceki 22032204220522062207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smyrna17

2021 peugeot bayilerde varmi ne gibi fiyat ceriyorlar? Internetten gordugum 5008 ile 3008 arasinda allure icin 25bin fark var. 5008 almak daha mantikli geliyor su an
    Büyük araç severseniz 5008
    Geniş diz mesafesi severseniz 5008
    Büyük bagaj severseniz 5008

25.000 tl verip yaptiramayacaginiz özellikler var.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Necdet_Pek kullanıcısına yanıt

Zaten olumsuz bir durum olursa , ücret karşılığı bakım denirse bu bakımı es geçeceğiz.

Araç sahibi 65 yaş üstü olduğu için kullanılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

• Baksanıza 25k try dizel allure farkı, sanırım 3008 olsn talepten dolayı 5008 civarına gelmiş fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyrna17

Dediğim gibi kullanım amacınıza göre karar vermelisiniz.

Şimdiden hayırlı olsun.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: riderman

Zaten olumsuz bir durum olursa , ücret karşılığı bakım denirse bu bakımı es geçeceğiz.

Araç sahibi 65 yaş üstü olduğu için kullanılmıyor.

Euro Repar da bakım öneririm.

PSA Şemsiyesi altında mini servis. Hem de ekonomik oluyor. Yıllardır gidiyor ve son derece memnunum.

Tabii ben en geç 2-3 ayda bir gittiğim için yıllık toplamda ciddi fark yaratıyor. YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU 

• quote:

Orijinalden alıntı: Tegmen74

Bu mesaj silindi.

Tek mesajlı trolleri dikkate almanıza gerek yok.

Bence araçtan "nefret" ettirmek için bunları ortalığa salmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: riderman

Arkadaşlar şöyle bir problem ile karşılaşdım.
    Full servis paketi olan aracı bugün servise bıraktım fakat sonuç olumsuz oldu.
    Aracın faturası 30.11.2016
    Ruhsat tescil 10.12.2016
    Full servis sözleşmesi 13.12.2016

Şimdi bu tarihler ışığında servis full paketin sona erdiğini söyledi.
    Garanti faturanın kesildiği zaman başlar diye belirtti.
    Gene de servis danışmanı genel müdürlüge mesaj attı fakat hala bir cevap gelmedi.
    Araç da bu gece servis de kaldı.

Bu durum da ne yapılabilirim acaba arkadaşlar.

Maalesef, hiçbir şey yapamazsınız.Garanti faturanın kesildiği tarihten itibaren başlar.

• YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Arkadaşlar, en son harita 18.0.0-r0 haritası sanırım, dün aracıma yüklemiştim, bugün de burada paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 3 Aralık 2020; 11:0:37 >
  • YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Bu da My Peugeot App'de gelen en son yazılım, onu da bu sabah güncelledim.

• Arkadaşlar, navigasyondan trafik bilgisi almak için ayrıca bir ücret mi ödeniyor, bilgisi olan var mı, sanırım sadece kablosuz ağ bağlantısı yeterli değil trafik bilgisi alabilmek için.

Bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum, teşekkürler.

• geng G kullanıcısına yanıt
    Baglanabiliyo musun bare mypeugeot app'e
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariscan111

aynı sorun bende de var. Araca internet verdim fakat uyumsuz donanım hatası alıyorum. bende vaz geçtim yapmaktan :)

Hocam ben yaptım. işin kilit noktası Peugeot Update kullanmamak. :)

Her iki güncellemeyi de ayrı ayrı indirip kurduğunuzda sorun olmuyor. Güncellemenin nasıl yapılacağı bu konu içinde detaylı anlatılmıştı, o şekilde yapınca sorun olmadı bende.

Ben de Ankara'dayım ve bu yetkili servis olayına ben de kafayı taktım. Bakın bazı servisler açık yağ koyuyorlar. Bu açık yağın markası ne viskozitesi ne onu bir tek Allah biliyor. Peki her motor ve araç için ayrı yağ bidonu mu bulundurulur yoksa iki üç çeşit yağdan ne koyarsan gider abi mantığı ile her araca aynı yağları mı koyuyorlar? Atıyorum bir yetkili servis 10-20 çeşit yağ kullanıyor olsun. Bu adamların 10 çeşit açık yağ bulundurduğu bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Şimdi sen servis başına 1.500 lira alacaksın, ama orijinal yağ kullanmayacaksın. İnanılır gibi değil! Kilometresi dolmadığı için mazot filtresini de değiştirmeyeceksin. Fren hidroliği zaten allah'a emanet. Normalde Peugeot iki yılda bir fren hidroliğinin değişmesi gerektiğini rutin bakım planında yazıyor, ama yetkili servis bunu yapmıyor gerekçe çok basit "Gerek yok abi".

30.000 bakımı normalde 15.000 bakımından daha pahalı, ama yapılan işlemler hemen hemen aynı. Aracın eğer 30.000 km yapmadıysa mazot filtresini "gerek yok abi" deyip değiştirmiyorlar, ama fiyattan da bir indirim söz konusu değil! Ama gel gör ki o balatalar bir miktar aşınmış olsun. Hemen değiştirmek isterler! Belki adam o balatayla 50.000 daha yapar ne malum? Yok yok değiştirelim.

Uzun lafın kısası adamlar işlerine gelmeyen şeyleri yapmamak için diretiyorlar. Bizi garanti sopası ile korkutup yıllık bakım adı altında haraca bağlamışlar. Ha, o bakımı da eksiksiz, mükemmel ve hakkını vererek yapsalar gene içim yanmaz, ama gel gör ki adam her bakım kaleminden kâr etme derdinde. Parasını fazla fazla aldığı halde!

• Focal ses sistemli 3008 lerde (özellikle 2017 gtline modellerde) yaşanan aralıklarla giden radyo sesi park sensör sesi sorununun çözümü resimdeki TSB amfi güncellemesini yaptırmak arkadaşlar👍bu TSB ile servise gittim durumu anlattım ilgili tsb yi buldular. araç diagnoz cihazında iken bu bültendeki belirtilen kodlardan biri çıkarsa bu güncellemenin yapılması şart. Böylece Amfinin yazılım sürümü güncelleniyor. bende hata kodu ce63 çıktı. Yarım saatlik bir işlemdir. Bu dertten çok muzdarip olmuş biri olarak bu sorunu yaşayan arkadaşlara bir yardımım olur umarım🙏

Not: bu güncelleme bizim yapabileceğimiz bir şey değil, uzaktan güncelleme ile yetkili servis yapıyor sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trschumi -- 3 Aralık 2020; 16:15:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

Arkadaşlar, navigasyondan trafik bilgisi almak için ayrıca bir ücret mi ödeniyor, bilgisi olan var mı, sanırım sadece kablosuz ağ bağlantısı yeterli değil trafik bilgisi alabilmek için.

Bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum, teşekkürler.

Hocam ilk 3 yıl ücretsiz. Ancak servisi aktive etmeniz gerekiyor www.mypeugeot.peugeot.fr üzerinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

Maalesef, hiçbir şey yapamazsınız.Garanti faturanın kesildiği tarihten itibaren başlar.

Alıntıları Göster
    Muhtemelen musteri memnuniyeti olumlu yanit verirler.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Aslına bakarsanız bu hizmet ilk 3 sene bedava. Ama bildiğim kadarıyla 1-2 aydır bu hizmeti Türkiye'ye vermiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ivanlocke

Aslına bakarsanız bu hizmet ilk 3 sene bedava. Ama bildiğim kadarıyla 1-2 aydır bu hizmeti Türkiye'ye vermiyorlar.

Az önce denedim siz böyle yazınca. Çalışıyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 3 Aralık 2020; 18:42:33 >
  • Arkadaşlar merhaba Peugo 3008 1.6 benzinli 180 beygir eat 8 acitve prime adition mı? yoksa aynı segment dizel 1.5 blu hdi acitve prime adition mı önerirsiniz? Arada 25 bin tl fark var. Yıllık 20 bin km felan yapıyorum.

• 
Sayfa: önceki 22032204220522062207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.