Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1266. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.439
Cevap
638
Favori
2.482.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 12641265126612671268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangisinde garanti varsa onu alin derim yoksa model yılı yüksek olanı tercih edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar PEUGEOT 3008 almayı düşünüyorum. Ancak içeri ses alma ve arıza yapması durumunda servislerin yeterli olmadığı konusunda kafamı bayağı bulandırdılar. Burada yazılanları da okudum. Ancak yinede uzun zaman bu aracı kullananlardan içimi rahatlatacak bir şeyler duymak istiyorum.
    - Gerçekten çok mu rahatsız edici rüzgar sesi var??
    - Arıza yapması durumunda yetkili servisler çözüm üretebiliyor mu ?
    - Periyodik bakımları parça/TL bazında yaşanan sıkıntılar nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RYMeN

Arkadaşlar PEUGEOT 3008 almayı düşünüyorum. Ancak içeri ses alma ve arıza yapması durumunda servislerin yeterli olmadığı konusunda kafamı bayağı bulandırdılar. Burada yazılanları da okudum. Ancak yinede uzun zaman bu aracı kullananlardan içimi rahatlatacak bir şeyler duymak istiyorum.
    - Gerçekten çok mu rahatsız edici rüzgar sesi var??
    - Arıza yapması durumunda yetkili servisler çözüm üretebiliyor mu ?
    - Periyodik bakımları parça/TL bazında yaşanan sıkıntılar nelerdir?
    Ruzgar sesi almayan suv çok az
    Bunlardan biri renge Rover sport dur oda servisten çıkmaz dünyanın en sorunlu arabasıdır

Bende sizin gibi on yargı ile geldim ama bu Pejo bizim bildiğimiz 20 sene önce ki 206 lari yapan Pejo değil
    Kendini çok geliştirdi çok güzel isler yapıyor
    Böyle devam ederse baya Pazar’da söz sahibi olur

Vw yıllardır dsg sorunu çözemedi adamlar kısa süre içinde 8 ileri tam otomatik şanzıman yaptı bu bile büyük başarıdır benim aracı tercih etme sebebim şanzıman mesela

• RYMeN kullanıcısına yanıt
    50bindeyim 2017 ocak 2den beri kullanıyorum. 15-30-45bin bakımları geçtim arada (ilk. Sene) üreticinin geri cagirmalari nedeniyle işlemler yapıldı. Servisten memnunum.
    Duyduklarını Peugeot un eski olumsuz görüntüsunun toplumdaki on yargılarından merhaba ibaret..
    Şu ana kadar çözülemeyen şikayetim yok hepsi üreticinin bildiği ve gittiğimde çözüm ürettikleri sorunlardi (Kaput titremesi, ayarsız kapılar, ses yapan klima vs)

3008 içeri ses alıyor demeniz için bmw 7 kullanıyor olmanı gerekir.. Net..

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Sanziman Peugeot ait değil malesef.
    Yeni bir sanziman da değil.
    Japon AISIN firmasının ürünü

• Merhaba,

İzmirde 1.5 8 ileri dizel active prime için 190 bin fiyat aldım.
    2. el 2017 model 1000 km allure elegance denk geldi, araç 1.6 6 ileri 185 bin lira

Hangisi daha mantıklı bilemiyorum? fikir verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Sanziman Peugeot ait değil malesef.
    Yeni bir sanziman da değil.
    Japon AISIN firmasının ürünü
    Sonuç olarak tam otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: jarlexi07

Merhaba,

2. el 2017 model 1000 km allure elegance denk geldi, araç 1.6 6 ileri 185 bin lira

Sıfır araba her zaman sıfırdır ben olsam sıfır alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: jarlexi07

Merhaba,

Araç km si gibi yeniyse allure ep derim

• quote:

Orijinalden alıntı: andruil

Hocam, grip kontrol her araçta var ise bu aracin grip kontrol olmadan da basarili olmasi gerekirdi o zaman ama videoda goruldugu uzere grip kontrolu devreye alinca yokusu cikabildi.

https://youtu.be/-1TSJwJxo7E
    Hocam grip kontrol gereksiz diyen arkadaşlar otomobil mühendislerinden çok daha bilgililer ve bu işin üstatları..

Hatta yotube'daki onlarca yüzlerce grip kontrol videoları da bu arkadaşları ikna etmek için yeterli değil

Yav he he deyip geçmekten başka çare yok bu arkadaşlara. Bu arkadaşların ortak özelliği de hiç grip kontrollu bir araç sahibi olmamış olması

• jarlexi07 kullanıcısına yanıt
    alacağınız aracı birkaç yıl içinde satacaksanız 185 binlik olanı tercih edin değer kaybı olmaz
    uzun yıllar binmeyi düşünüyorsanız bence sıfırı alın değer kaybı olur ama sıfır her zaman sıfırdır
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Üstad dediğim gibi çok fazla araştırma şansım olmadı açıkçası, ayrıca oto elektrik işinden de pek anlamam. Şimdilik bir sorun çıkarmadı, arıza lambası da yakmadı, aydınlatmasından mennunum, diğer araçlardan da tepki almadım dolayısıyla istediğim sonucu aldım.

Basıl bir sorun çıkartabilir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz rica etsem?

• Arkadaslar
    Pejo bayisi kabaca aksesuar fiyatı verdi
    Yan basamak 1000
    4 kapı krom parça 750
    Arka egzoz çıkışı 750
    Parçalar orijinal dedi tam liste istedim ona göre karar vericem dedim
    Fiyatlar nasıl ?

Bu konuda çok farklı fiyat ve durumlar var açıkcası.

Mepa'dan telefonla arayarak aldığım fiyatlar;
    Ön tampon bakalit 490 TL
    Eksoz difüzörler 670 TL
    Yan kapı alt kromlar
    * Orjinal 530 TL x 4 adet
    * Yapıştırma 330 TL (Toplam)
    Cam çıta
    * Orjinal 780 TL x 4 adet
    * Yapıştırma 640 TL (Toplam)

Orjinal ve yapıştırma farkını Mepa; "Biri orjinal parça diğerleri nikelaj kaplama şeklinde, mevcut parçanın üzerine yapıştırılıyor." şeklinde belirtti. Kendi bayimi arayıp sordum. Bana aktardığı "Abi orjinali de 2.kalitesi de hepsi yapıştırma zaten ama o bayinin orjinal dediği paslanmaz çeliktir. Yağmurda falan ıslanınca pas tutmaz." şeklinde belirtti. Bu kadar bariz bir fiyat varkı nasıl oluyor anlamadım ama çok da üzerinde durmadım aralarında uçurum olmasından ötürü ilgilenmediğim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

Bu konuda çok farklı fiyat ve durumlar var açıkcası.

Mepa'dan telefonla arayarak aldığım fiyatlar;
    Ön tampon bakalit 490 TL
    Eksoz difüzörler 670 TL
    Yan kapı alt kromlar
    * Orjinal 530 TL x 4 adet
    * Yapıştırma 330 TL (Toplam)
    Cam çıta
    * Orjinal 780 TL x 4 adet
    * Yapıştırma 640 TL (Toplam)

Orjinal ve yapıştırma farkını Mepa; "Biri orjinal parça diğerleri nikelaj kaplama şeklinde, mevcut parçanın üzerine yapıştırılıyor." şeklinde belirtti. Kendi bayimi arayıp sordum. Bana aktardığı "Abi orjinali de 2.kalitesi de hepsi yapıştırma zaten ama o bayinin orjinal dediği paslanmaz çeliktir. Yağmurda falan ıslanınca pas tutmaz." şeklinde belirtti. Bu kadar bariz bir fiyat varkı nasıl oluyor anlamadım ama çok da üzerinde durmadım aralarında uçurum olmasından ötürü ilgilenmediğim için.
    Hocam Pejo bayilerinin fiyat bilgisi o kadar uç ki anlatamam
    Bende şaşkınım yaptırmak istiyorum orijinalden yanayım

• Arkadaslar merhaba,
    Oncelikle herkesin araci hayirli olsun guzel gunlerde kullanin.
    Size sormak istedigim bir husus var.
    Kendim kia ceed kullanicisiyim ve aracimdan memnunum. 6 senelik kullanimin ardindan aracimi degistirmek istiyorum artik. 2017 model 44bin km de active 110.000 tl lik bir arac buldum. Agir hasar kaydi var. Arac sag on camurluk, sag on kapi ve sag arka kapi boyanmis. Degisim yok. Agir hasar sebebi ise yan perde hava yastiklarinin patlamasi. Bunun disinda on kisim ve kaportada boya yok.(ekspertiz'de baska boya cikmadi)
    Muadillerine baktigimda 150.000 civari fiyatlari var, eger boyasiz ve hasarsiz istersem. Bu arac fiyat olarak cazip geldi.
    Sizce bana ne gibi sorun yaratabilir?
    Ben arac alip hemen satan biri degilim. En az 5-6 sene binerim. Araci yakindan gordum, ic kisminda ve disinda kozmetik acidan hicbir sorun yok.
    Bana bu noktada onerileriniz nedir?
    Bu aractan uzak mi durmaliyim? Ya da fiyati iyi al diyorsaniz ne gibi kontrollerden gecirmeliyim. Almadan once yetkili servise kontrol ettirmek istiyorum.
    Bostanci'da yakin bir usta araci alma son sahibi olursun dedi.
    Acikcasi cevremden aldigim ger bildirimler kafami cok karistirdi.
    Yardimlarinizi rica ediyorum.
    Tesekkurler.

• 1.5 active pr alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Forum arabayı alış sürecinde çok faydalı oldu. 2016 AUDİ A3 1.0 s-tronic aracımı satarak aranıza katıldım. 3008 isçin kabine ses alıyor mu vb yorum yapan arkadaşlar için ülkemizde oluşan premium araç algısını 3008 le yıkabileceğini düşünmekteyim insanların. Ben de deneme sürüşü yapana kadar çok arada kalmıştım fakat gerçekten araç performansı, konforu, malzeme kalitesi ve yalıtımı olarak çok güzel, bu prime Edition pakette ise en çok üzüldüğüm ve görmek istediğim led farlardı. Bu konuda forumda bilgi sahibi arkadaşlara sormak istiyorum. Tamam led far masraflı olur vb ama benim bu araçta tek görmek istediğim eksik bulduğum bu ve bunu Alibaba, aliexpress gibi sitelerden getirtsek aracımıza taktırma ihtimalimiz var mı ? Bunun için araçta büyük oynamalar yapılması mı gerekir ? Bu farı alsam yetkili bir serviste taktırmam imkansız mıdır? xenon farlarlardaki otomatik far yüksekliği olayı bu led farları alsakta bu araçta da olacaktır sanırım bu konuda bilgisi olan varsa paylaşım yaparsa sevinirim.

• srknaslaner kullanıcısına yanıt
    Farin yapisini bozacak sekilde herhangi bir mudahaleniz far icin garantiyi bitirecektir. Ben de led far konusunda cok icerlemis durumdayim. Dunya para veriyosun ama mercegi olmayan bir fara sahip oluyosun.

Led ampul dusundum ama o da hem karsidan gelene rahatsizlik verdigi ve saygisizlik oldugu icin hem de halojene gore duzenlenmis bir far yapisina led takmanin mantiksizligini sorguluyorum kendimce. Mercek olsa en azindan dusunmeden led ampul takarim ama mercek bile yok.

Mercek takmak da garantisini bozacaktir.

Sanirim guclu bir halojen (osram ya da philips) lamba alicam gibi duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hangi bayi hocam? Bana yan basamak için 2000 tl fiyat verdi bir bayi 🤔

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetics

Hangi bayi hocam? Bana yan basamak için 2000 tl fiyat verdi bir bayi 🤔
    2000 liraya basamak mi olur ya hocam yarin tam liste gelecek gelsin öyle kesin Bilgi veririm

• 
Sayfa: önceki 12641265126612671268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.