Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1432. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
62.444
Cevap
638
Favori
2.483.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsettiğim sorunun cevabı katalog değerindeki 0-100 hızlanması değil ki? (ki 3008 katalog da bu veri aynı olarak verilmiş illa bunu baz alacaksa K)

Sorun basit,
    205 lastik ile aracın fren mesafesi abs normalden daha fazla devreye girdiği için uzuyor, normal bir binek aracın veya daha geniş lastikli daha büyük bir suv aracın dahi rahatlıkla döndüğü virajda bu araç kayıyor..

Bu 2 soruna ÇÖZÜMÜNÜZ ARACI YAVAŞ KULLANIN Mİ? Ya da bu araç Suv olur öyle şeyler takılmayın mi?
    daha bilimsel bir oneriniz varsa Peugeot yetkililerine aktarabilirrim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bahsettiğim sorunun cevabı katalog değerindeki 0-100 hızlanması değil ki? (ki 3008 katalog da bu veri aynı olarak verilmiş illa bunu baz alacaksa K)

Sorun basit,
    205 lastik ile aracın fren mesafesi abs normalden daha fazla devreye girdiği için uzuyor, normal bir binek aracın veya daha geniş lastikli daha büyük bir suv aracın dahi rahatlıkla döndüğü virajda bu araç kayıyor..

Bu 2 soruna ÇÖZÜMÜNÜZ ARACI YAVAŞ KULLANIN Mİ? Ya da bu araç Suv olur öyle şeyler takılmayın mi?
    daha bilimsel bir oneriniz varsa Peugeot yetkililerine aktarabilirrim
    Dediklerinin hepsine katılıyorum

• acquiles kullanıcısına yanıt
    başa dönersek, siz neden 205 kullanmış deyince ben de performans ve ekonomi içindir dedim. katalog da bunu destekliyor

Sizin söyledikleriniz de alacak olanlara yol gösterecektir ki aynı hataya düşmesinler.
    (dedikleriniz doğru kabulüyle, virajda veya frende kıyaslama şansım yok)

Burada garip olan, siz kendi deneyiminizi genellerken, katalog değerlerini yoruma açık bulmanız.

Sizin dedikleriniz yoruma açık değil nedense
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    Söylediklerim tabi ki yoruma açıktır, tespitlerim kendi tespitlerim.
    fakat bu problem
    sadece ben değil, (sanırım konuyu yeni takip ediyorsunuz (facebook grubunada bakabilrsiniz))
    bu sorunndan büyük çoğunluk muzdarip. Ciddi sayıda kullanıcı 235 lastiğe geçti çözüm için. Garantiden lastiği değişenler oldu (michelin öneki lastiklerde sorun olduğunu yenilerde olmadığını iddia etmiş (miş diyorum ben direk bilgi almadım), ama bu yeni lastikler ile de bu sorun çözülmedi. Bu da sorunun lastğinin üretiminden değil ölçüsünden olduğunu doğrulayan başka bir kanıt oluyor.

Özetle, genelleyen ben değilim yani, GENEL zaten böyle tecrübe etmiş durumda problemi.

ve sorunu peugeot tarafına ilkbidirenlerden biriyim, aldığım cevaplar da zaten onalrda mevzunun farkında.
    gayet normal demiyorlar yani. hata yapılmış ama düzeltmek için şu an geç. muhtemelen bir sonraki modelde bu hatayı yapmayacaklar ki C5 te bu lastikle gelmedi mesela. sanırım ders almışlar :)

Not: fabrika verilerinde araçlar piyasaya sunulan donanumda, ağarlıkta araçlar değildir. Bu nedenle dediginiz gibi aynı şartlarda yapılmış iki test arasında sadece farkı size bir fikir verebilir .3008 in katlog değerinde farklı jan/lastik ölçüerli içim (M+S hariç) bir veri sunulmadığı için aynı olduğunu kabul ediyoruz, zira katalog değerine güveniyoruz :)
    ve fakat katalog değeri hiç bir şekilde size yol tutuş, fren mesafesi hakkında bir veri sunmaz. bu veriler elbet vardır ama son kullanıcıya yayınlanmaz.

Not: Yaptığım uzun dönem yakıt ölçümleri ve 0-100 testlerinde (kendi aracımda, aynı ağırlık ve aynı yolda, aynı hava şartlarında (rüzgar değerini de kontrol ederek) 205 ile 235 arasında anlamlı bir fark oluşmadı. Yakıt tüketimim 0.1 lt/100 km kadar arttı. 0-100 ise salise farketti o da benim ölçüm hatam bile olabilir.
    Yani 205 kullanmak perfromans/yakıt ekonomisi ise bence inandırıcı bir tez değil. Olsa olsa, üretcinin lastik maliyetinde bir fayda sağlar (ki sanırım bundan seçilmiş). Zaten ölçünün sadece Michelin de olması ve PSA ortaklığı ile geliştirilmiş olması da bu teoriyi destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 28 Eylül 2019; 13:55:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

başa dönersek, siz neden 205 kullanmış deyince ben de performans ve ekonomi içindir dedim. katalog da bunu destekliyor

Sizin söyledikleriniz de alacak olanlara yol gösterecektir ki aynı hataya düşmesinler.
    (dedikleriniz doğru kabulüyle, virajda veya frende kıyaslama şansım yok)

Burada garip olan, siz kendi deneyiminizi genellerken, katalog değerlerini yoruma açık bulmanız.

Sizin dedikleriniz yoruma açık değil nedense
    Performans ekonomı oldugunu hıc sanmam amac goruntu ilgi çektirmek opsıyon sunmak para almak.yani i..lik den baska bısey değil

• Son zamanlarda aracım düşük hızlarda biraz fazla sesli çalışıyor. Yani vites geçişinde kararsızlık oluyor gibi. Bazen manuel attırıyorum kulakçıktan motor bağırdığı için. 50 km ile giderken 4.vitese falan geçiyor. Bir sorun olabilir mi yoksa kuruntu mu yaptım?

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Son zamanlarda aracım düşük hızlarda biraz fazla sesli çalışıyor. Yani vites geçişinde kararsızlık oluyor gibi. Bazen manuel attırıyorum kulakçıktan motor bağırdığı için. 50 km ile giderken 4.vitese falan geçiyor. Bir sorun olabilir mi yoksa kuruntu mu yaptım?
    Motor soğukken gürlütü bir miktar fazla oluyor.
    Düşük hızda yokuş aşağı inerken araç özellikle düşük vitesle inmeye çalışıyordur bu yüzden motor bağrıyor.

Vites geçişlerindeki karasızlığı ben de yaşıyorum bazen. Anladığım kadarıyle eğer yol tam açık değilse ve sürekli ayağınızı gazdan çekerek hızınızı ayarlıyorsanız şansızman da tam olarak sizin ne yapmak istediğinizi anlamıyor ve vites büyütmeyi erteliyor. Ne zamanki kararlı bir şekilde gaz verirseniz şanzıman da hızlı şekilde vites atıyor.

• FMSoft kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam. Düz yolda genelde dediğim bu durum. Yokuş aşağı özellikle yukarı atmıyor güvenlik için. Sanırım ben çok temkinli kullanıyorum son zamanlarda ondan oluyor. Lastik basınçlarını da kontrol edeceğim.

• Arkadaşlar mrb nasipse pazartesi bir aksilik olmazsa eski 3008 mi satıyorum

daha öncede çokça sizleri rahatsız edip fikirlerinize başvurdum üşenmeden cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

işim eşimin işi çocuğun okulu derken en fazla 1 hafta 10 sürem var

1.elektrikli araç konusunda uzunca bir araştırma sonrası halen şeytan dürtüyor vaz geçtim
    2.sıfır istemediğim için C5 in 2. eli henüz yok
    3.
    a.2019 GT line
    b.2019 allure selection
    c.2016-2017 allure elegance

seçeneklerim bunlar a ile c arasında 40-60 binlere yakın bir fark var sizce değer mi 1.5 motor için o fark verilir mi

tekrar sizlerin fikirlerine ihtiyacım var ha birde araçlara bakarken nelere dikkat edeyim mesela bizim 2011 3008 ler 2 versiyon 2011 olup orta ekranı 2 satır olan modeller de var

şimdiden teşekkürler (yukarıdaki araçlardan satan yada tanıdık olan varsa inceleye bilirim )

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Sıfır sıfırdır her zaman. 2019 ile 2017 arasında 2 yıl model farkı var elbet bir fiyat farkı olacak. Bu fark değer mi siz karar verin.

Ama soru 1.5 motora ekstra para verilir mi derseniz bence hayır.
    Ciddi fiyat farkı verilecek bir durum. Yok zaten 1.5 ile. 16 aynı anda satılırken de yurtdışında arada 500eur gibi komik bir fiyat farkı vardı.

İkinci el düşünüyorsaniz 2017 allure ep (elektrik bagajli hafızalı koltuklu olanlardan) almanız optimum seçim olur.
    Y2019 za zaten fiyatlar uçtuğu için gtline en son yoktu bayilerde sayılı geliyor muhtmelen. Ep zaten tarih oldu.
    Selection ise active in biraz dolu hali ama ep değil.
    Maleswf muhteşem vergi sistemimiz nedeniyle artık active donanıma bir vida eklenmiyor donanimolarak %45lik dilimde kalsın diye (ilk kur zammına zaten %60a terfi edecek).

Ama anlamadığım, 2019 gtline yerine c5 shine niye elediniz onu çözemedim?
    İkinci el gtline sıfır c5ten pahalı olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 28 Eylül 2019; 19:58:38 >

• Ağustos ayına kadar araç satış rakamları açıklanmış. Resimleri ekliyorum, hem model bazlı, hem marka bazlı. Nissanın rakamlarında bir yanlışlık var gibi geldi bana. Peugeot 10000 küsür satmış bunun yarısı 3008. Nisaan 7000 küsür satmış, 5000 küsürü qasqahi. Micralar, xtreiller, pulsarlar 2000 adet mi satmış? Kaldıki Xtreil 3008 bandındaydı, biz araç alırken bayii ve araçları gezerken, herkes Qasqahi alana kadar Xtreil alırıö diyordu ve Xtreilin test aracına randevu ile gidilecek kadar dolu bir liste vardı.
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeusunbabası -- 28 Eylül 2019; 22:51:38 >

• YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

• grykasap G kullanıcısına yanıt
    bu ölçüyü kullanan dünyada başka araç var mı ki ?
    sanırım lastikler elde kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Sıfır sıfırdır her zaman. 2019 ile 2017 arasında 2 yıl model farkı var elbet bir fiyat farkı olacak. Bu fark değer mi siz karar verin.

Ama soru 1.5 motora ekstra para verilir mi derseniz bence hayır.
    Ciddi fiyat farkı verilecek bir durum. Yok zaten 1.5 ile. 16 aynı anda satılırken de yurtdışında arada 500eur gibi komik bir fiyat farkı vardı.

İkinci el düşünüyorsaniz 2017 allure ep (elektrik bagajli hafızalı koltuklu olanlardan) almanız optimum seçim olur.
    Y2019 za zaten fiyatlar uçtuğu için gtline en son yoktu bayilerde sayılı geliyor muhtmelen. Ep zaten tarih oldu.
    Selection ise active in biraz dolu hali ama ep değil.
    Maleswf muhteşem vergi sistemimiz nedeniyle artık active donanıma bir vida eklenmiyor donanimolarak %45lik dilimde kalsın diye (ilk kur zammına zaten %60a terfi edecek).

Ama anlamadığım, 2019 gtline yerine c5 shine niye elediniz onu çözemedim?
    İkinci el gtline sıfır c5ten pahalı olsa gerek.
    fikirleriniz için teşekkür ederim

C5 e alıcı beni arayana kadar pazartesi sabah erkenden gidip bakayım :) araba giderse bakma şansım olmayacak çünkü

bana da en mantıklı 2016-2017 EP bakmak geliyor ya bismillah deyip başlayacağım artık

ha bide ilanda adamın biri normalde önde 90-100 nm çıkan boya kalınlığı arkada 120-130 çıkıyormuş fabrikasyon muş doğrumu arkadaşlar yoksa buda yeni bir numaramı ?

• Evet ds3'ü yakından inceleme fırsatı buldum, bu kısa videoyu sizlerle paylaşmak isterim. 3008 ile benzer fiyat aralığında premium araç kullanmak isteyenlere gelsin.

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Bayide ki sıfır araçta dahi boya kalinliklari (plastik parçalarda özellikle) aynı olmayabilir.
    Fakat araç ikinci el olunca bu durumu detaylı kontrol ettirmek gerekir. İlanda yazdığına göre dürüstçe bir hareket olduğunu düşünerek böyle bir durum olmuş olabilir diye varsayabilirz.
    Teyit etmekte fayda var, yetki serviste kontrol ettirmenizi oneririm
    Plastik değil de sac da ise durum şüpheli bir hal alabilir.
    (3008 de arka. Bagaj kapısı dahi boyalı yüzey plastiktir orayi diyorsa eğer)

• Leon79 kullanıcısına yanıt
    Ds3 u bende test etme. Fırsatım olmuştu.
    Segment itibariyle 3008e göre küçük elbet ama fiyat araliginda premium araç belki düşünülebilir eğer boyut ile ilgili bir ihtiyacınız yok ise.
    Aracın rakipleri Q2 ve Countryman. Şahsi fikrim bu iki araçtan daha şık bir tasarımı var.
    Ama 3008 ile direk kıyaslamak adaletli olmaz sadece fiyatları benzer :)

• Lastik konusunda ben michelin 205/55/19 ler hemen yanlardan yıprandığı için Continental 205/55/19 lastiklerle değiştirdim şuana kadar gayet memnunum ve bu lastiklerde yumuşak olmasına rağmen daha omuzlu duruyor ve esp ABS henüz hiç devreye girmedi lastiklerin taban duruşunda bariz fark görünüyor michelin takmak istemeyen arkadaşlar için güzel bir alternatif olacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: faj08

Lastik konusunda ben michelin 205/55/19 ler hemen yanlardan yıprandığı için Continental 205/55/19 lastiklerle değiştirdim şuana kadar gayet memnunum ve bu lastiklerde yumuşak olmasına rağmen daha omuzlu duruyor ve esp ABS henüz hiç devreye girmedi lastiklerin taban duruşunda bariz fark görünüyor michelin takmak istemeyen arkadaşlar için güzel bir alternatif olacağını düşünüyorum
    Contınantal hangısı kıslık yazlık 4 mevsım?

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    Yazlık

• 
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.