Şimdi Ara

YENI OPEL INSIGNIA GRAND SPORT<<ANA KONU>> (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
13
Favori
48.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastik paspas takımını servisten 200tl'ye sipariş verip aldım. Gayet kaliteli ve şık görünüyor. Tavsiye ederim.

Bu arada android auto'yu araçta denedim. Çok keyifli, navigasyon paketine yok yere para vermeyin. Düşünen varsa, çok daha iyisi gerçekten çok başarılı bir sistem. Telefonunuzu usb kablo ile araçtaki usb portta bağlıyorsunuz. Anında aracın 7' ekranı, telefon ekranı oluyor. EKranda tek dokunuşla navigasyon karşınızda. Hepsi birkaç saniye sadece. Çok beğendim ve kullanımı çok pratik.
  • Arkadaşlar aracın bagajı kullanışlı mı, aile için (bebek arabası valiz falan) yeterli olur mu?

Bagajın cm olarak eni ve boyunu nette bulamadım, bilen varsa yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: medxr13

Teşekkür ederim. Önceki aracım 2014 Ford Kuga selective'di. Benimkiler Hankook marka. Taban genişliği fazla, yanaklar da ince olduğundan bu ebattaki lastikler genelde biraz gürültülü. Ama daha sessiz lastikler illaki vardır.

Merhaba kugadan sonra insigniaya alışmak zor oldu mu? Alçak olduğu için kasislerde çukurlarda sürtme oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdst

quote:

Orijinalden alıntı: medxr13

Teşekkür ederim. Önceki aracım 2014 Ford Kuga selective'di. Benimkiler Hankook marka. Taban genişliği fazla, yanaklar da ince olduğundan bu ebattaki lastikler genelde biraz gürültülü. Ama daha sessiz lastikler illaki vardır.

Merhaba kugadan sonra insigniaya alışmak zor oldu mu? Alçak olduğu için kasislerde çukurlarda sürtme oluyor mu?

İnsignia çok alçak bir araç haklısınız. Kasislerde kesinlikle çok dikkat ediyorum altını sürtmemesi için. Dikkat ederseniz sürtmüyor hiç bir yerini. Kasislerde ve çukurlarda azami dikkat etmek gerekiyor. Bu durum insgnia' ya has değl elbette. Audi A3 de aynı passat da diğerleri de. Kuga da kompakt suvlar içinde sanırım en heybetli ve en jipe benzeyen araçlardan biri. Haliyle kullanımları çok farklı. Kuga varken bundan sonra suv araç dışında aracım olmayacak demiştim kendime.

Ama D-segment bir araca binince; D segmentin çok özel olduğunu bir kez daha anladım. İç hacim genişliği rahatlık, konfor, özellik vs çok artısı var. Virajlarda her ne kadar Kuga sınıfının muhtemelen en iyi yol tutuşuna sahip aracı olsa da insignia ile aralarında ciddi fark var. Çok sessiz. Tasarım hayranlık uyandıran cinsten. İnsignia ile şuan için bir aşk yaşıyoruz kısacası. Ancak imkanım olursa D-segment Suv bir araç (XC60, X3, GLC, Q5, Edge vs) bir araca hayır demem. Ancak böyle bir durum olursa tekrardan suv' a geçiş yaparım.

• Son zamanlarda fiyat alan oldumu?
  • Herkese iyi akşamlar. Geçtiğimiz Cuma günü Arden Oto Süleyman beyden İnsignia Grand Sport aracımı teslim aldım. İlgisi ve samimiyetinden ötürü kendisine çok teşekkür ederim. Kendileri hem plastik paspas hem bagaj havuzu hediye etti. Bunlar içinde ayrıca teşekkür edeiyorum.
    Eski aracım da Astra K 1.6 Dizel otm olduğu için kendimce o araca göre kıyaslama yapmak istedim. Yeni aracımız Excellence İnci beyazı bej deri pk. + sunroof opsiyonlu. Çok istememize rağmen siyah araç bu kombinasyonlarla maalesef olmadı ama sedefli olan beyaz renkte oldukça hoşuma gitti.
    Aracı Uşak'tan teslim aldım ve ilk benzinliğe girdim. 57 lt. mazot aldı.Sırasıyla Afyon, Akhisar, Soma ve en son İstanbul olmak üzere 890 km. yol geldim. Aracı stop ettiğimde ort 6,1 kalan menzili 70 km gösteriyordu.
    Aracın lastikleri Hankook. İlk başlarda yolu olduğu gibi hisssettiriyordu ve yol gürültüsü çok fazla duyuluyordu. Sanırım o bölgedeki asfaltında etkisi çok büyüktü ama bir benzinliğe girip lastik havalarına baktım. 42 olan havaları 34 yaptım ve yola öyle devam ettim. Daha keyifli oldu. Rüzgarlı bir havada yolculuk ettiğimiz için 120den sonra rüzgar sesi almaya başlıyor . Bursa civarında otoban kullanımında 120 km gibi hızlarda ne rüzgar ne de yol sesi çok fazla duyulmuyordu.
    Aracın iç mekan ışıklandırmaları led .Ön kapılarda da led şerit var ve görüntüsü oldukça şık duruyor. Önceki aracımda sarı ışıklar vardı. Led iç ışıklandırma çok daha iyi olmuş. Aracın farları led matrix ama astradaki kadar hızlı gelmedi bana.
    Yol tutuş, konfor, iç hacim, bagaj, Hızı hissettirme yönünden astraya göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Yol ve rüzgar sesi konusunda aralarında neredeyse fark yok.
    AGR Deri koltukları çok beğendim. Masaj özelliği çok hoşuma gitti.Isıtması gayet güzel çalışıyor.uzun süre açık tutsanız bile aşırı ısınıp rahatsız etmiyor . Arka koltuk emnyet kemerleri bej renk olmasına rağmen ön koltukların kemerlerinin siyah olması enteresan geldi.

Şimdilik araç ile alakalı aklıma gelenler bunlar. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Şimdilik araçtan memnun kaldığımı söyleyebilirim. İlerleyen zamanlarda da inşallah aynı düşüncelerimiz devam eder. Herkese hayırlı akşamlar.

• beyler bende yeni xtrail ile yeni insignia arasında kaldım.farklı segmentler ama durum bundan ibaret.
    acaba yeni insignia'da 1.6 cdtı'de kırmızı ülkemizde var mı ?
    ortalık beyaz gri tonları ve lacivert insignia ile dolu.tabi bir de siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güneyizmir -- 22 Şubat 2018; 13:30:14 >
  • Yakut kırmızı adıyla gelen bordo benzeri bir renk var. Birkaç yerde gördüm. Oldukça şık duruyor
  • Ben beyaz ile royal mavi harici renkleri göremedim daha
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Opelin hemen hemen hiç bir aracında ön kaputu dahi göremezsin. Opelin oturma pozisyonu bu şekilde. Seversin sevmezsin o senim bileceğin iş.

Benim için gayet güzel.
  • YENI OPEL INSIGNIA GRAND SPORT<<ANA KONU>>
  • 1.5 turbo olanlar lpg ye uygun mu acaba?
  • 2012 c180 komp aracım var, model yükseltmek için satıcam. Yeni kasa İnsignia ya taktım kafamı,
    - bu geçiş mantıklı mı sizce ?
    - Gs enjoy ile exellence arasında ne farklar var

Yardımcı olur musunuz :)
  • Kru kullanıcısına yanıt
    Sadece led matrix farlar başlı başına tercih sebebi
    Geri kalan hiç bir şeyi konuşmaya gerek yok bence
    O derece
  • selam grand insignia ları çok beğeniyorum,

-- kronik sorun olarak 1.6 CDTI motorlarda turbo hortumu yırtılması var deniyor; doğru mudur?

--Birde Gaz pedalında kronik bir sıkıntı varmış;acaba giderilince aynı sorun tekrarlıyor mu?

-- haricinde elektronik - mekanik olarak kronik sorunu var mı ?

yardımcı olursanız çok sevinirim...teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

selam grand insignia ları çok beğeniyorum,

-- kronik sorun olarak 1.6 CDTI motorlarda turbo hortumu yırtılması var deniyor; doğru mudur?

--Birde Gaz pedalında kronik bir sıkıntı varmış;acaba giderilince aynı sorun tekrarlıyor mu?

-- haricinde elektronik - mekanik olarak kronik sorunu var mı ?

yardımcı olursanız çok sevinirim...teşekkürler.

Evet aynı sorun devam ediyormuş. Sanayideki usta söylemişti. Hatta özel ara parça falan imal ettirmişti. O derece çok patlatan oluyor demek ki. Ben de eski kasada patlatmıştım.
  • tgezer kullanıcısına yanıt

teşekkürler...can sıkıcı ve halen giderilememiş olması çok saçma.

• Opel insignia gs enjoy paketinde arka yolcular için perde hava yastığı bulunuyor mu acaba bilgisi olan? Araştırdığım kadarıyla enjoyda 6, exellence paketinde 8 hava yastığı bulunuyor ama arka yanlarda var mı yok mu yazmıyor, bilgisi olan var mı acaba konu hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkay63300

Opel insignia gs enjoy paketinde arka yolcular için perde hava yastığı bulunuyor mu acaba bilgisi olan? Araştırdığım kadarıyla enjoyda 6, exellence paketinde 8 hava yastığı bulunuyor ama arka yanlarda var mı yok mu yazmıyor, bilgisi olan var mı acaba konu hakkında

Perde hava yastığı zaten hem ön hem arka için olur, sadece ön perde hava yastığı diye bir şey yok. Çok araştırmadım ama excellence da arka koltuklarda airbag yazısı var. Eğer enjoyda yazmıyorsa yoktur o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Evet aynı sorun devam ediyormuş. Sanayideki usta söylemişti. Hatta özel ara parça falan imal ettirmişti. O derece çok patlatan oluyor demek ki. Ben de eski kasada patlatmıştım.

Alıntıları Göster

Kaç km de patlamıştı ve kullanım alışkanlığınız nasıl?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.