Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: em1r, xcellance, welat. Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 14 Misafir Kullanıcı, 15 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
30.876
Cevap
363
Favori
1.874.931
Tıklama
Giriş
    45 Mesaj

Merhaba;
    Aynı modeli Çarşamba günü aldım ama 28 Şubat'ta teslim edecekler. Bana 192 civarı mal oldu. Siz kaç lira fiyat aldınız?
    |
    |
    byzamane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Çalıştığım dairede arkadaşim anlatti arkadasi aralik da son kalan gtline 3008 i 180 e almis. Son 1 tane kalmis onu bulmuş ... simdi prima edition daha pahalı nasil is bu ya... bilen anlatsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Mamba24 -- 8 Şubat 2019; 19:55:10 >

Bayii tanıdığıdır ya da araç hatalıdır. Yoksa kimse 5 e aldığı malı 3 e satmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Black_Mamba24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

bu pejonun fiyat anlayışına yemin ederim kufur etmek lazim...
    Çalıştığım dairede arkadaşim anlatti arkadasi aralik da son kalan gtline 3008 i 180 e almis. Son 1 tane kalmis onu bulmuş ... simdi prima edition daha pahalı nasil is bu ya... bilen anlatsın..
    Herseyde olduğu gibi araçlara da zam geldi.
    Biz nisan 2018 de gt line araca 240.000 tl verdik.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Er
    2 Mesaj
    herkese merhabalar yeni bir suv araç alma arifesindeyim QASHQAİ 1.6DCİ sky PACK ile PEUGEOT 3008 1.6 BlueHDi Active Sport Pack arasında kaldım açıkçası sizin tavsiyeleriniz nedir neden 3008 ? birde 2018 model bir active sport pack buldum 145bintl araç 23.000 km de fiyat olarak nasıldır sizce bir tanede 136bintl ye 2017 model 1.6 BlueHDi Active paket buldum sport için bu fark verilebilirmi arada ne gibi farklar vardır yardımcı olursanız sevinirim
    |
    |

Kamera takmayı düşünen kişilerin besleme için BSI panelinde kullanacakları girişlere dikkat etmesi için bugün yetkili servisten aldığım giriş numaraları ve ne için kullandıklarını aşağıdaki resimler ile paylaşıyorum. Farklı modellerde , ek aksesuarlara bağlı olarak kullanımlar değişebilir. Aşağıdaki resimlerde yer alan şema 3008 Allure Elegance model araca aittir.

Yanlış yere bağlantı yapıldığında, ilgili yerden beslenen fonksiyonun aksamasına sebep olabiliyor; daha da kötüsü zamanla BSI gibi pahalı bir parçanın değişmesine kadar giden bir soruna yol açabiliyormuş. Arka park sensörleri değiştirildikten sonra da kör nokta sorunu düzelmeyince, yapılan bağlantıları çıkarıp tekrar bugün denedik ve kör nokta kontrolü tekrar çalışmaya başladı. Sonra şemaya detaylı baktığımızda F14, F15 ve F16 nın boşta olduğunu ve kullanılmadığını gördük. Bunlardan birini kullanarak bağlantı yapmak daha mantıklı olur.

NOT: 11.02.2018 de Bostancı Oto Sanayi yakınındaki Efe Oto Elektrik'te Tuncay usta ile bağlantıyı F15 ve +ACC özellikli olan F33-15A(çakmak/torpido 12V prizi) üzerinden yaptık. Aslında boşta ise ,kullandığınız kameranın teknik değerlerine bakarak, F15 yerine,daha yüksek akımı destekleyen F14 üzerinden yapmak daha iyi olacaktır. Araç hareket halinde iken, ayrı adaptör takarak telefonları da sarj etmemizi sağlayan socket ile aynı yerden(F33 üzerinden) besleniyor. F15'in ise sürekli akım vermesi(PERM) bekleniyor. Yani araç park halinde iken yapılacak olan bağlantı için kullanılıyor.
    Bağlantı sonrası kör noktada sorun olmadığını test ederek gördüm. Sadece kamera değil, ekstra aksesuar takacak herkesin sanırım BSI şeması hakkında öncesinde detaylı bilgi sahibi olmasında fayda var.

Bunun dışında hafıza kartı olarak mutlaka ENDURANCE serisi hafıza kartları hem daha uzun süre kullanmak için hem de cihazın sık sık tekrar başlatmalar yapmadan sağlıklı çalışması için gerekli. Sürekli video kayıt yaptığı için sd cardların ömrü çabuk doluyor. Yüksek dayanıklılıkta üretilmemiş bir hafıza kartı ise okuma yazma hatalarını erken almaya başlıyor ve cihaz araç kullanırken sık sık tekrar kendi kendine başlıyor. 128GB Endurance serileri oldukça pahalı. Ondan dolayı 64GB Endurance serisi hafıza kartlarını sürekli kayıt yapılacağı için öneriyorum. 2019 başında Amazon.com üzerinde Samsung PRO SERİLERİNDEN 64GB lık model ucuzladığı için(3 sene garantili), https://www.amazon.com/gp/product/B07B9KTLJZ adresinden 20$ + kargo ile 25$ gibi bir fiyata vergisiz alınarak adresinize kadar teslim edilebilir. Bunun 128 GB lık modelleri 5 sene garantili ama fiyatı da 45$. Şu anda 64GB lık modeli vergisiz de alınabildiği için oldukça mantıklı gözüküyor. Diğer alternatiflerden ise , biraz daha pahalı ve dayanıklı olan, www.amazon.com/dp/B01BDKTRAE adresindeki 64GB kapasiteli Transcend High Endurance modeli oldukça iyi.. Alınmaması gereken ürün ise Sandisk Ultra Serileri.. Bunlarda problem yaşama olasılığınız yüksek..

@Esk-3008 kullandığınız için sizi de özellikle bilgilendirmek istedim.

BSI Şeması:

Portların Ne için Kullanıldığına Dair Bilgiler:

R2-F27 arası Kullanım Durumu

F30b-F36, R1-R9, F1-F23 arası Kullanım Durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compy -- 22 Şubat 2019; 14:36:59 >
    |
    |
    compy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Devialet 220 PRO, Bowers Wilkins CM10S2, Fostex TH900 MK2,Earsonics S-EM9, IFI Micro IDSD Black, Synology DS214Play, Lenovo Thinkpad Carbon X1 Yoga Intel i7-6600U Ultrabook, Samsung Galaxy S8 Plus , Mac Mini Late-2014, VuPlus DUO2, Smart G4 Mini, Sagemcom IQ PLUS, IPAD3, Samsung NP540U3C-A01TR ultrabook

• Yarbay
    8199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: compy

Kamera takmayı düşünen kişilerin besleme için BSI panelinde kullanacakları girişlere dikkat etmesi için bugün yetkili servisten aldığım giriş numaraları ve ne için kullandıklarını aşağıdaki resimler ile paylaşıyorum. Farklı modellerde , ek aksesuarlara bağlı olarak kullanımlar değişebilir. Aşağıdaki resimlerde yer alan şema 3008 Allure Elegance model araca aittir.

Yanlış yere bağlantı yapıldığında, ilgili yerden beslenen fonksiyonun aksamasına sebep olabiliyor; daha da kötüsü zamanla BSI gibi pahalı bir parçanın değişmesine kadar giden bir soruna yol açabiliyormuş. Arka park sensörleri değiştirildikten sonra da kör nokta sorunu düzelmeyince, yapılan bağlantıları çıkarıp tekrar bugün denedik ve kör nokta kontrolü tekrar çalışmaya başladı. Sonra şemaya detaylı baktığımızda F14, F15 ve F16 nın boşta olduğunu ve kullanılmadığını gördük. Bunlardan birini kullanarak bağlantı yapmak daha mantıklı olur.

NOT: 11.02.2018 de Bostancı Oto Sanayi yakınındaki Efe Oto Elektrik'te Tuncay usta ile bağlantıyı F15 ve +ACC özellikli olan F33-15A(çakmak/torpido 12V prizi) üzerinden yaptık. Aslında boşta ise ,kullandığınız kameranın teknik değerlerine bakarak, F15 yerine,daha yüksek akımı destekleyen F14 üzerinden yapmak daha iyi olacaktır. Araç hareket halinde iken, ayrı adaptör takarak telefonları da sarj etmemizi sağlayan socket ile aynı yerden(F33 üzerinden) besleniyor. F15'in ise sürekli akım vermesi(PERM) bekleniyor. Yani araç park halinde iken yapılacak olan bağlantı için kullanılıyor.
    Bağlantı sonrası kör noktada sorun olmadığını test ederek gördüm. Sadece kamera değil, ekstra aksesuar takacak herkesin sanırım BSI şeması hakkında öncesinde detaylı bilgi sahibi olmasında fayda var.

Bunun dışında hafıza kartı olarak mutlaka ENDURANCE serisi hafıza kartları hem daha uzun süre kullanmak için hem de cihazın sık sık tekrar başlatmalar yapmadan sağlıklı çalışması için gerekli. Sürekli video kayıt yaptığı için sd cardların ömrü çabuk doluyor. Yüksek dayanıklılıkta üretilmemiş bir hafıza kartı ise okuma yazma hatalarını erken almaya başlıyor ve cihaz araç kullanırken sık sık tekrar kendi kendine başlıyor. 128GB Endurance serileri oldukça pahalı. Ondan dolayı 64GB Endurance serisi hafıza kartlarını sürekli kayıt yapılacağı için öneriyorum. 2019 başında Amazon.com üzerinde Samsung PRO SERİLERİNDEN 64GB lık model ucuzladığı için(3 sene garantili), https://www.amazon.com/gp/product/B07B9KTLJZ adresinden 20$ + kargo ile 25$ gibi bir fiyata vergisiz alınarak adresinize kadar teslim edilebilir. Bunun 128 GB lık modelleri 5 sene garantili ama fiyatı da 45$. Şu anda 64GB lık modeli vergisiz de alınabildiği için oldukça mantıklı gözüküyor. Diğer alternatiflerden ise , biraz daha pahalı ve dayanıklı olan, www.amazon.com/dp/B01BDKTRAE adresindeki 64GB kapasiteli Transcend High Endurance modeli oldukça iyi.. Alınmaması gereken ürün ise Sandisk Ultra Serileri.. Bunlarda problem yaşama olasılığınız yüksek..

BSI Şeması:

Ellerinize sağlık.
    Çok güzel bir çalışma olmuş. Bizim de düşündüğümüz ancak hayata getiremediğimiz bir bilgi idi.
    Siz vakit ayırmış gerçekleştirmiş siniz

Tekrar teşekkürler...

|
    |

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Binbaşı
    1377 Mesaj

Üstat tamam dogru da aralikda aldi bu adam da...180 bin ya bizi kekliyolar yada pejo bizi kekliyor...

|
    |
    melodramm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şu an sıfır araç satışları dipte. Pazar %59 daraldı. Qq bile 300kusur araç sattı sadace3008 yarısı kadar..
    Otv indirimi dahil bu satışlara.. O da olmasaydı acaba adetler nereye vururdu.
    Konu basit, cebinde parası olan araba almaz faize koyar.
    Cebinde parası olmayan faiz yüksek diye kredi almaz arabayı alamaz..

Sonuç? Onu da siz hesap edin artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 10 Şubat 2019; 15:55:49 >
    |
    |
    cospero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kurumsallık tan uzaklar
    Kafalarına göre fiyat uygular donanım değiştirirler
    Maalesef haklısınız

|
    |
    Black_Mamba24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    198 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Kurumsallık tan uzaklar
    Kafalarına göre fiyat uygular donanım değiştirirler
    Maalesef haklısınız
    Aslında bu fiyat karmaşası onlarla alakalı değil pek. misal hala gümrükte bekleyen gemilerin yanaşıp indirdiği ama galerilerin çekmediği binlerce araç var.
    Şöyle düşünün mart2018 de talep etmiş o zamanki liste fiyatı gtline 200.000 yılbaşına kadar gümrükte kalmış araç ise ve paraya da ihtiyacı varsa o aracı 180e satabilir. e siz şimdi kendi opsiyonlarınızla bir araç isteseniz lise fiyatından max %5-8 indirim yaparlar ve 280e alırsınız. Aşağıdaki haberi incelemenizi tavsiye ederim. Bu arada o 31Aralık 6 ay daha uzatıldı. Ucuza bulup aldığınız aracın şase numarasından fabrika çıkış tarihlerini incelemenizi tavsiye ederim. Gerçi bu durum bir problem teşkil etmez ama (bekleyen aracın akü ömrü, lastiklerin ideal şartlarda beklememsinden kaynaklanan titreme gibi problemler haric) gibi galeri her türlü karlı satıyor.
    http://www.hurriyet.com.tr/video/gumrukte-bekleyen-binlerce-arac-havadan-goruntulendi-41009358

• Çavuş
    45 Mesaj

Az sayıda yoruma bakınca satın almak yerine kiralamayı tercih edeceğim galiba. Aracın en dolusunu 6.000 TL/ay ile kiralarsam, paranın getirisi + kasko, sigorta ve masrafları düşünce 2.500 TL/ay gibi bir gideri oluyor. Ee o da zaten yıpranma payı arabanın. Hiç olmazsa vurdular mı, kırdılar mı derdim olmaz. Satarken satma derdim olmaz. En fazla ötv indirimi mevzusuna para kaybederim ama o da bu riske değmez galiba.

|
    |
    Dartanyan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6000 TL iyimser bir fiyat olabilir en dolusu için zira active için 5200tl teklif aldık şirketimize (indirimli hali)
    Tabi yıllık km de önemli.

Active dışındaki modellerde makas açılabilir kiralamada çünkü filolar standart active satın alıyor toplu özel olarak ep, veya gtline isterseniz fiyat ciddi değişebilir ben 6000 üzerini hesap edin derim ya da teklif alın.
    Eğer bireysel kiralama ise bu fiyatlar daha da artar tabi ben kurumsal fiyatlardan örnek verdim.

|
    |
    cospero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sadece Peugeot değil, ülkemizde ki diğer araç firmaları da beter olsunlar, sürüm sürüm sürünsünler.
    Bu zamana kadar bayilerde burunlarından kıl aldırmayıp, işine gelirse gibi davranışlarda bulunup nasıl olsa her türlü ittiriyoruz! Pardon satıyoruz anlayışında olan firmalar şimdi kan ağlar tabii..

Mesela ben Peugeot rifter’in çıkmasını bekliyorum ötv indiriminden faydalanmak için, ama Peugeot Türkiye’de ki gerizekalı Yönetim anlayışı yüzünden hala satışa çıkmadı araç.

Zaten hafif ticari de satışların zayıf, fırsat bu fırsat deyip, hazır yeni kasa çıkmışken piyasaya uygun fiyatla girse, ne caddy kalır ne de connect kalır.

Peugeot Türkiye bakkal yönetilir gibi yönetiliyor sanırım..

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiyatların bu seviyede olması, faizlerin bu seviyede olması, alım gücünün düşmesi, vergi yükünün saçma bir seviyede olması üreticilerin kabahati mıdır pek bilemedim

3008 in dünyada ki en düşük fiyatını turk lirasına cevirdigimizde ve üzerine vergileri ekledigimizde malesef alım gücü olarak çok ciddi farklar çıkıyor.

Satış firmalarının strateji ve yönetim şekillerinde hata olabilir, doğuş grubu da çok eleştirilir mesela bu yönden.
    Fakat şu an pazarın daralması üreticinin burnunun sürtmrsi değil ülkenin burnunun surtmesine yol açıyor henüz farkında olmayan çok sayıda vatandaş olsada...

Otomotiv durursa (ki üretimde duruşlar ekimden beri devam ediyor) film kopma noktasına gider.. Umarım öyle olmaz tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 11 Şubat 2019; 22:6:47 >
    |
    |
    john mclane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    157 Mesaj
    Millette zaten araba alacak para yokken, bayii sahibi parasıyla neden araba alıp deposunda aylarca bekletsin ki? O parayı bankaya koysa yillik % 25 tertemiz faiz alıyor. Parası olan kesim bankaya yatırıyor iş yapma riskine haklı olarak girmiyor. Tüm sektörler şu an durma noktasında.

|
    |
  • Çavuş
    45 Mesaj

6.000 TL/ay fiyat aldım dolu araç için. Yarın detayları konuşmaya gideceğim. Kiralama yaparsam tekrar bilgi veririm.

|
    |
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

Üstat tamam dogru da aralikda aldi bu adam da...180 bin ya bizi kekliyolar yada pejo bizi kekliyor...
    Peugeotun bir durumu yok olanlarda.
    Ülkenin durumu kaynaklı yaşanan tecrübeler...

Iyi forumlar...

|
    |

• Çavuş
    95 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: compy

BSI Şeması:

Çok teşekkürler arayıp ta bulamadığım bir bilgi idi.

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
seo paketleri
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
7,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.