Şimdi Ara

(YENİ) PARDUS TOPLULUK 4.0 TEST SÜRÜMÜ YAYINDA [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

sevgiili kardeşlerim 64 bit olarak full sürümün adı nedir nereden nasıl indirilir ? deneyen kardeşlerime birde şunu sormak isterim..ssd ile arası nasıldır ? çok uzun zamandır kullanmayan ben artık eski sevgilime kavuşmak istemekteyim..herkese selamlar olsun

Merhabalar, istediğiniz 64 bit sürümü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GNOME :http://sourceforge.net/projects/gnupardus/files/Pardus_3.0rc2/tr/pardus_topluluk_3.0rc2_gnome_64bit_tr.iso/download
    KDE :http://sourceforge.net/projects/gnupardus/files/Pardus_3.0rc2/tr/pardus_topluluk_3.0rc2_kde_64bit_tr.iso/download
    XFCE :http://sourceforge.net/projects/gnupardus/files/Pardus_3.0rc2/tr/pardus_topluluk_3.0rc2_xfce_64bit_tr.iso/download

Edit: İçerik düzenleme

hangisi ne amaçlıdır ve tavsiyeniz hangi yöndedir. ? dene-yanıl yapmamak adına tecrubelerden faydalanmak en makbulü..zahmet olmazsa birde onu alayım..şimdiden teşekkürler..hoşcakalınız

Hızlı ve basit bir arayüz istiyorsanız XFC (açıkçası pek önermiyorum daha çok netbook ve düşük donanımlı cihazlar için), görsel öğelerin zenginliğine ve estetiğine önem veriyorsanız KDE, her ikisi de olsun sistem karalı çalışsın diyorsanız da Gnome tercih edebilirsiniz. Zaten ilgili imajı usbden boot ettiğinizde kurulum yapmadan içeriği görebiliyorsunuz, ona göre karar verebilirsiniz.

• Bu Topluluk sürümü ile pardus.org.tr arasındaki fark nedir.Biri Debian diğeri pisi tabanlı oluşumudur?
  • Ubuntu desteği daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedendir bilinmez ama Pardusu 2008 den itibaren sürekli her yeni sürümü çıktığında indirir kurarım ama bir türlü ısınamadım. yani ne bileyim Elemantary OS ve ya Ubuntu bana güzel geliyor
  • ÖZGÜR YAZILIM KULLANICILARI DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA

YÖNETİMDE BAYRAK DEVRİ

Pardus Topluluk faaliyetleri kapsamında Pardus.net.tr web sitesi çatısı altında yürütülen tüm işletme faaliyetlerinin yönetim devri yapılmıştır.

Yönetimi devreden arkadaşların Pardus Topluluk Sürümünün teknik desteği ve yaygınlaşması kapsamında bugüne kadar çok büyük emekleri olmuştur, bu devir işlemi Pardus Topluluk sürümünün bayrak devridir, bayrağı daha yükseklere taşımak için çok çalışmamız , birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir.

Yeni yönetim olarak, yeni dönemde “Özgür yazılım kullanıcıları derneği” çatısı altında hedef ve projeler kapsamında kısa, orta ve uzun vadeli planların oluşturulduğu, kararların oy çokluğu ile alındığı anket sisteminin olduğu, aşağıdaki konu başlıkları kapsamında her alanda en az 3 kişilik uzmanlaşmış ekiplerin oluştuğu, 7/24 hizmet verebilecek yardım masası ve teknik servis birimlerinin hizmet verdiği, Türkiye’de Pardus ve açık kaynak yazılımların geliştirilmesine öncülük eden bir topluluk olmayı hedeflemekteyiz.

HEDEFLER VE PROJELER

1. Şeffaf bir yönetim anlayışı ve yeni yönetim birimleri
    2. Kısa, orta ve uzun vadeli planlar oluşturmak
    3. Kararların oy çokluğu ile alındığı anket sistemi kurmak
    4. Ar-ge ve proje yönetim birimlerini kurmak
    5. Uzaktan Eğitim Sistemini kurmak
    6. Üreticiler ile birlikte çalışacak donanım ve yazılım uyumluluk ekiblerini kurmak
    7. Çok güçlü geliştirici ekibi oluşturmak
    8. Çıkartılacak iso’ların test süreçlerini oluşturmak
    9. Güvenlik ve sıkılaştırma ekibi kurmak
    10. Sanallaştırma ekibi kurmak
    11. Veritabanı ekibi kurmak
    12. Ağ yönetimi ekibi kurmak
    13. Sistem yönetimi ekibi kurmak
    14. 7/24 hizmet verecek yardım masası ve teknik servis yapısı oluşturmak.

Saygılarımızla

Özgür Yazılım kullanıcıları Derneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz*han -- 18 Ocak 2015; 15:56:42 >

• PARDUS TOPLULUK 3.0 KARARLI SÜRÜM YAYINDA

http://www.pardus.net.tr/pardus-topluluk-surumu-indir/
  • gönül ister ki PARDUS alsın yürüsün ama güçlü Linux dağıtımları arasında Pardus'un hiç şansı yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: C0MPUTER

gönül ister ki PARDUS alsın yürüsün ama güçlü Linux dağıtımları arasında Pardus'un hiç şansı yok..

Alternatif fazla ama farklı bir deneyim yaşamak isteyenler kurabilirler.

• Pardus kullananların genel yorumu nedir? Tavsiye eder misiniz arkadaşlar?

• Eğer ev kullanıcısı iseniz pardus yerine popüler linux dağıtımlarına yonelmenizi oneririm

• eski pardus ile şimdiki karşılaştırılamaz durumda. düzgün bir linux deneyim etmek isteyenlere arkadaşlar:

ubuntu, debian, mint, manjaro, opensuse gibi distroları tercih etmesini öneriyorum.
  • üstadım konu hortlayacak ama tüm linkler kde ye çıkıyor
    XFCE OLAN LİNKLER YOK
  • Merhaba indirme linkleri bozulmuş elimde olması lazım yükledikten sonra link atabilirim.
  • PARDUS TOPLULUK 4.0 TEST SÜRÜMÜ YAYINDA

Yeni sürümü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
    http://www.pardustopluluk.org/indir/6-1-pardus-topluluk-surumu-masaustu-ve-dizustu-bilgisayarlar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz*han -- 16 Temmuz 2017; 0:1:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.