Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (724. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dogru. Serviste ayrıca takılan navigasyon geri görüş kameralı cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilds

J kasa sport aracım var ancak servise bakım için gittigimde K kasanın fiyatlarını da sordum.

1.4 150 hp dinamyc benzinli 75.400
    1.4 150 hp excalence benzinli 84.000 dediler.

Liste fiyatının aynısı gibi. yakın zamanda K kasa alan varsa kaça aldıgını yazabılır mi? Dizellerin de olur.

Otomatik mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok benım yazdıklarım manueldi.
  • Arkadaşlar selamlar. Bir sorum olacak sizlere. Ön kapılarda açıp kaparken sizdede tık tık diye 2 kez ses geliyormu? Menteşelerden geliyor galiba ben içindeki gergiden geliyorsa diye korkuyorum o yüzden fikrinizi alayım dedim. Forumdaki bir abi ile görüştüm fakat sizinde fikrinizi almak istedim

• etartersbet E kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Araç her zaman alınır sağlığınız yerinde olsun yeterki

• Cevaplarınız için çok teşekkürler.Hafta sonu dizel otomatik test sürüşü yapıp karar vereyim.
  • ilyskm kullanıcısına yanıt
    145km hızı aşınca devre dışı kalıyor ve göstergedeki uyarı ile birlikte iki aynada da sürekli olarak ikaz yanıyor.
  • Bunlar manuel fiyatlarsa şişirmişler. Ben sunrooflu otomatik excellence'ı 84.500 'e aldım gerçi baya baya çetin pazarlıklar sonucu bu oldu ama 85.500 den fazla fiyat veren de olmadı. Bn araştırdım bana web sitesi fiyatlarını vermeyin deyin direk düşüorlar fiyatı. Sunroofsuz için 82.000 fiyat veren oldu.
  • Bence de çok fazla fiyat verilmiş. Biraz daha verip dizel alınır o fiyatlara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha Çağrı -- 4 Ağustos 2016; 1:50:48 >
  • Bu arada pat diye giriş yaptım bende yaklaşık iki ay önce 1.6 cdti dynamic ile katıldım atanıza, bir arkadaş artık foruma girince insanlar sorulara çözüm yazmak yerine sorunlarına çözüm bulup bir daha uğramıyorlar foruma yazısını okuyunca vijdan yaptım nese lafı fazla uzatmayım, arabadan pek anlamam ama sorunuz olunsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Şimdiden tanıştığıma memnun oldum İyi geceler.

• Kaza yapan arkadaşa çok büyük geçmiş olsun...

• Klimadan ıslık sesi geleniniz var mı acaba? Ben 30 bin bakımını yaptırdıktan sonra belirgin şekilde klima açıkken ıslık sesi geliyor, servise götürdüğümde test sürüşü yaptık bana bu sesin klima kompresöründen geldiği söylendi. Klima kompresörü devreye girdiğinde yapıyormuş. Aracımın bir kaç gün serviste kalması gerektiği söylendi, bıraktım, aldım. Daha sonra bu sesin normal olduğu ve ellerindeki test aracında da aynı sesin geldiği söylendi istersem deneyebilir mişim. Denemedim yaklaşık 10 bin kmdir öyle kullanıyordum. Opel türkiyenin numarasını buldum derdimi anlattım bana geri dönüş yaptıklarında böyle bir kronik sorunun olmadığını söylediler ve başka bir servise yönlendirdiler. Benim araç 2015 model diye mi böyle ki?
  • Astra K aracımdan önce astra j aracım vardı. İzlenimlerime dayanarak az çok karşılaştırma yapacağım. Benim k kasada sorun olarak gördüğüm koltuk bel kısmı ayarlama bölümünün kollu olması yerine makara şeklinde olması, bir üst kasada daha geliştirilmesi gerekirken neden düşürülmüş hala anlam veremedim. Arka da oturanlar için koyulan çakmaklık girişi de iptal edilmiş. Excellence pakette bile opsiyon olarak aldığınız kış paketi ikide bu girişin olduğunu söylediler, bu da düşündürücü... Torpido gözü biraz daha küçülmüş ama bana yeterli geliyor. Kol dayama kısmının altında bulunan göz de aynı şekilde küçülmüş ve bardaklık kısmı bu bölüme alınmış bence bu da gereksiz bir dizayn olmuş. Aynı şekilde sürücü torpido gözü de küçülmüş. Bagaj da da 10 lt civarı küçülme var diye geçiyor ama bana göre daha fazla...Şimdilik aklıma gelen K kasanın olumsuz yönleri bunlar. Artılarını yazacak olursam, J kasa aracım 1.4 T enjoy active paketti, yakıt konusunda maliyetli olduğunu düşündüğüm için dizel araca geçtim. Şu an aracım 2.700 km de toplam aldığım yakıt 530 tl civarı yani km de ortalama 20 kuruş yakıyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.9... İlk başlarda bu ortalama daha düşüktü ama o zaman uzun yolda kullanmıştım, şimdi şehir içi kullandığım için arttığını düşünüyorum. Perfomans açısından bence j kasa ile aşağı yukarı aynı belki k kasa bir tık üstedir. Ama benizli ile dizeli karşılaştırdığım için bu düşüncemin ne kadar yararlı olduğunu bilemiyorum. Yol tutuşu bence j kasaya göre daha başarılı ki j kasanın yol tutuşu bile beni tatmin ediyordu k kasada bu şahane olmuş. Aracı kullanırken j kasada pek hakim olamıyordum, çevre görüşü kısıtlıydı, k kasada bunu aşmışlar zaten almamın en önemli sebebi buydu. J kasadaki fazlalık olan kabalığı k kasada almışlar ve daha ince hatları olan küçülmüş bir araç hâlini almış. J kasa bence bir hb araca göre fazla büyüktü k kasada bu durumu çözmüşler.İç genişliği iki aracında aşağı yukarı aynı olduğu kanaatindeyim. Ama k kasanın artı olarak arka yolcu kısmı j kasaya göre çok çok geniş olmuş. J kasaya göre daha rahat koltuklara sahip fakat sport paketin koltuklarını bilmediğim için bu düşüncemi de pek destekleyemiyorum. Süspansiyon olarak ikisi de aynı gibi kasislerde j kasa da zıplıyordum bunda da zıplamıyorum Araçtan gelen ses konusunda ikisi de aynı iç aksamdan bozuk yolda j kasadan ses geliyordu k kasadan da geliyor ama k kasada kullanılan malzeme daha kaliteli gibi görünmesine rağmen sanki j kasaya göre biraz daha fazla ses yapıyor (Sıfır araç aldım ama hâlâ ses geliyor daha fazla bir şey yapamayacağım için artık bu sesleri takmamayı düşünüyorum). Müzik sistemi j kasaya göre biraz daha iyi gibime geliyor. Fakat önceki aracım enjoy active pakette arka kapılarda hoparlör yoktu ben kendim taktırdım bunu da belirteyim. Konsola ekran koymaları bence güzel olmuş ama opsiyon olarak navigasyon niye konulmuş bu yazılımı yüklemek varken bu da ayrı bir olumsuzluk tabi (herşeyi paraya bağlamışlar full paketin bir alt paketini alıyoruz ama hala çoğu özellik opsiyon hatta full pakette de opsiyon olarak biliyorum tabi yanlışta biliyor olabilirim). Göğüs dizaynı j kasaya göre biraz altta kalmış fakat gece aydınlatma ışıklarında pembe yerine beyaz kullanılmış ve buda aracın gece görünümünü daha hoş halde getirmiş bu nedenle dizayn farkına hiç takılmadım. Cd çalar kısmını kaldırmaları ya da opsiyon olarak navigasyonla birlikte sunmaları bence çok iyi olmuş. Bu şekilde Usb kullanımının ne kadar rahat olduğunu anladım. Donanım da j kasaya göre bir hayli fazlalık var, park sensörü hem sesli olarak uyarı veriyor hemde ekranda yaklaşma mesafesini gösteriyor fakat şu dikiz aynasına bağlı hâlâ bir geri görüş sistemi oluşturmadılar (Belki çok bir faydası olmayabilir ki bence var ama bir toyotaya bindiğimde bu özelliği görünce zoruma gidiyor ). Diğerleri ise şerit takip ikazı çarpışma önleme sistemi vs. Yeni eloktronik sistemlerle güvenlik j kasaya göre daha iyi duruma gelmiş. Farklı marka araçlarda bu güvenlik sistemlerinin bazıları opsiyon olarak veriliyor (Megane 4 gibi). Opel bu konuda bir hayli artı sağlıyor. Uzun yazdım kusuruma bakmayın şimdilik aklıma gelenler bunlar, ara ara yine deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım. Herkese tekrar iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha Çağrı -- 4 Ağustos 2016; 16:00:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

Klimadan ıslık sesi geleniniz var mı acaba? Ben 30 bin bakımını yaptırdıktan sonra belirgin şekilde klima açıkken ıslık sesi geliyor, servise götürdüğümde test sürüşü yaptık bana bu sesin klima kompresöründen geldiği söylendi. Klima kompresörü devreye girdiğinde yapıyormuş. Aracımın bir kaç gün serviste kalması gerektiği söylendi, bıraktım, aldım. Daha sonra bu sesin normal olduğu ve ellerindeki test aracında da aynı sesin geldiği söylendi istersem deneyebilir mişim. Denemedim yaklaşık 10 bin kmdir öyle kullanıyordum. Opel türkiyenin numarasını buldum derdimi anlattım bana geri dönüş yaptıklarında böyle bir kronik sorunun olmadığını söylediler ve başka bir servise yönlendirdiler. Benim araç 2015 model diye mi böyle ki?

Benim aracım da 2015 model ıslık gibi değil de çok fazla uğultu yapıyor. Belki dedikleri gibi tüm araçlarda böyledir.

• bilds B kullanıcısına yanıt
    Uzun oldu ama sorunla ilgili birşeyler yazdım. Yardımcı olur inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taha Çağrı

quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

Klimadan ıslık sesi geleniniz var mı acaba? Ben 30 bin bakımını yaptırdıktan sonra belirgin şekilde klima açıkken ıslık sesi geliyor, servise götürdüğümde test sürüşü yaptık bana bu sesin klima kompresöründen geldiği söylendi. Klima kompresörü devreye girdiğinde yapıyormuş. Aracımın bir kaç gün serviste kalması gerektiği söylendi, bıraktım, aldım. Daha sonra bu sesin normal olduğu ve ellerindeki test aracında da aynı sesin geldiği söylendi istersem deneyebilir mişim. Denemedim yaklaşık 10 bin kmdir öyle kullanıyordum. Opel türkiyenin numarasını buldum derdimi anlattım bana geri dönüş yaptıklarında böyle bir kronik sorunun olmadığını söylediler ve başka bir servise yönlendirdiler. Benim araç 2015 model diye mi böyle ki?

Benim aracım da 2015 model ıslık gibi değil de çok fazla uğultu yapıyor. Belki dedikleri gibi tüm araçlarda böyledir.

Bende aleni ıslık sesi, haftaya bırakmayı düşünüyorum servise, önceki yapılan işlemlerde klima gazı filan kontrol edilmiş ona rağmen çözüm bulunamadı. Adamların bana yaptığı son yorum şu idi serviste. Bu araçlarda klima sistemi havayı iki yerden alıp tek yerde birleştiriyor ve yolluyor içeriye, işte o tek yerde birleşirken gelen ses bu tüm araçlarda olabilir diyor lakin 30 bin kmdir yoktu, ayrıca opel türkiye kronik değil bu vaka diyor ama test aracında da bu ses var dediler, ben test etmedim gerçi ama aracımı servise bırakınca test sürüşü yapıcam mutlaka.

• B.A.L B kullanıcısına yanıt
    Bende de 2015 ama klima acikken islik sesi gibi bir ses yok, en azindan simdilik. (10bin kusurde arac)

-----

Yan kor nokta uyari sistemi bazen 80-90 km hizlarda devre disi kaliyor, devreye giriyor, devre disi kalıyor bazen devre disi kaliyor 5-10 dakika devreye girmiyor. Boyle bir sorun yasayan oldu mu? Servise hata koduna rastlayamadi, yazilimi resetledi ama duzelmedi. Donanimsal bir sikinti olsa sistem hic calismaz diye düşünüyorum, isin icinden cikamadim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladım biraz öncede dinledim benim duyduğum sanırım fan sesi, siz o ses için inşallah bir çözüm bulursunuz.

• Birkaç aydır sahibinden ilanlara bakıyorum , 2015-16 ex paket benzinli ilanı görmüyorum.
    Bütün ilanlar dizel otomatik,daha alalı aylar olmuş ilana verilmiş yeni sahibini bekliyor.Bir de yazmış dua edeceksin diye ,dua garantili:)
    1.4 t manuel numunelik aldık galiba.
  • Hazır girmişken bende bir soru sorayım Telefon görüşmelerin de benden giden sesin karşı tarafa yankı yaptığını söylüyorlar. Böyle bir sorun ile karşılaşan var mı ve bir çözüm bulabildi mi?

• 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.