Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1863. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ken Block43 , Ken Block43 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam link çalışmıyor , kontrol edebilir misin?
    Bizde araç dinamik paket ( içeriden tuşla katlanır ayna da yok) yinede katlanır aynı takabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ice_burkay

Herkese merhaba bir arkadaşım 2016 model exalence 1.4 turbo araç alacak, gördüğüm kadarıyla arka yan camlar da karartma yok ön camla aynı duruyor fotoğraflarda, Bu normal mi bildiğim kadarıyla dinamikler de karartma vardı.

Karartmalı camlar 2017 modelden itibaren geldi diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ice_burkay

Herkese merhaba bir arkadaşım 2016 model exalence 1.4 turbo araç alacak, gördüğüm kadarıyla arka yan camlar da karartma yok ön camla aynı duruyor fotoğraflarda, Bu normal mi bildiğim kadarıyla dinamikler de karartma vardı.

Normal, MY17(2016 2. yarısında üretilenler) ve öncesinde Excellence donanımda arka camlar koyulaştırılmamıştı.

• 2018 exelence arka camlar koyu

• Bizim 2017 Astra K ex dede arka camlar koyu.

• arkadaşlar merhaba,

astra 2015 kasım çıkışlı excellence alalı yaklaşık 1.5 ay kadar oldu. Arabayı aldığımda herhangi bir sıkıntısı yoktu. Aracı ekspere de soktuk, yine sıkıntı yoktu.
    Fakat arabayı aldıktan 2 hafta sonra sağ farda buhar olduğunu farkettim. 1 ay kadar sıkıntı çıkarmadan kullandım. (bütün fonksiyonları çalışıyordu. açarken selamlama dahil). geçtiğimiz hafta aküsü(orjinal akü) boşaldığı için takviye ile çalıştırıp sanayide ustaya gittim. aküde sıkıntı yok dedi. Farı da sordum "bu şekilde kullanma sana sıkıntı çıkartır" diye uyardı.
    sonra ki gün başka bir ustaya söyledim. söküp baktıklarında içinde (görünmeyen kısmında) hayli miktarda su olduğunu söylediler. Bir şey yapmadan geri taktılar.
    Fakat arabayı sonra çalıştırdığımda AFL Far hatası verdi ve sağ far çalışmadı.sinyal ve gündür farı çalışıyordu. Yola çıktıktan bir kaç saat sonra lens olan far çalıştı fakat uzunlar çalışmadı.
    İlk uyaran ustaya götürdüm. Farı söktüler yine ve farın değişmesi gerektiğini söylediler. (5000 tl)
    Fakat yeni farı getirtip denedikten bir süre sonra onunda uzunlarının çalışmaz olduğunu söylediler. Bu sefer de sadece beyinde problem olabilir diye onu değiştirme kararı verdik. Şu an far beyni geldiğinde önce eski farla deneyeceğiz. sıkıntı olmazsa iş çözülecek inşallah.
    Diyeceğim odur ki;
    Ne olmuş olabilir ?
    Başına gelen var mıdır ?
    Tavsiyeniz var mıdır ?

NOT: İki usta farklı şehirlerde olduğu için tak sök bu kadar fazla oldu ...

Teşekkürler.

• yeni PSA motor astralarda yan taraftaki plastiklerde soyle ufak ucgen parcalar var:

sizce estetik mi yoksa aerodinamige yardimci mi oluyorlar acaba?
  • Trim seslerden muzdarip kimse var mı? Özellikle arka sağ kapı plastiklerinden ıslık sesi gibi hava sesi geliyor. Ön sağ emniyet kemeri ordan bi trim ses var. Birde tırtıllı yollarda ön camın altındaki klima plastiğinden ses geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019 1.4t benzinli kullanıyoruz 780km 2 depo benzin yaktı araba bu kadar çok yakması normal mi km 1tl altına düşmüyor araba sakin kullanarak da denedim pek fark göremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lankers

2019 1.4t benzinli kullanıyoruz 780km 2 depo benzin yaktı araba bu kadar çok yakması normal mi km 1tl altına düşmüyor araba sakin kullanarak da denedim pek fark göremiyorum
    Yol bilgisayarı kaç yazıyor?

• 13lt hocam total ama anlık bakıyorum gazlamadığım halde 14-15 lt gezdiği oluyor yol bilgisayarından ziyade 0 araç 2 kez depoyu fulledim yaktığım yakıt belli fakat rodaj süresinden mi yoksa hep böyle mi olacak bu yakıt tüketimi
  • arkadaşlar benim sorum r4.0 bilgi sisteminde carplay ile youtube uygulamasını en azından müzik seçmek için nasıl kullanabilirim? telefondan da çok kurcaladım ama bir türlü carplay menüsüne youtube uygulamasını ekleyemedim. tabi video izleme imkanı varsa tadından yenmez
  • quote:

2019 1.4t benzinli kullanıyoruz 780km 2 depo benzin yaktı araba bu kadar çok yakması normal mi km 1tl altına düşmüyor araba sakin kullanarak da denedim pek fark göremiyorum
    bende 2017 1.4t var bende 2. el yeni aldım. depoyu fulledim ve yaklaşık 550-600 km civarında yol yaptım. bu da km de ortalama 0.55 - 0.60 TL civarında bir tüketim olarak görünüyor. bu değer normaldir diye düşünüyorum.
  • quote:

13lt hocam total ama anlık bakıyorum gazlamadığım halde 14-15 lt gezdiği oluyor yol bilgisayarından ziyade 0 araç 2 kez depoyu fulledim yaktığım yakıt belli fakat rodaj süresinden mi yoksa hep böyle mi olacak bu yakıt tüketimi
    Anlıkta çok daha yüksek değerler de görülebilir ama ortalama değer yüksekmiş baya. Servise bir danışın isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: techstat

Anlıkta çok daha yüksek değerler de görülebilir ama ortalama değer yüksekmiş baya. Servise bir danışın isterseniz.

Alıntıları Göster
    1000km geçsin hala ortalama düşmezse servise gideceğim daha araç yeni olduğu için biraz çok yaktığını düşünüyorum
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 2016 Dynamic Turbo. Arka camlar karartılmış fabrikasyon cam.

• Infestor kullanıcısına yanıt
    Kelebek misali. Berbat. Sonradan modifiyecide konulmuş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 28 Ocak 2020; 13:11:9 >
  • lankers kullanıcısına yanıt
    Merhaba aracin o kadar yakmasi normal degil.Sehir ici 8.5 ile 9.0 lt yakiyor ama bahsettiginiz 1 depo benzinle 400 km civari gözukuyor.Normalde 550 km sehir ici yol gitmelisiniz.Size tavsiyem uzun yol yapip motoru acmanizdir kis ayindayiz ve baslangicta 2 dakika araci rolantide calistirin.

• Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Aracım 1.6 cdti otomatik ve 52 bin km de . Soğuk kış günlerinde yakıt tüketiminde ciddi bir artış gözlemledim. Sabah arabayı ilk çalıştırmadan sonra belirli süre kullandığımda hararet belirli bir noktaya kadar yükseliyor. Sıkışık trafikten çıkıp ana yola bağlandığımda hızlanıyorum ve bir bakıyorum sıcaklık bir miktar düşmüş. Belli süre kullandıktan sonra 90 a sabitliyor kendini. Yani sizin anlayacağınız sıcaklık 90 dereceye çıkana kadar biraz oynak gibi. Termostat arızasından şüpheleniyorum. Daha önce başına böyle birşey gelen oldu mu? Yada termostat arızalanırsa ekranda arıza ışığı yakar mı?

• cankut1907 C kullanıcısına yanıt
    Söylediğin durum bir arıza değil kış aylarında bütün 1.6 cdti larda var o durum. İlk önce araç ısınıp gösterge orta noktaya geldikten sonra hararet tekrar düşüp tekrar ısınıyor. Normal bir durum. ilk ısıtma olduğunda klima ısınmıyor ama ikinci ısıtma gerkçekleşince klima sıcak üflemeye başlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.