Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
33.151
Cevap
396
Favori
1.972.315
Tıklama
Giriş
    28287 Mesaj
    Suan araba alsam c5 suv alirdim ya
    Daha guzel duruyor sanki

En full paket otoyol paketini ekledin mi tadindan yenmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1100 Mesaj
    Evet dostlar,
    Geçmiste Peugeot 3008 Allure Elegance, Peugeot 3008 Active Sport Pack ve şu an c200d amg kullanıcısı olarak an itibariyle c200d aracımı satma aşamasındayım ve c5 aircross feel adv. paket siparisimi gecmis bulunuyorum araç şu an 198.000tl seviyelerinde bayilerde bulunmakta takas vs desteğiyle rakam max 1.000-2.000tl daha aşağı çekilebilmekte.

Yakın cevremden gelen muhtemel benzer soruları yanıtlamak isterim.

c200d amg satılıp c5 aircross alınır mı? Evet alınır. Amg çok sert şehir içinde kasislerden 10 km/h ile gecmekle hayat bitmiyor.
    Yere çok yakın.
    Uzun süre suv kullandıktan sonra sedan araç kullanmak, alcak sürüş zor geliyordu. Aracı burundan hiç bir yere park edemedigim gibi cogu yüksek banketi enine geçmem gerekiyordu.
    c200d Bakım maliyeti çok yüksek, 15000km bakımı 3500tl seviyelerinde.

Neden C5? Fiyat/Performans ürünü.
    Satın alma kararımda en çok ne etkili oldu? Öndeki araca gore acil fren özelliği, kayan ve bagaj hacmini genişleten koltuklar, cam tavan.

3008'e göre artıları : fiyat, görece konforlu sürüş ve süspansiyon, 235 55 18 lastik

3008'e göre eksileri : nispeten sert ama kabul edilebilir kalitede plastik.

3008 ilk çıktığında 3008'e o paralar verilir mi? mercedes'ten inilip 3008'e binilir mi çok konuşulmuştu, benzer durum c5 içinde söylenecektir ama kişisel tahminim bu segmentte hatırı sayılır bir yer edinecek c5, 3008 gibi olmasada lansman fiyatından sonra yükselerek gidecek.

En kısa sürede inceleme videosu cekip sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 11 Eylül 2019; 21:43:17 >

*Özelden gelen indirim kartı, indirimli bilet vs için para taleplerine lütfen yanıt vermeyiniz... Olası bir dolandırıcılık girişimi olabilir.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Evet dostlar,
    Geçmiste Peugeot 3008 Allure Elegance, Peugeot 3008 Active Sport Pack ve şu an c200d amg kullanıcısı olarak an itibariyle c200d aracımı satma aşamasındayım ve c5 aircross feel adv. paket siparisimi gecmis bulunuyorum araç şu an 198.000tl seviyelerinde bayilerde bulunmakta takas vs desteğiyle rakam max 1.000-2.000tl daha aşağı çekilebilmekte.

c200d amg satılıp c5 aircross alınır mı? Evet alınır. Amg çok sert şehir içinde kasislerden 10 km/h ile gecmekle hayat bitmiyor.
    Yere çok yakın.
    Uzun süre suv kullandıktan sonra sedan araç kullanmak, alcak sürüş zor geliyordu. Aracı burundan hiç bir yere park edemedigim gibi cogu yüksek banketi enine geçmem gerekiyordu.

Satın alma kararımda en çok ne etkili oldu? Öndeki araca gore acil fren özelliği, kayan ve bagaj hacmini genişleten koltuklar, cam tavan.

3008'e göre artıları : fiyat, görece konforlu sürüş ve süspansiyon, 235 55 18 lastik

3008 ilk çıktığında 3008'e o paralar verilir mi? mercedes'ten inilip 3008'e binilir mi çok konuşulmuştu, benzer durum c5 içinde söylenecektir ama kişisel tahminim bu segmentte hatırı sayılır bir yer edinecek c5, 3008 gibi olmasada lansman fiyatından sonra yükselerek gidecek.

Fiyat dahada yukselırse oyle kalır bence. 198 verıpte halojen far almakta enterasan bir durum. 3008 kullanan birisiniz neden c5? Test ettiğimde süspansıyon olayını anlamadım gayetde cukurları hissettim valla ama sürüşü keyifli ve atik araba 5008 sonrali testim malzeme kaliteli aynı motor ama aynı atikliği göremedim.c5 sport modu bir adrenalin yarattı bende 5008 sportda adrenalini hissetmedim :) shine paketi opsıyon bır kac ozellıkle c5 210 civarı olsaydı kesinlikle düşünülürdü.dediğim gibi 198 fiyata halojen far sacmalık ötesi.hayırlı olsun aracınız.

• Yüzbaşı
    566 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gemstoneblue

Fiyat dahada yukselırse oyle kalır bence. 198 verıpte halojen far almakta enterasan bir durum. 3008 kullanan birisiniz neden c5? Test ettiğimde süspansıyon olayını anlamadım gayetde cukurları hissettim valla ama sürüşü keyifli ve atik araba 5008 sonrali testim malzeme kaliteli aynı motor ama aynı atikliği göremedim.c5 sport modu bir adrenalin yarattı bende 5008 sportda adrenalini hissetmedim :) shine paketi opsıyon bır kac ozellıkle c5 210 civarı olsaydı kesinlikle düşünülürdü.dediğim gibi 198 fiyata halojen far sacmalık ötesi.hayırlı olsun aracınız.

Alıntıları Göster
    Hayırlısı ile bir araba alsanda bu daldan dala atlamaların bir bitse ne kadar güzel olacak.

• Çavuş
    51 Mesaj

Hayırlı olsun.
    |
    |
    Leon79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Hayırlısı ile bir araba alsanda bu daldan dala atlamaların bir bitse ne kadar güzel olacak.

Alıntıları Göster
    inşallah

|
    |

• Binbaşı
    1100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gemstoneblue

Alıntıları Göster
    Maalesef 200.000tl altı arabalarda led far görmemiz şu aşamada pek mümkün değil, aracların vergi matrahı bir üst dilime giriyor ve fiyat direk 240.000tl lere ulaşıyor, hele led far ile cam tavanı bir araya getirdimi araç kesin üst vergi dilimine çıkıyor. 200.000tl altı bir araba olan c5'te standart sürüş destek sistemlerinin olması şaşırtıcı, 3008deki aktif şerit takip ve otomatik fren özelliklerinin olması güzel.

3008 sonrası neden c5? 3008 icocpit ic tasarım ve iç malzeme kalitesi ile bir çıt önde ancak 200.000tl altı bir fiyata alabileceğim araçlar cok kısıtlı, özellikle ikinci el araç aramak vs çok yorucu olduğu için ayni fiyata en azından yüzü yeni olan sıfır km araç almak istedim. 200.000tl altı 3008 alsaydım büyük olasılık 1.6 dizel olacaktı ve donanımı şu an alacağım c5 Feel Adv. modelinin daha altında olacaktı. Testlerimde gördügüm kadarıyla c5 süspansiyonları çukurlardan ziyade tümseklerde çok daha anlaşılır. Ortalama bir aracımı 5ay ile 2yıl arası 25.000km'ye kadar kullanıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 12 Eylül 2019; 6:53:36 >
    |
    |

*Özelden gelen indirim kartı, indirimli bilet vs için para taleplerine lütfen yanıt vermeyiniz... Olası bir dolandırıcılık girişimi olabilir.

• Teğmen
    180 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Evet dostlar,

Yere çok yakın.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın Ben de 3008 den sonra c serisi mer.e geçeyim diyordum.Bakım maliyeti felan deyince kafam karıştı.3008 için 45.000 km bakımına 750-850 tl gibi dediler.Aslında 3008 de 3. yılım ve aracımdan çok memnunun.İşte insan değişiklik arıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikeb -- 12 Eylül 2019; 8:48:41 >
    |
    |

• Teğmen
    133 Mesaj
    Arkadaşlar iphone kullanıp MyPeugeot uygulamasında sorun yaşayanlar, problem ortadan kalktı mı? Ne yapsamda düzelme olmadı bende
    |
    |

Yorum ve tecrübeleriniz için teşekkürler.

Sizin durum sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sert süspansiyonlu araçtan süspansiyon konforu ön plandaki araca geçiş olmuş :)

hayırlı olsun şimdiden

Yıl sonu Ötv indirimi olur diye düşünmediniz mi acaba? Lansman indirimi kurtarıyor mu fiyat farkını?
    |
    |
    Leon79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Eng.

Yorum ve tecrübeleriniz için teşekkürler.

Sizin durum sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sert süspansiyonlu araçtan süspansiyon konforu ön plandaki araca geçiş olmuş :)

hayırlı olsun şimdiden

Yıl sonu Ötv indirimi olur diye düşünmediniz mi acaba? Lansman indirimi kurtarıyor mu fiyat farkını?
    Ben düşünüyorum otv indirimi olabilir..

bana da öyle geliyor.

sonuçta araç satışları düşünce vergi kaybı firma zararından daha fazla.

araba üreten firma belki araç başı 5000 tl kar ediyorsa, vergi geliri bunun çok üzerinde.

teşvik ederler yine muhtemelen
    |
    |
    gemstoneblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bana da öyle geliyor.

sonuçta araç satışları düşünce vergi kaybı firma zararından daha fazla.

araba üreten firma belki araç başı 5000 tl kar ediyorsa, vergi geliri bunun çok üzerinde.

teşvik ederler yine muhtemelen
    Ama arkadaş c5 bi çıktı herkes yamyam gibi saldırdı kimse almasa mecburen çekıcekler aşağa

200 adet civarında satmış. 80 milyonluk ülkede %0.0003 bile yapmıyor.
    |
    |

Peugeot firması VW taktiğini uyguluyor bana göre. Aynı platformu kullanan farklı gelir seviyesinde modeller çıkartarak pazar hakimiyetini arttırmaya çalışıyor.

Opel'in SUV modeli de 3008 üzerine yapılmış. Citroen de.

Peugeot kadar başarılı olacaklarını sanmıyorum ve firmanın da alternatif olarak çıkartmamıştır yukarıdaki sebepten.

Her zevke her keseye farklı tarz üreterek karı maksimize etme hedefinde
    |
    |

Peugeot firması VW taktiğini uyguluyor bana göre. Aynı platformu kullanan farklı gelir seviyesinde modeller çıkartarak pazar hakimiyetini arttırmaya çalışıyor.

Opel'in SUV modeli de 3008 üzerine yapılmış. Citroen de.

Peugeot kadar başarılı olacaklarını sanmıyorum ve firmanın da alternatif olarak çıkartmamıştır yukarıdaki sebepten.

Her zevke her keseye farklı tarz üreterek karı maksimize etme hedefinde
    Kesinlikle haklısın çok uyuz bir durum ama aynı platformu kullanmaz firmalar içinde karlı mercedes x classı nissan navara platformundan çıkarıyor.karoser aynı. Citroenın sürüşü keyıflıydı malzeme kalitesi düşük biraz.Kaç kişi hatırlar bilmiyorum ama yıllar önce citroen havalı süspansıyon sıstemı çıkarmısdı araç yukarı dogru kalkıyordu 90 lı yıllar ve dedilerki takla attırabilirseniz buna size yenisini veriyoruz.

|
    |

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alpernative

200 adet civarında satmış. 80 milyonluk ülkede %0.0003 bile yapmıyor.
    Dünkü danışman,fena satıyor daha tırdan inmeden 250 adet satıldığını söyledi bana!

|
    |
    |
    |

Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
    2009
  • Çavuş
    70 Mesaj

206.000 general oto verdi bugun active prime edition

bu arada gt yok sanırım bayılerde ben bulamadım
    |
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Millet ya vadeden parayı çekip dövize geçecek ya da araç satın alacak.
    İki sonuçta da fiyatların geri geleceğini düşünmüyorum.
    Kur geri geldiğinde indirim yapmayan bayi kur yükseldiğinde durur mu hiç.
    |
    |
haberler
Bey Azura
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.