Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (2163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.433
Cevap
638
Favori
2.482.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21612162216321642165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Balatalar için Marka tavsiyesinde bulunacak var mı acaba? Yakında balataları değiştirmem gerekecek ama servisler çok yüksek maliyete yapıyor. Aracımın daha 8 ay garantisi var. Şu an 40 bin km'ye yaklaştım.

Dışarıda peugeot orjinal balatalar 390 lira, Peugeot ürünü olan Eurorepar marka olanlar ise 140 lira civarında. TRW, Bosch ve Ferodo gibi markalar ise 150-200 tl aralığında. Önceki Opel aracında GM marka yerine TRW taktırmıştım ve sorunsuz bir şekilde çok daha uzun gitmişti. Tavsiyesi olan varsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Yorumlardaki arkadaşların bahsettiği gibi rot balans çözüm olur mu acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • trschumi kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda navigasyon yok ancak olsa da kullanamazdım söylediğiniz sebepten muhtemelen , yol özürlü bir insanım , telefonumu asıp yandexi kullanıyorum hocam tavsiye ederim ama köy yollarına dikkat etmek lazım 50 yıldır kullanılmayan yollar bile mevcut ancak genelde çok dopru sonuçlar veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Balatalar için Marka tavsiyesinde bulunacak var mı acaba? Yakında balataları değiştirmem gerekecek ama servisler çok yüksek maliyete yapıyor. Aracımın daha 8 ay garantisi var. Şu an 40 bin km'ye yaklaştım.

Dışarıda peugeot orjinal balatalar 390 lira, Peugeot ürünü olan Eurorepar marka olanlar ise 140 lira civarında. TRW, Bosch ve Ferodo gibi markalar ise 150-200 tl aralığında. Önceki Opel aracında GM marka yerine TRW taktırmıştım ve sorunsuz bir şekilde çok daha uzun gitmişti. Tavsiyesi olan varsa sevinirim.

Euro Repar da orijinal taktırın. Fren işinde öncelik güvenlik olmalı. Ayrıca garantisi de bozulmaz.

• mehmetersanuzun M kullanıcısına yanıt
    Benim cam düğmelerinin olduğu kısımda elle zorlayınca gıcırdama geliyor ama araç hareket halindeyken hiç yok , olursa ilerde akaplatabiliyorsam kaplatmayı deneyeceğim zaten çok sert o kısın çıkarsa şaşırmam

• Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Servisde orjinalinin ATE markası olduğu söylendi 790 tl ye ön balataları taktırmıştım 6 ay önce

• trschumi kullanıcısına yanıt

ATE çok iyi bir markadır. Ben orjinal ürün olarak onu kullandıklarını bilmiyordum. Şu an servis 900 lira istiyor, açıkçası o kadar para vereceğime orjinalini dışarıdan alır taktırırım, babam oto tamircisi zaten.

Eurorepar orjinal ürün olmasına rağmen 2. Kalite bir ürün diye biliyorum. O yüzden belki TRW, Bosch veya Ferodo kullanan varsa tecrübesini bilmek istedim.

• Necdet_Pek kullanıcısına yanıt

Hocam Eurorepar Peugeot'nun orjinal parçalarının alt kalitesinde ürettiği parçalar diye biliyorum. Bosch markasının domine ettiği yedek parça endüstrisinde PSA grubu araçlar için yeni servis/hizmet noktaları açma girişiminin bir ayağı bu ürünler. Yakında birçok yerde geniş bir hizmet ağı (euromaster gibi) olacağını düşünüyorum. Sanırım da birçok Peugeot kullanıcısı garanti bittikten sonra fiyatı daha uygun olduğu için Eurorepar ürünler ile periyodik bakımı yapacaktır. Şu an mesela servislerde orjinal ürünlerle bakım 1400 civarıyken eurorepar ile 850 civarında.

Eğer kalitesi ve ömrü iyiyse Eurorepar da bir tercih olabilir ama belki aramızda Bosch, TRW veya Ferodo kullanan vardır diye kullanım tecrübesini duymak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Hocam Eurorepar Peugeot'nun orjinal parçalarının alt kalitesinde ürettiği parçalar diye biliyorum. Bosch markasının domine ettiği yedek parça endüstrisinde PSA grubu araçlar için yeni servis/hizmet noktaları açma girişiminin bir ayağı bu ürünler. Yakında birçok yerde geniş bir hizmet ağı (euromaster gibi) olacağını düşünüyorum. Sanırım da birçok Peugeot kullanıcısı garanti bittikten sonra fiyatı daha uygun olduğu için Eurorepar ürünler ile periyodik bakımı yapacaktır. Şu an mesela servislerde orjinal ürünlerle bakım 1400 civarıyken eurorepar ile 850 civarında.

Eğer kalitesi ve ömrü iyiyse Eurorepar da bir tercih olabilir ama belki aramızda Bosch, TRW veya Ferodo kullanan vardır diye kullanım tecrübesini duymak istedim.

Euro Repar larda isterseniz PSA onaylı "muadil" parçalar kullanabileceğiniz gibi isterseniz orijinal parçalar da kullanabilirsiniz. Seçim hakkınız var.

İşçilik daha ekonomik olur ve en önemlisi araç garantiniz bozulmaz.

Ben garanti bitmeden de gidiyorum. Hatta 308 kullanırken garanti süreci boyunca gittiğim Euro Repar faturalarını ibraz ederek garanti bittikten sonra iyi niyet garantisinden yararlanarak ve bir kuruş bile ödemeden arka traversden gelen çıtırtı sesi onarımını yaptırmıştım.

Garanti süresi içinde veya devamında Euro Repar lara gitmekte bir sakınca yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necdet_Pek -- 17 Ekim 2020; 10:3:42 >

• Kapı çıtası tırnaklı imiş. Çekip çıkardım. Tek satılmıyor meret ya takım olarak ya da alt plastiği ile birlikte satılıyor.

• bu aracı anlayamadım ön panjur allure elegance değil diyor ama içeride baldır destekli koltuk var https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-cam-tavanli-boyasiz-peugeot-3008-1.6-bluehdi-allure-elagans-871790544/detay

• Yeni 3008'i tasarım ve donanım olarak gerçekten çok beğendim aracın iç dizaynı çok şık ve konforluydu bence.

• Araç Allure,

Elegance değil.

• sakura71 kullanıcısına yanıt

Parça plastik mi metal mi?

• bunkerops kullanıcısına yanıt

Aksesuar olarak satilanlae (orjinal olmayan) paslanmaz çelik ama orjinal i merak ettim bende.

• acquiles kullanıcısına yanıt

allure ve elegance arasındaki belirgin farklar nedir bilginiz var mı

• Makyajlı 3008.

Gece görüşü ve arka havalandırma altına 2 adet usb gelmiş detay farklar olarak.

Multimedia ekran değişimi ve ahsap desenli konsol ve bordo deri döşeme daha önce de belli olmuştu.
    https://www.youtube.com/watch?v=V_VOOrNAoro&feature=youtu.be

500 bini gecer geldiğinde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Aksesuar olarak satilanlae (orjinal olmayan) paslanmaz çelik ama orjinal i merak ettim bende.

Aynen ben de:)

Eğer kapı bandında hasar yoksa bence, orjinal parçayı kapı bandı ile almaya gerek yok. Tabi nikelay kaplamasının parlaklığına dikkat etmek lazım orjinal ile aksesuar olarak satılanlar arasında fark olmuyorsa.

Zira fiyatları ortada

• Led far, kablosuz şarj, ön kamera, çevre görüş, otomatik park, adaptif hız sabitleyici, kör nokta, şerit takip ve bir kaç ek donanım var elegance pack lerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Parça plastik mi metal mi?

Metal malzeme. Biraz düzelttim taktım tekrar içime sinmedi. Yan Sanayi omsaline marka alıp tek parçasını kullanıp diğer 3ünü İnternete satışa koyacağım.

• 
Sayfa: önceki 21612162216321642165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.