Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.246
Cevap
305
Favori
2.346.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracında android auto uygulamasını kullanabilen var mı?

"İster Android olsun ister iOS, IntelliLink® bilgi ve eğlence sistemlerimiz elektronik cihazlarınıza sorunsuz bir şekilde bağlanarak 8" dokunmatik renkli ekranda gösterecek1. Apple CarPlay™ veya Android Auto™2 ile akıllı telefonunuzun belirli uygulamalarını ve işlevlerini 8" dokunmatik renkli ekrana yansıtacaksınız. En üst düzey bilgi eğlence sistemi için NAVI 900 IntelliLink®'i tercih ederek 3 boyutlu navigasyonun keyfini sürebilirsiniz.

1Opsiyonel

22016 yılından itibaren sunulacaktır"
    opelin sitesinde böyle bir yazı var 2015 versiyonunda car play yada android auto kullanan var mı?
  • Arabanız hayırlı olsun bende sizin gibi uzun araştırmalar sonuncu Astra k karar vermiştim araç gerçekten çok güzel size gerekli olan çoğu özelliği sunuyor güzel günlerde kullanın.
  • epolat80 E kullanıcısına yanıt
    Araç versiyonuyla alakası yok. CarPlay zaten şu anda Türkiye'de aktif kullanılıyor, Android Auto uygulamasını Google Türkiye'de aktif etmedi henüz, Opel ile alakası yok. Ama internetten Android uygulamasını Google'da bulup telefona yüklerseniz kullanabilirsiniz, geçtiğimiz sayfalarda paylaşmıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=pzBitCnYHP4

İkisini de denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim CarPlay takır takır çalışıyorken Android Auto'da donma, bağlanamama gibi hatalar almıştım. Belki Android uygulamasının daha geliştirilmeye ihtiyacı var ya da ben kullanmayı beceremedim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 19 Şubat 2016; 9:01:37 >
  • kOnUrC@N K kullanıcısına yanıt
    206'nın süspansiyonları ve ön takımlarından dolayı 308 in de öyle olacağını genelleme yapmanın anlamı yok. Sonra başkasıda çıkar eski astra-vectralarda ki problemlerden dolayı astra k için genelleme yapar. Aracınızı almışsınız hayırlı olsun kazasız belasız binin.

Astra K benimde listemde olan bir araçtı ve hali hazırda ailemizde bir adet opel araç kullanmatayız. Ancak opel'in saçma uygulamaları, kısmaları ve bayi tavrı yüzünden listemden çıkardım. Alıp kullanan herkes kazasız belasız binsin araçlarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Bütçeye uygun tork konvertörlüler iki adet. Biri 308, diğeri astra. Bugünlerde az bulunur oldular c sınıfında.

Yeni active selectler eskiye göre daha az yakıyor gibi duruyor. Eat 6 veya zfnin önden çekişli araçlara uygun olan 9 ileri yeni şanzımanı astraya gelse tadından yenmezdi.

Yeni focus 1.5 tdci Powershift tede ıslak çift kavrama var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

quote:

Bütçeye uygun tork konvertörlüler iki adet. Biri 308, diğeri astra. Bugünlerde az bulunur oldular c sınıfında.

Yeni active selectler eskiye göre daha az yakıyor gibi duruyor. Eat 6 veya zfnin önden çekişli araçlara uygun olan 9 ileri yeni şanzımanı astraya gelse tadından yenmezdi.

Onda bile titreme sorunu oluyor diyen arkadaşlar olmuş. Açıkçası ıslağı bile Allah'a yakın bana uzak olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bps

quote:

Onda bile titreme sorunu oluyor diyen arkadaşlar olmuş. Açıkçası ıslağı bile Allah'a yakın bana uzak olsun.

Titreme sorunu benzinlilerde kullanılan kuru kavramalarda var. Dizellerde kullanılan ıslak üstelik çift kavrama ömürlük şanzıman. Bu güne kadar tek bir tane bile arıza veren bulamazsınız.
  • Hocam ıslak kavrama powershift piyasaya ne zaman çıktı? Ömürlük olduğunu söylemek için biraz erken değil mi? Yine de inşallah dediğiniz gibidir.

Benzinli focus kuru kavramayken dizeli ıslak kavrama, doğru anladım değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 19 Şubat 2016; 9:47:02 >
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Aslında merak ettiğim telefonun android sürümünün multimedia sistemiyle olan alakası, mesela belli bir android versiyonun üstünü mü gerektirecek acaba (internette ki android auto için indirme linkinde bu belirtilmiş) ?
    Ben aslında sygic navigasyon uygulamasının mobil versiyonunu indirip usb ile telefonu araca bağladım.Ne yazık ki bağlantı kuramadılar..Android bağlantılar için belli bir versiyonun üstüne mi ihtiyaç var?
    Kitapçıkta bu bilgiye rastlamadım yada dikkatimden kaçtı.Sygic mobil navigasyonu multimedia sisteminde kullanabilirsem (Ekran aynalama gibi birçok örneği var) şayet navigasyon için güzel bir çözüm olabilir.Google haritalara tercih ederim .
  • epolat80 E kullanıcısına yanıt
    Android 5.0 veya üstü gerekiyor.
  • quote:

Hocam ıslak kavrama powershift piyasaya ne zaman çıktı? Ömürlük olduğunu söylemek için biraz erken değil mi? Yine de inşallah dediğiniz gibidir.

Benzinli focus kuru kavramayken dizeli ıslak kavrama, doğru anladım değil mi?

Evet doğru anlamışsınız. söz konusu şanzıman yıllardır ford kuga'da kullanılıyor zaten üstelik çok daha güçlü motorlarla. Söz konusu şanzıman maksimum 450 nm tork a kadar dayanabilen bir şanzıman.
  • Hocam ZF'lerin 1000 nm'ye kadar gideri var.

Islak çift kavramalılar; dur kalk trafikte, 0-10 km/h arası hızlarda tork konvertörlülerin sunduğu konforu sunabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 19 Şubat 2016; 11:59:59 >
  • Arkadaşlar opel astra j 136 deposundan gelen yakıt sesine çözüm lulan var mı
  • quote:

Hocam ZF'lerin 1000 nm'ye kadar gideri var.

Islak çift kavramalılar; dur kalk trafikte, 0-10 km/h arası hızlarda tork konvertörlülerin sunduğu konforu sunabiliyor mu?

Her ZF 1000 nm dayanmıyorki. Her şanzımanın dayandığı tork aynı değil. Ona bakarsan focus'a şanzıman veren marka Ferrari, BMW ve mercedes'in spor otomobillerinede şanzıman üretiyor. Bu şanzıman markasına kötü diyebilirmiyiz. Şuanda focus dizelde kullanılan şanzıman Volvo s80 dede kullanılıyor.
    Islak çıft kavramalarda dur kalk problemi yok isterseniz 48 saat sıkışık trafikte gidin. Bence önce bir test edin sonra yorumlarsınız.
  • Hepsi dayanıyor demedim hocam.

Islak kavramalılar hakkında pek bir bilgim yok. Sizden öğrenmeye çalışıyorum birşeyler.
  • GILMOUR kullanıcısına yanıt
    2015 istediğim modeli bulamadığımdan, 2016 da da bahsedilen eksikliklerden dolayı bende Astra K dan vazgeçmiş durumdayım, zaten bagaj konusu düşündürmekteydi, belki de iyi oldu, artık başka araçlara bakacağım.Bu araç sanırım çokta talep görmedi gibi, bulunduğum yerde cadde sokaklarda ilaç olsun göremedim, sadece yabancı plakalı 2 araç önümden geçti. Alıp kullananlara hayırlı olsun.
  • Ocak 2016'da Opel, Astra ve Mokka satışlarıyla Almanya'da %20, Fransa'da %16 ve İspanya'da %68 oranında olmak üzere 14 Avrupa ülkesinde satışlarını arttırmış.
    http://www.opel.com/news/index/2016/02/records-january-sales-across-europe.html

Yeni Astra Avrupa genelinde 100bin sipariş adetini geçmiş...
    http://www.opel.com/news/index/2016/02/opel-passenger-car-sales.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 19 Şubat 2016; 15:45:45 >
  • de-ka D kullanıcısına yanıt
    Ne Vw ne Peugeot ne de Ford ilgi alanıma girmiyor ,ikinci el olarak Vw cc passata bir ihtimal sıcak bakıyorum.
    Diğer taraftan Insignia aklımı çelmekte fakat 1.6 motoru 11-14 litre civarında yakıyor,kararsız kaldım.
    Astrayı bu kadar deneme tahtası yapmasaydılar,Mart ayında 2016 model almayı düşünüyordum ama tahminimden de erken davranıp araç üzerinde oynamaya başladılar.
    Diğer taraftan düşünüyorum da , Astra'da Watts-keçe dahil olsaydı yeni modellere en az 6.000 lira zam gelecekti büyük ihtimal.
  • http://www.carbuyer.co.uk/reviews/vauxhall/astra/hatchback/review

Artıları

-Güçlü ve tutumlu motorları
    -Birçok teknolojiyi barındırma
    -Sürüş keyfi

Eksileri

-Golf'e göre daha az tutuluyor
    -Rakiplerinin daha uzun garanti süresi sunması
    -Kalıntı değerleri en iyisi olmayabilir (Sanırım ikinci el değeri düşük olabilir demek istemiş. Zaten ilk eksi Golf kadar iyi tutulmadığı idi.)

Bir varlığın kalıntı değeri: Bir varlık tahmin edilen yararlı ömrünün sonundaki durum ve yaşına ulaştığında elden çıkarılması sonucu elde edilmesi beklenen tutardan, elden çıkarmanın tahmini maliyetleri düşülerek ulaşılan tahmini tutardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 19 Şubat 2016; 17:20:37 >
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.