Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkur ederim oncelikle,

Hemuz arac almadim bu arada araci gommeye de gelmedim :) neye para verildiyse insana gore o degerli oluyor bu devirde :) her zaman esit davrandim iki aracada, 308 dusunurken bi anda astra kafami celdi yeni kasa oldugu icin. Gittim test ettim, 2 aydir burada yorumlarinizi okuyorum. Herkes; trim sesi, ruzgar sesi, ufak tefek arizalar, ampul dusmesi, boyanin ince olmasi gibi seylerden sikayet etmis. Sirf bu tarz sikintilardan dolayi astrayi elemek zorunda kaldim. yalan mi soyluyorum? Yokmu bu tarz sorunlar?

Peugeot markasini ovmuyorum burda, bende aktif peugeot kullanicisiyim ve butun sorunlarini biliyorum markanin. 308 dediginiz gibi 2-3 senelik araba ve kullananlardan sizin gibi, ruzgar sesi, trim sesi, boyanin inceligi, ufak darbede lambanin dusmesi, amortisor sertligi, gibi sikayetlerin hic biri yok. Bir tek sikayet var oda 15 modellerde travers sesi. Aracin bu kadar az satmasinin sebebi peugeotnun son 6-7 senelik imaji.

Buraya marka ovmeye degil 2 aractan birini tercih etmek icin geldim. Dedigim gibi hepinizin degerli yorumlari bu tercihi yapmamda ki asil sebep.

Hepinize buradan tesekkur ediyorum ama sanilmasin buraya araci kotulemeye gelmedim. Arac cok yakisikli, hic bir kotu yani yok.

Arac yeni belki sorunlar bundan dolayidir, bir sonraki modelde belki hepsi giderilir. Ama burda herkesin dedigi gibi arac cok yakiyor hem dizel hem benzinli, tamam motor guclu bunada lafim yok zaten gayet iyi motor var yakar tabi o kadar yakiti.

2 aydir inceleme yapiyorum lutfen szinde sayginiz olsun, burda hepinizin yazdiklarini okudum ben. 308 forumunda da okudum.

308 kesinlikle kotu bir arac degil bunu satis rakamlari ile kiyaslamayi sadece cahil insanlar yapabilir. O zaman golfde astrayi katlar kendinizi golfe kiyaslamayin. Satis rakami ile kiyaslanmaz bunlar.

Dedigim gibi herkese gore para verdigi arac iyi bu devirde, ama objektif olup buraya olumlu olumsuz yorum yazan herkese tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadasimin i30 1.6 otomatik aracinin ortalama tuketimi 9.9 l/h gözüküyor. Pedalin altındaki gücü düşününce bizimkide yaksin bari :)

• Merhaba arkadaşlar önümüzdeki iki gün içinde 1.6 dizel otomatik dynamic neptün bir astra k kullanıcısı olarak aranıza katılacagım. Yarın ödemeyi gerçekleştireceğiz inşallah. Aklıma takılan bir kaç soru var. Rodaj döneminde bir araçla uzun yola cıkmak saglıklı olur mu arabayı alır almaz toplam 2000km lik bir yola cıkmayı planlıyorum da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi rodaj uzun yolda yapilir dusuncesindeyim, fakar cruise control acmayacaksiniz ve deviri 3000 uzerine cikarmadan kullanin. Farkli devirlerde surup fazla yuklenmeyin gaza. Bence en iyi rodaj uzun yolda yapilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papy0n34

Hemuz arac almadim bu arada araci gommeye de gelmedim :) neye para verildiyse insana gore o degerli oluyor bu devirde :) her zaman esit davrandim iki aracada, 308 dusunurken bi anda astra kafami celdi yeni kasa oldugu icin. Gittim test ettim, 2 aydir burada yorumlarinizi okuyorum. Herkes; trim sesi, ruzgar sesi, ufak tefek arizalar, ampul dusmesi, boyanin ince olmasi gibi seylerden sikayet etmis. Sirf bu tarz sikintilardan dolayi astrayi elemek zorunda kaldim. yalan mi soyluyorum? Yokmu bu tarz sorunlar?

Peugeot markasini ovmuyorum burda, bende aktif peugeot kullanicisiyim ve butun sorunlarini biliyorum markanin. 308 dediginiz gibi 2-3 senelik araba ve kullananlardan sizin gibi, ruzgar sesi, trim sesi, boyanin inceligi, ufak darbede lambanin dusmesi, amortisor sertligi, gibi sikayetlerin hic biri yok. Bir tek sikayet var oda 15 modellerde travers sesi. Aracin bu kadar az satmasinin sebebi peugeotnun son 6-7 senelik imaji.

Buraya marka ovmeye degil 2 aractan birini tercih etmek icin geldim. Dedigim gibi hepinizin degerli yorumlari bu tercihi yapmamda ki asil sebep.

Hepinize buradan tesekkur ediyorum ama sanilmasin buraya araci kotulemeye gelmedim. Arac cok yakisikli, hic bir kotu yani yok.

Arac yeni belki sorunlar bundan dolayidir, bir sonraki modelde belki hepsi giderilir. Ama burda herkesin dedigi gibi arac cok yakiyor hem dizel hem benzinli, tamam motor guclu bunada lafim yok zaten gayet iyi motor var yakar tabi o kadar yakiti.

2 aydir inceleme yapiyorum lutfen szinde sayginiz olsun, burda hepinizin yazdiklarini okudum ben. 308 forumunda da okudum.

308 kesinlikle kotu bir arac degil bunu satis rakamlari ile kiyaslamayi sadece cahil insanlar yapabilir. O zaman golfde astrayi katlar kendinizi golfe kiyaslamayin. Satis rakami ile kiyaslanmaz bunlar.

Dedigim gibi herkese gore para verdigi arac iyi bu devirde, ama objektif olup buraya olumlu olumsuz yorum yazan herkese tesekkur ederim.

Burada tek düzelteceğim konu çok yakma konusu, (araçlar hakkında yorum yapmadan)

1.6 dizel manuel aracım var 2500 km oldu neredeyse, aldigimdan bu yana ortalama kullanımı 0 lamadim, ort. 4.7 gösteriyor hadi 5 olsun.

Bayramda izmir bodrum yaptım cevre yolundan söke girişine ortalama 120 km hızla 3.9 yaktı. Toplam 610 km falan yaptım dönüş dahil 4.6 oldu.

Yarın resimler ve tam olarak nasıl kullanıldı hepsini yazicam şuan net ile ilgili sorunum var foto yükleyemiyorum.

Ha 308 de güzel araba, astra da güzel. Sonuçta herkez kesesine uygun olanı alıyor. Herkesin arabası hayırlı olsun şimdiden.

• Papy0n34 kullanıcısına yanıt
    Dizel bir araç için 3000devir çok değil mi ?

• Teşekkürler, bu özellikteki bir araca corsa d 1.2 esentiadan geçtim, dolayısı ile hız sabitleyici rodaj döneminde kullanılırsa her hangi bir sıkıntı meydana gelir mi onu merak ettim

• Kardjali K kullanıcısına yanıt
    Sabit devir ile gitmeyin. 1500-2000 devir arasında olsun ilk 2000 km.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Hocam sipariş ettiğiniz farlar xenon mu oluyor yoksa halojen mi?

Bunlar halojen farlar muayeneyle uğraşmak istemediğimden bunları aldım. Osram philipsten biraz daha iyi yalnız osram ömrünü çabuk tüketiyor bundan dolayı philips tercih ettim bakalım memnun kalacak mıyım.
  • jdknght J kullanıcısına yanıt
    Ben çok gece yolculuğu yapmıyorum ama yapınca da farlar iyi göstersin istiyorum.

Dayanıksız da olsa bana uzun süre gideceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jdknght

quote:

Bunlar halojen farlar muayeneyle uğraşmak istemediğimden bunları aldım. Osram philipsten biraz daha iyi yalnız osram ömrünü çabuk tüketiyor bundan dolayı philips tercih ettim bakalım memnun kalacak mıyım.

Hocam takipteyim bende haberler bekliyorum sarı farlardan hiç memnun değilim. Kendimiz değiştirebilir miyiz acaba

• http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=osram+night+breaker+plus+h7&gclid=Cj0KEQjw5Ie8BRCJ9fHlr_bH24cBEiQAkoDQcb6Y6goJ6eb1AZLeG-ggC3yHP-pWF2b6kK57Zm2WkesaAlV88P8HAQ&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0

Hepsiburadada bulunsa bu ürünü almak istiyorum. Satıcı güvenilir midir? Sahte olma riski var mıdır ürünün?

• quote:

Orijinalden alıntı: UmitTulek

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Sizi okuyarak kendi kendime birşeyler çıkarmaya çalışıyordum fakat bende deneyimlerimi aktarayım diğer arkadaşlara belki faydalı olur. Aklıma gelenleri yazıyorum.

24.04.2016 tarihinde Astra 2016 Neptün Mavi Dynamic Otomatik 1.4 Turbo Benzinli aracımı 84.700 TL ye aldım.

Tasarım:

Aracı alırken çok araştırma yaptım kendimce. gitmediğim bayi bakmadığım marka kalmadı. Eğer sizde benim gibi hem aile arabası hemde performanslı spor ( hatchbak kasa ) bir araba almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. hyundai i30,i20 hem basık hemde daraltıcı geldi ( arkada çocuk koltuğu koyacağınızı farzediyorum). golf 2016 çok istedim,eşimle beraber gidip baktık şovroomda ama inanın ben bile soğudum eşim istememesine rağmen. araba da ne bagaj var nede arka yaşam alanı. boyum 1.82 cm direksiyona geçtim sürüş pozisyonu aldım geçtim sşöfor koltuğunun arkasına oturdum ve sonuç fiyasko bana göre. arka oturan kısa boylu olmasına rağmen eziyet çekecek. bu sınıftaki araçlar içerisinde bence en iyisi. sonuçtan ailecek memnunuz. önde bir kişi arakada oto koltuğu olmasına rağmen 2 kişi rahat rahat oturuyor. ( benim için önemli olan ailemin rahat ve güvenilir seyahat etmesi )bagajı fazla derin değil stepneden dolayı.ama evdeki eşyana göre araba almak mantıksız gibi geldi heleki çocuklu aileler için. bagaja göre eşya ayarlıyoruz sıktıntı olmuyor.

Performans:

İzmir karşıyaka'da oturuyorum. gerek şehir içi gerek şehir dışı kullanımda gaza basınca araba gitmek istiyor. bırak beni diyor. ama ışıktan kalkınca direk pedala fullerseniz 2 - 3 saniye bir bocalama süresi oluyor motor bağırmakla beraber. ama ayağınız alışınca gayet hızlı kalkışlar yapabiliyorsunuz. aracın yol tutuşu güzel asfalta yapışıyor diyebilirim. şimdilik bir sıkıntısını çekmedim. şu an 3600 km deyim sanırım motorun rodaj süresi yavaş yavaş doluyor. çevre yolunda otobanda 140 ila giderken bile gaza bassanız araba ani tepkime veriyor ve hızlanmaya başlıyor. Geçenlerde İzmir bozyaka tarafında bir yokuş gördüm ve kendi kendime dedimki hiç bir araç bu yokuştan öyle kolay geçemez hadi bismillah. Allah'a şükür sorun olmadı makul bir biçimde geçtik geldik.

Yakıt :

en fazla şikayetçi olduğum konu bu sanırım ama benzin fiyatı almış başını gitmiş araba ne yapsın. resim atamıyorum ama dediğim gibi araba 3600 km ve ortalama yakıt tüketimi 7.5/100 km'de. klima en düşük sıçaklıkta ve herzaman orta fan da çalışıyor. hemen hemen hiç kapatmadım diyebilirim ne şehir içinde nede şehir dışında. elbette yol bilgisyarının yanılma payı da vardır. yeri geldi performanslı kullandım yeri geldi sport modunda kullandım ama bu veriyi yakalaım. ilk başta çok yakıyor dedim kendi kendime fabrika değer tüketimlerine bakarak ama forumda paylaşım yapan arkadaşları görünce hele 11.4/100 km de görünce normaldir deyip geçiyorum. güçlü motor güçlü kasa araba kullanıyoruz arkadaşlar biraz makul olmak lazım diye düşünüyorum.

Sıkıntılarım:

1. android car play denen birşey var birtürlü baplanamadım ve kafayı yicem ama sorun arabada değil bende sanırım.
    2.aracın boyası zayıf geldi bana. çok çabuk leke kapıyor toz kapıyor ve su lekesi oluşuyor. ne yapmak lazım arkadaşlar bu konu ile ilgili. en ufak birşeyde ufak çizikler oluşuyor. acaba boya korumamı yaptırmam lazım?
    3. en büyük sorunum RÜZGAR SESİ. ilk başlarda sanırım dikkat etmedim diye duymuyordum ya da sonradan mı oldu bilmiyorum ama araba 80km 'den fazla hızlanınca acayip rüzgar sesi alıyorum. sanki cam hafif aralık kalmış gibi. çok rahatsız edici bir bu sorun var. servise mi gitmem lazım yoksa çaresinini nasıl bulurum bilmiyorum.sıfır araçta böyle bir sıkıntı yaşamak insanın canını sıkıyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. benim sorunlarım hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle;
    1) Şimdi gelelim sıkıntılarınıza Android car play benide ilk başta baya bir zorlamıştı delirmiştim sonradan hallettim, birincisi telefonunuzun android sürümü 5.0 veya üzerisi olmalı ben 5.0 üzeri olduğunu kabul edip anlatmaya çalışacağım, ne yazıkkki google marketinden direk indiremiyoruz türkiyede desteklenmediği söyleniyor onun için internette Opel Android Auto apk diye aratırsanız ilk sırada çıkan 3 siteden biri olması lazımdı, güncel 1.6 apk dosyasını indirip kuracaksınız sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra araçta android autonun açık olduğundan emin olun ayarlar kısmında Apple carplay'in altında daha sonrada telefonun kendi orjinal usb kablosuyla bağlayıp (bu konuda biraz seçici olduğunu düşünüyorum kablonun kaliteli olması da şart ) ilk bağlanmada sanırım bluetooth açık olacak önce önce onu bağlayın ardından usb kablosunu takın onu takttıktan sonrada aktar diye bir yazı çıkıyor aracın ekranından ona onay verdiğiniz an kendisi telefona kurulmuş Android auto programına otomatik bağlanıyor. Umarım anlatabilmişimdir. :)
    2) Aracın boyasının zayıf olduğuna nasıl karar veriyorlar arkadaşlarımız acaba gözle gördükleri kadarıyla mı yorumluyorlar yoksa elleyerekmi ? onları buradan tebrik ediyorum ben şahsen inceysede boyası anlamadım. Ben Turtle Wax'ın boya korumasını uyguladım (2 kat 24 saat içinde ) araç kırmızı olmasına rağmen bana göre normal o kadar tozlanması ayrıca suyunda aracın üstünde damla damla durmasıda hoş yan kapıya gelen sular anında akıp gidiyor, tabi bunlar göreceli kavramlar aşırı tozlanıyor derken neyle kıyaslıyoruz eski aracımızla mı? tozun görünmesiyle mi? orasıda ayrı bir konu elbette.Benim nacizane fikrim bence boya koruma şart özellikle kuş poku yüzünden.
    3) Benim araçtada tek cam açık 80 km geçince dediğiniz gibi deli gibi kulağı sağır edercesine araç içinde uğultu oluşuyor fakat şöför yani yolcu camınıda biraz açınca sorun gidiyor fakat tüm camlar kapalı 120 km hızla bile gittim otobanda öyle içeriye rahatsız edici bir ses gelmedi (aracımda araç altı izolasyon fazlanda yok ) ki bu konuda bende çok hassasım sırf yol ve rüzgar sesinden ötürü honda civic elegance den vazgeçmiş biri olarak söylüyorum.
    Elimden geldiğince normal bir kullanıcı olarak yardımcı olmaya çalıştım umarım sizi rahatsız eden sorunları biran önce çözersiniz. Kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mokotow

Arkadaşlar otomatik vites aracımda geri vitese alırken gelen sesten bir şikayetim var.

Vitesi geriye alınca değişik bir ses oluşuyor, normal vites arış sesi değil , "tak " diye bir ses oluyor. Sanki zor geçiyormuş , dişliler birbirine vuruyormuş gibi.

Heleki bugün yokuşta yukarıya doğru bırakmıştım, aracı çalıştırıp geriye alınca daha da fazla bi ses geldi. Korktum bir an.
    Servise ancak önünüzdeki haftasonu götürebilicem , sizlere sormak istedim. Yaşayan varmı bu sorunu, normalmidir acaba?

Normaldir, araç öne veya arkaya doğru zorlandığı durumlarda geri videse geçişlerde bu sesi duyarsınız, videsi değişmeden önce el frenini indirmmeye dikkat edin. (pasifize etmeyin) Bu durumu araç düz zemindeyken yaşıyorsanız o zaman sorun var demektir...

• scorpıonkıng kullanıcısına yanıt
    Scorpionking arkadasim saolasin yardimci olmaya calistigin icin. Estafrullah amac bilgilenmek ve bilgi vermek😉Car play yarin deneyecem tekrardan tarif ettiğin gibi. Boya zayif derken sunu demek istiyorum. Mesela esim elinde montla arka kapi sacina degdi artik dugmeden mi fermuardan mi bilmiyorum cok hafif cizilme meydana geldi. Araci alirken yanlis hatirlamiyorsam 800 tl gibi bir rakama boya koruma yapabiliriz demislerdi ama ben istemedim. Arabayi yikattiktan sonra kuruluyoruz fakat kapi saclarinda dikkatli bakildiginda tekrardan damla izi olustuyor. Kuş pisligi ve kedilerde cabasi. Sonucta kapali otoparkim yok herkes gibi sokaga park ediyorum. Sabah uyaninca araci görüp yine mafetmisler demekten biktim. Yikatiyom ertesi sabah yine ayni. Yollar temiz bile olsa toz cekiyor araba sanirim renginden dolayi. O nedenle tozdan sikayetciyim diyorum😊 ve asil mesele ruzgar sesi. Camlari tamamen kapatiyorum ve çıkıyorum yola. 80 km yi gecince sanki cam hafif aralikmis gibi ses aliyor araba iceri. Bunun bir caresi varmidir. Servisemi gitmek lazim hocam?? Gitsekte uygulama nasil olacak sonucta garantili araba acaba kapsarmi? Birde boya koruma yap derseniz sanayide mi yaptirayim sence yoksa servisindemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Papy0n34

İlk olarak Astra hakkındaki sizi olumsuzluğa iten nedenler anlamsız, bu yazdığınız nedenlerden vazgeçtiyseniz bence yanlış yapmışsınız. Şu an nedenlere tek tek girmeyeceğim. Bir aracın satış rakamları onun kalitesini DİREK olarak kanıtlamaz ama ikinci elde ki değerine ÇOK etki eder. İkinci elde size zarar ettirecek araca, sıfır alırken verdiğiniz parayı düşününce size 308, Astra'dan çok daha pahalıya gelir. Birde Golf Astra'dan daha iyi değil demedik hatta bence daha iyi

308'de benim gözümde Astra'dan iyi olan tek şey panaromik cam tavanıdır...

• Günaydın arkadaşlar,

Benimde izmir-bodrum-izmir yolculuğumun ortalaması 1. resimdeki gibi oldu.

İzmirden bodruma giderken izmir içinde yokuşlu birkaç yere uğradım, daha sonra otoban söke yolu ile devam ettim, 120 ile (burada ortalama 3,9 a düştü)
    bodruma giderken adabükü ne uğradım (çok yokuşlu biryer), daha sonra turgutreise devam ettim.
    turgutreiste bayağı gezindim, bayramlaşma vs ile bağla ya gittim 2 defa.

daha sonra izmire dönerken sökede 45 dk dur-kalk trafiğe takıldım, sonra bu vakti kazanmak için otobanda 140 ortalama ile gittim.
    klima 7/24 açık durdu, gidiş ve dönüşte.

izmire dönünce ortalama 4,6 lt/100 km oldu.

2.resimde ise arabayı aldığım günden bu yana olan ortalama kullanım var, hiç sıfırlanmadı. onunda ortalaması 4,7 lt /100 km olarak duruyor.

şimdi geleyim araçtaki eksilere (arabadan çok memnunum onları yazmıyorum)

daha önce paylaştım, motorda ilginç bir ses var servise gidecek,
    bozuk yolda göstergelerin olduğu kısımdan trim sesi geliyor,
    hızlanınca 140 km gibi içeriye ses geliyor (bana göre normal)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertay_a -- 11 Temmuz 2016; 9:14:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

Orijinalden alıntı: jdknght

quote:

Hocam takipteyim bende haberler bekliyorum sarı farlardan hiç memnun değilim. Kendimiz değiştirebilir miyiz acaba

Değiştirebilirsin. Kitapçıkta nasıl değişim yapılacağı yazıyor.

• quote:

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=osram+night+breaker+plus+h7&gclid=Cj0KEQjw5Ie8BRCJ9fHlr_bH24cBEiQAkoDQcb6Y6goJ6eb1AZLeG-ggC3yHP-pWF2b6kK57Zm2WkesaAlV88P8HAQ&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0

Hepsiburadada bulunsa bu ürünü almak istiyorum. Satıcı güvenilir midir? Sahte olma riski var mıdır ürünün?

Bence Philips X-Treme Vision alan arkadaşların yorumlarını bekle. Işık dağılımından memnun kalırlarsa o sitedeki Osram'a vereceğin paranın üstünde bir 10 tl daha koyar bir çift uzun -bir çift kısa X-Treme Vision alırsın. 10 numara aydınlatman olur

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    Hocam, uzunlara uygun olan da bunlar mı oluyor o zaman?

http://www.automkarinca.com/Osram-H1-Night-Breaker-Unlimited-2li-Set,PR-69.html
  • 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.