Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (726. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xtrax09 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun ugraslar ve bu forumdan aldıgım bılgıler sayesınde astra 1.6 ctdi otomatık aldım ve ınanın uzun zamandır ben boyle bı arabayı begenmemıstım genel olarak bı sorun gormedım sormak ıstedıgınız bı soru varsa cevaplayabılırım,keçe olayı canımı sıktı sadece, bayıde hedıye etmedı pahalı dıye tek sıkayetım bu kaput fazla ısınıyor bı zararı olurmu bılmıyorum
  • Merhabalar,
    Klimadan gelen ıslık sesi için tecrübelerimi paylaşayım istedim. Aracım 2 aylık 1.4 turbo dinamik 150 bg manuel ve aldığımdan beri bu ses var. İlk gittiğim servis uğraştı ama çözemedi ve bu araba böyle dedi. 2. servis aynı şekilde uğraştı ve olmadı , sonunda denemek için klima genleşme valfi siparişi verildi. Yaklaşık 3 hafta Almanya'dan parça bekledim ve bu pazartesi aracı servise bıraktım. Uzun bir işlemmiş ve aracı ancak çarşamba akşamı alabildim. Sonuç tabii ki hüsran.. Ses aynen devam ediyor ve son çare ses videosu alıp Almanya'ya mail attılar. Artık düzeleceğine dair pek umudum yok. Bu yüzden böyle bir ses varsa aracınızı elletmeyin çünkü bir sürü aksam sökülüyormuş ve ben pişman oldum. Orada dizel bir test aracı vardı ve ses o arabada yok. Servisin dediği sıkıntı benzinlideymiş çünkü çalışma prensibi ve klima sistemi farklıymış. Anlaşılan kronik bir sorun ve düzelip düzelmeyeceğini ancak ilerleyen aylar gösterecek.

Diğer bir sıkıntı direksiyon kutusu. Benim gibi birçok kişi gelmiş ve bu sorun da maalesef kronik. Benim direksiyondan kalkış esnasında, düz kaymak asvaltta giderken, fren yaparken ve çevirirken küt küt vurma sesi geliyor. Bunun için de dosya açıldı ve Almanya'dan haber bekliyoruz değişim için. Ama içim bu konuda da rahat değil, aynı klima gibi çözülmeyecek diye. Bu arada ön takım sertliği için de servis arabayı satın alan hemen bize geliyor dedi. Eğer süspansiyon sistemi sizi rahatsız ediyorsa, bu da aracın yapısındanmış ve opel sert yapılı gazlı amortisör kullanıyormuş.

Son bilgi olarak da servis artık trim sesleri için işlem yapmayacakmış. Almanya bildiri yollamış ve arabanın sağa sola esnediği anda gelen trim seslerinin normal olduğunu ve aracın yol tutuşundan kaynaklandığını bildirmişler. Dolayısıyla bu işlemi yaptıramadım.

Yukarıda bahsettiklerim maalesef benim yaşadıklarım ve doğru şeyler ama kesinlikle yanlış anlaşılmasın arabayı kötülemek için yazmadım. Belki de benim şansıma böyle denk geldi. 2014 model sedan edition 1.6 arabamı satıp hevesle almıştım ama bu sorunlardan dolayı pişman oldum. Eski aracım baz modeldi ama böyle sorunları yoktu. Daha iyisine ve donanımlısına sahip olmak için sattım, borca girdim ama hata yapmışım. Araçtan soğudum ama borcu bitene kadar 1,5 yıl daha bineceğim ve sonra belki bu problemlerden dolayı piyasa fiyatının altına aldığım yere satacağım.

Biraz uzun oldu, başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Servis hata kodu göremeyince, radyasyon filan da etkiliyor sistemin çalışmasını filan dedi. Bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası. Devre dışı kalması sanırım yüksek ihtimal ile çevre şartlarından dolayı. Havadaki yüksek nem miktarı bile etkileyebilir belki de. Sistemi benim bildiğim sadece park sensörleri kontrol ediyor. Yabancı forumlarda da yaşayanlar var sorunu. Sensörler çalışıyor, sistem işine gelince canavar gibi çalışıyor. Çözücez inşallah bunu da.

---

Yukarıda konuşulmuş; Navi opsiyonuyla gelen cd çalar müzik çalar gibi değil. Sadece navigasyonu güncellemek için kullanılıyor.

Navi Opsiyonuyla gelen CD Çalar Müzik çalar değil sadece Navigasyonu güncellemek için kullanılıyormuş. Vay arkadaş. 3.000 TL farkı 1" ekran büyüdüğü için alıyorlar. Ben böyle bir şey görmedim,duymadımda. Müşterisini bu denli "seven" bir markaya ilk kez denk geliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ağustos 2016; 8:51:28 >

• Arkadaslar klima islik sesini bir videoya alabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Bende merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbd03

Merhabalar,
    Klimadan gelen ıslık sesi için tecrübelerimi paylaşayım istedim. Aracım 2 aylık 1.4 turbo dinamik 150 bg manuel ve aldığımdan beri bu ses var. İlk gittiğim servis uğraştı ama çözemedi ve bu araba böyle dedi. 2. servis aynı şekilde uğraştı ve olmadı , sonunda denemek için klima genleşme valfi siparişi verildi. Yaklaşık 3 hafta Almanya'dan parça bekledim ve bu pazartesi aracı servise bıraktım. Uzun bir işlemmiş ve aracı ancak çarşamba akşamı alabildim. Sonuç tabii ki hüsran.. Ses aynen devam ediyor ve son çare ses videosu alıp Almanya'ya mail attılar. Artık düzeleceğine dair pek umudum yok. Bu yüzden böyle bir ses varsa aracınızı elletmeyin çünkü bir sürü aksam sökülüyormuş ve ben pişman oldum. Orada dizel bir test aracı vardı ve ses o arabada yok. Servisin dediği sıkıntı benzinlideymiş çünkü çalışma prensibi ve klima sistemi farklıymış. Anlaşılan kronik bir sorun ve düzelip düzelmeyeceğini ancak ilerleyen aylar gösterecek.

Diğer bir sıkıntı direksiyon kutusu. Benim gibi birçok kişi gelmiş ve bu sorun da maalesef kronik. Benim direksiyondan kalkış esnasında, düz kaymak asvaltta giderken, fren yaparken ve çevirirken küt küt vurma sesi geliyor. Bunun için de dosya açıldı ve Almanya'dan haber bekliyoruz değişim için. Ama içim bu konuda da rahat değil, aynı klima gibi çözülmeyecek diye. Bu arada ön takım sertliği için de servis arabayı satın alan hemen bize geliyor dedi. Eğer süspansiyon sistemi sizi rahatsız ediyorsa, bu da aracın yapısındanmış ve opel sert yapılı gazlı amortisör kullanıyormuş.

Son bilgi olarak da servis artık trim sesleri için işlem yapmayacakmış. Almanya bildiri yollamış ve arabanın sağa sola esnediği anda gelen trim seslerinin normal olduğunu ve aracın yol tutuşundan kaynaklandığını bildirmişler. Dolayısıyla bu işlemi yaptıramadım.

Yukarıda bahsettiklerim maalesef benim yaşadıklarım ve doğru şeyler ama kesinlikle yanlış anlaşılmasın arabayı kötülemek için yazmadım. Belki de benim şansıma böyle denk geldi. 2014 model sedan edition 1.6 arabamı satıp hevesle almıştım ama bu sorunlardan dolayı pişman oldum. Eski aracım baz modeldi ama böyle sorunları yoktu. Daha iyisine ve donanımlısına sahip olmak için sattım, borca girdim ama hata yapmışım. Araçtan soğudum ama borcu bitene kadar 1,5 yıl daha bineceğim ve sonra belki bu problemlerden dolayı piyasa fiyatının altına aldığım yere satacağım.

Biraz uzun oldu, başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın...

Teşekkür ederim arkadaşım verdiğin bilgilerden ötürü. Önemli Notlar Bölümüne verdiğin bilgiler eklenmiştir.. 43 ve 44..

https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ağustos 2016; 9:09:18 >

• Arkadaşlar NAVİ900 ile gelen CDÇALAR sadece güncelleme için değil. Müzik cdsi de, MP3 de, klip de kısaca usb ile yapılan herşey yapılıyor. Bilgilerinize..

Ayrıca standart sistem ile farkını şöyle diyebiliriz, sadece 1' falan deniyor da. Gerçekçi olmak gerekirse :)

- CD Player
    - Renkli gösterge bilgi ekranı
    - Direksiyon tuş takımı farklı
    - Shark anten geliyor
    - Sesli komut sistemi entegre
    - Navigasyon entegre
    - bir de görseli daha iyi konsola tablet hissini standart ekrana göre daha çok veren 1'' daha büyük dokunmatik ekran

bu kadarcık şey 3000TL. Ben hakettiğine inanıyorum. Takdir herkesin kendisinin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarkaradana -- 5 Ağustos 2016; 9:24:09 >
  • yasarkaradana Y kullanıcısına yanıt
    Vay, bugune kadar hep aksini biliyordum yav. :) Bilgilendirme icin tesekkurler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • guida kullanıcısına yanıt
    Ne demek, umarım faydalı olur okuyan herkese...
    En kısa zamanda video çekip paylaşırım.
    2017 de renkli ekran siyah beyaza dönüyor.
    Sırf neptün mavi renk için navigasyon aldım 2500 tl'ye:) Mayıs sonu bulabildiğimiz tek araç navi opsiyonluydu. Yani neptün sevdası bana bedavaya değil 2500'e mal oldu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batakclub

Ben 10 gün önce 1.4 T otomatik aldım. Yakıtı şu anda 10 lt civarında. Şu anda 480 km de araba ve tamamen İstanbul şehiriçi kullanım bu. Ancak ben arabanın tadını çıkarmak istediğim için pek insan gibi kullanmıyorum:) Benim tahminim normal şehir içi kullanımlarında 8 lt civarında olacağı yönünde. Bir önceki arabam clio 3 manuel dizel idi ve bu ikisini yakıt konusunda kıyaslamak mümkün değil keza puntoyu'da öyle. Benim tezim şu, 70.000'in üzerinde para verip 0 araç almayı planlıyorsanız yakıtı o kadar kafaya takmayın derim, ekonomiyi sizin için en önemli husus ise de ben başta renault megane ya da clio 4 öneririm. Astra dizel otomatik ile benzinli otomatik arasında yaklaşık 11.000TL fark var. Mevcut katalog tüketimleri ve lt fiyatları ile baktığınızda yıllık 15.000 km'nin altında kullanımlar için dizel almanın pek bi esprisi yok. Ben kişisel olarak dynamic dizel otomatik yerine excellence benzinli otomatik almayı tercih ettim ki pişman değilim. Excellence'ın aradaki farka değecek pek çok artısı var. Alırken hiç önemsememe ve fazladan para olduğunu düşündüğüm led matrix farlar bile gayet alınası. Gelişmiş park pilotu gayet kullanışlı. İç döşeme, elektrikli bel desteği son derece estetik ve rahat. Hatta keşke AGR koltuklu getirselerdi de alsaydık. Çok acayip milletiz bence. Harcamalarımızdaki aldığımız kararlar enteresan. Bu araçtaki en can alıcı konu AGR koltuklar olmasına rağmen en az talebin olduğu opsiyon bu. Benim en şaşırdığım konu bu olmuştu. Genelde dış opsiyonların tercih edildiğini söyledi bayiler. Burdan hareketle ben satın alma kararımızda kendi kon****dan öte başkalarının ne kadar dikkatini çekeceğimizin daha önemli olduğu sonucunu çıkardım. Her neyse konuyu dağıttım, motor ve şanzıman seçeneği kullanım miktarı, hesap kitap ve beklenti meselesi. Ama benim satın almadan önce kafamda iki durum vardı ekonomi mi, konfor ve rahatlık mı diye sordum kendime. Clio'dan sonra bir üst segmente çıkarken Ekonomi için seçeneğim 50.000 civarı bütçe ile ikinci el dizel otomatik megane, konfor ve rahatlık içinse seçeneklerim 80.000 civarında bütçe ile Opel Astra ve Seat Leon benzinli otomatik idi. Ben bütçeyi sonuna kadar sıkıp Excellence benzinli otomatik Astra'yı tercih ettim ve pişman değilim şu an ama diğer iki seçeneği de seçseydim pişman olmayacaktım yine diye düşünüyorum.

Şuan aracım 340 km de 8.1 yakıt tüketimi normal kullanımda uzun yolda 6.5 7 arası düşer ki buda normal zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarkaradana

Arkadaşlar NAVİ900 ile gelen CDÇALAR sadece güncelleme için değil. Müzik cdsi de, MP3 de, klip de kısaca usb ile yapılan herşey yapılıyor. Bilgilerinize..

Ayrıca standart sistem ile farkını şöyle diyebiliriz, sadece 1' falan deniyor da. Gerçekçi olmak gerekirse :)

- CD Player
    - Renkli gösterge bilgi ekranı
    - Direksiyon tuş takımı farklı
    - Shark anten geliyor
    - Sesli komut sistemi entegre
    - Navigasyon entegre
    - bir de görseli daha iyi konsola tablet hissini standart ekrana göre daha çok veren 1'' daha büyük dokunmatik ekran

bu kadarcık şey 3000TL. Ben hakettiğine inanıyorum. Takdir herkesin kendisinin..

Merhaba Arkadaşım ; bana sorarsan fuzuli verilen bi 3.000 TL, tekrar söylüyorum kendi şahsi fikrimdim. Herkesin zevkleri farklıdır tabii.

- CD Player ( Kullanan varmı halen CD Player konuluyor araca, gereksiz )
    - Renkli gösterge bilgi ekranı ( Sadece yol tabelalarını renkli gösteren bir sistem, yolda araç kullanırken gözümüz hep ekrandamı, bize ne faydası var. Benim gözüm görmüyormu yola bakarken tabelaları, gereksiz )
    - Direksiyon tuş takımı farklı ( Aracı sürerken ne kadar tuşlarla oynuyorsun, tuş takımının fazla yada az olması daha iyi bir araç kullandığı hissiyatımı veriyor insana, gereksiz )
    - Shark anten geliyor ( 30-50 TL'ye satılıyor, gereksiz )
    - Sesli komut sistemi entegre ( İhtiyaçmı ? )
    - Navigasyon entegre ( Cebinde telefon daha güncel, Başasoft Opel araç navigasyonuna destek vermiyor. Yollardaki değişiklik konusunda sıkıntılı, cebindeki telefon yada 400 TL'lik Navigasyon cihazları daha güncel, gereksiz.)
    - bir de görseli daha iyi konsola tablet hissini standart ekrana göre daha çok veren 1'' daha büyük dokunmatik ekran ( Dediğinize az da olsa katılabilirim, 3.000 TL için değermi, gereksiz. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ağustos 2016; 9:46:01 >

• guida kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi takdir meselesi. Ben özellikle navili ve neptün mavi olsun diye özellikle aradım aracımı. Aralık 2015 te buldum ve anlaştık aldık.
    Mesela sesli komut özelliği özellikle çok beğenerek kullandığım bir özellik. Şöyle söyleyim. Usb Flash taki 1000 kusür adet parçanın içinden istediğin parçayı sesli komut vererek çalabiliyorsun. Örnek "Gülpembe çal". Parçayı anında çalmaya başlıyor. Örnek "Barış MANÇO çal. Barış MANÇO nun parçalarını sırasıyla çalıyor. Gideceğin adresi de sesli olarak söyleyebiliyorsun. Yalnız bazı kurallar var ona göre söylenmesi gerekiyor.
    Akşama kadar ben de çekip atmış olurum. Opel Türkiyeyi aradım dedim test sürüşü yaptım ve yaklaşık 10 tane asra k sahibi ile konuştum hepsi ıslık sesi duyuyormuş kronik bu problem lütfen teknik departmanınıza bildirin dedim. Bana bildireceklerini söylediler ve ısrar ettiler servise gitmem konusunda, ben de pazartesiye rendevu aldım.
  • Selam arkadaşlar excellence alayım diyorum ama bu otomatik manuel olayı kafamı karıştırıyor.Antalyada yaşıyorum.Hani manuel kullanmayı seven biriyim ama daha önce çok uzun süre otomatik kullanmadım.Sadece otomatik 1.6 dizel test ettim ondada atıyorum ayağınız gazda değil 3. viteste 50 km hızla giderken araba ayağınızı gazdagaza bastıktan bi 0.7 saniye sonra tepki geliyor. Bu sollamada etkili bi faktör yada insanlar kendilerini ona göre hazırlıyorlar sollamada.Birde vites geçişlerinde sanırım 2 modu varmış sonrada öğrendim.Benim kullandığım araç 4000 devri bulmayınca vites değiştirmiyordu.Tabi birde yakıt tüketimi manuelle kıyaslayınca ne kadar fark eder oda var. Başka bir olayda 2. elde otomatik daha çok tutuluyor olayı var.Ne yapsak bilemedim :(
  • Taha Çağrı T kullanıcısına yanıt
    Bir de sesi kısarak dener misiniz? Yani karşı tarafı duyabilecek seviyede ama kısık bir ayarda. Belki denemişsinizdir ama ben şirket aracım Clio'ya ilk geçtiğimde sürekli aynı şikayeti alıyordum karşı taraftan. Ses düşük seviyede olunca bir problem olmadığını keşfettim. O günden beri sorun yok. Bu alışkanlıkla Astra'da da kısık sesle kullanıyorum halen bir şikayet almadım.
  • Tamam bir deneyim bakalım nasıl olacak. Teşekküler.

• Arkadaşlar ben videoyu çektim ses de duyuluyor çok güzel lakin resim ekle seçeneği var ama video ekle seçeneği yok, YouTube A mı yüklemeliyim videoyu? İsterseniz bana özelden mail adresi yollayın videoyu atayım size siz yükleyin isterseniz yarın ben bi yolunu bulucam artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.A.L -- 6 Ağustos 2016; 3:24:33 >
  • 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.