DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Yeni Opel Astra Sedan mı Fiat Linea mı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
169
Cevap
0
Favori
109.797
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Yeni Opel Astra Sedan mı Fiat Linea mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1432 Mesaj
      10 Temmuz 2007 15:22:48 Konu Sahibi
      Hangisi alınmalı?

Opel'in HBsinden 2 yıl sonra çıkarttığı Astra Sedan'ı mı?

Yoksa sınıfında en çok donanımın sunulduğu ve sınıfının en uzun aracı Bursa'lı olay yaratan Linea mı?

|
      |

%1 çok yüksek bir olasılıktır.
    • Yarbay
      6581 Mesaj
      10 Temmuz 2007 15:58:37
      Astranın fiyatlarını öğrenmeden yorum yapmak zor.
      Arka tasarımı Linea kadar başarılı değil Astra'nın. Bir HB'den türetildiği çok belli oluyor.
      |
      |

• Yarbay
      2451 Mesaj
      10 Temmuz 2007 16:02:58
      Astra sedan ile Linea aynı sınıflarda değil Linea Grande Puntodan türetilmiş bir otomobil .
      |
      |

2014 BMW F20 1.16i
      ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5
    • Yarbay
      5437 Mesaj
      10 Temmuz 2007 16:03:13
      Astra sedan boyutları ile D sınıfına yaklaşan c sınıf bir araç, platform c sınıf
      Linea ise boyutları ile C sınıfı olan B sınıf bir araç, platform b sınıf...

Astra sedan fiyatları , hb astra ile aynı olur ya da 500 ytl fazla olur...

Astra 1.6 cosmo 115 ps: metalik boya dahil: 38.5 olur, enjoy ise spor paket ve MB dahil 34.5 olur...çünkü hb ler bayiden bu fiyatların 500 YTl düşüğüne alınabiliyor...
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

finding nemo
      Canon eos 40D
      Canon 70-200mm L
      f/4 IS USM
    • Yarbay
      2421 Mesaj
      10 Temmuz 2007 16:05:01
      fiat kullanıyorum ama linea astra ile kıyaslanacak bir otomobil değil. astra çok kaliteli bir araç lineaya göre
      |
      |

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      10 Temmuz 2007 16:51:20
      bi kere bu karşılaştırma elma ile armut kıyaslaması gibi.astra hem kalite hem de sınıf olarak line a ile karşılaştırılamaz.sınıfları farklı olduğu için astra daha pahalıdır.line anın rakipleri honda city,pejo 206 sedan,clio sümbül,hundai accent...astranın rakipleri honda civic,toyota corolla,pejo 307,reno megane,ford focus.tabiki linea nın Türk halkına sunumu ucuz fiyata büyük donanımlı otomobil diye olsa da linea aslında küçük sınıfta olan bir araç.bu fiatın reklam stratejisinden başka bir şey değil.
      |
      |

2003 307 1.4hdı TENEKE FAKAT AZ YAKIYOR ÖMRÜMÜ YEDİ MERET HEP ARIZA HEP ARIZA
    • Yarbay
      4413 Mesaj
      10 Temmuz 2007 17:02:18
      ikisinin de fiyatlarından haberim yok ki astra sedan henüz gelmedi sanıyorum ki.
      benim tercihim kesinlikle astra sedan olurdu.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Temmuz 2007 17:26:17
      ya bende forumu biraktim ama kactir yorum yaziom neyse arkadaslar kusura bakmayin buna yazamadan edemicem :

Lineadan tum yolda 2 tane arka arkaya gordum baska da gormedim hayatimda gordugum en cirkin arac punto dan yamultma oldugu icin kapilar asagi dogru egimli ama arka uyumlu degil filan rezalet ne bicim tasarimdir bu.

Puntoyu az biraz begenen biri olarak hayatimda gordugum en coirkin araba sinifinda HOnda City ile kapisir.

Astra Sedan sinifi farkli olup hos bi araba.

Line b sinifindan kirpilmis bi arac ya
      |
      |

Opel Astra G
      Renault Clio 1.6 RXT
    • Binbaşı
      1988 Mesaj
      10 Temmuz 2007 17:45:54
      astranın kalitesi tartışılmaz. ama papağan gibi lineayı b sınıfı araç kategorisine sokmayın.lineanın rakipleri megan,focus gibi c sınıfı araç.galiba siz araba firmaları ve bu işlerden anlayan otoriteler ve araba test kuruluşlarından daha iyi biliyorsunuz.ama param olsa kesinlikle astra derim.linea ise daha uygun bütçelere hitap ediyor.yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler
      |
      |

• Yarbay
      2056 Mesaj
      10 Temmuz 2007 17:51:54
      quote:

Orjinalden alıntı: lexus

fiat kullanıyorum ama linea astra ile kıyaslanacak bir otomobil değil. astra çok kaliteli bir araç lineaya göre

Aynen katılıyorum , kalite açısından arada çok fark var.
      |
      |

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      10 Temmuz 2007 18:05:17
      quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

astranın kalitesi tartışılmaz. ama papağan gibi lineayı b sınıfı araç kategorisine sokmayın.lineanın rakipleri megan,focus gibi c sınıfı araç.galiba siz araba firmaları ve bu işlerden anlayan otoriteler ve araba test kuruluşlarından daha iyi biliyorsunuz.ama param olsa kesinlikle astra derim.linea ise daha uygun bütçelere hitap ediyor.yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler

sınıf ayırımları genellikle aks mesafesiyle yapılır.lineanın aks mesafesi(platformu)g.punto ile aynıdır.bu üretici firmaların maliyeti düşürmesini sağlar.benzer yapı honda da jazz ile city arasında vardır.ikiside aynı platformda üretilip b segment(küçük sınıf) araçlardır.şimdi honda city ile civic e rakip mi üretiyor senin mantığına göre sorun fiatın c segment(alt orta sınıf)bir aracının olmaması ve linea yı da bu sınıfa türkiye pazarında sokmak istemesi.fiatın c sınıfında son arabası marea dır.bilmem anlatabildim mi?ayrıca fiatın reklamından başka hiç bir test kuruluşunda rakip olarakc sınıfı veya araç testinde linea c sınıfı diye okumadım.
      |
      |

• Binbaşı
      1988 Mesaj
      10 Temmuz 2007 19:10:10
      auto Motor & Sport dergisinin Haziran sayısında Renault Megane 1.5dci privilege ve Fiat Linea 1.3mj emotoin karşılaştırmasını okursan anlarsın
      |
      |

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      10 Temmuz 2007 19:36:29
      quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

auto Motor & Sport dergisinin Haziran sayısında Renault Megane 1.5dci privilege ve Fiat Linea 1.3mj emotoin karşılaştırmasını okursan anlarsın

ilginç.sonuç ne olmuş bize de açıklarsan öğrenebiliriz.
      |
      |

10 Temmuz 2007 20:25:49
      Astra sedan cok tipsiz bir araç olmuş

ben olsam lineayı tercih ederdim fiyatlarıda uygun
      |
      |

• Yüzbaşı
      818 Mesaj
      10 Temmuz 2007 20:39:34
      quote:

Orjinalden alıntı: _Atatürkcüyüm_

Astra sedan cok tipsiz bir araç olmuş

ben olsam lineayı tercih ederdim fiyatlarıda uygun

bencede
      |
      |

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır.Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır...

Scuderia Ferrari.
    • Yarbay
      8221 Mesaj
      10 Temmuz 2007 21:03:58
      quote:

Orjinalden alıntı: dentyılmaz

Alıntıları Göster

sınıf ayırımları genellikle aks mesafesiyle yapılır.lineanın aks mesafesi(platformu)g.punto ile aynıdır.bu üretici firmaların maliyeti düşürmesini sağlar.benzer yapı honda da jazz ile city arasında vardır.ikiside aynı platformda üretilip b segment(küçük sınıf) araçlardır.şimdi honda city ile civic e rakip mi üretiyor senin mantığına göre sorun fiatın c segment(alt orta sınıf)bir aracının olmaması ve linea yı da bu sınıfa türkiye pazarında sokmak istemesi.fiatın c sınıfında son arabası marea dır.bilmem anlatabildim mi?ayrıca fiatın reklamından başka hiç bir test kuruluşunda rakip olarakc sınıfı veya araç testinde linea c sınıfı diye okumadım.

dediğiniz doğru, linea b segmenti bir sedandır,

fakat punto platformunun aks mesafesi arttırılmış versiyonu kullanılması sebebiyle c segmenti tüketicisinin de ilgisini çekeceği düşünülerek c segmenti sedanlarla karşılaştırılması yapılıyor.

fakat bu onun c segmenti olduğu manasına gelmez, lineyı biraz daha uzatsalar d segmenti olmayacağı gibi, punto da uzatılmak suretiyle c segmenti haline gelemez.

zaten yapılan karşılaştırmalarda linea nın c segmenti araçlar ile başa çıkamayacağını kanıtladı.
      |
      |

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %27
      • 25 Kasım 2016: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %50
      10 Temmuz 2007 21:06:55
      quote:

Orjinalden alıntı: lexus

bu yazıyı çerçeveletip bir yerlere asmalı
      |
      |

• Yarbay
      10213 Mesaj
      10 Temmuz 2007 21:57:05
      quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Alıntıları Göster

Aynen katılıyorum , kalite açısından arada çok fark var.

bir çok fiat marka araç kullanmış biri olarak şunu diyebilirim ki

fiat marka araçlar rakiplerinden daha kalitesiz.

gördüm.kullandım.yaşadım.
      |
      |

10 Temmuz 2007 22:04:01
      daha bildiğim kadarıyla astra sedan gelmedi tr ye yanılıyosam düzeltin...

linea ya gelince burda ( bursa da ) çıkıyo tasarım olarak arkası hoş ama önünü ve ayna larını hiç beğenmem....

eee araba bu biraz görüntüde iyi olcak...

bide çoğu arkadaş bahsetmiş ikisi aynı sınıfım öğrencisi deil..

evet linea fazla donanım sunabilir ama kalite olarak opelle yarışabilirmi..

orası meçhul..
      |
      |

Umut Demir i kaybettik.. ALLAH RAHMET EYLESİN::
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      10 Temmuz 2007 22:08:04
      Astra bu saatten sonra bence 206 nın sedanı gibi. Olsa da olur olmasa da. Megane, focus'un cirit attığı, lineanın gaza bastığı piyasada astra sedan ancak teyyare olur. o da üfürükten!!!
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.