Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.246
Cevap
305
Favori
2.346.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cam acip kapama dugmelerinin yerini hic ergonomik bulmadim. oyleki; koltugu kendime gore ayarladim direksiyon kol biyuma goreyken dugmeler cok geride kaldi. mesele degil kolumu geri cekerim dedim ama bu seferde dirsegim direge dayandi. hic hos gelmedi bu durum.

bu durumu bu baslikta yazan olmamisti. belkide (boyum 1.85) benim boyumda olan yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rıdvan.ank -- 25 Mart 2016; 18:15:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JıGsAw GaMe

Dynamic benzinli otomatik sunrooflu icin son zamanda fiyat alan oldumu 77 diye son fiyat aldim ama

76200'e bırakan bayiler var istanbulda, onun altına rastlamadım.
  • Aracı teslim aldım, e5 de iyi bir trafik yedim ve eve geldim. İlk olarak araç 2016 ama jantlar dynamic Bunu istiyordum sağolsunlar ayarlamışlar. Motora yüklenmedim konfor çekiş yalıtım gayet iyi, ses sistemi çokta kötü gelmedi bana... Android Auto da whatapp mesajlarını okuyor sistem ve yanıtlamak için ses tuşuna basıp yanıtla deyin diyor ama ben nereye basacam nasıl olacak o iş anlamadım. Park sensötleri dekor diye konulmuş heleki ön sensör kafasına göre takılıyor bence plakalık ile alakası yok trafikte 4 metre önümde araba var full ötüyor bazen de 10cm kalmışken ötmüyor. Tutarlı bir hatası yok kafasına göre çalşıyor hiç ama hiç sevmedim. Opel bunu nasıl kalite kontrolden geçirip satar aklım almadı. Birde yokuşta kalkış sistemi çalışmadı. Ne yokuştayken nede yokuş aşağı ike araç d modundayken bildiğin kayıyor. Üstelik el frenide elekteonik olduğundan müdehale de edemedim. Bunuda hiç sevmedim.

Arac 2016 1.4t otomatik dinamik...

Park sensörleri ve yokuş kalkış için destek bekliyorum...

• Bendeki yokuş kalkış bayağı iyi hocam. Şaşırdım.

Güzel günlerde kullanın aracınızı

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Bendeki yokuş kalkış bayağı iyi hocam. Şaşırdım.

Güzel günlerde kullanın aracınızı

Yokuş kalkış sistemi kapanıp açılıyormu? Bendeki kötü değil bildiğiniz yok :) yani çalışmıyor. Sizin araç manueldi galiba ? Acaba ondanmı ?

• sarpuli kullanıcısına yanıt
    Kapanma gibi bi olay yok görünüyor kullanma kılavuzunda. Valla ben özellikle denedim, geç bastım gaza ama gram kayma olmadı. Bi baktırın bence.

yokuş kalkış desteklemiyorsa bence servise bir gösterin eminseniz,ben şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ön sensörler birkaç ay sonra kendiliğinden düzeliyor yapıştırtmaya falan gerek yok hassasiyeti normale dönüyor bence aracınıza biraz zaman tanıyın:)Hayırlı olsun.

kemer takili degilse benim bildigim calismiyor alman araclarinda oyleydi daha onceki araclarimdan bildigim

• rıdvan.ank R kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız ergonomik olmamış,mesajınızdan sonra dikkat ettim,kapı açma kapama kolunun oralarda olması pratik olurmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Aracı teslim aldım, e5 de iyi bir trafik yedim ve eve geldim. İlk olarak araç 2016 ama jantlar dynamic Bunu istiyordum sağolsunlar ayarlamışlar. Motora yüklenmedim konfor çekiş yalıtım gayet iyi, ses sistemi çokta kötü gelmedi bana... Android Auto da whatapp mesajlarını okuyor sistem ve yanıtlamak için ses tuşuna basıp yanıtla deyin diyor ama ben nereye basacam nasıl olacak o iş anlamadım. Park sensötleri dekor diye konulmuş heleki ön sensör kafasına göre takılıyor bence plakalık ile alakası yok trafikte 4 metre önümde araba var full ötüyor bazen de 10cm kalmışken ötmüyor. Tutarlı bir hatası yok kafasına göre çalşıyor hiç ama hiç sevmedim. Opel bunu nasıl kalite kontrolden geçirip satar aklım almadı. Birde yokuşta kalkış sistemi çalışmadı. Ne yokuştayken nede yokuş aşağı ike araç d modundayken bildiğin kayıyor. Üstelik el frenide elekteonik olduğundan müdehale de edemedim. Bunuda hiç sevmedim.

Aracı durduğunda boşa falan aldınız mı? Yoksa D'de iken durup tekrar D'de iken hareket mi ettiniz? Dediğiniz durum bende hiç olmadı. Bazen uzun beklemelerde boşa alıyorum boştayken erken ayağımı frenden çekersem bırakıyor ama D'de iken daha geriye 1cm kaçtığını görmedim aracın. Park sensöründe de bende hiç sorun yok. Daha boş yere öttüğünü görmedim. Hele 4m önümde araç varken ötüyor demişsiniz bu bayağı bir imkansız normal koşullarda daha hiç denk gelmedim bu mesafeden öttüğüne. Hatta bende çok dibinize birisi girmemişse sadece ekranda görsel olarak bir-iki kademe çizgi olarak uyarıyor daha yaklaşırsa ötüyor. Sizin 4 metreden ötüyor dediğiniz otomatik frenleme için ötmüş olmasın? Bu mesafeden bir park sensörünün ötmesini ilk defa duyuyorumda. Muhtemelen plakalığınız ile ilgili sorun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s700 -- 25 Mart 2016; 22:36:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetAstra

yokuş kalkış desteklemiyorsa bence servise bir gösterin eminseniz,ben şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ön sensörler birkaç ay sonra kendiliğinden düzeliyor yapıştırtmaya falan gerek yok hassasiyeti normale dönüyor bence aracınıza biraz zaman tanıyın:)Hayırlı olsun.

Hocam yokuş kalkış desteği var görünüyor ama bende anlamadım birşey...

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetAstra

Zamanla düzelecek gibi değil sensörler, en azından bence öyleler. Plakalık ile alakası varmı onu da biliyorum ama :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

quote:

Aracı teslim aldım, e5 de iyi bir trafik yedim ve eve geldim. İlk olarak araç 2016 ama jantlar dynamic Bunu istiyordum sağolsunlar ayarlamışlar. Motora yüklenmedim konfor çekiş yalıtım gayet iyi, ses sistemi çokta kötü gelmedi bana... Android Auto da whatapp mesajlarını okuyor sistem ve yanıtlamak için ses tuşuna basıp yanıtla deyin diyor ama ben nereye basacam nasıl olacak o iş anlamadım. Park sensötleri dekor diye konulmuş heleki ön sensör kafasına göre takılıyor bence plakalık ile alakası yok trafikte 4 metre önümde araba var full ötüyor bazen de 10cm kalmışken ötmüyor. Tutarlı bir hatası yok kafasına göre çalşıyor hiç ama hiç sevmedim. Opel bunu nasıl kalite kontrolden geçirip satar aklım almadı. Birde yokuşta kalkış sistemi çalışmadı. Ne yokuştayken nede yokuş aşağı ike araç d modundayken bildiğin kayıyor. Üstelik el frenide elekteonik olduğundan müdehale de edemedim. Bunuda hiç sevmedim.

Aracı durduğunda boşa falan aldınız mı? Yoksa D'de iken durup tekrar D'de iken hareket mi ettiniz? Dediğiniz durum bende hiç olmadı. Bazen uzun beklemelerde boşa alıyorum boştayken erken ayağımı frenden çekersem bırakıyor ama D'de iken daha geriye 1cm kaçtığını görmedim aracın. Park sensöründe de bende hiç sorun yok. Daha boş yere öttüğünü görmedim. Hele 4m önümde araç varken ötüyor demişsiniz bu bayağı bir imkansız normal koşullarda daha hiç denk gelmedim bu mesafeden öttüğüne. Hatta bende çok dibinize birisi girmemişse sadece ekranda görsel olarak bir-iki kademe çizgi olarak uyarıyor daha yaklaşırsa ötüyor. Sizin 4 metreden ötüyor dediğiniz otomatik frenleme için ötmüş olmasın? Bu mesafeden bir park sensörünün ötmesini ilk defa duyuyorumda. Muhtemelen plakalığınız ile ilgili sorun..

Hocam boşada almadım ama çalışmadı bende anlamadım :( Yarın yine deneyeceğim. Park sensörlerini anlatamam bazen hiçbirşey yokkende full ötüyor. Zaten ön sensörün diş diş öttüğünü de görmedim. Kafasına göre full ötüyor kafasına göre de susuyor. Sizin plaka nasıl? Plaka ile alakası var diyen arkadaş sayısı çok fazla. Bu arada benim tüketim şu an 15.1Lt ortalama :P Park sensörüne bir video çekeceğim yarın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 25 Mart 2016; 22:53:40 >
  • Bende sorun olmadığı için plakayı detaylı incelemedim fakat boş yere ötüyorsa kesinlikle plakalıktan kaynaklanıyor. Plakalık kalın çerçeveli oluyor veya gevşek takılmış oluyor biraz, bayiye söylerseniz halledeceklerdir. Arkadaşlar genelde plakalığı çıkarıp direk plakayı tutturdular veya çıkarıp reklam olmayan ince bir plakalık taktılar sorunları çözüldü. O kadar mühendisin boş yere öten bir sensör yapacaklarını düşünmüyorsunuz herhalde:) Olay tamamen Türkiyedeki bayilerin reklamlı kalın plakalıklarından kaynaklanıyor.
  • quote:

Bende sorun olmadığı için plakayı detaylı incelemedim fakat boş yere ötüyorsa kesinlikle plakalıktan kaynaklanıyor. Plakalık kalın çerçeveli oluyor veya gevşek takılmış oluyor biraz, bayiye söylerseniz halledeceklerdir. Arkadaşlar genelde plakalığı çıkarıp direk plakayı tutturdular veya çıkarıp reklam olmayan ince bir plakalık taktılar sorunları çözüldü. O kadar mühendisin boş yere öten bir sensör yapacaklarını düşünmüyorsunuz herhalde:) Olay tamamen Türkiyedeki bayilerin reklamlı kalın plakalıklarından kaynaklanıyor.

Bende ona inanamıyorum ya zaten :) Beklemiyordum da ama sinir etti beni bip bip bip:) Bakacam plakaya... Bu arada android auto da biraz deneyim yaşadım , aktarayım. Arayüz iyi, telefon falan çalınca cevapla tuşuna basınca ekran algılıyor ama çat diye telefon açılmıyor 1sn kadar gecikme oluyor ama konuşma kalitesi ekranda arayanın fotoğrafının çıkması ve ekrandaki saf android görünümlü simgeler falan dehşet güzel. Google maps çok güzel çalışıyor. Spotifty dan online çatır çatır müzik dinlemekte şımartan bir güzellik. Whatsapp gelen mesajları süper okuyor ama cevaplama işini beceremedim. Cevaplamak için ses tuşuna basıp cevapla deyin diyor ama onu yapamıyorsunuz :( Oda olsaymış artık ''yok artık'' diyecektim :)

Lastikleri sormuştu bir arkadaş lastikler michelin ama modeline bakamadım, jantları dynamic görünce lastik olmasada olur dedim zaten. Bu arada satıcılarda biliyor herkez dynamic jantı istiyormuş ;)
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=4rqtaW3m1cI

Şunu yapamadım işte :)

Türkiye ile ilgili bir sorun olabilir. Cevaplamayı denemedim bende ama okuması çok güzel evet normal insan gibi okuyor mesajları:)
  • quote:

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=4rqtaW3m1cI

Şunu yapamadım işte :)

Türkiye ile ilgili bir sorun olabilir. Cevaplamayı denemedim bende ama okuması çok güzel evet normal insan gibi okuyor mesajları:)

Okumada sorun yok, google sesle yazmada çalışıyor normalde yani çalışması lazım gibi geldi bana ama beceremedim... Bu arada bu arayüzün güncellenecek olmasıda güzel birşey ;) Normalde aracı alıyorsunuz 3 sene sonra sistem çok geride kalıyor. Android Auto ve Apple Car Play ile durum daha iyi. Bir ara apple car play de deneyecem...
  • Dostlar bu arada bizim aracin sileceginin bir tanesinin ucundaki kapak yok nereden temin edebilirim en pratik fikir verirseniz sevinirim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: kOnUrC@N

Hata mesajı için led dekoder diye satılan dirençler var onlardan alabilirsiniz. Plaka lambası dışında arıza uyarısı veren yok. Bagaj lambası tek taraflı malum. İngiliz forumunda bir arkadaş sağolsun parça numarasını vermişti, aşağıdaki linkte buldum aldım. Mevcut bagaj lambasından kablo çekip diğer taraftaki yerine oturttum.

http://www.benimopelim.com/detail.asp?sec=1075#page=page-1

Sanırım yeri var ama boş bakacağım buna. Önce park sensörü işini çözeyimde :)
  • 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.