Şimdi Ara

*****YENİ OPEL MERİVA SAHİPLERİ VE İLGİLENENLERİ***** (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
12
Favori
101.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar Size bir sorum olacak cevap verirseniz sevinirim ben 2004 opel Meriva Njoy 1.6 almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım yardımcı olur musunuz? Artısı eksisi nedir?
  • Petrol engine - Diesel engine

http://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Meriva

her iki yakitta motor modelleri ve performanslari fakli.
    motor yakitina neden bu sekilde farklilikla deginilmis?
  • 1.7 dizel otomatik kullananların yorumlarını alabilirmiyim? Performans, yakit tüketimi , vites gecisleri vs..
  • kısmetse yarın aracı teslim alacağım... umarım iyidir. ben polemiğe girmedim 1.7 aldım. Bu fiyata şu an piyasada dizel, 260 tork, otomatik başka bir araç yok. 1.3 az yakıyor ama bedeli var. torku 180. Ve bu otomatik bildiğim kadarı ile triptonik vs değil. Vites geçişleri daha iyi. Ankarada son araçtı ama hakikaten trfikde çok rastlanmıyor. 2012 fiaytları ise uçuk. Dolayısı ile aracı tanıyan gören her ailenin bundan isteyebileceğini ve ikinci elininde diğer modellere göre daha az kayıplı olacağını düşünerek aldım.
  • babama yeni araç alacağız. ben 2006dan beri astra h kullanıcısıyım. merivanın yanından geçmez iken fiyat performans derken babamı yavaş yavaş alıştırdım. cosmo modelinde kafama takılan bir nokta var. bu araçta niye kendinden kararan dikiz aynası yok??? diğer donanımlar astra j ile benzer gibi. 1.4 140 bg olan motorun sizlerin ölçüğü ortalama nasıl. yoksa babam dizel gönlünden geçiriyor ama fiyat çok artıyor. astra j alırız diyor o zaman da bagaj yok.

bu arada dizel konusunda kitabi verilere göre iyiler liginde ford cmax çok iyi 270 torku var. 1.6 115 bg daha ne olsun. ha arada fiyat farkı var. ama ford gözüme girmeye başladı.

bu arada opelden başka vw dahil araçlara biniyoum. opeldeki kalite ve modernlik hissini alamıyoru. tabi audi falan takılmıyoruz:)
  • Beni de ekleyin araniza artik bende bir meriva sahibiyim. 2011 Enjoy paket. 1.4 140 HP Pepperdust Kahverengi. Araci bugün teslim aldim. 39000 TL'ye aldım. İnsallah pisman olmam simdilik araç 19 km de :)))
  • Merhaba,

Sıfır 2011 model Meriva 1.7DT arıyoruz dostlar, yardımcı olabilecek yada bilgisi olan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar Meriva sahibi bütün arkadaşları sadece Merivacılara özelwww.merivaclub.com adresine beklemekteyiz:)
    Hatırlatmak istedimm sadece
  • Arkadaşlar Yaklaşık 2 hafta Önce 2011 Yeni meriva aldım.

Fakat bana servisle ilgili hiçbirşey söylemedile.

İlk Bakımı ne zaman yapılır, Bakı Periyodu 10000 mi 15000 mi diye.

Periyodu birşekilde öğrendik ama,

hala ilk servise ne zaman gideceğim hakkında bilgim yok.

ilk 1000 -1500 km dolunca gideilecekmi acaba?

Alanlar ve kullananlar varsa söyleyebilirmi?
  • hocam bize de kimse bişey demedi ama sizin yapacağınız şey arabanın yağına bakın eksiltme varsa ekletirsiniz.
  • benimde ailem aldı, 2011 model 1.4 turbo
    yalnız merak ettiğim birşey var
    turbo ne zaman devreye giriyor acaba?
    teşekkürler.
  • 1750 ya da 1850 devirden sonra
  • herkese merhaba,
    2. el 55-65 bin kmde otomatik easytronic benzinli meriva alınır mı? en fazla kaç lira eder? tavsiye edermisiniz?
  • Merhaba,

Ben de şubat ayının sonunda Corsa otomobilimi değiştirip 2012 model Enjoy Dizel bir Meriva aldım.

Kafama takılan birkaç noktayı paylaşmak ve yardım alabilmek için yazıyorum.

Öncelikle sürücü koltuğundan hiç memnun kalmadım. Bel kısmında sert bir tel gibi destek var, bu da belimi birhayli rahatsız ediyor. 4 sene kullandığım Corsada böyle bir sorun yaşamamıştım gayet memnundum. Opel bayisine giderek oradaki diğer Merivayı da kontrol ettim aynı sorun ondada mevcut. Sizde de böyle bir sorun var mı ?

Opel'in sitesinde teknik özellikler bölümünde Enjoy donanımında Lastik patlaması tespit sistemi olduğu yazıyor. Ancak meriva kitapcığına baktığımda bu sistem uyarı verdikten sonra lastik hava basınçları düzeltilmeli ve ESP butonunun yanındaki butona basılarak sistem yeniden başlatılmalıdır yazıyor. Oysa benim aracımda bu buton (düğme) yok. Bu durumda Lastik patlama tespit sisteminin benim aracımda olup olmadığı konusunda şüphelerim var. Bunun için lastigin bir tanesinin havasını indirip test etmeyi planlıyorum.

Başka bir konuda benim aracimin ruhsatinda net agirlik olarak 1471 kg yazılmış oysa opel sitesindeki teknik dokümanda 1318 kg yazıyor.

Araçtan memnun olduuğumu söyleyebilirim. Özellikle iç hacmi benim için son derece tatminkar. Motor için de düşüncelerim fena değil benim gibi performans düşkünü olmayanları tatmin edecektir. Yakıt tüketimi karma olarak 6,5 lt civarında (araç henüz 1200 kmde)

Hepinize kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CartaL -- 3 Nisan 2012; 11:34:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CartaL

Merhaba,

Ben de şubat ayının sonunda Corsa otomobilimi değiştirip 2012 model Enjoy Dizel bir Meriva aldım.

Kafama takılan birkaç noktayı paylaşmak ve yardım alabilmek için yazıyorum.

Öncelikle sürücü koltuğundan hiç memnun kalmadım. Bel kısmında sert bir tel gibi destek var, bu da belimi birhayli rahatsız ediyor. 4 sene kullandığım Corsada böyle bir sorun yaşamamıştım gayet memnundum. Opel bayisine giderek oradaki diğer Merivayı da kontrol ettim aynı sorun ondada mevcut. Sizde de böyle bir sorun var mı ?

Opel'in sitesinde teknik özellikler bölümünde Enjoy donanımında Lastik patlaması tespit sistemi olduğu yazıyor. Ancak meriva kitapcığına baktığımda bu sistem uyarı verdikten sonra lastik hava basınçları düzeltilmeli ve ESP butonunun yanındaki butona basılarak sistem yeniden başlatılmalıdır yazıyor. Oysa benim aracımda bu buton (düğme) yok. Bu durumda Lastik patlama tespit sisteminin benim aracımda olup olmadığı konusunda şüphelerim var. Bunun için lastigin bir tanesinin havasını indirip test etmeyi planlıyorum.

Başka bir konuda benim aracimin ruhsatinda net agirlik olarak 1471 kg yazılmış oysa opel sitesindeki teknik dokümanda 1318 kg yazıyor.

Araçtan memnun olduuğumu söyleyebilirim. Özellikle iç hacmi benim için son derece tatminkar. Motor için de düşüncelerim fena değil benim gibi performans düşkünü olmayanları tatmin edecektir. Yakıt tüketimi karma olarak 6,5 lt civarında (araç henüz 1200 kmde)

Hepinize kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.

Merhaba,
    Bende 2011 Benzinlisi var ve koltuktan yana pek bir şikayetim yok, üstelik belimde sorun var ve eski aracıma göre daha rahat ettim diyebilirim.
    Lastik patlama tespit için evet bir düğme var, henüz başıma gelmediği için uyarısını duymadım ama lastiğine çivi girdiği için havası inen bir arkadaş işe yaradığını ve uyardığını söylemişti. Ağırlık konusuna takılmayın, bizimkilerde de ruhsatla teknik dokümandaki ağırlık tutmuyor.
    Çok daha fazla bilgi ve ilave sorularınız iiçin http://www.merivaclub.com adresine bekleriz.

• arkadaşlar bendede 2005 model meriva 1.3 cdti enjoy var elfireninin hemen arka tarafından iki adet kulaklık girii var katologunda buraya aux kablosu ile müzik çalarınızı falan baglaya bileceginiz yazıyor bnde HTV Evo 3D var bunu arabaya bagladıktan sonra telefondan yada arabadan bir ayar yapmam gerekiyormu bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim...
  • sayın cartal bendede 1.3 ecoflex enjoy meriva var bende çoğu zaman belimi rahat ettirecek koltuk pozisyonunu bulamadım acaba ayardanmı diye düşünüyordum.yada ince bir minderle deneyeceğim.
    iyi forumlar kazasız belasız sürüşler.
  • Arkadaşlar, benzinli otomatik yeni meriva sahibi var mı aramızda? Varsa, araç hakkındaki düşünceleri nelerdir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

Arkadaşlar, benzinli otomatik yeni meriva sahibi var mı aramızda? Varsa, araç hakkındaki düşünceleri nelerdir acaba?

Ben bir buçuk yıldır kullanıyorum, 20 bini geçtim, ciddi bir sorun yaşamadım. Genel olarak memnunum. Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız alın, Aksi halde zarar edersiniz. Avrupada çok satılmasına rağmen ülkemizde tutulmadı. Bunda sattığı aracın arkasında durmayan opelin de etkisi çok büyük. Dediğim gibi en az 4 5 sene binmeyi düşünüyorsanız Corsa fiyatına kaçmayacak bir Araba. Yüksek oturuş pozisyonu nedeniyle daha da alçak Araba almayı düşünmem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgi için teşekkürler. Ben de düz vites yeni merivamı henüz 20 bin km.'de iken otomatiği o zamanlar henüz gelmediği için zararına satmak zorunda kalmıştım. Şimdi Merivayı cidden özlüyorum. Bizim milletimiz kalıpların dışına çıkmayı sevmediği için bence bu araç tutmadı. Umarım bu anlayış değişir.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.