Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1231. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
23 Misafir - 23 Masaüstü
5 sn
62.416
Cevap
639
Favori
2.479.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitapçıktakilere uygun spec shell
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Evet arkadaşlar
    Park modu özellikli kameramın sigorta girişleri resimlerdeki gibi
    Aracım allure ep 2017 model

Kolay gelsin

@Esk-3008 Dün Bostancı otosanayi çevresinde yer alan oto teyp, elektronik montajı yapan Bor Elektronik'e tavsiye üzerine Mini906 kamerayı taktırdım. Yalnız bugün üzerindeki hafıza kartını alıp çektiği videolara bakınca şunu fark ettim. Kamerayı kapatmadığımda ve aracı normal park edip, kumanda ile kapatarak çıktığımda bir kaç saat boyunca hızlı çekimler yapmış. Araç kullanırken ise normal çekim yapmaya devam etmiş. Araç tamamen kapalıyken hızlı da olsa çekim yapmaya devam ettiyse, montaj yapan kişi acaba sürekli akım alacak şekilde mi ayarladı, yoksa bu şekilde olması normal mi? Bu durumda uzun vadede kalırsa, aküye de zarar verebilir gibi geliyor. Yoksa araç çalışmadığı durumda da hızlı çekim yapması normal mi?(Bana pek normal gelmedi) Cep telefonundan bakınca resimdeki giriş yerlerini tam olarak seçemedi usta da galiba..(Şimdi bilgisayardan bakınca gerçekten daha net seçiliyor; F17-F26 altındaki yer ile F14-F23 yazısının altındaki yerlere giriş yapılması gerekiyor)

NOT: Kamerayı bir de tamamen on/off düğmesinden kapatıp çıkınca kayıt yapıp yapmadığını ayrıca kontrol edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compy -- 27 Ocak 2019; 17:53:22 >

• compy C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun diyeyim öncelikle.
    Sorunsuz çalışan bir kamera
    Çekim modları hızlı/yavaş/park modu hepsi kameradan ayarlanıyor
    Akü koruma devresi kullanıyorsunuz muhtemelen ben ilk taktığımda en düşük ayarda 11.8v da kullandım
    Kısa süre sonra start&stop u kaybettim aküyü kurtarmaya çalıştıysamda kurtaramadım aküm değişti.
    Yeni aküyle 12.4V ayarda kullanıyorum, arabayı dışarda park etmedikçe kamerayı düğmeye basarak kapalı konuma alıyorum, açıkcası evimin kapalı garajında çalışmasının çok esprisi yok.
    Önerim bu şekilde olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Esk-3008 E kullanıcısına yanıt
    Eşik değeri olarak 12.0 kullanıyorum maşallahı var.
    Bunun altına düşmeyin derim zaten, hatta 11.6da daha önce bahsetmiştim qq aracimin motoru calismamisti.
    Stopt start için ideal 12.4. Fakat ona rağmen devrye girmediği yine olacaktır.. Açıkçası özellikle İstanbulda stop start gereksiz komple kapatabilsek iyi olurdu.. Zaten kıs gelince benimki devrye girmiyor kolay kolay. Yazında 35 dereceyi geçti diye girmiyor. Yani pek kullandığım söylenemez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Ocak 2019; 18:53:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kamera akünün değişmesine nasıl sebep oldu anlamadım belli bir voltajın altına düşünce bir daha uzun yol yapmayla vs de kendine gelemiyormuymuş:)

Eşik değeri nasıl ayarlanıyor acaba?https://www.kamerarehberi.com/mini-0906-cift-kamerali-arac-kamerasi-1080p-1080p/19037 adresindeki incelemeyi izleyip, ALWAYS TIMELAPSE (araba park edildikten sonra 720p 2fps hızlandırılmış çekiyormuş) olarak kullandım. Bundan dolayı hızlandırılmış çekmesi normal ama aracı akşam park edip eve çıktıktan sonra kayıt yapması pek anlamlı değil benim için.
    Net hatırlayamayacağım ancak kesin olarak kamera üzerindeki düğmeye birkaç an basarsanız bir sirenle birlikte kapanıyor siz marş yapmasında çekim yapmıyor
    Bahsettiğiniz adresteki açıklamaları okumanızı tavsiye ederim,YouTube da da detaylı bir videosu mevcut bu kameranın
    Sigorta ve kamera arasında bir devre kesici kullanıldığını umut ediyorum hatta siparişlerin çoğunda bu ekle geliyor,
    Küçük bir kutu ve üzerinde tırnakla hareket ettireceğiniz bir sviç var, 4 kademeli voltaj ayarını buradan yapabilirsiniz.

Merhaba,
    Bugün ayarı değiştirip en üst eşiğe getirdiğimde çalışırken bir kaç kere restart oldu kendi kendine. Bunun tam sebebini anlamadım.Bu arada benim bağlantılar resimdeki gibi yapılmış. Kırmızı kablolardan biri direk sigortaya gitmiş. Sarı kablo videoda olduğu gibi trigger(tetik) görevi görüyor ve kontak açıp kapama ile aktifleşip, kapanıyor. Diğer kırmızıda ise sürekli akım var. Bu bağlantıda bir sorun var mı sizce?

• Yeni Clio detayları tanıtıldı. Türkiye de üretilecek aracın ciddi satış beklentisi bulunuyor (yurt içi malum nedenlerden limitli kalabilir tabi)

https://youtu.be/XX-AhuOd8Qg

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Vatandaşın zorda olsa alabildiği arabalarda da donanımlar artıp fiyatlar yükseliyor
    Focus megane şimdide b segmenti araçlar
    Bu iş ikinci el piyasasına yarayacak
    Yalnız clio hayalet ekran güzel gözüktü gözüme

Bence tr için segmentasyonu farklı yapsınlar. D ler E, C ler D, B ler C olsun
    Alim gücü olarak oraya geldi çünkü..

Aracınızda s&s her devreye girip çıktığında kamerada yeniden başlar bununla ilgili olabilir durum normaldir.
    Ben 12.4 te kalmanızı öneririm
    Bağlantı işini yapan elemanın ölçerek ilgili sigortaları bulmuş olması muhtemel hata yapacağını zannetmiyorum oto elektrikçi birinin bizden daha iyi bildiği kesin

• Toyota artık dizel üretmeyeceğini duyurdu. Benzin ve elektrikli araçlar ile ilerleyeceklermiş.
    Borusan Samandıra tesisini kapatma kararı aldı. Geçen sene 19 bin araç satmışlar.Bu sene 8 bine razılarmış.
    Ford yurt dışında bir fabrikasını kapattı.

Görünen o ki 2019 yılı otomotiv üreticileri ve satıcıları için zor geçecek.
  • Kamera tavsiye eder misiniz? Ederseniz hangi marka model?

• L_Lawliet kullanıcısına yanıt
    Mini 0906 güzel kamera.. Viofo A129 biraz daha üstün bir kamera ama biraz büyük.
    Aradaki fiyat farkı ne kadar oldu bilmiyorum ama park modunda devamlı çekim yapılacaksa mini, hareket algımalı tercih edilecekse viofo olabilir
    Mini nin zayıf yanı hareket algılama viofo bu konuda çok başarılı
    Aradaki fiyat farkını iyi değerlendirmek lazım

• Arkadaşlar 5008 1.6 thp e geçmeyi düşünüyorum.
    Kullanıcı arkadaşlardan yorum alabilirmiyim
    Dizeli 1,5 yol 5.4 ortalama ile kullandım belamı arıyorum :)

Bencede macara arıyorsun ben 7 oturak kullandım benzinli 10. L aşağı dusmedim tüp taktırdım sonunda. o da çare olmadı sattım kurtuldum macaraya gerek you derim

• An itibari ile İstanbul'da benzin 6.03 TL ve mazot 6.10 TL
    Yıllar önce söyleniyordu ve gerçekleşti!
  • Arkadaşlar merhaba. GT line aracıma 3d paspas ve bagaj havuzu almayı düşünüyorum. 1 kez alayım kaliteli olsun diyorum. L locker, replax,rizline gibi markalar var hepsi birebir uyumlu yazıyor ama kullanıcı tecrübesi daha önemli. Kullanan varsa önerebilir mi? Malum hepsi de en iyisi bizim ürünümüz diyor:) GT line arka taraf farklıymış sanırım bilgisi olan var mı? Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.