Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (2012. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun gizli partikül temizliği yapması değil. Gizli partikül temizliği yaparken araç devirden düştü. Titreme yaptı.

• Ben odb cihazı ile takip ettim her 700 km de bir dpf temizliği yapıyor. Doluluk %30 lardan %7 civarına iniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araç 2-3 haftada bir gizli dpf temizliği yapıyor. Ara ara kısa mesafe kullandığımdan dolayı. Fakat herhangi bir titreme olmadı hiç. İlk defa duyuyorum bunu.

• 1.2T 145hp olanlarda da GPF (Gasoline Particulate Filter) var. Acaba bizde de kendini temizleme gibi bir durum var mıdır ? Yeni Opel Astra K (ANA KONU) 

• snurce kullanıcısına yanıt

Daha önce 145 beygir 1.2T Astra sahibi bir arkadaş aşağıdaki görseli paylaşmıştı ancak 7.000km'dir bu şekilde bir ekranla karşılaşmadım. Bunda aracı düşük devirlerde kullanmıyor oluşumun payı olduğunu düşünüyorum.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
  • sarppy kullanıcısına yanıt

Benimde 24bin km oldu ve bu uyarıyla daha önce karşılaşmadım. Yakıt zamlarından beri düşük devir kullanır oldum ancak, nadiren de olsa bi 5dk kadar yüksek devirde performanslı kullanıyorum aracı filtresi tıkanmasın diye. Anlaşılan işe yarıyormuş. Yanıtınız için teşekkürler.

• Sport Tourer aracı olupta camlar için rüzgarlık taktıran var mı?

• erenilter E kullanıcısına yanıt

Tamam yetkili servisler de kaliteli iş yapmıyor ama yağı değiştirmeyecek kadar riske girmezler. o işte başka bir iş var.

• Tekrar merhaba, 3 silindir dizel motor kullanan var mı aranızda? titreşim ses/gürültü seviyesi ne durumda? 1.5 dizel astra alınır mı? Teşekkürler...

• Orjinal halı paspas ihtiyacı olan varsa iletişime geçebiliriz

• Motul'un 8100 x clean efe motor yağı stokta görünmüyor. 1.6 cdti motor için sizler hangi yağı kullanıyorsunuz arkadaşlar?

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt

Liqui moly top tec 4600 5w30 yağ kullanıyorum kıyaslama yapamayacağım iki değişimdir aynı yağı kullanıyorum..

• rfncskn kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. İlk çalıştırmada zincir sesi bazen oluyor bazen olmuyor. Sinirimi bozmaya başladı bu durum. Yağ bakım zamanı geldi filtreleri ve yağı sipariş edeyim en iyisi.

Bu araç için soğuk çalıştırma ya da aracın uzun süre çalışmadığı durumlarda marştan sonra bir kaç saniye süren o ses normal sayılır takmayın kafaya. Uzun süre araç çalışmadığında zincir gergisini ayarlayan pompadaki yağ boşaldığı için ilk çalıştırmada o sesi yapıyor. Daha önce sıfır almış olduğum golf 1.4tsi de yaşamıştım bu durumu servise verdim onda zincir yok tabiki ama o pompadan vardı kayış gergi pompası mı adı ve vınlama şeklinde ses çıkartıyordu ayni senaryoda. Hatta servis ustasıyla vw galerideki sıfır başka golfte denedik onda da yapınca problem olmadığına kanaat getirmiştim. Bizim araç zincirli olduğu için pompa dolana kadar ki o sürede gergi pompasının baskı yaptığı paletlere zincir vuruyor.

• rfncskn kullanıcısına yanıt

Servise sorduğumda da ilk çalıştırma ile normal demişlerdi. Şu ana kadar bir sıkıntı da yaşamadım. Ama insan ister istemez sinir oluyor o sese  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)  Uzun bilgilendirici cevaplar için ayrıca teşekkür ederim.

• Calbor C kullanıcısına yanıt

otopark.com videosunu izleyin

bu yag gecen seneye kadar bence tam f/p urunuydu fakat su anda fiyatlar ne olmustur bilemiyorum.

Shell Helix Ultra 5w-30 ECT C3 de iyi bir urundur.

gonuller castrol edge 0w-30 olsun ister ama ac castrol 1000 lira para istiyor ve bidonu 4 litrelik :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infestor -- 16 Ağustos 2022; 20:44:20 >
  • Hayır forumlar herkese,

Arkadaşlar 2016 model 90binde Astra K aracımın jantlarını Ankara içi takaslamak istiyorum. Excellence modele ait çok kollu jant kullanıyorum. Dynamic modele ait 5 kollu jant ile değişmek istiyorum. Aşırıya kaçmayacak şekilde bir fark ödemesi de yapabilirim verecek arkadaşa. Değiştirmek isteyen arkadaşlar cevap yazabilirse özel mesajdan numaramı paylaşabilirim, konuşuruz anlaşırız.

• Astra K’nın sol güneşliğini nerde bulabilirim. Kapağı kırıldı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1.2 THP benzinli 145 beygir 2020 astra k sahibiyim. araç 6100 kmde, 2. bakımına girecek. telefonda derdimi anlatmak zor diye Dexos kaç yağ koyacaklarını öğrenmek için anadolu yakasında 2 farklı yetkili servise gittim. Konunun muhatabı oldukları için yetkili servislerde yedek parça bölümüne kadar çıktım. Birisi dexos eski motorlardaydı artık yok kaldırıldı diyor diğeri ise iş emri açılmadan yani aracın bakımına başlamadan konulacak yağı göremem, varilde ne varsa onu koyarız diyor. çıldırmamak elde değil nasıl dexos 1 gen 2 koyduracağım? ilk servis hidrolik yağı da değişecek 3150 lira, diğeri değişmeyecek 3600 lira diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 20 Ağustos 2022; 15:15:2 >
  • 
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.