Şimdi Ara

Yeni Opel Corsa::2007 ilk çeyrek satışlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
59.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence corsa tipindeki arabaların (207,clioIII,yaris,G.Punto,Polo,Fabia...) benzinli olanları 20.000-22.000 YTL , dizel olanlarıda 23.000-25.000 olması gerekir.bu ne canım 30.000-35.000 YTL lerde dolaşıyor fiyatlar. neymiş konfor paketi,uzay paketi falan filan hadibe ordan bu paketlerin maliyeti ne ki otomobil fabrikalarına en ufak paket 1.000 YTL den başlıyor.bu kadar pahalı olmamalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blacksea79

bence corsa tipindeki arabaların (207,clioIII,yaris,G.Punto,Polo,Fabia...) benzinli olanları 20.000-22.000 YTL , dizel olanlarıda 23.000-25.000 olması gerekir.bu ne canım 30.000-35.000 YTL lerde dolaşıyor fiyatlar. neymiş konfor paketi,uzay paketi falan filan hadibe ordan bu paketlerin maliyeti ne ki otomobil fabrikalarına en ufak paket 1.000 YTL den başlıyor.bu kadar pahalı olmamalı.

Devletimiz sağolsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

quote:

bence corsa tipindeki arabaların (207,clioIII,yaris,G.Punto,Polo,Fabia...) benzinli olanları 20.000-22.000 YTL , dizel olanlarıda 23.000-25.000 olması gerekir.bu ne canım 30.000-35.000 YTL lerde dolaşıyor fiyatlar. neymiş konfor paketi,uzay paketi falan filan hadibe ordan bu paketlerin maliyeti ne ki otomobil fabrikalarına en ufak paket 1.000 YTL den başlıyor.bu kadar pahalı olmamalı.

Devletimiz sağolsun.

tamam devlet vergiyi çok alıyor ama fiyatları ilk ayarlayan otomobil firmaları yani kardan zararına satma felsefesi!

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

quote:

Devletimiz sağolsun.

tamam devlet vergiyi çok alıyor ama fiyatları ilk ayarlayan otomobil firmaları yani kardan zararına satma felsefesi!

O konuda haklısın, mesela burada 30.000 ytl ise orada 10.000 Euro felandır bu araçlar. Ötv oranına baktım çünkü 2 katı ediyor. Otomobil firmaları en fazla %50 çekerler fiyatı, fakat %300 etki eden DEVLET.

Kaldıki zaten benzin 2 ytl olsa, vergilerde yarısı kadar olsa kimse bu araçların yüzüne bile bakmaz %100 eminim. Pazarda artık 2000 cc araba alan bile yok...

• burda 30,000 ise orda 10,000 falandır derken ora neresi oluo nerden bahsedıorus..avrupada da fiatlar bole arkdslar...yalnız corsa cok deli olmus yaa..asık oldum arabaya...acaba dıorum hangi renk daaa ii sizce...siyah mı gri mi yoksa baska bi renk mii???
  • quote:

Orjinalden alıntı: medxr13

burda 30,000 ise orda 10,000 falandır derken ora neresi oluo nerden bahsedıorus..avrupada da fiatlar bole arkdslar...yalnız corsa cok deli olmus yaa..asık oldum arabaya...acaba dıorum hangi renk daaa ii sizce...siyah mı gri mi yoksa baska bi renk mii???

Avrupada nasıl fiyatlar öyle? Bmw ve Mercedes fiyatları yarı yarıya burdakinin...Amerikada dahada ucuz orayı hesaba katmadım...
  • bundan 10 sene önce 1600 cc araba aldığın zaman niye 2000 cc araba almadın diye sorarlardı vergilerin bu kadar yükseleceğini kimse bilemezdi herhalde. araba kullanmak bir zevktir, günümüzde doyasıya araba kullanmak zengin işi oldu. eskiden millet aman yavaş git kaza yaparsın diyorlardı, ama şimdi hızlı gitme çok yakıyor meret diyolar
  • 10 sene önce kimsenin öyle bişi sorduğunu hatırlamıyorum
  • dostum 10 sene önceki vergilerle bugünün vergileri aynı mı? 10 sene önce kaç model araba vardı şimdi kaç model araba var bir piyasaya
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

10 sene önce kimsenin öyle bişi sorduğunu hatırlamıyorum
  • beyler bayanlar(varsa eger) dun opel opise mail attım corsa easytronik vites hakkında dun bıldıgınız gıbı 3. sayfada easytron,c vitesın sadece 1.2 benzınlıde mevcut oldugunu soylemıstık ve bunun ustune mail attım opel opis bayısıne bugun sağolsunlar cevap vermısler. ılk basta gondwerdıgım maili sonra da bana verılen cevabı yazıyorum.

Opel'in piyasaya sunduğu Corsa modelini İnceledim ve gerçekten donanım/fiyat olarak gayet başarılı olduğunu düşünmekteyim. Corsa'nın diğer kasalarına bakaraktan bu yeni modelin biraz daha geniş olduğu kanısına vardım. Aklıma bir soru takıldı. Modelleri ve donanımları inceledikten sonra 2006 model Corsaların 1.3 cdti motor seçeneğinde easytronic vites seçeneği opsiyonel olarak mevcuttu ve şu anda 2007 model Corsaları inceledikten sonra 1.3 cdti motor seçeneğinde easytronic seçeneğini opsiyonel ve standart olarak verilmemiş olduğunu gördüm. Acaba 1.3cdti motor seçeneğinde easytronic vites seçeneği mevcut değil mi? Vereceğiniz tüm cevaplar için teşekkür eder, saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ünal KORKMAZ

işte cevap

MERHABA ÜNAL BEY

YENİ CORSA'DA EASYTRONİC VİTES OLMAMASININ SEBEBİ ŞU AN İLK ÇIKAN ARAÇLARIMIZ DA BUNUN YETİŞMEMESİ.DAHA SONRAKİ GELECEK OLAN CORSALARDA EASYTRONİC VİTES SEÇENEĞİNİN GELECEĞİNİ BİZDE DÜŞÜNÜYORUZ, CORSANIN 1.2 MOTOR SEÇENEĞİNDE ORTALAMA YAKIT TÜKETİMİ 5.7 DİR.DİZEL ARACA ALTERNATİF DÜŞÜNÜLEBİLİR
    FAKAT, DİZEL EASYTRONİC GELİŞ TARİHİYLE İLGİLİ KESİN BİR TARİH VEREMİYORUZ.İLGİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

OPEL OPİS
    SATIŞ DANIŞMANI AYDAN ÖZKAN

• c sınıfına yaklaşmış corsada. almak isteyenlere hayırlı olsun.
  • Tipi çok açayip olmuş.Çok şişmiş patlayacak gibi birşey olmuş..
    1,2 motoruna baktım karma yakıt tüketimi 5,7 vermiş.Km'de 157kuruş yakıyor..
    Bendeki 1,2 16V Clio HB 162Kuruş yakıyor.Tamamen aynı.Sürüçü benden biraz zayıfmış o kadar...

LİNK:

http://www.opel.de/shop/cars/corsa/product/bodystyle/content/compare.act;jsessionid=FDKK3G0rnbJW2DB0M5ZfLQkWcQpzB721qp1TGvkmStQX3pX8jbXT!-1976440548!1415764703?REQ_COMPONENT=enginecomparision&callee=comparator&type=engine&REQ_ADD=CAR_CONFIGURATION

• Bu çok iyi oldu.. Şu anki kasanın 2. elini almayı istiyorum zaten iyice düşer fiyatlar.. (Napalım 0'ına para olsa ona bakacaz)
  • Corsa alacaklar yeni çıkan auto motor und sport Kasım 2006 sayısını okusunlar...

Neler yazmışlar::Aynen yazıyorum.

Mükemmel süspansiyon sistemi::Bozuk yol koşullarını mükemmel emmekte..

Mükemmel yol tutuş...

Yeni geliştirilen direksiyon sistemi ile mükemmel direksiyon hissi... (Ayrıca sport donanım paketinde , BMW 5 serisine benzeyen bir çalışma prensibine sahip değişken oranlı direksiyon sitemi alınabiliyor.Progressive steering..)

Mükemmel fren:: 38 metre bulunmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 29 Ekim 2006; 18:56:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Corsa alacaklar yeni çıkan auto motor und sport Kasım 2006 sayısını okusunlar...

Neler yazmışlar::Aynen yazıyorum.

Mükemmel süspansiyon sistemi::Bozuk yol koşullarını mükemmel emmekte..

Mükemmel yol tutuş...

Yeni geliştirilen direksiyon sistemi ile mükemmel direksiyon hissi... (Ayrıca sport donanım paketinde , BMW 5 serisine benzeyen bir çalışma prensibine sahip değişken oranlı direksiyon sitemi alınabiliyor.Progressive steering..)

Mükemmel fren:: 38 metre bulunmuş...

corsa şaşırmadım

• aracın fiyatını makul buluyorum arkdaşlar..5 kapı 1.3 cdti 75bg enjoy+spor paket+park sensörü+metalik renk 32.500'e aldım.donanımları isteyen bakabilir, g.puntonun 1.3 cdti 75bg baz modelini yukarıdaki hale getirmek için 500 jantlar için+ 700 konfor paketi için verince 34.200'e çıkıyor fiyatı.Hadi sene sonuna doğru çektiler fiyatı 2 milyar puntoda..32.200.Ben yine iç mekan kalitesi ,tasarım vs der yeni corsa alırım.207 1.6 hdi premium motoruyla bu aracın önüne geçer bu sınıfta ama o da peugeot'a olan önyargılar nedeniyle istenen satışı yakalıyamıyor bir de 35 milyar tabi .Kesin olan bişey var ki yeni corsa tüm dünyada deli gibi satıcak.Türkiyede de kendi sınıfında lider olur diye düşünüyorum..Bunları arabam olduğundan değil duyduğum gördüğüm şeylere dayanarak söylüyorum..Bir de corsada yıl sonuna kadar indirim beklemek yanlış olur, çünkü iyi satış rakamlarına ulaşacaktır ve yeni çıkan bir araçta bir de tutulursa yıl sonunda büyük indirimler beklemek yanlış olur.Belki Autoshow'da bişiler olabilir, o da kısmet , umarım olur da herkes daha az para verip daha iyi bir otomobile binebilir.Üzülmem sevinirim aksine..Selametle.

• Hayırlı olsun, TR de ilk alan sensin sanırım:) Hangi bayii?
    quote:

Orjinalden alıntı: Jobo_Couerto

aracın fiyatını makul buluyorum arkdaşlar..5 kapı 1.3 cdti 75bg enjoy+spor paket+park sensörü+metalik renk 32.500'e aldım.donanımları isteyen bakabilir, g.puntonun 1.3 cdti 75bg baz modelini yukarıdaki hale getirmek için 500 jantlar için+ 700 konfor paketi için verince 34.200'e çıkıyor fiyatı.Hadi sene sonuna doğru çektiler fiyatı 2 milyar puntoda..32.200.Ben yine iç mekan kalitesi ,tasarım vs der yeni corsa alırım.207 1.6 hdi premium motoruyla bu aracın önüne geçer bu sınıfta ama o da peugeot'a olan önyargılar nedeniyle istenen satışı yakalıyamıyor bir de 35 milyar tabi .Kesin olan bişey var ki yeni corsa tüm dünyada deli gibi satıcak.Türkiyede de kendi sınıfında lider olur diye düşünüyorum..Bunları arabam olduğundan değil duyduğum gördüğüm şeylere dayanarak söylüyorum..Bir de corsada yıl sonuna kadar indirim beklemek yanlış olur, çünkü iyi satış rakamlarına ulaşacaktır ve yeni çıkan bir araçta bir de tutulursa yıl sonunda büyük indirimler beklemek yanlış olur.Belki Autoshow'da bişiler olabilir, o da kısmet , umarım olur da herkes daha az para verip daha iyi bir otomobile binebilir.Üzülmem sevinirim aksine..Selametle.

• Yeni corsa sahibi olanlar alıp kullandıktan sonra eksileri ve artıları ortaya çıkacaktır aracın.Ama araç çağ atlamış resimlerden gözüktüğü kadarıyla.Tabi binip kullanmadan yorum yapmak zor.
  • HAYIRLI OLUNNNN İNSALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANIRSIN EWET BENCEDE DENEYİMLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞIRSAN ÇK SEVİNİRİZ
  • corsa mükemmel olmuş daaaaa ne o fiyatı öyle ya 26.000 ytl ye full veriyorlardı olmuş cosmosu(dizel)35.000 ytl. ne bu gümüş kaplama mı düdük kadar arabaya 35.000 ytl verilir mi yaa şaşırmış bunlar...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.