Şimdi Ara

YENİ PASSAT 1.6 TDİ 7 İLERİ DSG ŞANZIMAN PLATFORMU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
30.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barisintakendisi

quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Passat 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 80.300,00

bu aracın metalik grisi için artı trafik sigortası 80.000 tl fiyat aldım

aracımı sattığım adama kredisi onaylanmadı 200 tl korası yandı

bekliyorum sattığım an hemen alıcam

1.4 TSI DSG Passat çekmiyor hocam 1.6 TDI hiç yürümez.

common rail teknolojili 1.6 tdi Passat mı yürümez yapmayın ayrıca 1.4 tsi 1.6 tdi den performanslı değil biraz dikkat ! 1.4 tsi ların araba sollarken bazen s ye almak zorunda kaldıklarını duymuştum ama 1.6 tdi için böyle bir şey söz konusu değil.

Yapma hocam yapma...

1,4 TSI her koşul ve şart altında 1.6 TDI'dan daha performanslı iken tutup da dizel olan uçuyor-kaçıyor muhabbeti yapmayın Allahaşkına...

Arabanın internet sitesi mevcut, girip teknik verilerine bakmak bu kadar mı zor..

• quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

quote:

quote:

common rail teknolojili 1.6 tdi Passat mı yürümez yapmayın ayrıca 1.4 tsi 1.6 tdi den performanslı değil biraz dikkat ! 1.4 tsi ların araba sollarken bazen s ye almak zorunda kaldıklarını duymuştum ama 1.6 tdi için böyle bir şey söz konusu değil.

Yapma hocam yapma...

1,4 TSI her koşul ve şart altında 1.6 TDI'dan daha performanslı iken tutup da dizel olan uçuyor-kaçıyor muhabbeti yapmayın Allahaşkına...

Arabanın internet sitesi mevcut, girip teknik verilerine bakmak bu kadar mı zor..

200 torkluk elektronik kontrollü direkt enjeksiyonlu 1.4 tsi, 250 torkluk common rail direkt dizel enjeksiyonlu 1.6 tdi dan mı daha performanslı? buradaki performanstan kastım (bir önceki cevap verdiğim giriye yanıt olarak) ulaştığı son hız veya 0-100 e kaç saniyede ulaştığı değil ani hızlanmalardaki performansı mesela bayırda ani bir sollama yapacakkenki durum: tereddütsüz 1.6 tdi daha seri..

• Dizeli Seri diyen tsi sürdü mü acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.youtube.com/watch?v=ZnvfQE_Uee4

bu kasa için çok da zayıf bir motor değil hakkını yemeyin.
  • 1.4 Tsi tabiiki çok daha seri...

Max torkunu alt devirlerde verebilen ve yüksek devir çevirebilen bir makine... Çok çok daha iyi hatta...

1.6 o kasaya zayıf kalır...

1.4 Tsi 122 ise ehh normal...

Benim 1.2 Tsi 105hp aracım, 1.5 Dci 105 hp dizelden çok daha performanslı mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 25 Ağustos 2012; 19:00:48 >
  • tsi tdi çatlağı başladı forumda
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yapma hocam yapma...

200 torkluk elektronik kontrollü direkt enjeksiyonlu 1.4 tsi, 250 torkluk common rail direkt dizel enjeksiyonlu 1.6 tdi dan mı daha performanslı? buradaki performanstan kastım (bir önceki cevap verdiğim giriye yanıt olarak) ulaştığı son hız veya 0-100 e kaç saniyede ulaştığı değil ani hızlanmalardaki performansı mesela bayırda ani bir sollama yapacakkenki durum: tereddütsüz 1.6 tdi daha seri..

Passat 1.4 TSI - DSG
    Son hız: 205 km/h
    Hızlanma: 0-80 / 0-100 km/h 6,9 / 10,3 s

Elastizität 80-120 km/h (4./5. Gang) 9,5 / 12,5 s

Passat 1.6 TDI :

Höchstgeschwindigkeit 195 km/h

Beschleunigung von 0-80 / 0-100 km/h 8,2 / 12,2 s

Elastizität 80-120 km/h (4./5. Gang) 11,0 / 14,0 s

Yukarıdaki Verilerin kaynağı:www.volswagen.de 'dir..

TSI motor TDI 'dan 0-80 hızlanmasında, 0-100 hızlanmasında, son hızda, 80-120 km arası 4. viteste hızlanmada, 80-120 km arası 5. viteste hızlanmada , kısaca her türlü koşulda daha seri ...

Rampada dizel uçar kaçar muhabbetini geçin, teknik verileri ortaya koyuyoruz hala dizelin torku muhabbeti yapıyorsunuz... Beygir gücü olmadan tork ne işe yarar arkadaş.. İki motor aynı beygir gücünde olur da torkuna bakar konuşursun diycem o da değil... Biraz bilgi, biraz araştırma yaparsınız artık bundan sonra...

• quote:

Kimseye zorla satmıyorlar...

Bu paraları verenler oldukça böyle devam eder bu fiyatlar...

320d bmw alabildiğin paraya 1.6 Tdi-DSg Passat satılıyor bu memlekette... Ne diyim bilemiyorum, hadi birine eski kasa desem, öbürküsü de eski kasa zaten, 10 yıla yakındır aynı iç mekan...

Passat 1.6 TDI 105 Hp-Highline DSG = 93,300 TL
    Metalik Renk Farkı = 1,150 TL
    Sunroof = 2.050 TL
    Navigasyon = 3,525 TL
    Toplam = 100,025 TL

Aynı ayarda bir 320d = 113,000 TL ... (2.33 kur ile) fazladan dvd-player ve M paket mevcut...

Demek ki 320d eğer 2.0 litre ÖTV'si yemeseydi, 1.6 litre olsaydı Passat'tan daha ucuz olacaktı...

Tamam keriz bulunca öpen bir otomotiv sektörümüz var eywallah da , bu kadarı da artık pes....

113 liraya M paket ve tv-dvd-nav paketi varsa sıfır alalım 3-5 tane :)

• quote:

Orijinalden alıntı: spacecake

quote:

Kimseye zorla satmıyorlar...

Bu paraları verenler oldukça böyle devam eder bu fiyatlar...

320d bmw alabildiğin paraya 1.6 Tdi-DSg Passat satılıyor bu memlekette... Ne diyim bilemiyorum, hadi birine eski kasa desem, öbürküsü de eski kasa zaten, 10 yıla yakındır aynı iç mekan...

Passat 1.6 TDI 105 Hp-Highline DSG = 93,300 TL
    Metalik Renk Farkı = 1,150 TL
    Sunroof = 2.050 TL
    Navigasyon = 3,525 TL
    Toplam = 100,025 TL

Aynı ayarda bir 320d = 113,000 TL ... (2.33 kur ile) fazladan dvd-player ve M paket mevcut...

Demek ki 320d eğer 2.0 litre ÖTV'si yemeseydi, 1.6 litre olsaydı Passat'tan daha ucuz olacaktı...

Tamam keriz bulunca öpen bir otomotiv sektörümüz var eywallah da , bu kadarı da artık pes....

113 liraya M paket ve tv-dvd-nav paketi varsa sıfır alalım 3-5 tane :)

Alıntıladığın mesajı yazdığım tarihte bu paraya M paket BMW 3 kasa veriyorlardı, yukarıdaki ridleyscott isimli arkadaş da ben de yaklaşık bu fiyatlara birer tane aldık...

Hala inanamıyorsan veya çok merak ettiysen e90 forumuna girip araç sahiplerine araçlarını kaça aldıklarını sor - öğren... ( 46,100 euro - 48,500 euro aralığında diye cevap alacaksın )

Ama ardından bu alaycı üslüp için özür dilemeyi de unutmazsın herhalde...

• sakin ol şampiyon..ben alaycı bi tavır fln takınmadım sen yanlış anlamışsın..sadece 113 liraya iç dış m paket tv-dvd-nav da varsa 113 liraya hiç kaçırmasın alsın millet bence 2 şer 3 er tane..şimdi nerde 140 150 liraya anca alırsın iç dış m paket tv-navigasyonlu fln..
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacecake

sakin ol şampiyon..ben alaycı bi tavır fln takınmadım sen yanlış anlamışsın..sadece 113 liraya iç dış m paket tv-dvd-nav da varsa 113 liraya hiç kaçırmasın alsın millet bence 2 şer 3 er tane..şimdi nerde 140 150 liraya anca alırsın iç dış m paket tv-navigasyonlu fln..

O mesajı 28 ocak tarihinde atmışım.. O mesajı attığım tarihte millet aldı zaten 113 liraya M paket BMW'lerini...

Mesajımı alıntılamadan önce tarihine baksaydın bu yanılgıya düşmezdin ...

Şampiyon falan geyikleri de yakışmamış... onun yerine "mesajın tarihine bakmadan alıntılamışım, kusura bakma" desen daha düzgün olurdu... Neyse...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yapma hocam yapma...

Passat 1.4 TSI - DSG
    Son hız: 205 km/h
    Hızlanma: 0-80 / 0-100 km/h 6,9 / 10,3 s

Elastizität 80-120 km/h (4./5. Gang) 9,5 / 12,5 s

Passat 1.6 TDI :

Höchstgeschwindigkeit 195 km/h

Beschleunigung von 0-80 / 0-100 km/h 8,2 / 12,2 s

Elastizität 80-120 km/h (4./5. Gang) 11,0 / 14,0 s

Yukarıdaki Verilerin kaynağı:www.volswagen.de 'dir..

TSI motor TDI 'dan 0-80 hızlanmasında, 0-100 hızlanmasında, son hızda, 80-120 km arası 4. viteste hızlanmada, 80-120 km arası 5. viteste hızlanmada , kısaca her türlü koşulda daha seri ...

Rampada dizel uçar kaçar muhabbetini geçin, teknik verileri ortaya koyuyoruz hala dizelin torku muhabbeti yapıyorsunuz... Beygir gücü olmadan tork ne işe yarar arkadaş.. İki motor aynı beygir gücünde olur da torkuna bakar konuşursun diycem o da değil... Biraz bilgi, biraz araştırma yaparsınız artık bundan sonra...

Alıntıları Göster
    Bu arada okunuşu Pasat değil Pa(ss)at .. hem daha havalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisintakendisi -- 15 Ekim 2012; 2:03:26 >

• 75,000 tlye 1.4 tiguan dsg benzinli alinacagina 74,000 tlye passat 1,6 tdi dsg dizel D sinifi premium bir arac alinir. Bu aracin en baz modeli olan trendlinesinde bile 10 hava yastigi, yol bilgisayari, deri direksiyon, on ve arka kol dayama' on ve arka park sensoru , autohold' hilhold' esp'elektronik el freni srandart. Daha niceleri....

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sifir-gibi-otomobil-91380893/detay

ilanda kı eskı kasa passatlar dakı dsg lerde bır sıkıntı var mı?
    kullanan yada derdı olan varsa bılgı verebılır mı?...
  • 2011 model Jetta sahibi kavraması arızadan dolayı değişen bir arkadaş Dsg ile ilgili şöyle demiş:
    "GEREK İNTERNET GEREK SERVSİLERDEN ALDIĞIM BİLGİ ŞU YÖNDE ÖZELİKLE SIKIŞIK TRAFİKTE ARAÇ VİTES KÜÇÜLTÜP BİR SONRAKİ VİTESE GEÇİŞLERDE KAVRAMA BALATA AŞIRI ISINDIĞI İÇİN ÇABUK BİTİYOR VE BU SEBEPTEN ARIZA OLUYOR
    arıza aracın titremesi ile başlıyor vites geçişlerinde çok büyük bir problem olmuyor benim aracımda olmadı en azından kalkışlarda problem olmuyor ama sabah araç soğuk iken titreme oluyor" yazılmış..

Ben 2012 Mayıs çıkışlı Passat 1.6 tdi Dsg (7) sahibiyim. Şu ana kadar yaşadıklarım şunlar:

1- 4.000 km de Bodrum'a giderken alttan ses yapan asfaltlı yolda (adı neyse artık) giderken tıkırtı sesi başladı ve o tür asfaltlı yola her girişte bu ses oluyor.
    2- 2-3 saattlik otoban yolculuğundan sonra istanbul beşiktaş sahil yolunda trafiğin tıkanması ve dur kak yaparken veya 2. vitesle çok düşük hızla giderken TİTREME hissettim duymazdan gelmek, hissetmemek elde değildi..
    3- Sabahları kapalı otoparkta kademeli çalıştırırken anahtarı marş komutundan bir önceki kademeye getirdiğimde TİTREME oluyor sanki aracın arkalarından biyerinden geliyor araç çalışınca hareket etmeden yine devam ediyor biraz gidince kesiliyor.

PROBLEM BÜYÜK MÜ YORUMLARINIZ NEDİR, NE YAPMALIYIM, TEŞEKKÜRLER..

• quote:

Orijinalden alıntı: scan

1.6 araba 80 bin. İyi iş gerçekten.

1.6 tdi dsg 74.6 lira
    Yol bilgisayari ve otomatik cift klima sabit
    10 hafa yastigi sabit
    On kol dayama ve arka kol dayama sabit

• 74600 tl ye premium 1.6 dizel dsg bence fiyat cok makul.
    Mondeo bile 70 civari

• 1.6tdi ve dsg cok guzel bi kombinasyon
    aynisini yeni mondeo'danda bekliyoruz

• Vw passat variant 4870 cm bu aracin 1.6 tdi dsg kaldirir mi acaba. Variant 1600 kg cunku

• Fiyatlar dustu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.