Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (686. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.246
Cevap
305
Favori
2.346.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam normalde hb lerin daha dengeli bir yapisi var tekerler sedana gore arabanin arkasina daha yakin bmw 1 serilerindeki agirlik merkezinin 50/50 olması vs. Bu konularda hb daha avatajli fakat lastikler buyuk bir dezavantaj ayrıca egerki zemin bozuk ise yani dalgalanma vs var ise yumsak araba size daha guvenli gelebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • outcast1881 kullanıcısına yanıt
    Hocam seramik kaplamanin herhangi bir mekanik dayanim etkisi malesef yok.Hatta bir adim ileri giden st bana tastan felan dahi koruduğunu soylemisti fakat seramik kaplama yapan yerle gorusunce herhangi bir mekanik dayanim beklentisine girmemek gerektigini anladim

• ognemir kullanıcısına yanıt
    Çoktan 180 km hızları bulduk
  • 10mehmet kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz kullananlar da memnun.
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Ben şimdilik 150 civarına kadar çıkıyorum...Sonrasına 1500km geçtikten sonra bakarım :)
    Dizel den sonra turbo benzinli aracın yakıt tüketimi nasıl geldi :) Ben ani gazlamalarda anlık tüketimde ilginç rakamlar görüyorum , 1.6 atmosferikte bu tarz rakamlar görmemiştim Tüylerim ürperdi
    3.100 - 3.200 arası devirde 180'e çıktı, Maşallah diyeyim. Atmosferik yokuşlarda bayıyordu, bununla Dilovası'nı kayarak geçiyorum, indiği gibi çıkıyor 300 torkluk önceki dizelden daha rahat çıkıyor ve sessiz Bu kadar performansa çıksın be Uslu kullanırsan makul yakarım diyor zaten, tadına varmak için de az elimizi cebe sokacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Astra benzin mi senin ? Ben dizel diye hatırladığım için öyle yazdım..
    Bizim kitapçıkta benzinli için 3000-3500 deviri geçmeden kullan yazıyor da ben 2-3 kere spor modta dayanamayım 5500 e kadar çıktım

Kitapçıkta 3000-3500 deviri geçmeden kullan diyorda, o zaman 8bin deviri niye koymuşlar göstergeye. Bunu anlayamıyorum. Devir göstergesini 4000 devirde bitir o zaman, 8bin niye koyuyorsun.

Düzeltme : ilk 1.000 km içinmiş meğerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 12 Temmuz 2016; 11:06:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10mehmet

Primacy 3 konusunda yalniz değilmişim onu öğrenmiş oldum beni guvenlik konusu olarak cok rahatsiz eden bir olay primacy 3 lerin bu huyu bu hafta lastikler gelir tecrublerimi paylaşırım.

Hocam yeni gelen lastikler hangi marka, lastikleri değiştikten sonraki izlenimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Ben biraz da olsa korur diye ummuştum açıkcası, ama pek faydası olmadı maalesef.
    Ne olduğunu tam anlamadım açıkcası, vites düşmüş veya vites geçmemiş araç boşta gibi hissettim. İlk defa oldu, sürüş karakterim aynı zaten, diğer seferlerde yaşamadım. Umarım bir daha da yaşamam, kazaya sebep olabilir. Bir daha başıma gelirse devire de dikakt edeceğim.
  • GILMOUR kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam aman dikkat edin Allah beterinden saklasın ama kaçgündür acayip canım sıkıldı arabaya binesim gelmiyor.

• outcast1881 kullanıcısına yanıt
    Çok sakat bir durum.İnşallah birdaha başınıza gelmez.Arada yol müsaitken deneyin bakalım yine aynı durum tekrarlar mı.

Tekrarlarsa direk servise artık. 720 km şehirlerarası yaptım, bir kez oldu, İnşallah son kezdir de. 1-2 haftaya tekrar şehirlerarası yolculuk gözüküyor, yol boşken denerim ara sıra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: outcast1881

Ne olduğunu tam anlamadım açıkcası, vites düşmüş veya vites geçmemiş araç boşta gibi hissettim. İlk defa oldu, sürüş karakterim aynı zaten, diğer seferlerde yaşamadım. Umarım bir daha da yaşamam, kazaya sebep olabilir. Bir daha başıma gelirse devire de dikakt edeceğim.

Dediğiniz durumdan yukarıda bahsettim, benim de iki defa başıma geldi. Denk gelen bir gaz basışını sevmiyor, onu da zamanla çözeceğiz. 2003'den bu yana otomatik kullanırım, yani otomatiğin algılayamayacağı bir şeyi yapmam mümkün değil aslında, bakalım.

Bir düğün konvoyunun arasından sıyrılmak isterken, bir de otobanda oldu, özellikle konvoyun arasında ...gibi kalmak da hiç hoş olmadı yani, dışarıdakiler, boş viteste gaza yüklendim sanmışlardır veya vites geçmedi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 12 Temmuz 2016; 12:30:27 >
  • eisenberg kullanıcısına yanıt
    Büyük geçmiş olsun hocam. Tehlikeli bir durum. Aslında benimde sizin durumunuza benzer bir durum yaşamıştım şirket aracıyla. Araç sollarken meydana geldi. Aracı solladım ( Gaz yiyiyor araç sorun yok ) tam aracı geçiyorken boşa düştü vites, gaz kesildi. Aynı sizin gibi boşa atmış gibi oldu. Karşıdan da araç geliyor, sellektör falan yaptım aralıksız. Anladı karşıdan gelen araç bir aksilik olduğunu. Ben sollamaya çalıştığım aracın arkasına ( Aracın kendi hızını kullanarak, halen gaz tepki vermiyor ) geçtim. Aracı durdurdum kapatıp açtıktan sonra kendine geldi. Araç Jetta'ydı.
  • guida kullanıcısına yanıt
    Jetta, tork konvertörlü müydü?, Daha ilk km'lerde iki defa yaşadık, gaza fazla çevik bastım da mı, beyni afalladı bilmiyorum. Gaz pedalını ezerek hızlanma istiyor belki de

Konvoydan, haaaaaaaa, yeni astra da bu muymuş demişlerdir diye de düşünmedim değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 12 Temmuz 2016; 13:14:23 >
  • manuel-manuel-manuel = ayak bileği yorgun ama kafa rahat :)

Yok hocam, 2003 - 2016, bu saatten sonra bize Emmanuel de olsa olmaz
  • scorpıonkıng kullanıcısına yanıt
    Goodyear eagle f1 asymmetric 3 lastigin markasi ve modeli

BU DA OTOPARK.COM un Lansman incelemesi
    https://m.youtube.com/watch?v=HvviIsQPiwo

Videoda yakıt verimliliği için E derken aşağıdaki linkte C demiş. Hangisi doğru acaba?

https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/eagle_f1_asymmetric3/225-45-0-94-Y-5452000497925.html
  • 
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.