Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün fark ettim aracımın bagajında sadece sağ tarafta aydınlatma lambası var .Soldaki bölüm boş bırakılmış .Sizin araçlarınızda da tek aydınlatma lambası mı var?
  • epolat80 E kullanıcısına yanıt
    Evet, tek, sağ taraf.
  • Arkadaşlar merhaba,

araç almayı düşünüyordum 2 aydır yaptığım araştırmalarım sonucu karar vermiş bulunmaktayım.

eisenberg hocamda biliyor beni oda sağolsun çok yardımcı oldu :)
    düşündüğüm araç dizel otomatikti, ve tam otomatik şanzımandan dolayı 308 ve astra k arasında tercih yapmak istiyordum.
    en yakın arkadaşımda da bu arada astra k dynamic 150hp var.

uzun zamandır okuduğum yorumlar test sürüşü ve bütün karşılaştırmalar sonucunda kararımı 308 den yana verdim.

iki aracında uzun uzun artı ve eksilerini buraya yazabilirim ama astra forumu olduğu için kısa yazacağım.

öncelikle astra k alan arkadaşlar sıfır araç almalarına rağmen 308'e göre çok daha fazla sorun yaşadıklarını gözlemledim, yol sesi, trim sesleri, korna bozulması, aydınlatma lambası düşmesi vs. sorunlar ufak ama sonuçta 0 alıyorsun ve bunlar arabadan uzaklaşmana sebep oluyor.

308 kullanan arkadaşlarda travers haricinde bir sorunla karşılaşan görmedim oda zten 2015 modellerde var ve garantiden değişiyor, aksine uzun kullanımlarda bile trim sesi hiç duymayan arkadaşlar var.

ayrıca 308 in tam otomatik versiyonu astraya göre iyi dizayn edilmiş ve işin ucunda aisin firması var. 3 ten 2 ye geçişte ufak bir sarsıntı haricinde bir sorun yaşayan görmedim. astra k' da ki tam otomatik sanzımanın biraz daha hantal olduğu ve yakıt tüketimine çok etkisi olduğunu söyleyenler fazla.
    yakıt tüketim değerleri sanki 308 de daha iyi gibi geldi bana. çok net bir kıyaslama yapamadım.

astra nın 308 'e göre artısı benim işime yaracak olanlar;
    yeni kasa olması, değer kaybı ve car play desteklemesi.

308 in astraya göre artısı benim işime yaracak olanlar,
    trim ve hatalar ile daha az karşılaşılması, bir nebze daha iyi şanzıman, full panoramik cam tavan, direksiyon dizaynı, iç gösterge dizaynı, dizel motorda psa grubunun öncü olması, ve süspansiyon olarak daha konforlu olması.
    şimdi ki aracımda süspansiyondan çok çektim, süspansiyon sertliğine ben katlanamam.

umarım benim gibi takip eden arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. tercihim 308 dizel oldu :) sizlerin değerli yorumları da inanın beni etkiledi :) hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim,

ayrıca eisenberg hocama buradan çok teşekkür ederim :)

• Yozgat - Bursa arası yolculuğum ve yol bilgisayarı verisi ekteki fotoda. Yakıt tüketimi hakkında belki biraz bilgi verebilir. Aracı ara ara performanslı kullanımdım. Bununla beraber bu tüketim içerisinde yarım saatlik şehiriçi kullanımıda mevcut. Araç bayram öncesi alındı ve ilk şehirler arası yolculuğunu yaptı. Excellence donanıma sahip aracımdan memnun kaldım diyebilirim. Özellikle otobanda lane assist ve cruise control güzel iş çıkartıyor. Fakat direksiyonu şeriti ortalayacak şekilde değil sadece durumu kurtaracak şekilde çevirdiği için iki şerit çizgisi arasında ping pong oynuyor bir diğer sıkıntısı sensörlerin laggy olması. Belki yazılımsal olarak ileride bu süre geliştirilebilir.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniguard82 -- 8 Temmuz 2016; 19:13:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oy61 O kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam,bunların servislerini de kendimize benzetmişiz,oturup cingene pazarlıgı yapacaksın,arabayı alırkende öyle.Hediye fiyat vs. rezil bir durum.ancak TR de olur.
  • Korna kendiliğinden düzeldi. Servis bilgisayara soktu, bağlantı problemi uyarısı vermiş araba.

Kornayla beraber kapıların otomatik kapanma özelliği de devre dışı olmuştu. Kornanın düzelmesiyle beraber kapıların otomatik kapanma özelliği de yeniden devreye girdi. İkisi de kendiliğinden düzeldi.

Yolda giderken araç bu uyarıyı vermiş ama ben farketmedim.

• Bu araca sert deyip duruyorlar. Aracın neresi sert anlamadım. Sert araba görmek isteyenler gitsin bir de leona binsin. Üstelik FR da değil, Style olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

Orijinalden alıntı: magicbass

İndirdim teşekkürler

Para bile verilir, verileri de google hesabınız ile eşitliyor telefon değişimi vb durumlardada veriler kayolmuyor. Ben çok memnunum herkese tavsiye olunur...

Bu uygulamanın ios için olanı da var mı ?

• Papy0n34 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun , umarım verdiğiniz karardan memnun kalırsınız.

Sanzuman olarak astralardada aisin kullaniliyor bildigim kadarı ile.
    Mevcut satis rakamlarına gore Astra satışları 308'e gore çok daha fazla miktarda yapılıyor dolayısıyla paylasimlarda daha efektif oluyor :) 308 forumunda bu kadar kullanıcı olduğunu pek sanmıyorum.
    308 Astraya gore daha eski bir araç , en saglikli karşılaştırma bu araclarin 2-3 yil kullanimlarindan ,garanti suresini aştıktan sonra ortaya çıkacaktır( yipranma durumlari, mekanik arızalar vs..) trim sesleri, yazilim hatalari gibi seyler ufak müdaheleler ile çözülebilecek konular olduğundan benim icin belirliyici kriterler değil kaldiki f30 BMW forumlarinda bile trim şikayetleri bolca var:)

• quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

Arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun,

Daha önce sormuştum fakat derdimi tam anlatamadım, şimdi video var :)

https://youtu.be/y3TBYwBnDTw

Dizel aracı olanlar bakabilir mi? Bu ses normal mi?

Araç sıcak uzun yoldan sonra el freni çekip rolantide bekleyince bu ses geliyor.

Arkadaşlar tekrar sorayım, bu ses normal mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun servisten dönerken Peugeot bayisine uğradım. 308in içine oturdum, Astra'dan sonra bana oyuncak bir araba gibi geldi. Koltuk kalitesini beğenmedim. Aracın içi; gerek diz mesafesi olsun, gerekse iki kapı arası olsun ciddi anlamda dar. Aracın içinde oluşmuş olan koku bile kalitesizlik hissi uyandırıyor. İstenen fiyatlara da bakınca aracın neden satmadığını anladım. Ki bizim ülkemiz dizel otomatik cennetidir.

Focus alsan, astra gibi konforlu değil; leon alsan astradaki sürüş keyfi yok. Golf hiç sürmedim bilmiyorum. Konforlu olduğunu yazıp duruyorlar ama sürüş keyfi ne alemde bilmiyorum. Fr nasıl onu da bilmiyorum. Ama sürüş keyfinden kastım 150 beygirlik bir araç oluşu değil, çabuk hızlanması değil. Direksiyondaki hislilik. Ani hızlanma aracı sürme isteği uyandırmıyor tek başına...

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Bugun servisten dönerken Peugeot bayisine uğradım. 308in içine oturdum, Astra'dan sonra bana oyuncak bir araba gibi geldi. Koltuk kalitesini beğenmedim. Aracın içi; gerek diz mesafesi olsun, gerekse iki kapı arası olsun ciddi anlamda dar. Aracın içinde oluşmuş olan koku bile kalitesizlik hissi uyandırıyor. İstenen fiyatlara da bakınca aracın neden satmadığını anladım. Ki bizim ülkemiz dizel otomatik cennetidir.

Focus alsan, astra gibi konforlu değil; leon alsan astradaki sürüş keyfi yok. Golf hiç sürmedim bilmiyorum. Konforlu olduğunu yazıp duruyorlar ama sürüş keyfi ne alemde bilmiyorum. Fr nasıl onu da bilmiyorum. Ama sürüş keyfinden kastım 150 beygirlik bir araç oluşu değil, çabuk hızlanması değil. Direksiyondaki hislilik. Ani hızlanma aracı sürme isteği uyandırmıyor tek başına...

• guida kullanıcısına yanıt
    Bir de şunu ekleyeyim hocam. Eski aracım mk3 kasa dizel leonda arabayı sürmek için bir bahane çıksın diye bakınıp durmuyordum. İşim düşerse kullanıyordum.

Ama astrada bir iş çıksa da, sürsem diye bir bahane çıksın istiyorum. Hiç ihtiyaç yokken de kullanmak abes geliyor. İşte astra böyle bir araba.

Merhaba Arkadasim,

Aldiginiz araba hayirli ugurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Güle güle binin..... Siz buraya Astra'yi gömmeye mi geldiniz, 308'i övmeyemi ?? Her ikisinide yapiyor görünüyorsunuz.

308'in sayfası burası ((https://forum.donanimhaber.com/m_75092111/mpage_217/tm.htm ))

Buda benim gözüme çarpan :: (( draggar ))https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=118348761

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 8 Temmuz 2016; 21:26:52 >

• merhaba arkadaşlar, bugün bayileri gezerken, opel'e uğradım, astra 1.4 dynamic otomatik için 76 bin tl fiyat aldım.
    fiyat yüksek geldi, yakın zamanda fiyat alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ---fırtına---

merhaba arkadaşlar, bugün bayileri gezerken, opel'e uğradım, astra 1.4 dynamic otomatik için 76 bin tl fiyat aldım.

Biz de o civara aldık geçen haftalarda. Bu arada aklınızda bulunsun otomatik park pilotu olan paketin fiyatı da oldukça başarılı bence.
    Gelişmiş Park Pilotu - 1.500,00 TL içinde ayrıca:
    Elektrikli ve ısıtmalı, gövde rengi ve otomatik katlanır yan aynalar
    Geri Görüş Kamerası
    Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • 1.0 eco astra k kullanan bir tanıdığınız var mı bu aracı almayı düşünüyordumda
    hocam aracınız hayırlı olsun. bunu 308 forumu yerine neden buraya yazıyorsunuz? astra almamışsınız aracı kötülemeyin bari. burda yüzlerce arkadaşlar var astra kullanıcısı olarak kimse kendi aracının kötülenmesini istemez. biz burada astra sevdalıları olarak astrayı savunmaya gerek bile görmüyoruz. son olarak 308 satış oranlarına +1 koymuşsunuz büyük bir katkınız olmuş zaten 200 tane satıyordu ayda 201 olmuştur :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supergokhan -- 9 Temmuz 2016; 1:10:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

merhaba arkadaşlar, bugün bayileri gezerken, opel'e uğradım, astra 1.4 dynamic otomatik için 76 bin tl fiyat aldım.

Biz de o civara aldık geçen haftalarda. Bu arada aklınızda bulunsun otomatik park pilotu olan paketin fiyatı da oldukça başarılı bence.
    Geri Görüş Kamerası
    Kör Nokta Uyarı Sistemi

cevap için teşekkürler.
    yanılmıyorsam iki ay öncesine kadar 72 73 bin tl civarı fiyat alan arkadaşlar olmuştu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

Geri Görüş Kamerası
    Kör Nokta Uyarı Sistemi

cevap için teşekkürler.
    yanılmıyorsam iki ay öncesine kadar 72 73 bin tl civarı fiyat alan arkadaşlar olmuştu.

Mayıs ayında dynamic 1.4 otomatik aracı 73,500 tlye aldım , bence pazarlık şansınızı zorlayın

• 
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.