Şimdi Ara

Yeni pc topladım fakat görüntü yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anakart:Asus Prime B450M-K
    İşlemci:Ryzen 5 1600
    Ram:DDR4 3000 Mhz 8 GB Corsair Vengeance LPX
    PSU:Corsair VS550

Parçaları hatasız bir şekilde monte ettim kablolarını düzgün bir şekilde taktım ve start tusuna bastım görüntü gelmedi.
    Sistemi söktüm dışarıda denedim tornavida ile start verdim tekrardan görüntü alamadım
    Ekran Kartını çalışan sistemden söktüm sorunun ekran kartından olmadığını söyleyebilirim.
    Bios güncellemek mi gerekiyor emin değilim sonuçta B450 gerekmiyor diye biliyorum gerekiyorsa bilgilendirin lütfen gerçi güncelleyemem ekran gelmiyo servis de 1 aya gönderir koronadan dolayı.
    Bios pilini çıkarttım sıfırlama yaptım yeni pil ile denedim tık yok
    İşlemci ısınıyor anakarta güç geliyor ekran kartı çalışıyor fakat bir türlü görüntü gelmiyor
    Sorunu anlayamadım ram seçici değil amd destekliyor,işlemci de rami destekliyor
    Anakart hepsiyle uyumlu kaçırdığım bir şey var ise lütfen bilgi verin.
    DDR4 ram yok elimde deneyemiyorum psu da problem yok voltaj değerleri doğru kendim için değil başkası için topluyorum çok pc topladım fakat böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım ek bilgi ryzen 5 1600 12nm aldım 14 değil acaba bundan mı kaynaklanıyor bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemcin 1600 af modeli ise bios güncellemesi gerekiyor
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler en kısa zamanda servise yollayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kloud

Teşekkürler en kısa zamanda servise yollayacağım.
    üzrindeki bios ile çalışacak bir işlemcisi olan varsa etrafında geçici olarak o işlemciyi alabilir güncelleme yaptıktan sonra kendi işlemcini takabilirsin.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarcıya götürsem ne kadar alır tahmini fiyat bilgin var mı? İşlemci alabilecegim birileri yakınımda yok olsa direk cozerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kloud

Bilgisayarcıya götürsem ne kadar alır tahmini fiyat bilgin var mı? İşlemci alabilecegim birileri yakınımda yok olsa direk cozerdim.
    elinde işlemci varsa çözer onunda bu aşamada senden bir farkı yok.
    en fazla 50 tl alması lazım
  • Bilgisayarcıya gittim guncelleme atildi
    Yine goruntu yok.Bilgisayarci sonucta eski nesil islemci takarak goruntu aldi guncelledi vs. Hala goruntu alamamin sebebi sence nedir? Tufaya mi getirdi adam bizi 3 farkli ekran karti denedim hic bir turlu goruntu alamiyorum gddr3 bu arada ekran kartlari calisan sistemden soktum her halukarda calismasi gerekiyor diye biliyorum psudan gelen ekran karti guc kablolarini bir koseye tutturmustum,baglamistim gerek yok diye guc gerektiren bir ekran karti kullanmis bilgisayarci acaba bundan mi kaynaklaniyor diye dusunuyorum da alakasi yok bence.Fikir verebilir misin? Cikamaz oldum isin icinden amk insanlarla iletisimim bozuldu sorunlar yasandi cozmem lazim şu işi cok degisik yahu ilk defa basima geldi boyle bir durum simdiden tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.