Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: barisacun
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
62.449
Cevap
638
Favori
2.483.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk depo için bence normal,

mutlaka düşecektir

@ CEM-K : hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Arkadaşlar 3008. Un en baz donanimi bile ham fiyat olarak 55 binin üstünde bnce yeni ÖTV fen etkilenmemek için dobanim kisip yada kar madjini indirip 55 bin altina çekerler bunu tüm markalar boyle yapar bnce ve tüm araçlarda artik herşeyi opsiyon olarak aliriz beklesin bizi bomboş araclar

Üstadım opsiyonlarda ötv ye tabidir. Mesela bir aracın çıplak fiyatı 54.000 diyelim. Buna 2.500 TL lik bir cam tavan ekletmek istiyorsunuz. Cam tavanın çıplak fiyatı 1.450 civarı yapar. 54.000 + 1.450 = 55.450 üzerinden hoooop %74 ötv ye sıçrarsınız.
  • Yeni Peugeot 3008 (P84) Ambiyans (Hafif) İç Aydınlatma İncelemesi – Özellikleri – Ayarlanması

• lansmanda kapora verdim ekim son hafta teslim edileceği söylendi fiyat garantisi verildi. Bugün bayiden arandim. Gt line yılbaşına kadar yok. Size allure verelim denildi. Bu aracı alabilmek için aracımida satmıştim.
    Buradan bana olmayan bir aracın satıldığı çıkıyor. Ne yapmam gerekir sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertugen S kullanıcısına yanıt
    Allure + Elegance Pack ile aracı temin edebiliyorsanız hiç düşünmeyin derim, Gt-Line ile arada çok fark yok ama mutlaka Elegance Pack olmalı.
    Kapora verdiğinizde, bir sözleşme veya en azından size ayrılan aracı şasi no vs yazan bir doküman aldınız mı?
    Eğer aldıysanız bir şansınız var almalısınız sadece kaporayi geri alırsınız başka birşey çıkmaz.
    Hukuki açıdan zaten bir sözleşme taahhüt olmadan hicbir şey yapılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 9 Kasım 2016; 20:27:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertugen

lansmanda kapora verdim ekim son hafta teslim edileceği söylendi fiyat garantisi verildi. Bugün bayiden arandim. Gt line yılbaşına kadar yok. Size allure verelim denildi. Bu aracı alabilmek için aracımida satmıştim.
    Buradan bana olmayan bir aracın satıldığı çıkıyor. Ne yapmam gerekir sizce

Sizin hangi bayi hocam. Bende lansmanda kapora verip araç alamayanlardanım. Tek gt line kalmıştı benim kapora yatırdığım bayide onu da renginden dolayı istemedim kaldı öyle satıldı sonra tüm araçlar. Şimdi beklemedeyim. Fiyat garantisi vermiyorlar yeni parti için. GT line bekliyorum onu da aralıkda geleceği söylendi. Her bayi farklı birşey mi söylüyor ben anlamadım bu işi. Size de allure için fiyat garantisi vermişler mesela. kim ne tutturursa mantığı varsa cidden kötü.

• Ocaktan önce gt gelmeyecek. En kötü bakın aracınız geç geldi ama 2017 oldu diyeceklerdi.otv artışı supriz oldu. Bir şekilde mağduriyetimizi gidereceklerini umuyorum. Apar topar piyasanın altında aracımı sattım. Şu an aracsizim.

Geçmiş olsun. Keşke acele etmeseydiniz.
    Ötv den ziyade eur usd ocakta ciddi artmış olacak görünüyor, her türlü zam gelecek kurdan dolayı mecburen.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertugen

Ocaktan önce gt gelmeyecek. En kötü bakın aracınız geç geldi ama 2017 oldu diyeceklerdi.otv artışı supriz oldu. Bir şekilde mağduriyetimizi gidereceklerini umuyorum. Apar topar piyasanın altında aracımı sattım. Şu an aracsizim.

Ocaktan önce gelmeyeceğini neye göre söylüyorsunuz. Benim bayi resmen yalan mı söylüyor yani :S Biri birini kandırıyor ama ne iş anlamadım. Bana da bayi tarafından gtline aralıkta geleceği söyleniyor o yüzden bekliyorum hala lansman öncesi verdiğim ön sipariş kaporası duruyor.
  • Hemen her marka araç almisligim var firmalar aldığınız aracın hangi tarihte üretim bandına girecegine kadar biliyorlar. Hangi gemide limana varış tarihleri hepsi bellidir. Peugeot bilgi vermiyor. Çünkü beklediklerinden fazla sipariş aldılar. Nasıl olsa alırız diye. Türk kafası işte. Ben almanya'dan tekne sipariş ettim. Üretime dahi girmemiştı. Yataklarını visko yatak ile değiştirmek istedim kabul etmediler. Avrupalılar plan program dahilinde çalışırlar.

• Sizlerle almış oldugum stok bilgisini paylaşayım.

CAN
    KARAMAN ÇİFTLİK YOLU CAD. ATAŞEHİR GİRİŞİ No:1
    34750 İSTANBUL
    02164692777

kasım sonu aralık ortası teslim
    allure ep sedef beyaz x3 adet, bej, amazont gri x2 adet,

MEPA
    Atatürk Mah. Bahariye Cad. No:2 İkitelli
    34308 İSTANBUL
    02126984444

128900 alure ep
    sedefli beyaz aralık 1.-2. hafta

ocak sonrası gtline

BAYKAR
    YENI YALOVA YOLU CADDESI, NO:433 OSMANGAZİ
    16250 BURSA
    02242111666

gtline kırmızı dizel kasım sonu aralık bası geliyor
    limanda platinium gri

ABC
    İnönü Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:414
    06370 Ankara
    03122783838

dizel gtline

kırmızı, beyaz, amazonit yeşil

15-20 gün sonra geliyor

NEV
    Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad. No:51 4.Levent
    34416 İSTANBUL
    4447333
    0212 270 06 38

allure ep amazonit gri

128.400 aralık sonu

• quote:

Orijinalden alıntı: celebix

Allure elegans lastik ölçüleri nedir. Ayrica alternatif hangi ebat lastikler uyar. Arka piano black olan sütun siah kaplama yaptırmak olur mu?

1.6 BlueHDi EAT6 Allure + EP modelin standart lastik ebatı 205/55/R19 ve yaz lastiği Michelin Primacy 3 serisinde var. Michelin tarafından özel olarak geliştirildiği belirtiliyor (Michelin has developed the new 3008 Primacy 3 tire slimline format that combines the aesthetic advantage of a large wheel 19 '' at a very high energy efficiency, which contributes to lower fuel consumption and emissions of the vehicle)

Kış lastiği için de aynı ebatın yine Michelin Alpin 5 serisinde olduğu görülüyor ancak bu lastik henüz Türkiye'de yok.

3008'in 2.0 BlueHDi motorla satışa sunulacak GT modelinin (GT Line değil) standart lastik ebatı da 235/50/R19 (..its 19" tyres as standard (235 50 R19) combined with two-tone diamond-cut BOSTON wheel rims. Only available in the GT version..)

Eğer Allure ile GT arasında bu anlamda bir fark yoksa (çamurluk detayı, vb) ki olmadığını tahmin ediyorum, Allure için kışlık lastik olarak 235/50/R19 alınabilir diye düşünüyorum. Bu ebat için de Pirelli, Michelin, Nokian, Dunlop, Petlas gibi markalarda alternatifler mevcut.

• Bugün Eskişehir Ankara yolunda bır tane 3008 gördüm. Beni selektör yağmuruna tuttu tabi önümdeki aracı görmedi önümde araç olmasa zaten güdecegiz yalnız selektörler mükemmel

• Bu aracın ledlerı piyasadakı en ıyısı

• https://youtu.be/0rUGBTgtMfQ
    Yeni video geldi alttaki yorumlarda moderatör yeni ÖTV oranlarinin yalan olduğunu bakanin acikladgini söyledi inşallah dediği gibi olur :)

• ersinkilci E kullanıcısına yanıt
    Doğrudur biliyorum ancak bakan ortalijta dolanan ÖTV oranlarini yalanladi zaten bakalim nasi olcak

• Arkadaşlar, Toyota C-HR 80.000TL'den başlayacakmış. 14 Kasım'da resmi fiyatları açıklanacakmış. Demek ki ÖTV zammı diye bir şey söz konusu olmayacak. Nereden çıkarıyorum; ÖTV zammı olsaydı, 80.000TL diye lanse ediip, atıyorum bir ay sonra 95.000TL demek hoş olmazdı. Yani 80 değil de 90 deselerdi (Toyota'nin yeni girdiği sınıfa çok yüksek fiyattan satmayaya gayret göstermesi gerekir.) ÖTV zammına inanırdım. Müşteriyi kaçırmamaktır ticarette mantık. İlk çıkan fiyatı benimsetmektir. Diyeceksinizki zaten 55.000TL ve altı aynı olacak. Ben de diyorum, sizce makası o kadar açık bırakırlar mıy? Başlangıç fiyatlarından bahsediyorum; BMW 3 serisi 170'ten satılırdı. Bu segmentler de 100 sınırlarını zorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

https://youtu.be/0rUGBTgtMfQ
    Yeni video geldi alttaki yorumlarda moderatör yeni ÖTV oranlarinin yalan olduğunu bakanin acikladgini söyledi inşallah dediği gibi olur :)

adam takmış kafayı direksiyona 2 lafından biri direksiyon biri şuna kamyon direksiyonu versin de rahat etsin
  • Yeni 5008 ile 3008 in kokpit dizaynı fotoğraflarını karşılaştırdığımda aynı çıktı. böyle bir şey olabilir mi. acaba iki araç arasındaki fark 7 koltuk muhabbetinden mi ibaret. merak edip araştıran var mı?
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.