Şimdi Ara

YENI OPEL ASTRA''mı? YOKSA GOLF'mu ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
35.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sungur 13
    Servis ücretleri maliyetli ve diğer markalar gibi servis bakım kampanyaları yapmıyor vw. Ancak şu da var;Servis ücreti dışında hiç bir ekstra maliyeti olmadı. araç alacak olduğumda seçimim şimdiden belli. GOLF

Yalnız iyi de, Astra da zaten normal bakımları dışında sürekli sorun çıkaran bir araba değil ki.

Bazı özellikleri hoşuma gitmese de, VW grubu Golf, Jetta'yı birçok açıdan başarılı buluyorum ve hoşuma gidiyor. Ama satış fiyatı, servis ve yedek parçalarının fiyatının yüksek olması beni caydıyırıyor hep. O farka değmediğini düşünüyorum.
  • Bu kadar çok soruyla boğulmayın,alın Astra'yı ve bu zevki bir kere yaşayın,birdaha vazgeçebilirseniz aşk olsun
  • İki iyi Alman otomobili...

Astra bence çok güzel oldu, uzun süre düşünmüştüm, hatta bir ara 1.4 140'lığı ciddi ciddi almayı düşünüyordum.
    Daha sonra durumum elverdi, başka otomobil aldım.

Sırf motor özelliklerinden gidersek;
    Dizel düşünüyorsanız Golf. Çünkü Astra'da şu an için bildiğim kadarıyla sadece 1.3 CDTI motor var. Golf'te ise 1.6 TDI.

Ancak Golf'te gereksiz bir pahalılık hakim. Ayrıca diğer üyeler de bahsetmişler, Doğuş'un "kapış kapış gidiyor" politikası var, bu sayede ne pazarlık yapabiliyorsunuz, ne başka birşey. Hem de aylarca bekleyip zam yiyorsunuz falan filan... Ben inanmıyorum sipariş yetiştiremediklerine artık.

Bunun yanında Astra 1.4 140'lık ile Golf'ün 1.4 TSI 122'liklerinin performansı aynı.
    Yani 140hp iyi bir rakam gibi gelse de, Astra biraz ağır kalıyor gibi sanki.
    Ancak sonuç olarak ikisi de 9 küsür saniyede 100'ü görüyor ve turbo motora sahipler, ikisi de iyi.

Astra'da daha güçlü versiyon isterseniz 1.6 180hp var ama ActiveSelect şanzımanla sunuluyor, manuelini tercih ederdim çünkü aracı baltalayan, ağırlaştıran bir şanzıman bence. Golf'te ise 1.4 TSI 160'lık motor harikalar yaratıyor, DSG de olursa tadından yenmez Ancak yine kabaran bir fatura durumu söz konusu.

Tüm bunların yanında, bir de bu araçların en ucuz versiyonları var.
    1.6 100-110hp'lik "pancar motor" versiyonlar.
    Bunlara bence hiç bakmayın, boşa para vermeyin.
    Artık 1.6 atmosferik motorların hiçbir anlamı yok, verimlilik anlamında da çok düşükler. 1.4 turbo araçlar bunlara göre hem daha iyi performans sunuyor, hem de daha az benzin yakıyor.

Ha kimisi benim aklıma hiç gelmeyen birşey yapıyor, 1.6 atmosferik motorlara LPG takıyor ve hepsinden az maliyetle geziyorlar. VW'nin TSI'larına LPG takılmıyor diye biliyorum, Astra'nın turbo motorları hakkında bilgim yok.

Golf'ü her ne kadar sevsem de fiyat/performans oranı olarak ben Astra diyorum.

• golf al tabiki...
  • Yeni Opel Astra diyorum çünkü malzeme kalitesi ve araba çok güzel.
  • Bende 2011 astra var 1.3 ctdi aracım suan 12500 de , ilk basta golf almayı düşündüm ama 2011 Mayıs ayında. Golf dizel e astra arasında 14.000. Tl fark vardı ve kararımı verdim Opel aldım memnunum

Az yakıyor
    Çok güzel yol tutusu var
    Estetik bence güzel
    Boyum 1.85 olmasına rağmen arabanın ici geniş ve yüksek
    1.3 motor ama otobanda 1600 km yaptım 1.6 dan farkı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GM YAPIMI TABİKİDE ASTRA derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas34

Bende 2011 astra var 1.3 ctdi aracım suan 12500 de , ilk basta golf almayı düşündüm ama 2011 Mayıs ayında. Golf dizel e astra arasında 14.000. Tl fark vardı ve kararımı verdim Opel aldım memnunum

Az yakıyor
    Çok güzel yol tutusu var
    Estetik bence güzel
    Boyum 1.85 olmasına rağmen arabanın ici geniş ve yüksek
    1.3 motor ama otobanda 1600 km yaptım 1.6 dan farkı yok

Aynen, katiliyorum bende de yaklasik 1 aylik 1.3 ctdi var, otoban performansi bence muthis, gaza bastikca eee diyor daha da bassana,
    bencede kullancisi olarak yukarida olumlu ozelliklerine katilarak astra derim,...
  • Opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İmkanınız varsa ve kasasıda tasarım olarak hoşunuza gidiyorsa bence kesinlikle Volkswagen almalısınız. Hiç olmazsa aldıktan sonra şurdan ses geliyor, servisler şu problemini çözemiyorlar, vs... gibi sorunlarla başını ağrıtmazsın. Volkswagen kullanıcısına daha çok önem verdiği için ayrıntıları daha iyi oluşturmuş bir firma.

Opel ise tasarım ve teknolojik olarak birçok yenilikleri olan firma. Öyleki Insignia gibi elite görünen bir araca sahip. Fakat gel gelelim o elit dediğimiz araçta bile sıkıntılar var. Şu an Astra H ve Insignia sahibiyiz. Fakat dediğim gibi bundan sonra Opel olmaz.
  • suan yeni astralar gecen yıla nazaran dahamı pahalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hi_cazz

Opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İmkanınız varsa ve kasasıda tasarım olarak hoşunuza gidiyorsa bence kesinlikle Volkswagen almalısınız. Hiç olmazsa aldıktan sonra şurdan ses geliyor, servisler şu problemini çözemiyorlar, vs... gibi sorunlarla başını ağrıtmazsın. Volkswagen kullanıcısına daha çok önem verdiği için ayrıntıları daha iyi oluşturmuş bir firma.

Opel ise tasarım ve teknolojik olarak birçok yenilikleri olan firma. Öyleki Insignia gibi elite görünen bir araca sahip. Fakat gel gelelim o elit dediğimiz araçta bile sıkıntılar var. Şu an Astra H ve Insignia sahibiyiz. Fakat dediğim gibi bundan sonra Opel olmaz.

Bu objektif yorumunuz için şahsım adına teşekkür ederim.
    Almanyadaki krizde opelin magnaya satılması sonucu karoserdeki zaaflar artmaya başladı. Magna oto parça üreticisi olmasına rağmen araç üretme konusunda tecrübesiz. Tabiki bu işte opel mühendisleri de var ancak yönetimdeki zafiyetler sonucu bu tip aksaklıkların çıkması normal. Volkswagen, krizden etkilenmediği gibi, kalitesinde en ufak bir oynama yaşatmadı.
    Not:Kişisel bir değerlendirme...

•  YENI OPEL ASTRA''mı? YOKSA GOLF'mu ?

Kırmızısını tavsiye ederim!!
  • quote:

quote:

Opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İmkanınız varsa ve kasasıda tasarım olarak hoşunuza gidiyorsa bence kesinlikle Volkswagen almalısınız. Hiç olmazsa aldıktan sonra şurdan ses geliyor, servisler şu problemini çözemiyorlar, vs... gibi sorunlarla başını ağrıtmazsın. Volkswagen kullanıcısına daha çok önem verdiği için ayrıntıları daha iyi oluşturmuş bir firma.

Almanyadaki krizde opelin magnaya satılması sonucu karoserdeki zaaflar artmaya başladı. Magna oto parça üreticisi olmasına rağmen araç üretme konusunda tecrübesiz. Tabiki bu işte opel mühendisleri de var ancak yönetimdeki zafiyetler sonucu bu tip aksaklıkların çıkması normal. Volkswagen, krizden etkilenmediği gibi, kalitesinde en ufak bir oynama yaşatmadı.

Önemli olan marka fanatikliği değildir. Sonuçta ben Opel'e veya başka bir markaya övgüler yağdırınca bana faydası olmuyor. Keşke herkes bu konuda objektif olabilse. Fakat görüyorum ki bizim ülkemizde %90'lık kesim kendi kullandığı şeyin en iyisi olduğunu savunuyor. Babam ve ben şu an 3. ve 4. Opel'lerimizi kullanıyoruz. Fakat bundan önce VW'de kullanmış(7 yıl Passat B5.5, Golf 4, Jetta, Caddy) ve dostlarımızın araçları olduğu için diyebiliyorum ki bu araçlar benim aracından daha kaliteli. Bunların dışında birde Opel Türkiye'nin sorumsuzluğundan kaynaklanan servis disiplin boşluğu var. Fakat Doğuş servislere nasıl bir yaptırım uyguluyorsa hem bilgi yönünden, hem davranış yönünden sizi memnun eden bir servisle karşılaşıyorsunuz. Opel servislerinin çoğunda ise bilgi düzeyi baya sınırlı, elinden Tech2 cihazını alınca sanayide iş bulamayacak ustalar bulunuyor. Siz birşey söylediğinizde ise karşı taraftan gelen ukalalıkta cabası.

Eğer biz her platformda doğru olanları konuşmazsak, Opel veya X bir firma bize aynı 2. sınıf muamelesi yapmaktan geri kalmayacaklardır.

• quote:

quote:

Yanlış bilgilendirme var. Opel Magna'ya satılmadı, siz o zamanki gelişmeleri kaçırdınız sanırım. GM son anda Alman hükümetinden de onay alıp, Magna'ya satmaktan vazgeçti. Yani Opel halen GM'in bünyesinde.

Yorumlarınıza da katılmıyorum. Şirket içinden biri bile bunları tam bilemez, dışardan ahkam kesmek pek doğru olmasa gerek.

• Bencede Yeni Astra.Şahsen kullandım arabayı yol tutuşu olsun donanım seviyesi olsun herşeyi ile cok kaliteli.Cok ufak detaylarına kadar yapılmış herşey.

Geri gelelim golf e.Kasa değiştirme dedikleri şeye galiba kasa makyajladık diyecekti vw karıştırdı galiba .Bence golf bu paraları hakkeden bir araç değil.O paranın donanım seviyesini ve hakkını vermeyen bir araç.Yan yana getirdiğin zaman bile astra nerde o nerede ?.

Tercih sana kalmış tabii ...
  • Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 60.300,00
    Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 60.703

Evet golf'ü tasarım olarak bende beğenmiyorum. Fakat özellik bakımından da Astra'dan geri kalacak değil bence. Tek eksiği AFL olacaktır. Oda sadece Opel'e ait bir özellik. Ayrıca hem Astra J - Hem Golf 6 kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim. Golf : Güç, Konfor açısından bence Astra'dan daha iyi.

Not: Bu yazdıklarımı bile hala Opel kullanıcısı ve aracını seven birisi olarak yazıyorum.
  • quote:

quote:

GM, Opel'in %35 hissesine sahip ve tum opel modellerin gelistirilmesi ve uretilmesi GM'in elinde yanlis bilgilendirme olmasin ;)

• quote:

Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 60.300,00

Evet golf'ü tasarım olarak bende beğenmiyorum. Fakat özellik bakımından da Astra'dan geri kalacak değil bence. Tek eksiği AFL olacaktır. Oda sadece Opel'e ait bir özellik. Ayrıca hem Astra J - Hem Golf 6 kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim. Golf : Güç, Konfor açısından bence Astra'dan daha iyi.

Not: Bu yazdıklarımı bile hala Opel kullanıcısı ve aracını seven birisi olarak yazıyorum.

Tasarim haricinde AFL ve Flexride buyuk bir artisi var Astranin, Astra almadan once incelemistim golfu ama sanki eski bir modelmis gibi gelmisti astradan sonra :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 60.300,00

Tasarim haricinde AFL ve Flexride buyuk bir artisi var Astranin, Astra almadan once incelemistim golfu ama sanki eski bir modelmis gibi gelmisti astradan sonra :)

Evet flexride var. Fakat şuda var 2500TL gibi bir opsiyonu var bu donanımın. Golf'tede DSG var diyeyim ben o zaman...

Gerçi rahatsız olmaya başladım bu tartışmadan. Şimdi Golf ve VW taraftarı gibi görünmeye başladım sanırım.

Neyse konudaki son mesajımdır.

• bütün bu yorumlardan her 2 aracında bu segmentte oldukça başarılı olduğu sonucunu çıkarırız. Ben vw derim siz opel dersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.