Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
62.413
Cevap
639
Favori
2.478.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Eur 5.91..

Yarınki enflasyon oranı açıklaması ve ardından 100 günlük icraat programı açıklamasını bekleyecek herkes.. Sonrasinda bir gerileme olmaz (istenen seviyede) yarın akşam saatlerinde veya en geç pztesi günü +8-10 bin TL zam göreceğiz liste fiyatlarında..

(Tahminimdir, şimdiye kadar tutturdum )

Böyle olursa active donanım iyiden iyiye kıymete binecek ve muhtmelen stok sıkıntısı artacak Peugot tarafında..

Hatta access donanımın satışına geçileceğini düşünüyorum eğer dramatik bir kur görürsek.. Active acesse kayar, Allure de active e kayar.. Allure ve üzeri artık premium sınıfında sayılır
    Hele şükür aracım premium oldu.'' Artık vale ler bizimde kapımızı acacak eski valecilere selam olsun ''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vallahi 3008 beni de şaşırttı. İlk çıktığında bir süre sonra kampanya yapmaya başlarlar fiyatlar yüksek diyordum. Tabi bunda kurların bu kadar zıplamasınında payı yok değil, bu kadarını çoğumuz tahmin edemezdik herhalde. Artık ön yargılar kırılmaya başlandı, yeni 508 de geldiğinde elleri iyice güçlenecek.
  • Kapıları kapattıktan sonra bir daha kapatma düğmeye basınca 4 lüler sürekli yanıp sönüyor. Neden öyle bir özellik var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • s700 kullanıcısına yanıt
    Bizi hiç şaşırtmadı.

Qq dan 3008 geçen biri olarak, bu araba is yapacak gün gelecek qq yi geçecek dediğimde, malum grup beni Peugeot ya çalışan st olarak ilan etmişlerdi :)

Konuya gelseler de biraz sohbet etsek kendileri ile

508 için de benzer tepkiler gelecek"abi passat yer onu, satamazlar o parayı kimse vermrz".. Bekleyin ve görün..

• badurukan B kullanıcısına yanıt
    Otoparkta kaybedersen bulmak için

• mrt3506 M kullanıcısına yanıt
    Errcan beye ben de selam ederim buradan; benim de orjinal çıkmayan karter muhafazamın orjinal olmadığını kabul ettiler ama yapacak bir şeyimiz yok dediler. Telefon kayıtları, beni burada ismi geçmesi dolayısıyla dava etmek isterlerse arşivimde. Siz yine iyi lastikle yırtmışınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RooT___TooR -- 2 Ağustos 2018; 16:43:34 >
  • quote:

Bizi hiç şaşırtmadı.

Qq dan 3008 geçen biri olarak, bu araba is yapacak gün gelecek qq yi geçecek dediğimde, malum grup beni Peugeot ya çalışan st olarak ilan etmişlerdi :)

Konuya gelseler de biraz sohbet etsek kendileri ile

508 için de benzer tepkiler gelecek"abi passat yer onu, satamazlar o parayı kimse vermrz".. Bekleyin ve görün..
    Umarım 508 mantıklı fiyatlarla gelirde bol bol görürüz. Buzdolabı gibi D segment araçları yollarda görmekten sıkıldık. Ama o segmentte işler biraz zor gibi. Toplam satışları giderek azalıp alt segmentlere kayıyor.
  • s700 kullanıcısına yanıt
    Fiyata yapacak pek birşey yok.

İngiltere başlangıç seviyesi fiyatı 25.000 pound.

Kdv yi düşüp, ülkemiz ötv ve kdv sini eklersek bugunun kursuna göre 258.000 TL den başlıyoruz.

Burada tr şartları göz önüne alınarak bir indirim yapılabilir ama her türlü 250bin ve üzeri fiyatları göreceğimiz aşikar. Heleki kur daha da artarsa 250bin de hayal olabilir en baz donanım için bile..

• çok güzel bir araç yaptılar ve gerçekten pejo zamanlama ile dört ayak üzerine düştü.
    gerek sürekli yukarı yönde uçuşa geçen kur, gerek vergi oranlarındaki geçirmasyon döneminde insanlar en az etkilenmek için koşa koşa araç aldı,hatta o arada bazı çekincelerden dolayı aklında süpheleri olanlar veya nakiti ayarlayamayıp bir kaç gün/ay geç kalanlar bile farklar ödedi ve nihayetinde artık neredeyse emekçi insan için çok zor seviyelere çıktılar.
    3008'in bu kadar begenilmesi ayrı ama kim ne derse desin,ben en bu konularda en bilgiliyim,en ileri görüşlüyüm diyen biri bile bu işin bugün bu hale geleceğini düşünemezdi yani daha doğrusu akla mantığa sığdıramazdı.
    bu saatten sonra ne olacak bilemiyorum,temmuz ayında yüzde 36 düşüş var fakat daha son kur farkının zammı yansıtılmadı bile,eskiye göre belki iki misline çıkmış olan kredi maliyetleride cabası.kiralamacılar her ne kadar filo çekip biraz fiyat düşürse de onlara da ciddi yük biniyor sonuçta onlarda kiralama fiyatlarına gün be gün zammı koyacaklardır.
    daha önce de değinmiştim benim bir ara büyük bir heyecanla bekleyip sonradan büyük hüsranım olan skoda karoq yaratılan beklentiye göre yine çok düşük görünüyor.araç sınırlı sayıda mı geliyor satış bundan mı az yoksa insanımız doğuş soygunlarına artık uyandı mı tam bilemedim. lakin malum sitede 1000/1500/2000 km bandında satılık bir sürü karoq var.3008 de yada makyajlı kasa qq'da bu km'de araçlar sanki bu kadar bol değildi.
    acaba gerçekten bir memnuniyetsizlik mi söz konusu yada yurdum çakalı diğer vw modellerinde eskiden olduğu gibi tatlı para ticareti peşinde mi çözemedim.gerçi bana göre tatlı su kurnazlığı ticaretleri fırsatı da kaçtı bu saatten sonra ,araca para bağlıyacagına git dolar al zaten her gün uçuştasın.

• baha_81 kullanıcısına yanıt
    Skoda vw grubu a girince tr de komple tatil oldu. Önceden küçük firmayız satmaya çalışalım durumu vardı. Şimdi biz vw yiz zaten havalarında film koptu. Aracı bayiye gelir gelmez inceledim ve burda yazdım "hayal kırıklığı, satmaz". Öyle de oldu.

3008 için de 2017 başında "1 yıl içinde araç arıza anlamında sacmalamaz ise 2yil içinde qq yu tahttan indirir" demiştim..

Qq nun yaptığı hata, makyajı pas geçip yeni tasarımı 2018 son çeyreğe çekecekti. Güvendi mevcut tasarıma girmedi topa 2020 dedi.. Bu da Nissan tarafındaki bence tarihsel hatalardan biriydi. Eğer yeni kasayı one çekseydi, qq yu artık ama memnun olan grup yeni qq ile devam edebilirdi. Çoğunu kendilerince risk alıp (Peugeot un kötü geçmişi nedeniyle) 3008 aldılar. Ve üste para verdiler..

Eğer vw (daha doğrusu doğuş grubu) bu sosyetik tavırlarından vagzcmez ise çok güvendikleri ve asla yenilmez dedikleri passat da 508 ile tahtan inebilir.. Demedi demeyin...

• acquiles kullanıcısına yanıt
    kesin doğrudur diyemesem de bu görüşünüze katılmıyorum dostum.evet yeni 3008 bu piyasadaki en büyük rakibi qq'nun kasa değiştirmekte geç kalması veya makyajlı kasada fiyata rağmen hala geri kalmış özellikle çağ dışı multimedya ekranı gibi zaafları ile hep dediğim gibi devletin deli dumrul vergi oranları arttırması,kur yükselişlerini çok iyi değerlendirdi ve yükseldi.ancak d segmentinde ne olursa olsun yeni 508 doğuş araçlarını geçemez.
    kaldı ki ben bir avantajdan dolayı sıfır qq almasaydım aklıma en çok yatan araç 500'di büyük ihtimal alacaktım aracı çok beğeniyorum seviyorum bana göre özellikle eat6'lı yeni kasa vw araçlarını aratmaz ama türkiye'de d segmentinde bu adamların bileklerini bükmek çok zor.
    düşünsene adamların ne zaman patlayacağı belli olmayan saatli bombası dsg bile sorun olmadı,milleti aylarca parasıyla bekletmeleri hatta maymun etmeleri sorun olmadı,bir ara passat 1,6 ile 2,0 dizel arasında neredeyse fark kapanıyordu böyle soygunculuk sorun olmadı insanlar gitti gözü kapalı aldı.bu uğurda reno laguna,latitude en son talisman,toyota avensis, Opel Insignia,Ford Mondeo, Citroen C5, Mazda 6, hiç biri tutunamadı . Honda Accord gibi bir efsane (bir önceki kasa) bile malesef hiçbiri istenilen başarıyı yakalamadı/yakalayamaz/yakalayamayacak.
    kendi yanına superb gibi birini koyup en akıllıca işi yaptı şirket.passat'a kızan sanki farklı bir şeymiş gibi gitti superb aldı.inşallah ben yanılırım inşallah pejo gelir bunların tahtını sarsar ama malesef pek sanmıyorum.

edit:mesajı yazarken 5.10 olmuş hesapta bugün dışişleri bakanları zirvesi vardı sözüm ona ılımlı mesajlar geliyordu.tam gaz uçuruma gidiyoruz.altın madeni,petrol yada gaz kuyusu bulamazsak bu dövizi durduracak bir gelişme bilen var mı ?bu işin sonu nereye varacak dostlar? sene sonunda 3008 yada qq veya diğer emsaller bir c suv 300 bin mi olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha_81 -- 3 Ağustos 2018; 9:4:9 >

• baha_81 kullanıcısına yanıt
    Qq nun bir zamanlar ayda 2000 adet altına dusmesigini ve en yakın rakibine (duster hariç) x2 den fazla fark attığını düşünürsek, nerden nereye..

Vw nin kendisinde sıkıntı yok satanda problem var.. Evet bizim. Millet openi seviyor öyle bir durum var.. Ama nereye kadar?

Göreceğiz birlikte..

• quote:

Skoda vw grubu a girince tr de komple tatil oldu. Önceden küçük firmayız satmaya çalışalım durumu vardı. Şimdi biz vw yiz zaten havalarında film koptu. Aracı bayiye gelir gelmez inceledim ve burda yazdım "hayal kırıklığı, satmaz". Öyle de oldu.

3008 için de 2017 başında "1 yıl içinde araç arıza anlamında sacmalamaz ise 2yil içinde qq yu tahttan indirir" demiştim..

Qq nun yaptığı hata, makyajı pas geçip yeni tasarımı 2018 son çeyreğe çekecekti. Güvendi mevcut tasarıma girmedi topa 2020 dedi.. Bu da Nissan tarafındaki bence tarihsel hatalardan biriydi. Eğer yeni kasayı one çekseydi, qq yu artık ama memnun olan grup yeni qq ile devam edebilirdi. Çoğunu kendilerince risk alıp (Peugeot un kötü geçmişi nedeniyle) 3008 aldılar. Ve üste para verdiler..

Eğer vw (daha doğrusu doğuş grubu) bu sosyetik tavırlarından vagzcmez ise çok güvendikleri ve asla yenilmez dedikleri passat da 508 ile tahtan inebilir.. Demedi demeyin...
    Elleyelimde ww layığını bulsun Tr de

• Uluslararası yükümlülükleri gözeterek, lüks ve ithalat yoğunluğu yüksek tüketim malları tespit edilerek, caydırıcı vergilendirme yapılacak.

Ben bir şüphelendim bu cümleden.. Araç kiraları ne den bu kadar arttı bu filocularin bir bildiği var diye sormuştum geçen ay ama cevabını bulamadım.. Acaba yukarıdaki cümleye paralel ek bir vergi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Ağustos 2018; 12:42:43 >
  • HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Konunun ilk mesajını okumanızı tavsiye ederim.
    Yaşam alanı memnuniyeti konusunda aracı inceleyip kendiniz karar vermelisiniz. Herkesin beklentisi farklı olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Ağustos 2018; 20:44:46 >
  • 1-2016 model kullanıyorum, güncelleme ve yakıt borusu harici bişey yspmadım

2-bakım maliyeti yüksek model bir araç için çok düşük zaten 15 bin km de yspılıyor , önceki aracım qq idi ondan dsha ucuz ayrıca qq 10bin de yapılıyordu

3-bagajı büyük ve içi çok ferah yine qq ile kıyaslıyorum

4-süspansiyon, şanzuman eat6, şiir söze gerek yok

• Dolu hasarlı fiyat listesi yayınlanmış

Yaklaşık eski fiyatın 20 bin tl altı

Dolu hasarı pek inandırıcı gelmedi eat6 temizlemesi olabilir

Reel fiyat biraz daha düşük olursa düşünenler için güzel fırsat olabilir

• Eat6 temizlemesi derken?

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Eat8 ler gelmeden önce eat6 ları tüketme amaçlı

• Pek mantıklı bir yaklaşım olmaz. Zira EAT8 şu an gelse, zaten fiyat farkı min 5-6 bin TL artı. Kurun seviyesine de bakarsak bu fiyat farkı daha da artacak..

Diyelim ki aynı anda EAT8 ve eat 6 satışta olsun İngiltere gibi,
    duz 10 bin TL ucuza versinler eat6 yi, 10dk içinde stokta araç kalmaz.. :)

Filoya araç yetişmiyor eat6 imis 8 mis hiç önemli değil emin olabilirsiniz.. Bireysel kullanıcı almışken EAT8 olsun üste biraz daha vereyim diyebilir ama kiralamada kimse bakmaz o farka..

Bu nedenle 27bin TL. Fiyat farkı olması için gerçekten bir problem olması gerekiyor.

Şöyle diyeyim, bu araçlar hasarsız ise ben borc alır 1 tane daha alır ertesi günde satar Üste para kalır..

Bu arada, dolu hasarindan etkilenen araçlar Olduğunu (az da olsa) biliyorum. Ama hangi bölgede ki araçlar ona bakmak lazım zira "katılan bayiler" diye not dusulmus..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Ağustos 2018; 23:9:9 >

• 
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.