Şimdi Ara

YENİ OPEL CROSSLAND X <<Ana Konu>>

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
15
Favori
24.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Opel X ailesinin yeni üyesi Crossland X eX-tra rahat Yüksek oturma pozisyonu, ferah ve konforlu iç mekan eX-faktör teknolojiler: Akıllı bilgi-eğlence ve destek sistemleri

eX-tra görüş: Head up display, 180 derecelik geri görüş kamerası ve AFL LED Farlar Dünya Prömiyeri 1 Şubat’ta Berlin’de Dışarıdan bakıldığında kompakt içeriden bakıldığında ferah ve çok yönlü.
    YENİ OPEL CROSSLAND X <<Ana Konu>>

Tamamen yeni Opel Crossland X, çift renkli yapısı ve havalı SUV görünümü ile B segmentindeki iddialı sportif Mokka X’e katılıyor. Opel’in çok yönlü ve şehirli crossover modeli, X ailesinin ikinci üyesi. Daha büyük Grandland X ise C segmentinde bu yılın dördüncü çeyreğinde meraklıları ile buluşacak.

Opel, Crossland X ile birlikte 2017’de gerçekleştireceği büyük model atılımını başlatıyor, bu sene pazara sunulacak iki yeni X modeli farklı dünyaların en iyilerini bir araya getirecek: Cesur tasarımlı modeller ve şehirli yaşam tarzını kolaylaştıran SUV’lerin üstün ve faydalı özellikleri. Bu modeller kesinlikle eX-tra’lara sahip otomobiller. Yeni Opel Crossland X ilk defa Berlin’de 1 Şubat’ta görücüye çıkacak.....
    https://www.motobilim.com/2017/05/yeni-opel-crossland-x-satsta.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 24 Nisan 2020; 19:16:24 >

• Motor versiyonları ve ne zaman geleceği hakkında henüz bilgi yok herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaluga

Motor versiyonları ve ne zaman geleceği hakkında henüz bilgi yok herhalde..

motor seçeneğiyle ilgili henüz bilgi yok.

Opel’in yeni crossover modeli SUV’lerin sahip olduğu avantajları ve şehir içi kullanılacak bir otomobilden beklentileri bir potada eritiyor. Ayrıca Crossland X, günlük sürüşü daha da konforlu, rahat ve kolay kılan teknolojik yenilikleri bünyesinde barındırıyor.

Full LED farlara sahip sürüşe duyarlı geliştirilmiş ön farlar(AFL), head up display ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası, geliştirilmiş park desteği sistemi, yaya tespit özellikli ön çarpışma uyarı sistemi bu yeniliklere sadece birkaç örnek.....

http://www.motobilim.com/2017/02/yeni-opel-crossland-x-turkiyede-satsta.html

• YENİ OPEL CROSSLAND X <<Ana Konu>>
    Yazık oldu Opel'e. Sözde daha da Alman yapacaklardı ama motorları hemen PSA'dan almışlar.
  • Ülkemizde satışa sunulacak motor/şanzıman seçenekleri:

Benzinli seçenekler 1.2 81 hp 118 Nm 5 ileri Manuel (5.1 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi) 1.2 110 hp 205 Nm 6 ileri Otomatik (5.4 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi)

Dizel seçenek 1.6 99 hp 254 Nm 5 ileri Manuel (3.9 l/100 km. ortalama yakıt tüketimi) Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “Şehir trafiğine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, B SUV ve crossover modellerine talep ciddi şekilde artıyor. .....
    http://www.motobilim.com/2017/05/yeni-opel-crossland-x-satsta.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 29 Mayıs 2017; 18:53:15 >
  • CROSSLAND X
    Model Motor Tip Kampanyalı Anahtar Teslim Perakende (TL)

CROSSLAND X 1.2 Benzinli 81 HP MT Enjoy 78.900
    CROSSLAND X 1.2Benzinli 110 HP AT Enjoy 86.900
    CROSSLAND X 1.6 Dizel 99 HP MT Enjoy 91.900
    CROSSLAND X 1.2 Benzinli 81 HP MT Excellence 90.900
    CROSSLAND X 1.2Benzinli 110 HP AT Excellence 98.900
    CROSSLAND X 1.6 Dizel 99 HP MT Excellence 103.900

CROSSLAND X Opsiyon Fiyatları
    Model Tip Opsiyon Kampanyalı Anahtar Teslim Perakende (TL)

CROSSLAND X Enjoy ve Excellence modeller Panoromik Cam Tavan 3.250
    CROSSLAND X Enjoy modelleri Görüş Paketi 500
    CROSSLAND X Excellence modeller Navigasyon Paketi 5.500
    CROSSLAND X Excellence modeller Park&Go I 4.000
    CROSSLAND X Enjoy ve Excellence modeller Park&Go II 3.000
    CROSSLAND X Excellence modeller Kablosuz Şarj 500
    CROSSLAND X Enjoy ve Excellence modeller Kış Paketi 900
  • Bayilere gidip test sürüşü yapan var mı?
  • Arkadaşlar dizel motorun bakım periyotları hakkında bilgisi olan var mı?

seneye dizel in otomatiği gelir mi sizce?
  • 2 gün önce arkas oto garajında gördüm 1 adet vardı ancak biraz hayal kırıklığı oldu benim için mokka ile yanyana duruyordu bir ona baktım bir ona reklamlardaki albenisinden biraz uzak gibiydi öyle göründü çok sade geldi zaten 99 hp dizel motorunun pek albenisi yok bende bilemiyorum bakalım testler başlasın neler çıkacak ortaya...
  • dilimin döndügünce aracı anlatmaya calıstım. sadece dizel konusunda yanlıs söylemişim 1.6 dizel 99 hp düz vites araç

https://www.youtube.com/watch?v=2btNsqsWNAM&t=297s
  • Opel Arden Otomotiv kullanıcısına yanıt
    Hocam video 5. dakikadan başlıyor, sesiniz de çok az çıkmış.

Yine de aracı tanımış olduk, teşekkür ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı aldım, oldukça güzel. Gelen araçların çoğu tükenmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: causandum

Aracı aldım, oldukça güzel. Gelen araçların çoğu tükenmiş.

hocam biraz aldığınız araç ile ilgili yorum yaparsanız sevinirim. Ne kadara aldınız hangi donanım . İncelemenizi bekliyorum
  • merhaba, dün sıfır araç alanlar kısmına yazmıştım soran arkadaşlar olmuştu, kopyalıyorum buraya.
    enjoy artı görüş paket.

araç genişlik konusunda b sınıfıyla falan alakası yok, direk c sınıfı diyebilirim. diz ve baş konusunda oldukça ferah, bagajı 410 lt zaten. hani böyle çocuklu aileler için de ideal geldi bana. arkayı doldurup tatile gitmelik. showrooma giderseniz sizde fark edersiniz.
    araba biraz sert, sonuçta b sınıfı yüksek araç. beklenilen bir şey. daha önce öyle yüksek araç tecrübem falan yok. ama sanki bizim 16lıklar test arabasına göre biraz daha iyi.
    yüksekte araç kullanmak gerçekten hoş. şimdi uzun-keskin virajlara nasıl gireyim, süreyim diye kendimi ayarlamaya çalışıyorum.
    arabada 110 bg 205 torklu puretech motor var. hakikaten beğendim ben. şanzımanı aisin mi bilmiyorum ama o da güzel. memnun etti beni. yakıt konusundaysa bir şey söylemek için erken. umarım fabrika verilerine yaklaşık değerler elde ederim.
    bu arada şanzıman aisinmiş, bir arkadaş uyardı. yakıt konusunu peugeot kullananlar daha iyi bilirler aslında, aynı motor çünkü.

• https://youtu.be/TpJbxgCEyRQ

Videoda belirtildiği gibi astralarda olan şehiriçi aktif fren sistemi var mi? Brosürdeki bilgilerde göremedim. Park and Go paketiyle mi geliyor acaba?

• tam PARİS SAİNT ALMAN ( PSA) bir araç olmuş

adı opel motorları şanzumanı fransız

• Arka tarafda diz mesafesi idare eder ama başım tavana değiyor çok basık geldi. cam tavan olduğu için mi bilmiyorum. Astra çok daha ferah arka tarafda oyuk var.

• causandum C kullanıcısına yanıt
    bugün opel antoto da içine binme fırsatım oldu. sanırım siz başka bir araca bindiniz boyum 1.78 arkaya oturdum kafam tavanda. diz mesafesi fena değil ama baş mesafesi çok kısıtlı. hakeza bagaj da öyle çok küçük ki satış temsilcisi boyut olarak mokka x den küçük olduğunu söyledi. yani aile için falan değil yeni evliler için yada üniversite öğrencisi kızlar için ideal olabilir. onun ötesinde ( aşağı yukarı aynı boyutta mokka x olduğu için) opelin ürettiği son derece gereksiz ve anlamsız bir araba.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Koltuk konumu dik olduğu için değmiş olabilir. Benim boyum 1.84 değmiyor çünkü

Uzun zaman mokkayi takip etmiş biri olarak mokkanin ic hacmi corsayla benzer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kaldi ki hadi bunlar göreceli diyelim. Bagaj konusunda mokka 350lt Crossland 410lt hacme sahip. Nasıl küçük oluyor. Biraz objektif olalım

Heh bunun mokkadan şöyle birkaç farkı daha var. Mokka daha yüksek sürüş sağlıyor. 140 bg motorlu. Crosslsnd ise daha alçak sürüşlü 110 bg puretech motorlu ve daha fonsiyonel araba. Cam tavan, Headup, ön çarpışma önleyici, 180 kamera vs gibi mokkada olmayan özellikler sunuyor.

• causandum C kullanıcısına yanıt
    ben gayet objektif davranıyorum. eğer siz dehttp://www.opel.com.tr/tools/teknik-ozellik-brosurleri.html adresine girip teknik özellikleri karşılaştırırsanız opel mokkanın ölçülerinin crossland dan fazla olduğunu göreceksiniz. ayrıca, 4.6 metrelik octavianın bagaj hacminin 5 metreden uzun s serisi mercedesten fazla olduğu örneği gösteriyor ki bagaj ölçüsü ile dış boyutun her zaman bağlantısı olmayabiliyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.