Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir Kullanıcı, 20 Masaüstü Kullanıcı
37.136
Cevap
296
Favori
1.851.390
Tıklama
Giriş
    255 Mesaj
    Arkadaşlar, 2017 model 18 çıkışlı, 17 bin km de benzinli 150 HP. Otomatik astra almak üzereyim, aracı alınca yağını değiştirmeyi düşünüyorum, sessiz çalışan az yakıt tüketimi elde edem bir yağ vardı, bir ara burada okumuştum, neydi o, varmı Öneriniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wiperagain

İstanbul-izmit Astra Excellence 1.6 cdti otomatik. Tek kişi klima kapalı bagaj yok.

aga nasıl dayanbilyorsunuz 100 km ile bu yollara ya

Yağmurluydu ama hava bugün baya hemde :) normalde 130 la gidiyorum hız yapmayı sevmiyorum pek. Kurallara uyuyorum.

|
    |
    falterubbix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2777 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ice_burkay

Arkadaşlar, 2017 model 18 çıkışlı, 17 bin km de benzinli 150 HP. Otomatik astra almak üzereyim, aracı alınca yağını değiştirmeyi düşünüyorum, sessiz çalışan az yakıt tüketimi elde edem bir yağ vardı, bir ara burada okumuştum, neydi o, varmı Öneriniz.
    Motul dexos 1 v2
    Benzinlide yanlış yağda sıkıntılar çıkıyor. Dexos1 v2 öneriliyor olması lazım. Motul veya liquimoly tercih edebilirsiniz.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Harbour

Bu sabah Ankara Konya yolu Opel Opana gidip durumu anlattım baktılar vites alt mekanızması değişecekmiş. parça talebinde bulundular 3 hafta içinde gelir dediler. Garanti kapsamında işlem görücek araç

Alıntıları Göster

Vites alt mekanizması garanti kapsamında ücretsiz olarak Konya Yolu Opel de değiştirildi.
    Değişimden sonra vitesi P veya diğer konumlara getirirken çok bariz bir yumuşama söz konusu. Eskiden tak tak diye ses gelirken şuan çok yumuşak geçiş olmakta. Aracı 0 almıştım aldığımda da çok sertti yani sonradan gelişen bir durum değil bu kronik bir arıza gibi olduğunu düşünüyorum. Garantisi devam eden arkadaşların konuya dikkat etmesini öneririm.
    |
    |

• Yüzbaşı
    255 Mesaj
    Arkadaşlar, aracımı aldım, 2017 model 17 bin km de, benzinli astra K otomatik dynamic modeli, 2016 ya göre ön konsoldaki Kırom çizgi siyah pianoblack olmuş, daha iyi olmuş bence, ayrıca ön farlar led matriks, satıcı bana bundan bahsetmemişti, sürpriz oldu bence çok şahane bir olaymış, gece uzun yolculukla evime döndüm, muazzam bir gece yolculuğu oldu :)

Orijinalden alıntı: ice_burkay

Arkadaşlar, aracımı aldım, 2017 model 17 bin km de, benzinli astra K otomatik dynamic modeli, 2016 ya göre ön konsoldaki Kırom çizgi siyah pianoblack olmuş, daha iyi olmuş bence, ayrıca ön farlar led matriks, satıcı bana bundan bahsetmemişti, sürpriz oldu bence çok şahane bir olaymış, gece uzun yolculukla evime döndüm, muazzam bir gece yolculuğu oldu :)
    Dynamic için o farlar opsiyondu ve 6-7 bin lira falandı. Söylememesi ilginç olmuş

|
    |

Bir önceki aracım dizel manuel Focus la 2 yetişkin ve dolu bagajla İzmit'e 3.6 litre ile gitmiştim. Nerdeyse full hız sabitleyici ve 90 km yi hiç geçmemek şartıyla tabi. Ne kadar az yaktırabilirim diye uğraşırken yolculuk ızdıraba dönüşmüştü

|
    |
    Wiperagain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Buda benim yeni aracın yakıt tüketim değeri, İstanbul-Antalya arası, depoyu İstanbul Eyüp sultan da fulledim, İstanbul trafiği köprü vs derken, ortalama hız düştü biraz, normalde 110-105 km sabitleme ile geldim. Ortalama 4.9 gösterdi. Araç benzinli 1.4 turbo otomatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ice_burkay -- 3 Aralık 2019; 11:29:32 >

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: jadas

1.4 turbo benzinli motoru bende düşünüyorum. Şu piston muhabbetini gerçekten güzelce açıklayacak bir arkadaş yokmu. Geçmiş yazılanlara bakıyorum herkes farklı şeyler yazmış.

Alıntıları Göster
    Burda olay şu arkadaşım...Aynı araç sahibiyim 2016 model astra k 1,4 turbo...45000 km de piston kırdı...bu kronik bir arıza...çünkü araç üzerindeki pistonlar hatalı, benim araca yeni piston takıldı, çapı eskisine göre daha dar bir piston...Maalesef bu araçlarda bu sıkıntı var...yapan usta bile söyledi aynı durumdan bir çok araç gelmiş.
    |
    |

• Yüzbaşı
    255 Mesaj
    2016 son dönem üretimi ve 2017 modellerden itibaren bu sorunu yaşayan görmedim, bir arkadaşımda 2016 modeli var aracı 90 bin de hala saat gibi çalışmakta, golfteki dsg sorunu gibi sanırım bazı araçlarda denk gelebiliyor, garanti uzatma işi mantıklı bence, aracım 2017 model 2018 çıkışlı garanti biter bitmez uzatmayı düşünüyorum.

|
    |
    2016 model 1.4T otomatik aracımı 41 ay sonunda sattım.
    İyi forumlar.
    Opel astra 1.4 dynamic aldık yalnız aynalar otomatikte kapanmıyor elle de kapnmıyor sanırım bilgisi olan var mı birde apple telefonu bluetoth bağlasam müzik dinleyebilir miyiz illa kablo takmak zorunda mıyız

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Aynalar excellence modelde otomatik olarak kapanıyor soldaki ayna ayar tuşunu aşağı doğru çekmek gerekiyor. Apple telefon Bluetooth ile bağlanırsada müzik çalar sıkıntı olmaz.

|
    |
    lankers kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    380 Mesaj

41 aylık deneyimlerinizi ve neden sattığınızı umarım bir ara paylaşırsınız. Hayırlı olsun.

|
    |
    bunkerops kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wiperagain

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Aynalar excellence modelde otomatik olarak kapanıyor soldaki ayna ayar tuşunu aşağı doğru çekmek gerekiyor. Apple telefon Bluetooth ile bağlanırsada müzik çalar sıkıntı olmaz.
    dynamic paket aldım teşekkür ederim aynaları nasıl kapanıyor sanki katlanmıyor gibi elle de kapatamadım
    |
    |

Tüketim çok iyiymiş bu araca lpg önerirmisinz

|
    |
    ice_burkay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj
    aracı yeni aldım bir kaç sorunum var çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi
    1-araç dynamic paket aynalar manuel katlanabiliyor mu dar alana çektim arabayı yoldan geçen aynayı kırmasın diye kapatacaktım kapatamadım excluv pakette otomatik kapatma var ama bunda elle bile kapatamadım sorayım dedim

2-araç farları açtım led far var zannediyordum araç farları sarı yanıyor aydınlatması başarısız dynamic led far sistemi yok mu 155 bin tl verdiğimiz araba halojen far mı kullanıyor sitesinde led yazıyordu

3-araçtan inince otomatik kilitleme ve araç hareket edince otomatik kapı kilitleme özelliği çalışmıyor ekrandan bu özelliği açtım ama iniyorum 5 dk bekledim kapanmadı manuel kapattım kapıları

4-araç yokuş kalkış desteği var diye yazılmış yokuşta durdum ayağımı frenden çekince araç geri salmaya başladı bu özellik nasıl aktifleştiriliyor sürekli yokuşta ayağım frende mi duracak daha önce megane 4 denemiştim o direk yokuşta sabit tutuyordu

5-araç yol tutuşu iyi ve güçlü motoru var ama yakıtı içiyor gibi modeli dynamic 1.4t benzinli aracı yeni aldım 60 km yol yaptım 15 lt civarı gösteriyor yeni diye mi böyle ortalama istanbul şehir içi ne kadar tüketirim

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler gözlerim ağrıyor hatalı yazdığım bir yer varsa kusuruma bakmayın.

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.