Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1841. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tommy1663

Bu mesaj silindi.
    Dur verme hocam sen bekle biraz daha ben satim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pozimozi

Hocam çok ucuza koymuşsun ne yaptın. En az bi 6 - 7 bin daha ekle bence o fiyata.

Alıntıları Göster
    Satılsın istiyorum hocam çünkü ev alcam alana da helali hos olsun gözüm yok

• Merhaba arkadaşlar bi iki ay önce 2016 Opel 1.4 otomatik opeli sattım hedefim a3 1.0 dı ancak fiyatlar uçtu bi de incelediğim hiçbir araç özellikle tip olarak astramın yerini tutmuyor acaba diyorum 1.6 dizel Opel mi alsam. Dynamic veya exellence 2016 düşük km veya 2017 düşük km. Bi fikir olarak danışmak istedim. Ayrıca bugün golf kullandım 2017 comforline dizel bana hiç iç açıcı gelmedi tipi de hoşuma gitmiyordu zaten :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.
    2017 model (2018 Mart çıkşlı) astra k 1.6 dizel otomatik aracım var.ikinci sahibiyim.
    Araçtan çok memnunum (birçok farklı araç kullandım).Süspansiyonları biraz sert.çok sorun değil.
    Asıl sorun şu:*** Sol emniyet kemeri üstünden gelen trim sesi***özellikle kötü asfalt ve parke yollarda.
    3-4 aydır forum sayfalarını okuyorum amma velakin emniyet kemeri trim sesi ile ilgili bir çözüm önerisine ulaşamadım. servisten de bir çözüm bulacağımı sanmıyorum.
    var mı böyle bir ses ile karşılaşan?
    not:nette J kasa ile ilgili bir video var ama K kasa için uygulanır mı bilemiyorum?
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: call me

Arkadaşlar selamlar.
    2017 model (2018 Mart çıkşlı) astra k 1.6 dizel otomatik aracım var.ikinci sahibiyim.
    Araçtan çok memnunum (birçok farklı araç kullandım).Süspansiyonları biraz sert.çok sorun değil.
    Asıl sorun şu:*** Sol emniyet kemeri üstünden gelen trim sesi***özellikle kötü asfalt ve parke yollarda.
    3-4 aydır forum sayfalarını okuyorum amma velakin emniyet kemeri trim sesi ile ilgili bir çözüm önerisine ulaşamadım. servisten de bir çözüm bulacağımı sanmıyorum.
    var mı böyle bir ses ile karşılaşan?
    not:nette J kasa ile ilgili bir video var ama K kasa için uygulanır mı bilemiyorum?
    teşekkürler...
    hocam, o sol kısımdaki plastik panel çıkıyor. gerekli anahtarı al, nalburlarda var. sök emniyet kemerini. alttan koltuğun yanından ikinci ek yeri var o sol direk plastiğinin. onu trim sökme plastiği ile bi attır önce kendien doğru çekerek. sonra yine sol üstten o plastiği aşağı-kendine doğru çekerek çıkart. kuvvetli çekmen lazım biraz klipsler sağlam tutuyor. tırnakları var kırmamaya özen göster. ha ben kırdım iki tırnağı da ama fark eden bir şey yok zaten ortasında o kadar çok klips var ki yine tutuyor onu.

sonra zaten komple çelik profil ve emniyet kemeri mekanizması ortaya çıkacak. gelen sesi izole edersin süngerle vs.

benim aracın söküp izole etmediğim yeri kalmadı.

km saatini söktüm, vites kutusunu söktüm, sağ-sol iki kapı içini de komple söktüm, sol emniyet kemeri plastiğini komple söktüm. hepsini çift taraflı bantlarla süngerlerle izole ettim.
    çok bozuk yolda yine bile ufak tefek cızırtılar tıkırtılar duyuyorsun sağdan soldan. ben ses konusunda aşırı takıntılı olmama rağmen onları artık takmıyorum.

arkadaş sıfır a3 aldı 2019 model, bozuk parke yolda 0 km arabada bile ufak tefek sesler var. yeterki düz asfaltta düşük devirde vs ses yapmasın.

• Bugün yıllık bakım için Güngören Bağcılar Sanayi'deki Er-Ay Opel'e gittim...

Ben bir hataya düştüm, siz düşmeyin. Aman uzak durun.

Değişen filtreleri kısa süre sonra yeniden değiştirmeyi düşünüyorum.
  • 27bin km itibariyle seneye bağlı 3.bakımı özel serviste yaptırmış bulundum. Malzemeleri kendim aldım Orjinal gm yağ ve hava filtresi avrupa dolum gm dexos1 gen2 yağ kullanıldı. Poleni bu sefer es geçtim. Iç temizlik hava tazeleme sonrası kendim takacağım.

Ustaya 16binde değişen bujileri gösterdim. Yazık günah bu bujiler nerden baksan 45bin temiz götürür seni dedi. Bu konuda çok bilgim yok bişey diyemiyorum. Ağır bakımımız varmı diye sordum. Zincir triger var onunda ömrü uzundur dedi.

Otomatik şanzıman yağ değişimi sordum. 40 bin km de değişim olursa sağlıklı olur dedi, 4 litre koyuyorlarmış içindekinin hepsini boşaltmak biraz zor dedi. Vites vuruntulu geçmeye başlar kendini belli edermiş. Kısacası her ustanın diyeceği farklı şeyler var hakkımızda hayırlısı olsun

• arkadaşlar selamlar hepinize, 2017 aralık çıkışlı 21250km de astra k excellence dizel otm sunroflu aracım var ev alacağım için satmam gerekiyor, ilana koymadan önce foruma danışmak istedim. aklımda bi rakam var ama fiyat olarak ne kadar yazmalıyım.?

Not. Aracım sorunsuz kazasız boyasız hiç bir kusuru yoktur.
  • Motul xclean efe, orjinal yağ filtresi, mann mazot filtresi, yan sanayi hava-polen filtresi ufak tefek eksikliklerin düzeltilmesiyle 550ye kapattık 3. Bakımı.

Yağ ilk çalıştırmada fark ettirdi kendini GM yağla zincir kopacakmış gibi çalışıyordu motulla gayet sakin çalışıyor.

• Herkese merhabalar.

Bir kaç soru ve tavsiye alacaktım. Yakın zamanda 2. el olarak, otomatik 1.4 T Dynamıc Asta 2016-2017 gibi bir araç düşünüyorum. Aslında babamda Corolla 2015 1.6 otomatik var. Corolla sorunsuz gayet güzel bir araç ama biraz daha sportif olmak anlamında Astra'lar çok hoşuma gidiyor.

Sizce 105-110 bin tl arası Astra alınmalı mı? Mesela Toyota CVT şanzımanı kullanmakta ve sorunsuzluğu ile ön plana çıkmaktadır. Aynı şeyi Opel'in kullandığı şanzıman için de söyleyebilir miyiz?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  • Arkadaşlar selam, 15 gün önce 2016 Astra 1.4 T Dynamic alarak Seat'tan Opel'e geçmiş bulunmaktayım. Şöyle bir sorunum var: Aracı aldığımda usb biazen çalışıp bazen çalışmıyordu. Sonunda hiç çalışmamaya başladı.

Sigortası atmış olabilir mi veya soket bağlantısında gevşeme olmuş olabilir mi?

Akünün kutup başını söküp takın düzelir demişler ama henüz onu denemedim.

• Aracımın tavan döşemesi arasına fare girmiş. Bugün farkettim seslerini dolaşıyordu. Oraya girebileceği bir yer varmı ki. Servisi aradım girebileceği yer yok. Kaloriferden veya kabloların orayı kemirerek geçmiştir dedi. Arabanın içine üç tane yapışkan bıraktım umarım sabaha yakalanır. Yakalanmazsa servis bize getirin inceleyelim dedi. Başına gelen oldumu hiç.

• Merhabalar,

2016 Ağustos çıkışlı 1.6 dizel dynamic aracımın 75000 bakımı geldi. Aracı mayıs ayında 63000’de almıştlm benden önceki arkadaş düz bakım yaptırmış(özel serviste) V kayışı ve Şanzıman yağı değiştirmemiş.
    Araştırdığıma göre bizim dizellere her motor yağı olmuyormuş ve serviste ki motor yağınıda çok önermiyorlar. Luiqi Moil yağ alıp serviste 75000 bakımı yaptırabiliyormuyuz acaba?
    Araç 3 yaşını doldurdu 599 TL kampanyasından faydalanmak istiyorum (tabi V kayışı ve şanzuman yağı değişimini de soracağım) ancak bilgisi olanlar varsa desteğini rica ederim

Teşekkürler

• adnn41 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Çok bilgim olmadığı için ve öğrenmek için soruyorum. Bahsetmiş olduğunuz yağ benzinli için sanırım? Birde hangi servise götürmüştünüz neler değişti?

Teşekkürler

• 1.4 Turbo Benzinli filtre setini nereden bulabilirim? (Orjinal GM, Bosch veya Mann vs olabilir)
  • Fernando_S kullanıcısına yanıt
    N11 de var. Opelgm.com dada vardı.

• batu_han2010 B kullanıcısına yanıt
    Fare yapışkanı ile bagaj ve ön tarafa tuzak kurdum. Sabah kalktım yakalanmış. Şimdi bu gece bir daha koyacağım başkada varmı diye

• quote:

Orijinalden alıntı: batu_han2010

Aracımın tavan döşemesi arasına fare girmiş. Bugün farkettim seslerini dolaşıyordu. Oraya girebileceği bir yer varmı ki. Servisi aradım girebileceği yer yok. Kaloriferden veya kabloların orayı kemirerek geçmiştir dedi. Arabanın içine üç tane yapışkan bıraktım umarım sabaha yakalanır. Yakalanmazsa servis bize getirin inceleyelim dedi. Başına gelen oldumu hiç.
    Çok ilginç. Girebilecek en kolay yeri sunroof kanalları, onun içinde sunroof un açık unutulması gerekir.

Geçmiş olsun aracın etrafına fare zehiri vs koyabilirsiniz.
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Zehir olmaz. Zehiri yedikten sonra dibe bir yere girip ölürse çok kötü koku yayılır bulamazsın da. Yapışkan en iyi yol

• 
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.