Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 208 (ANA KONU) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.138
Cevap
60
Favori
164.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: termomuk

230bine 308 allure sport veriliyor. Ben böyle saçmalık görmedim.

Ben Ultimate Corsa ile kıyaslama yaptım kendimce. Yoksa o 308'ler geçen sene martta 130'a verildi. Mantık yok bu piyasada.

• caldexterr C kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen sene Aralık'ta dizel 308 i 147.500'e aldım. Yani b segmenti bir aracın isterse uzay mekiği olsun aynı markanın c sınıfından pahalı olmasının gerçekten izahı olamaz.
  • Böyle araca saldırırsak C sınıfı fiyatı çekerler . Talep yüksek satılan araca neden piyasa 190 larda satsın. 3008 ve 2008 de aynısı oldu .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pejo türkiye kendini mercedes audi bmw ile kıyaslıyor sanırım

C segment

Skoda octavia full paket 330k

Toyota corolla full paket 250k

Vw polo 1.0 tsi comfortline dsg 190k

Pejo 208 270k zuuaahahahhahehahaa

Eskiden vw %20 pahalı olurdu pejodan falan şimdi pejo maşallah %50 daha pahalı

• 208 GT-Line Benzin Otomatik için iki yerden teklif aldım.

1. 246 Bin TL
    2. 260 Bin TL

İkisinden de almadım. Bu arabalara döviz bu seviyeye gelmişken bu paralar verilmez, verilmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemXx -- 15 Ocak 2021; 13:44:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexterr

Bana araç gerektiği için aldım. Almışken keyifli olsun dedim. Yoksa sarı siteden 260-270 e boş donanım otomatik 2008 alacaktım. Onda perde yastığı olmaması da düşündürdü beni.

Alıntıları Göster

Ben de sizinle aynı durumdayım ama ben tercihimi 2008 den yana kullanacağım gibi. 1.95 olduğum için 208 biraz beni kasacaktır diye düşünüyorum.

• babajoe99 kullanıcısına yanıt

Kıyaslama güzel de, Polo neden Comfortline? Highline fiyatını yazmanız lazım, 230.000 TL diyor sitesinde. Metalik renk ve cam tavanı da eklerseniz 240'a yaklaşıyor.

Bakın yukarıda 246 teklif alınmış 208 GT için. Fark yine var da %50 seviyesinde değil. Onu da motor gücüne sayın, Polo 90hp - 208 130hp  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 15 Ocak 2021; 13:51:43 >
  • Pink Floyd kullanıcısına yanıt

Bende sizinle aynı durumdayım. Boyum 195 ve showroom a araç haftaya gelicekmiş, onu denemek istiyorum. Rahat olmazsa hiç girişmiycem. Şuan fx35 im var duruma göre bakıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Ben de sizinle aynı durumdayım ama ben tercihimi 2008 den yana kullanacağım gibi. 1.95 olduğum için 208 biraz beni kasacaktır diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

1.95 için çok dar gelir bence de. Yüksek girişli bir araç ancak rahat ettirir. 1.82 yim ben, daha önce şirket aracı olarak da dizel 208 kullandım. Seviyorum kullanım kolaylığını.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sardaukar

5dk önce Peugeot ABC Ankara 245bin fiyat verdi 208 - GT Line için.

Çok hevesli olduğum bir arabaydı, diyecek hiçbişey bulamıyorum..

Bayiler her araçtan 40 45 bin kazanmaya alışmış baksana. Ederi en fazla 205 bin araca çekilen fiyatlara bak. En büyük sebebi de sizlersiniz. Talep varsa öpmekte var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Alıntıları Göster
    YouTube da izleyin 1.95 boyunuz varsa 208 sizin için çok zor olacaktır. Koltuğu en alt seviyeye indirseniz bile emanet gibi durursunuz koltukta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcekener

Bende sizinle aynı durumdayım. Boyum 195 ve showroom a araç haftaya gelicekmiş, onu denemek istiyorum. Rahat olmazsa hiç girişmiycem. Şuan fx35 im var duruma göre bakıcaz

Bende de Kadjar var şu anda geniş araçlara alıştığımız için 208 klostrofobik gelebilir. Aracı sattıktan sonra bi arayış içerisine gireceğim. Akşam ilana koymayı düşünüyorum ama 250bin gt donanım 208 e vermek istemiyorum. Aklımda 235 max fiyat baremi vardı.

• Yeni 208

Active 210.000 TL

Allure 230.000 TL

GT Line 236.000 TL

308 (2021)

Allure Sport (230.000 TL)

Bayi genel fiyatlar. Bana çok pahalı geldi açıkçası. Polonun bir miktar altında konumlandırılsa düşünülürdü.

ve ellerinde çok fazla sayıda araç var. Bu forumdan bilgi alınmayacağını bir kez daha anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rap_üstad -- 15 Ocak 2021; 15:5:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Kıyaslama güzel de, Polo neden Comfortline? Highline fiyatını yazmanız lazım, 230.000 TL diyor sitesinde. Metalik renk ve cam tavanı da eklerseniz 240'a yaklaşıyor.

Bakın yukarıda 246 teklif alınmış 208 GT için. Fark yine var da %50 seviyesinde değil. Onu da motor gücüne sayın, Polo 90hp - 208 130hp  

polo comfortline ile higline arasında neredeyse hiç fark yok artık.. o yüzden vw aradaki 40 bin tl ye değecek bir fark yaratmıyor.

Arada katlanır ayna, 16 inç jant, ambiyans aydınlatma, ön sis farları farkları var. Bunlarda 40 bin tl etmez.

Bu sebeple 208 ile polo arasında 40 50 bin tl fark var..

değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 15 Ocak 2021; 15:14:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemXx

208 GT-Line Benzin Otomatik için iki yerden teklif aldım.

1. 246 Bin TL
    2. 260 Bin TL

İkisinden de almadım. Bu arabalara döviz bu seviyeye gelmişken bu paralar verilmez, verilmemeli.

Hangi ülkeden bayiyi aradınız? Malum bizim ülkemizde vergi dilimden dolayı 232.000TL'yi (vergisiz fiyatı 130.000TL) geçince fiyat 276.000TL'ye zıplıyor.

Yani mevcut vergi dilimleri ile 246.000 ve 260.000TL gibi rakamlar MÜMKÜN DEĞİL de?

• quote:

Orijinalden alıntı: rap_üstad

Yeni 208

Active 210.000 TL

Allure 230.000 TL

GT Line 236.000 TL

308 (2021)

Bayi genel fiyatlar. Bana çok pahalı geldi açıkçası. Polonun bir miktar altında konumlandırılsa düşünülürdü.

ve ellerinde çok fazla sayıda araç var. Bu forumdan bilgi alınmayacağını bir kez daha anladım.

Bu fiyatları direkt siz mi aldınız?

Ben diğer donanımları sormadım ama çok gerçekçi gelmedi bu fiyatlar. Neden derseniz Allure - Gt Line arasında 3d cockpit, 10" ekran, panoramik cam tavan ve full LED farlar var en azından. Bunlar da nereden baksanız 15-20bin lira eder. Sizin fiyat farkı ise sadece 6bin.

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Hangi ülkeden bayiyi aradınız? Malum bizim ülkemizde vergi dilimden dolayı 232.000TL'yi (vergisiz fiyatı 130.000TL) geçince fiyat 276.000TL'ye zıplıyor.

Yani mevcut vergi dilimleri ile 246.000 ve 260.000TL gibi rakamlar MÜMKÜN DEĞİL de?

Alıntıları Göster

232'nin üzeri bayiye kaymak gibi düşünün. Eskiden seramik falan dahil derlerdi, şimdi direkt bu fiyatı çekiyorlar. Bu ÖTV dilimleri vatandaşı çok mağdur etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: rap_üstad

Yeni 208

Active 210.000 TL

Allure 230.000 TL

GT Line 236.000 TL

308 (2021)

Kesinlikle çok pahalı hocam. Türkiye gerçekleri diye bir şey var. Herkesin kendi arabası kıymetlidir ki haklı insanlar alması çok zor ürün artık araba. Ama Türkiyede B segmentinde kıyas yapılırken hep polo ile kıyas yapılır. Bende psikolojik olarak polodan daha uygun ve 200.000 TL barajının altında olması gerektiğini düşünüyorum.

• fractal design kullanıcısına yanıt
    231bin üstünü ayrı banka hesabına atacaksınız diyorlar. Yolunu yapmış bu üçkağıtçılar.
  • Evet bizzat dün aldım. Dünden bugüne değişmediğini umuyorum

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.