Şimdi Ara

YENİ OPEL CORSA 2015 - ANA KONU (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.167
Cevap
37
Favori
201.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benzinli otomatik aracımız soğukken sürtme sesi çıkarıyor. ses derinden geliyor ve 1-2 dakikaya geçiyor. fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky1907

Aracına tüp taktıran arkadaşlar memnunlar mı acaba bende şuanki 22000km geçtim ve cebimi yormaya başladı. Bu yüzden hangi firma ve modeli kullanmak gerekir ve de araca sıkıntı çıkaracak bir durum oluşur mu? Bu konuda çok kararsızım açıkcası, tüp mü taktırmak yoksa dizel bir araç mı kovalamak clio4 tarzı?

tüp taktırıp memnun olanlar var . ön sayfalarda görebilirsiniz. bi arkadaş atiker gold taktırmıştı uzun süre sıkıntı yaşamadığını söylüyordu. fakat subap eritme mevzusu var opellerde. subap eriyince yerine çelik takılıyormuş birdaha sıkıntı çıkarmıyormuş oda 1000 tl diyorlardı.
  • abuzet A kullanıcısına yanıt
    Hangi marka yağ kullanıyorsunuz ve kaçlık 5 30 mu 10 40 mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rocky1907 R kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle markadan ziyade ustayı doğru seçmek önemli. Evinize yakın olması önemli marka daha sonra geliyor. Atiker gold un enjektörlerinde sorun çıkabiliyor. Atiker diyorsaniz yeni serisine bir bakın. Ben lovato taktirdim. Usta hatası yüzünden o kadar git gel yaptım. Şimdi sorunları hallettim. Lpg ile benzin arasında hiç fark yok. Subap sorunlarını da gözünüzde büyuyorsa yüksek devirlerde benzinle gitmeyi seçersiniz. O sorunda ortadan kalkar

• raiser34 R kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar 400 km civari yol yaptiktan sonra yakit aldim ve kendi hesabim da gostergeyi tutuyor 7.6 - 7.7 litre / 100 km. Istanbul ici TEM halic basaksehir civarinda kullandim araci bu surecte. Tabi ki yakit tuketimini azaltmak icin fazla gaza yuklenmiyorum ama gayet normal seviyede kullaniyorum 90 - 100 km hizlarda yol acikken. 100km /s hizla giderken ilerde viraj varsa gaza kokleyip sonra frene asilmiyorum tabi ki. Sizin yakit tuketimleriniz ne civarda? Ayrica suan kis lastikleri var.

@tarlabasi 100 liralik benzinle 140km gittiysen kesin bir sorun vardir arkadasim. Bu aracin normal hali o kadar yakmamasi lazim ne kadar gaza yuklenirsen yuklen. Bu dedigin rakamalr nerdeyse 10-11 litre / 100km yapiyor. Ayrica surekli kisa mesafe mi bu 100km ? O da onemli. Benim mesafem genelde en az 20km arabaya binince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbati19

Arkadaslar 400 km civari yol yaptiktan sonra yakit aldim ve kendi hesabim da gostergeyi tutuyor 7.6 - 7.7 litre / 100 km. Istanbul ici TEM halic basaksehir civarinda kullandim araci bu surecte. Tabi ki yakit tuketimini azaltmak icin fazla gaza yuklenmiyorum ama gayet normal seviyede kullaniyorum 90 - 100 km hizlarda yol acikken. 100km /s hizla giderken ilerde viraj varsa gaza kokleyip sonra frene asilmiyorum tabi ki. Sizin yakit tuketimleriniz ne civarda? Ayrica suan kis lastikleri var.

@tarlabasi 100 liralik benzinle 140km gittiysen kesin bir sorun vardir arkadasim. Bu aracin normal hali o kadar yakmamasi lazim ne kadar gaza yuklenirsen yuklen. Bu dedigin rakamalr nerdeyse 10-11 litre / 100km yapiyor. Ayrica surekli kisa mesafe mi bu 100km ? O da onemli. Benim mesafem genelde en az 20km arabaya binince.

hocam araç çok fazla yakıyor yokuş bir bölgede oturuyorum sehir içi kmde 65 kuruş çok fazla sonu atiker goldla bitti şimdilik iyi

• quote:

kısa mesafe ama yoğun bir trafik söz konusu değil hocam.Ekonomik kullandığım halde öyle.
    Bir kaç gündür lastik basınçlarını kullanma kılavuzunda belirtilen gibi ekonomik mod'a getirdim.Merakla bekliyorum.Bundan önceki arabalarım genelde lpg'li olduğu için ciddi anlamda bütçemi sarsıyor ve zoruma gidiyor bu miktarlara çıkmak.Fakat daha öncede belirttiğim gibi lpg'den çok çektiğim için pek sıcakta bakamıyorum.Çünkü ben aldığım araçlara en az 5 yıl biniyorum.Daha önceki edindiğim tecrübelerde LPG kısa zaman zarfında her hangi bir probleme yol açmamasına rağmen bir süre sonra ciddi masraflara yol açıyor.Egzoz katalizörünün bile iki yılda dağıldığına şahit oldum.Bakalım nasıl olacak.Bu aralar 1.5 dizel Clio Iconlara sardım.Arabadan aşırı memnun olmama rağmen bu şekilde devam ederse muhtemelen değiştireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzet

benzinli otomatik aracımız soğukken sürtme sesi çıkarıyor. ses derinden geliyor ve 1-2 dakikaya geçiyor. fikri olan var mı?

Nasıl bir ses hocam?? Arada benim araçtan da geliyor soğuk havalarda. Klimadan geliyor diye düşünüyordum ben. Kendi kendine gidiyor bir müddet sonra. Sanki pc fanın bir şeye sürtmesi gibi çıkıyor ses. Bilmem anlatabildim mi

• tarlabasi kullanıcısına yanıt
    hocam ben 1 sene benzine anca dayanabildim.bütçeyi çok sarsıyor ve uzak yerlere gitmek istemiyor insan. 5 ay önce lpg takttırdım.Takan ustacık pek iyi değildi o yüzden biraz gel git yaptım ama şimdi toparladım aracı. şimdi rahat rahat geziyorum :) benim için önelik otomatik olması. Bu paralarada bu arabalardan daha iyisi yok gibi. clio benimde hoşuma gidiyor fakat edc var. yarı otomatik şanzıman henüz tam oturmadı. sorun yaşanma ihtimali yüksek o yüzden klasik otomatiğe devam
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    Bizimkilerde yarı otomatik hocam :) Hatta benim muhtemelen sanzumanda sıkıntı var. Yokuşlarda ayak frende titreme yapıyor. Hala servise goturemedim. Bu hafta kısmet olursa goturucem. Bu arada biraderin şirket aracında ki fluence'da edc mevcut. Komşuda da clio'nun edc lisi var. İki yıldır çok memnun.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

hocam ben 1 sene benzine anca dayanabildim.bütçeyi çok sarsıyor ve uzak yerlere gitmek istemiyor insan. 5 ay önce lpg takttırdım.Takan ustacık pek iyi değildi o yüzden biraz gel git yaptım ama şimdi toparladım aracı. şimdi rahat rahat geziyorum :) benim için önelik otomatik olması. Bu paralarada bu arabalardan daha iyisi yok gibi. clio benimde hoşuma gidiyor fakat edc var. yarı otomatik şanzıman henüz tam oturmadı. sorun yaşanma ihtimali yüksek o yüzden klasik otomatiğe devam

Bu arada lpg olarak neyi tavsiye edersin? Mümkün oldukça atiker'den uzak durmaya çalışıyorum.

Bana da atiker takalım usta dedi. Sorun çıkarırsa başına iş açarım düzgün bir şey olsun dedim. Lovato obd 2 li kit takti. Usta hataları beni üzdü ama kit çok güzel. Benzinde nasılsa araç lpg de aynı gidiyor. Lpg kablomu alıp kandım ayarını yaptım zaten. Ben taktirirken 1750 TL idi. Geçen sordum aynı yer 2250 istedi.

İlk öncelik sana yakın olması. İkinci öncelik kaliteli bir usta.

Corsa d 1.4 klasik otomatik. Corsa e ler de 1.4 u klasik otomatik diye biliyorum corsa d 1.2 lerde yarı otomatik var

Bizim şirkette megane eda vardı. Vitesleri 2 şer 2 şer atiyordu. Serviste bir tanıdık da alırsanız 2014 ya da 2015 den önceki edc leri almayın diye bir tavsiye vermişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceryeni -- 25 Şubat 2017; 18:38:59 >
  • Bizim dizel Corsalara niye easytronic gibi dallama bir sanziman koymuslar anlamiyorum. Her gun beni ayri gicik ediyor bu sanziman. 1.4 benzinliye tam otomatik 6 ileri koy, dizele gelince easytronic. Arac 50 km/h a cikana kadar cok zorlaniyor sonrasinda cok kolay hizlaniyor. Iyi motor var; ama sanziman tirt bizim dizellerin.

Yeni kasasinda umarim dizeller de AT6 ile gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metalik gri aracimin on kaportasina camurlu futbol topu carmis ve boyayi cizmis yani boyanin rengini almamis ama yuzelsey cizikler var ve goze carpiyor cok moralimi bozdu.metalik boyalarda pasta cila yapilir mi boyle yuzeysel cizikleri nasil hallediyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

quote:

benzinli otomatik aracımız soğukken sürtme sesi çıkarıyor. ses derinden geliyor ve 1-2 dakikaya geçiyor. fikri olan var mı?

Nasıl bir ses hocam?? Arada benim araçtan da geliyor soğuk havalarda. Klimadan geliyor diye düşünüyordum ben. Kendi kendine gidiyor bir müddet sonra. Sanki pc fanın bir şeye sürtmesi gibi çıkıyor ses. Bilmem anlatabildim mi

olabilir hocam. yinede bakıma gittiğimde göstericem
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

quote:

şimdi dikkat ettim. 2 bin devire yakın bu ses geliyor. yani vites atmadan önce. hatta manuele çekip vites atmadan 2 bin devirde gittiğimde gene ses geldi. umarım şanzımandan değildir. araç garantili ama ne olur ne olmaz

• yaklaşık bir ay önce atiker gold taktırtık 1 hafta sonra ve bugün (2 kere ) tüm arıza ışıkları yandı(abs motor direksiyon vb..) mecburen 3-4 km kullandım eve kadar.Bir kaç saat sonra denedim hiç bir şey yanmıyordu ve bu sabaha tekrar oldu.Sizce neden kaynaklanıyordur? Tüpçüye ilk arıza yaptığında gittik demek ki düzeltememiş.Garanti tüpün etkilemediği parçalara devam ediyormu yoksa zıçtık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarlabasi

quote:

kısa mesafe ama yoğun bir trafik söz konusu değil hocam.Ekonomik kullandığım halde öyle.
    Bir kaç gündür lastik basınçlarını kullanma kılavuzunda belirtilen gibi ekonomik mod'a getirdim.Merakla bekliyorum.Bundan önceki arabalarım genelde lpg'li olduğu için ciddi anlamda bütçemi sarsıyor ve zoruma gidiyor bu miktarlara çıkmak.Fakat daha öncede belirttiğim gibi lpg'den çok çektiğim için pek sıcakta bakamıyorum.Çünkü ben aldığım araçlara en az 5 yıl biniyorum.Daha önceki edindiğim tecrübelerde LPG kısa zaman zarfında her hangi bir probleme yol açmamasına rağmen bir süre sonra ciddi masraflara yol açıyor.Egzoz katalizörünün bile iki yılda dağıldığına şahit oldum.Bakalım nasıl olacak.Bu aralar 1.5 dizel Clio Iconlara sardım.Arabadan aşırı memnun olmama rağmen bu şekilde devam ederse muhtemelen değiştireceğim.

Hocam kaç yaptınız lastikleri ? Bir değişiklik oldu mu bir de

• Merhaba arkadaşlar bütçemi zorlayıp(38000 TL-43000 TL) 2014-2016 arası 1,2 Corsa almayı düşünüyorum. Burada yazacaklarınız benim için çok önemli, öneriye göre arabayı pazartesi ya da salı alacağım.

2014 model corsalarda 85 beygirlik 1,2 twinport motor var, son çıkan corsalarda ise 1,2 70 bg motor bulunuyor. Hangisi daha performnaslıdır, hangisi beni üzmez? Yakıt tüketimleri arasında çok fark var mı? Aralarında 2000-3000 tl falan fiyat farkı var, hangisini seçmeliyim? Teşekkürler şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.