Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1092. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir (3 Mobil) - 17 Masaüstü3 Mobil
5 sn
62.224
Cevap
636
Favori
2.462.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    10 yıl garantili ise en üst seri olan atr serisidir. Çok iyi fiyat.,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burock3427

Ön cam air80 ile 300 tl tutuyor. Mukayese için söylüyorum geri kalan 5 cam llumar ın orta kalite olan atc serisi ile 400 tl tuttu 7 yıl garantili. En üst kalite olan atr için filmci abi istanbul için gerek yok dedi.

Bu arada film yaptırıp polisle uğraşmamak isteyenler komple air 80 yaptırıyor ama 1000 tl üzeri bir rakam çıkacaktır.
    Bu arada eklemek isterim gt line ve allure yi bilmiyorum ama active paketteki ön camda hiç bir filtreleme yok. O bakımdan ön cama film benim açımdan kaçınılmazdı. Bazı araçların ön camında belirli oranda metalik renk vardır ve güneşi belirli oranda yansıtır. Ama bu araçta ön camdan giren güneş acaip rahatsız etti. Üstten güneşi yiyorsun alttan klima soğuğu vurunca 2 saat üzeri kullanınca hasta eder. Bir önceki aracım Zafira Tourer de hem ön cam sürücünün çok uzağında konumlandığından hem de filtreleme olduğundan ihtiyaç duymadım 4 yıl kullanırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock3427 -- 24 Haziran 2018; 0:44:31 >
  • Burock3427 B kullanıcısına yanıt
    Taktırdığım llumar film atr mi air mi nasıl anlıyacam, Taktırdığım yer llumar ın bayisi ve sadece llumar film takıyorlar, bana dedikleri şey llumar da kalite olarak tek çeşit var ve en iyi sini takıyoruz dediler. Hatta orda bir cihaz vardı gelen ışığı ne kadar engelleyen testte yaptılar. Normal de bana da 7 yıl garanti dediler ama bana verdikleri tüm llumar bayilerinde geçerli garanti kartında 10 yıl yazıyordu.

Bu arada kartın üstüne yazdıklarına hiç dikkat etmemiştim, şimdi baktım atc 20-35 yazıyormuş, adamlar taktığımız en kaliteli demişti sözde, bana yalan söylemişler, sözde tanıdık vasıtası ile gitmiştim. Kazık yedim mi bilmiyorum arabanın tüm camlarına yaptırdım, yanlar, arka, kelebek cam, ön cam ve sanroof cam dahil 580 TL atc için nasıl sizce.

• welat. kullanıcısına yanıt
    Bireysel müşteri olup bu kaliteyi anlamak çok zor, aynı filmle 10-15 yıl kullanıp, başka bir arabada başka seri film ile 10-15 yıl kullanıp anca birisi yorumlayabilir. Benim düşünceme göre.

Serilerin kalitesini firmalardan başka kimse dogru düzgün bilmez.

Youtubda bir kıyaslama yapılmış.

Bir kaç çeşit filmin üzerine alkol döküp filmin boyasını çıkartıyor. Kimis hemen cıkıyor kimisi daha sonra kimisi zor çıkıyor.

Demem o ki filmin kalitesini renk atması belirliyor.

Ne kadar dogru oldugu tartışılır...

O kadar parayı filme değil işçilige veriyorsunuz bunu unutmayın.filmin kendisi 150-200 liradır geris işçilik.

Ben size şunu diyemem pahalı veya uyguna yaptırmışsınız.

Genel forumda birisi sizin taktırdıgınıza 350 yazmış

İstediğinize 450 yazmış.

Bu fiyat donanım habere özelmiş.

Sizde extra sunroof var max 100 lira istese

Toplam 450 tl fiyat cıkar.

Siz 130 tl fazla vermişsiniz bu fiyat ile o fiyatı kıyasladıgımda 130 tl normal gibi görünüyor.

Diger istediğiniz seriye 100-125 tl fark isterdir.

Bu fiyat farkını eminim verirdiniz , şuanda adamlarla kötü olmaya gerek yok... tartışmayla halledilebilecek konu.

Ordaki elemen uyanıktır tamam edendim hata bizim sizin istediğiniz seri 1000 tl tutuyor dese neyapacaksınız.:))

Film sektörü serbest piyasa oldugu için hersey tuttururlar.

Orjinal bayisi diyorsunuz distribütöre şikayet edersiniz elinize net birsey gecmez ama bu kez indirime gercer 900 tl

Yani sizden o sökülme işçilik parasını ve filmin parasını alır en cuzi rakam ile... sonucta ticaret kimse zarar etmez.

7 yıl boyunca garantili demişsiniz, filmde renk atma olsa bunu garantiden yaparlar ama yaptıkları filmide distribütöre gönderip parasını alırlar.

Filmde baloncuk oluştu veya ucunda cıkmalar bukez yapılan işçilik hatalı sayılır yaptırdıgınız yer degiştirir ve o verdiğiniz 580 tlden kaar payını düşürmüş olur.

Bana sorarsanız marka önemli degil. Bilindik tanındık markalar 500-600 tl civarı.

Serilerilerin kalitesine göre 700-900 tl rakamlara yapılıyor.

Zaten sizin tutar 450-500 tl sunrof yapılınca küsüratı eklemiş

Kafanız karışmasın, fiyat piyasa şartlarına göre normal.

Önemli olan lumar markasının takılması.

Bazı bayiler gösterirken lumar, takarken başkasını takıyor :)

• Ön cama film çektirmenin yasak olmasının sebebi; herhangi bir acil durumda (kapıların açılamadığı/kaza/vb) araç içindekilere ön cam kırılarak ulaşılır.

Film çektirilen camlar parçalanmaz, herhangi bir nedenle ön cam kırılarak araç içindekilere ulaşmak gerekirse ve ön camda film varsa, cam parçalanmayacağından araç içine ulaşmak için çok daha fazla zamana ihtiyaç olacaktır.

Bu nedenle, emniyet ve can güvenliğiniz için ön cama film çektirmek kesinlikle yasaktır.

İyi günler dilerim.
  • toes T kullanıcısına yanıt
    Önemli bir detay. Paylaşım için teşekkürler

• Rica ederim, ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; cam filmi uygulamasını bilinçli olarak yapan tüm yerler, siz isteseniz de, ısrarda etseniz ön cama film uygulaması yapmayacaktır.

İyi forumlar.
  • Şurda bir yanlışlık var,

Bakın ön cam atermik camdır yani cam kırıldıgında parçalanıp dagılmazlar oldugu yerde kalırlar.

Asıl önemli olan yan camlardır yanı temperli camdır.

Bu camın özelliği tuzla buz olup içerdeki kişilere zarar vermeden kırılıp parcalanmasıdır.

Temperli cam ufak darbede kendisini imha eder.

Önde kullanılan atermik cam kendisini imha etmez.

Dolayısıyla arkadaşın anlattıgı ön cam için kesinlikle gecerli degildir, yan camlar için gecerlidir ve yan camlar güvenlik nedeniyle filme yasaktır...

Evet ön camdanda kırılıp girilir fakat ön cama 20-30darbe atarsınız içerden birisini cıkartırken cama sürtüp bir yerleri kesilebilir.

Eeee yan cam temperli ufak darbade tuzla buz olup etrafında cam mam kalmıyor... içerden kurtarılana zarar gelmiyor...

Lütfen bazı şeyleri yazarken bilinçli yazalım.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    "yan camlar güvenlik nedeniyle filme yasaktır"

Ciddi bir çelişki doğurdunuz bu durumda. . Yan camlar güvenlik için filme uygun değil ise, neden yasal olarak sadece ışık gecirgenlgii bir kriter? O zaman komple filmin yasak olması sadece fabrika çıkışı renkli cama müsade edilmesi gerekmez mi?
    Ve cam filmlerini ithalatını yapan firmalara (bina) dışında kullanım tespitinde bir ceza uygulanması ve denetlenmesi gerekmz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 24 Haziran 2018; 9:48:59 >
  • toes T kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim ön cam zaten filmsiz haliyle de kırılıp dağılmıyor. Kaldı ki konuştuğumuz film amerikan malı ön cam için özel üretilmiş bir ürün. Amerika gibi karayolu güvenliği düzenlemelerinin sıkı olduğu bir ülkede bunun onayını almadan üretip sattırmazlar herhalde. Fiyat olarak sadece ön cam için başka filmlerin 5 cam fiyatı vererek yaptırmamın sebebi güvenlik kaygısıydı.

Film yaptırsak kazada araçtan çıkamayıp öleceğiz film yapmasak cilt kanseri olup öleceğiz

Biz de çok kafaya takmasakta Yurtdışında cilt kanserini çok ciddiye alıyorlar ve filmi uv koruması amacıyla yapıyorlar

• welat. kullanıcısına yanıt
    Atr serisi 10 yıl atc serisi 7 yıl at serisi 5 yıl garanti veriliyor. Ben aynı filmi atc seri 5 cam tavansız 400 tl ye yaptırdım sizin 580 tavan dahil fiyat normal piyasa fiyatı. Bence söylenen yalan harici can sıkıcı bir durum yok. Ürün iyi fiyat normal.

Leon ve burock, teşekkürler açıklamalarınız için.

• Sıcaklık için faydası hakkında deneyimlerinizi bekliyorum aldığımdan beri tavan UV film aklımda

Dediginiz doğru. On cam diğer camlar gibi değildir. Parcalanmadan bir bütün olarak cikarilabilir. Hatta kesici aletlerle kesilebilir. Arac kurtarma eğitimi almış olan itfaiye ekipleri bunu gayet iyi bilirler. Yan camlarda film olmasi kurtarma açısından faydalidir. Bu sayede yan camlar kurtarma için patlatildiginda onlarda film sayesinde parcalanmadan alınabilir.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Ortada çelişki yok bu durum net ortada.

Bakın fabrika zaten güvenlik nedeniyle önlere karartılmış cam koymuyor. Özellikle gece sürüşleri risk oluşturdugundan dolayı.

Fabrika zaten her türlü önlere koyar bi kaza oldu karartmalı camdan kaynaklı diyerek dava acılsa zaten fabrika hiç bir sekilde kendisini savunamaz. Dolayısıyla sadece arkalara yapılmakta buda arkadaki kişilerin konforu amaçlı yapılan özellik.

Fabrika cıkışlı bildiğim kadarıyla mercedes e serisi 2005 2007 modellerinde full her yer acık mavi tonunda renkli film.

Bundan baskada ben yapıldıgını görmedim bilmiyorum.

Binadaki durumları bilmiyorum, Mantıken kıyaslamak dogru ama otomotiv cok farklı.

Dediğim gibi ön cam atermik cam ,kırılması dagılması cok zor.

Yan camlar, arka cam temperlidir kırıldıgında tuzlabuz olur.

Zaten otomotiv sektörü can kurtarmak amaçlı yapmıştır.

Mesela tüm fordlar donanımlı donanımsız araçlarında hareket halinde kapılar kilitlenmiyor. Nedeni kaza anında kapılar acılmadıgı içinmiş. Kodlamayla acılan özellik ama ford koymuyor.

Bana mantıksız geliyor tüm markada varda ve eski arabalarfa varken , adamlar böyle birsey düşünüp yapmış.

Diger markalar düşünmüyorda fordmu düşünüyor.

• Fabrika çıkış arka koyu camlar uv koruması sağlamıyor en azından çoğu öyledir. Sadece mahremiyet ve görüntü amaçlıdır. Uv koruma amaçlanıyorsa bu işi gören film gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: welat.

Ben orjinal llumar film taktırdım 10 sene garantisi var, özel garanti kartı da verildi, toplam maliyeti ön cam ve saonruf dahil 800 civarı bi şeydi, ama tanıdık olduğu için 580 e taktım, ön cam sadece normal fiyatı 150 TL idi galiba.
    Şimdi fark ettim ön camlara atc serisi yaptırmışsınız. Radyo çekiminde zayıflama oldu mu? Malum anten dikiz ayna arkasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burock3427

Şimdi fark ettim ön camlara atc serisi yaptırmışsınız. Radyo çekiminde zayıflama oldu mu? Malum anten dikiz ayna arkasında.

Alıntıları Göster
    Evet radyo çekiminde azalma oldu, daha önceki mesajlarımdan birisinde belirtmiştim, bende sanroof dan dolayı azalma oldu sanmıştım meğer ön camdan dolayı olmuş,

Radyo çekimini artırmanın bi yolu varmı acaba.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Sorumun cevabı dışında birçok bilgi vermişsiniz teşekkürler.

Benim sorduğum "yan camlar güvenlik nedeniyle filme yasaktır"

Demişsiniz fakat ülkemizde böyle Bir yasak yok.

Bu yasak nerede uygulanıyor onu merak ettim?

• 
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.