Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam delphi'yi gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ben kullanıyorum. Çokta memnunum. Gm'den hiçbir farkı yok. Ses falan da çıkartmıyo. Gayet yumuşak balatalar. Boşuna gm'ye okadar para vermeye gerek yok. Gereksiz pahalı fiyatı.
  • merhaba arkadaşlar

Opel astra HB için İç Aydınlatma beyaz Led takmak istedim hangi iyi fiyat tavsiye edermısın?

Plaka lambası arıza yanar mı? acaba
  • 4Sercio kullanıcısına yanıt
    Ecupro bostancı halit beyi önerırım ben ona yaptırdım gayet memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel astra k kasa dizel otomatik arac almayi dusunuyorum ikinci el fakat tedirginligim var.

Trim sesi vs onemli degilde cozulebilir seyler fakat kimi araclar yakit tuketimi 5-6 litre iken kimi araclarda 8-9 litre.

Hatta 1-2 ay once bir konu vardi forumda o konudada arac sahibi ikinci el arabasinin yarim depo ile 200 km gittiginimi yazmisti oyle birsey hatirliyorum.

Uzun yolda tuketimleriniz nedir ?

Baska bir dusuncemde otv nin daha yuksek bir indirimini bekleyip 0 km arac kovalayabilirim

• ReallyWeNeed R kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatik araç sahibiyim.
    Öncelikle bir deposu 48lt olan bir aracın yarım depo ile 200 km yol gitmesi demek, yakıt tüketiminin 12lt/100km olması demek ki ben özel çaba sarf ederek bu değerleri yakalayamam sanırım.

Benim ortalama tüketimim;
    Sabah trafiğinde Dikmen - Kavaklıdere ortalama 20km/h hızla 5km, akşam trafiğinde Kavaklıdere - Dikmen (hep yokuş yukarı ve trafik) ortalama 17km/h hızla 5 km. Bu kullanımda ortalama 6,3lt/100km.
    Dikmen - Gazi Mahallesi 45km/h hızla 10km, ortalama 4,9lt/100km

15bin km genel ortalamam şehir içi şehir dışı karışık 35km/h ortalama hızla 5,4lt/100km

Ankara - Eskişehir ortalama 105km/h hızla 3,8lt/100km
    Ankara - Antalya ortalama 117km/h hızla 4,3lt/100km

Sürüş tarzı, arabanın bakım durumu, kullandığınız yol yakıtı etkiliyor tabi ama dizel bir Astra alacakken en son dert etmeniz gereken şey yakıt bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeeReeM

Dizel otomatik araç sahibiyim.
    Öncelikle bir deposu 48lt olan bir aracın yarım depo ile 200 km yol gitmesi demek, yakıt tüketiminin 12lt/100km olması demek ki ben özel çaba sarf ederek bu değerleri yakalayamam sanırım.

Benim ortalama tüketimim;
    Sabah trafiğinde Dikmen - Kavaklıdere ortalama 20km/h hızla 5km, akşam trafiğinde Kavaklıdere - Dikmen (hep yokuş yukarı ve trafik) ortalama 17km/h hızla 5 km. Bu kullanımda ortalama 6,3lt/100km.
    Dikmen - Gazi Mahallesi 45km/h hızla 10km, ortalama 4,9lt/100km

15bin km genel ortalamam şehir içi şehir dışı karışık 35km/h ortalama hızla 5,4lt/100km

Ankara - Eskişehir ortalama 105km/h hızla 3,8lt/100km
    Ankara - Antalya ortalama 117km/h hızla 4,3lt/100km

Sürüş tarzı, arabanın bakım durumu, kullandığınız yol yakıtı etkiliyor tabi ama dizel bir Astra alacakken en son dert etmeniz gereken şey yakıt bence.
    https://forum.donanimhaber.com/astra-k-1-6-cdti-otomatik-180km-de-yarim-depo-yakit-harcadi--137755622#137755622

konuyu buldum hocam. muhtemel rodaj yapılırken yanlış yapıldı. kısa mesafede olsa yarım depo ile 180 km gitmesi kabul edilemez bir dizel araç için bence .

25.000 km gibi düşük bir kmde dpf tıkanmasıda ilginç geldi bana .

sizin yazdıklarınıza gelirsek 45 km ortalama ile 4.9 gayet tatminkar. araç bakımlı ise şehirler arası yolculuklarda 5 litreyi görmez diye sonuca varabiliriz sanırım.

• Benim aracımda son günlerde radyo ve usb den ses az çıkmaya başladı. Eskiden 30 da bangır bangır çalan alrt şimdi son seste bile tat vermiyor. Daha önce yaşayan oldum araç 2018 model

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Sercio

merhaba arkadaşlar

Opel astra HB için İç Aydınlatma beyaz Led takmak istedim hangi iyi fiyat tavsiye edermısın?

Plaka lambası arıza yanar mı? acaba
    bilen yokmu
  • Arkadaşlar 2017 dizel otomatik astra HB bir aracım var. Araç 69500 km de. Bu araçlarda triger zinciri var diye biliyorum. Acaba bunun kaç km ya da yılda değişmesi gerekiyor?

• simsim45 S kullanıcısına yanıt
    150-175 bin km aralığında ses geldiği takdirde değişim diyorlardi. Yinede servise sormakta fayda var. Triger zincir

• Dynamic ve opc sportline arasinda cok fark var midir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

Dynamic ve opc sportline arasinda cok fark var midir
    Opc pakette dış body kit , led matrix farlar ( artık standart değil halojen farlı opc pakette var ) 18'lik jantlar , Sunroof ( opc pakette standart ) , Opc pakette sis farı yoktur. İki donanımında içi aynı sadece dışta farklılıklar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Opc pakette dış body kit , led matrix farlar ( artık standart değil halojen farlı opc pakette var ) 18'lik jantlar , Sunroof ( opc pakette standart ) , Opc pakette sis farı yoktur. İki donanımında içi aynı sadece dışta farklılıklar mevcut.

Alıntıları Göster
    tesekkur ederım
  • ********ASTRA K DİZEL ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE********

Arkadaşlar filtreler konusunda günlerdir araştırmama ve firmalarla görüşmeme rağmen Türkiye'deki satıcı firmaların hata yaptığı izlenimine kapıldım. Öncelikle 15.000 de bir yapılması gereken bakımı yapmak için internetten filtre aramaya başladım. Mann marka filtre setlerini çok övmeleri doğrultusunda Opel kullanıcılarının çoğunlukla alışveriş yaptığı 2 farklı siteye göz attım. Ancak hatalı ürün sattıkları izlenimine kapıldım ki aşağıda ki görsellerle durumu açıklamaya çalıştım. Eğer benim bildiklerimde bir yanlışlık varsa beni düzeltirseniz sevinirim gönül rahatlığıyla filtre alamıyorum.

1.
    Öncelikle resmi Mann sitesindeki Astra K Dizel 1.6 CDTİ 136HP modeli için verilen filtre kodlarına bakalım. Motor kodu B16DTH

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Mann Astra K Dizel Filtre Kodları

Burdan gördüğümüz üzere filtre tipleri için gereken ürün kodları aşağıdaki gibidir.

Hava Filtresi: C 16 012
    Yağ Filtresi: HU 6019 z
    Yakıt(Mazot) Filtresi: PU 9012 z
    Karbonlu Polen Filtresi: CUK 24 003

Şimdi aşağıda linkini vermiş olduğum sitedeki Astra K Dizel araç için olan Mann marka filtre kodlarına bakalım.

Onlineyedekparça.com

Hava Filtresi: MAN.C16012
    Yağ Filtresi: MAN.HU612/2X
    Yakıt(Mazot) Filtresi: MAN.PU9012Z
    Karbonlu Polen Filtresi GM Marka: GM.1808246

Yağ filtresine dikkat ederseniz gördüğünüz gibi site Mann firmasının Astra K Dizel modeli için vermiş olduğu filtreyi satmıyor.

HU612/2X Filtresinin kullanıldığı modeller. Astra K Dizel listede yok.

HU612/2X filtresini araştırdığımızda Astra G-H-J modelleri için satıldığını gördüm. Hemen ardından belki Astra K içinde uyumludur diye düşünüp filtrenin boyutlarını inceledim ki kayışın koptuğu yer burası.

Bu Astra K Dizel için satılan ancak Mann sitesinde Astra K için olmayan HU612/2X filtresinin ebatları.

Buda Mann resmi sitesinde Astra K Dizel için olduğu belirtilen HU6019z filtresinin ebatları.

Ebat farklılığı neticesinde kısa vadede bir sorun yaratmayacak gibi düşünsekte bu araçları binlerce km kullanıyoruz. Bu ufak tefek milimetrik farklar araçlarımızın filtreleme sisteminin doğru çalışmamasına neden olacaktır. Lütfen bu sitelerden alışveriş yaparken satıcıyı arayıp bu durumu belirtelim ve doğru parçaları satmalarını talep edelim.

2.

Gelelim bir diğer bilindik sitemize. Bu sitede ise polen filtreside dahil olmak üzere tüm ürünler Mann marka olarak belirtilmiş ve ürün kodları numerik şekilde yazılmış. Numerik kodları Mann resmi sitesinden sorgulayarak bizim ilk mesajlarımızda incelediğimiz harf-rakam karışık şekilde verilen hangi koda denk geldiğini görebiliyoruz. Öyleyse başlayalım.

generelopel.com

Sitede verilen filtre kodlarını ben sizler için düzenleyip neye karşılık geldiğini yazdım.

HAVA FİLTRESİ SÜNGERLİ: 39030321 >Fitre numarası: C 16 012
    POLEN FİLTRESİ KARBONLU: 13271191 >Fitre numarası: CUK 2442 veya FP 2442(Biofonksiyonel Modeli)
    YAĞ FİLTRESİ: 55594651 >Fitre numarası: HU 612/2x
    MAZOT FİLTRESİ: 23304096 >Fitre numarası: PU 9012 z

Gördüğünüz gibi bu sitede de orijinal olarak satılan 4 filtrenin 2 tanesi Astra K Dizel için aslında orijinal parça değil. Hemen polen filtresinin boyutlarını karşılaştırıyoruz. Boyutlarda sadece yükseklikte fark var ancak fark farkdır aracımıza fabrika bu yeni filtreyi uygun görüyorsa vardır bi sebebi, yoksa eskisinden devam ederdi Astra K kasada.

Bu Astra K Dizel için uyumlu olarak satılan ancak Mann sitesinde Astra J kasaya uyumlu olan polen filtresinin ebatları.

Buda Mann sitesinde belirtilen Astra K dizel için uyumlu olan filtrenin ebatları.

Şimdi ise CUK2442 Filtresinin hangi araçlara uygun olduğuna Mann resmi sitesinden bakalım.

Gördüğünüz gibi Sayın Donanımhaber Ahalisi, dişimizden tırnağımızdan artırdığımız paralarla güç bela aldığımız araçlarımıza doğru filtre takılmıyor. Ben bu bilgiyi 1 günlük araştırmayla edindiysem bu işi yapan firma aylardır satış yapıyor ve daha dikkatli olması gerekirdi. Eğerki uyumluluk konusunda benim yanlış bildiğim konular varsa sizlerinde yorumlarınızı beklerim. Saygılar.

• Aracimin lastiklerini degismem gerek, lastik ebati 205 55 16 r 16 hangi lastigi tavsiye edersiniz. Performansinin yanin da Yumusak ve sessiz ligi iyi olan lastikler hangileri. Simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkan034 -- 28 Temmuz 2019; 19:13:28 >
  • Aracına Karter muhafaza taktıran varmı acaba ? 1.6 CDTİ aracıma taktırmayı düşünüyorum bi zararı olurmu bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkan034

Aracimin lastiklerini degismem gerek, lastik ebati 205 55 16 r 16 hangi lastigi tavsiye edersiniz. Performansinin yanin da Yumusak ve sessiz ligi iyi olan lastikler hangileri. Simdiden tesekkurler
    yumuşak ve sessizlik için michelin bakabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

yumuşak ve sessizlik için michelin bakabilirsiniz..

Alıntıları Göster
    Evet hocam dun yazdiktan sonra buraya, biraz daha arastirmaya girdim ve bu lastigi buldum. Yorumlari iyi yonde hep. Sanirim bunu satin alicam

https://www.hepsiburada.com/michelin-205-55-r16-91v-primacy-4-binek-oto-yaz-lastik-uretim-yili-2019-p-HBV00000CZTK7?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkan034 -- 29 Temmuz 2019; 17:23:41 >

• Bir sorum daha olacakti

Arnavut kaldirimi taslardan veya hafif bozuk yollarda giderken, on taraftan lokurtu sesi geliyor ve bazen nasil ifade etsem. Rahatsiz edici sesler geliyor, bu araclarda boyle kronik sorun varmi yada. Basina gelen ? Nereden gelebilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harbour

Aracına Karter muhafaza taktıran varmı acaba ? 1.6 CDTİ aracıma taktırmayı düşünüyorum bi zararı olurmu bilemedim.
    Aracı aldığım zaman taktırmıştım. Bozuk yolda altını vurdum karter korumuştu.
  • 
Sayfa: önceki 18311832183318341835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.