Şimdi Ara

Yeni opel astra mı yoksa alfa romeo gıulıetta mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
3.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşla aynı durumdaydım...bundan 5 ay kadar önce;benim için son 2ye kalan araçlar;
    Alfa Romeo giulietta 1.4 tb 120
    Opel astra sport 1.4t 140

eski bir alfacı (bu 4. oldu) tercihim alfa oldu...
    her iki aracıda uzun sayılabilcek şekilde test ettim...
    Astranın daha yumuşak direksiyonu kullanım zevki tatminkar ilk anda isteksiz olan motor bir süre sonra oldukça spor bir sürüş sergiliyor...sadece bana virajlarda gereğinden fazla yatıyor
    ve biraz sallanıyor gibi geldi...
    malzeme klitesi iyi olsada görsel olarak zayıf ancak işçilik olukça iyi...

Giulietta ya gelirsek.. 120 lik olarak 140 lık astradan daha istekli ilk kalkış dahil.vites geçişleri biraz daha tok.
    Virajlar çok daha başarılı yatma ve seneme yok...hız kesmeden basit direksiyon hareketleriyle virajı alıyorsunuz...
    (alüminyum ve hafifletme odaklı üretilen giulietta kedninden 150 kg daha ağır astradan biraz daha perfosrmanslı)
    dna dan d ye getirdiğinizde ise tam gaz yapmaya hiç gerek duymuyorsunuz...

Sonuç olarak Model Alfa kırmızısı 1.4 tb 120 kırmızı bir giulietta aldım.
    İki temel neden var; birincisi sıradan olmamak.dikkat çekmesi..4-5 yıl kullanacağım ve sıkılmayacağım bir araba almak...diğeri kullanım zevki_
    ..4 aydır kullanıyorum... 18 inç füme 8c jantlar ve btm den orj yazılımla araç 162 hp yaptım...
    hızlanma 8 sn civarı yakıtta eskiye göre daha düşük_
    Asra kesinlikle iyi bir otomobil...ama caddede 3 tane arka arkaya gördüğüm oluyor...o yüzden giulietta diyorum

• hergün yollarda 30 tane astra görürsün ama belki 1 tane giulietta görürsün..oda şanslıysan_
    astra ile kırmızı ışıkta bir mercedes amg a180 le yan yana dur_
    birde giulietta ile dur_ asla ezilmezsin_ama astra astradır-saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joz -- 2 Aralık 2013; 18:32:40 >
  • gorki_cem G kullanıcısına yanıt
    o zaman astrada alma o mantıkla gir hacı murat al?
    Alfa tabiki kullanmayan için arabadır_benim için motor sesi....gün boyu uzun bakışlar...kendini iyi hissetmektir_ @gorki_cem
  • kullanmak için araç almadığımıız için opel astra diyorum ben öylede yapıyorum 53-54 verip cosmo araç alabiliyorsunuz
  • İşe bak henüz yarım saat önce arkadaşımın aldığı sıfır km beyaz astra sport 1.4t aracını kullandım 8-9 km kadar... arac güzel ama benim aracıma göre eksileri (alfa giulietta)
    -uzun vites yolu
    -hafif ve hissis direksiyon
    -ilk etaptaki isteksiz motor
    -yolu fazla hissettiriyor
    -virajda stabilite alfaya göre zayıf esneme ve önden kayma hissi var....

araç güzel ancak bence aradaki fark bariz...bunu arkadaşıma söylenedim...en baz model giu 57000 bu donanımlı sport u 49750 ye almış...fiyat farkı neden sizce? babasının hayrına mı?
    alfanın standart DNA sı yeter...
  • ben yeni astra derim.
    aslında anket ekletseniz süper olur.
  • audi a3
    bmw1
    ve mersedes a
    ile kıyaslanır ancak Giulietta...
    ne demek istediğimi ancak bunları kullanmış olanlar ve duyuları Açık olanlar anlar_ kapiş
  • NE ALDIN YAZARSAN? anlamış oluruz
  • joz kullanıcısına yanıt
    hocam bi alfa romeo guıletta kullanıcısı olarak araçın yol sesini içeri alma konusunda söyleyeceklerin varmı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.