Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (2000. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.413
Cevap
639
Favori
2.478.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19981999200020012002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 180hp de bakim aralığı 20 bin km mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaansa K kullanıcısına yanıt
    205 lastik ölçüsünün 3008e uygun olmamasi ile ilgili bir durum.
    PSA Türkiye yollarını fransanin kaymak gibi otabanlari gibi olduğunu düşündüğü için limite bir tasarım tercih etmis.

Tr ye 205 lastik getirmek hata..
    19 getiriyorsan 235 ile vereceksin. Yada hiç uğraşmayıo 18 ile devam edeceksin ki en doğrusu o konfor da düşünürsek.

Bu lastik olayı için çok bilimsel olmaya gerek yok göz bile algılıyor aslında.

Bir araca tam. Arkadan plakalik seviyesinden bakın, lastik genişlik leri gözünüze ince veya kalın geliyorsa orantı olarak bir gariplik vardır..

Dün bir gtline onu deydi, lastikler sanki emenat takılmış gibi..
    Bunu görmeyip ısrar etmek neyin çabası PSA da çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Temmuz 2020; 13:22:56 >
  • Merhaba arkadaşlar ,malûm kış gelmeden kışlık lastik alayım diyorum.225/55/18 için en uygun fiyatlı olarak Petlas w671 görünüyor.Tavsiye eder misiniz?.Tanesi 605 ₺?..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar çarpışma önleyici hız sabitleyici devredeyken mi işe yarıyor sadece yoksa kapalıyken de yakında araç var uyarısına uymazsak frene basmazsak devreye girer mi

• acquiles kullanıcısına yanıt
    19 inch konusunda size sonuna kadar katılıyorum.Hadi 19 yaptınız bari jant genişliğini 7,5veya 8 inch yapsaydınız.O da yok!..

• yuxexesahmet kullanıcısına yanıt
    Çarpışma önleyici açılıp kapatılan bir sistem değildir.. Sürekli devrededir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Temmuz 2020; 15:48:21 >
  • yuxexesahmet kullanıcısına yanıt
    Sadece hız sabitleyici devredeyken işe yarıyor.Diğer türlü sadece ekranda yazıyla beraber dikkatli olman için sesli ikaz veriyor.Frene basmamazlık yapma sakın?..

Devrede ama sadece ikaz edip sesli uyarı veriyor.Araca fren yaptırmıyor diye biliyorum..Kendi fren yapıyor mu diye denemedim şahsen!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entelbamya -- 12 Temmuz 2020; 15:51:11 >
  • entelbamya kullanıcısına yanıt
    Bilginizin kaynağı?

Acil freni kolayca test etme şansınız pek yok. öndeki araca çarpacak gibi ilerleyebilecek kadar cesaret göstereceğinizi pek sanmıyorum

Kullanma kılavuzu okumanızı tavsiye ederim...

• geng G kullanıcısına yanıt
    Ne deseniz haklısınız.Memlekette düzgün giden hiç bir şey yok!..2017 model 80.000 deki araca 320 bin nedir yahu?..

Bunu önüme devasa bir karton kutu koyarak boş bir arazide deneyeceğim mecbur.Deneyimlerimi de burada paylaşacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: entelbamya

Sadece hız sabitleyici devredeyken işe yarıyor.Diğer türlü sadece ekranda yazıyla beraber dikkatli olman için sesli ikaz veriyor.Frene basmamazlık yapma sakın?..
    Hatalı bilgi, mesajınızı düzenlemnizi rica ederim.

Hatalı bilgi derken?..

Konunun deneyiminiz ile ilgisi yok, aktif güvenlik freni olan araçlarda once yakınlık uyarısı sonra çarpışma uyarısı (kırmızı zemin de beyaz yazı) alır ardından araç fren yapar..

Ayrıca karton koli deneyiniz sonuç vermeyebilir
    Cevabini deneyinizden sonra veririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Temmuz 2020; 16:1:8 >

Bu bilgi hatalı sayın entelbamya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Temmuz 2020; 16:4:0 >
    Peki bunu hiç deneyimleyen var mı?.O ikazı aldım çok kez ama frene müdahale etmeyince ben yaptım frenlemeyi.Bunu trafiğin olmadığı bir alanda deneyimlemekten başka şansımız var mı ki?..

Sayın entelbamya!

Siz deneyim yasamadiniz diye sistem çalışmıyor diye ısrar etmenizin amacı nedir..

Rahat edeceksiniz, sanırım konuyu sürekli takip etmiyorsunuz, acil fren nedeniyle kazadan kurtulan çok kullanıcı oldu. Bende 5-6 kere tecrübe ettim.

İlla gözümle görmeden inanmam diyorsanız gözünüzü kapatıp öndeki araca dalın

Ne diyeyim

Hatta size bir deney yapmanızı tavsiye ederim, 3008 de deki airbag6ler kazada açılıyor mu acaba hiç test eden oldu mu? Belki de hiç yoktur

Bu sistem böyle çalışıyorsa mutlu olurum azizim,benim için sıkıntı yok yani..Ama sanırım son sınırda müdahale ediyor.
    Umarım hiç yaşamam bu durumu!.👍

Hem yönetici hem de en bilgili arkadaşımız olarak kış lastiği konusunda da tavsiyeniz olursa çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler..

Tabi si son sınırda müdahale edecek.
    Adı üzerinde ACİL FREN.. Acil bir durum yoksa ve sizin frene basacak kadar (ortlama bir insanın refleksindeki gecikme baz alınıyor) zamanınız kalıyorsa araç fren yapıyor.

Hatta,
    Siz frene bastınız ama yeterli kuvveti uygulamadiniz, araç daha fazla kuvvet uygulayarak fren şiddetini arttırıyor..

Bu iki harekette yaklaşık 0.5 ve daha altı sürede gerçekleşiyor.. Bunu test amaçlı deneme şansınız imkansız.. Adrenalin tutkunu ve çelik gibi sinirleriniz varsa belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Temmuz 2020; 16:9:59 >
  • 
Sayfa: önceki 19981999200020012002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.