Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1830. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.260
Cevap
307
Favori
2.349.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar araniza 2015 Excellence ile katildim. Araç 38.000 de, en son 24.000 de ozel serviste bakimi yapilmis. Bende internetten filtre alip ozel serviste yaptircam, GM, Mann, Bosch marka filtrelervar , aralarinda en kalitelileri hangisidir öneriniz nedir? Ayrica Navi900 de android auto bulamadim, galiba harita guncellemesi yapmak sadece servisten ve parayla oluyormuş. Harita guncellemesini yapmadan android auto gelmesi için bedava bir guncelleme yapamaz miyim acaba? Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivelda

Merhabalar,

Arkadaşlar bende 2016 Dynamic var. Ön kaput ve çamurluklarda yalıtım malzemesi var fakat arka çamurluklarda yok. Sizlerinkinde varmı?
    Benim gibi arkalarda olmayanlar biryerlerde yaptırabildi mi?
    Merhaba

2017'de de yok.
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Arka çamurlukta yalıtım yok mu? Şaka mı bu ya. Bizdeki de 2017. Gidip bakayım bi.

• manivelda M kullanıcısına yanıt
    sen yine şanslısın zamanında almışsın, 2016'nın sonlarından itibaren kaput keçesini, motor kabin arasındaki yalıtım malzemesini ve arka süspansiyonlardaki watts bağlantısınıda kaldırdılar, şükret arka çamurluklar ile kurtardığına :)

• TeknoBus kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kaç paraya aldınız aracı?
  • zyveli Z kullanıcısına yanıt
    110 küsüre aldık üstat. Turkiyede bu pakete ve km'ye en ucuza ben almış olabilirim Allah kaza bela göstermesin

• Arka bagaj Aydınlatma sol boş biliyorsunuz. Aydınlatma ve Led beyaz istedim nerde bulabilir? yardımcı olurmusun?
  • Arkadaşlar araba 48.000 oldu hala balata değiştirmedim, geçen lastikçiye sordum bi baksana abi daha var mı balata diye daha var zaten sensör var bittiğinde uyarır seni ekrana çıkar değiştirirsin dedi.
    Ama yine de bir sorayım dedim, balata sensörü var mı arabada? Bitince uyarı veriyor mu?
    Geçenlerde bi öttü hah tam bitti dedim yıkatınca geçti tozlanmış heralde ama bitti mi yakın mı bitince uyarı verecek mi çözemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBus

Dostlar araniza 2015 Excellence ile katildim. Araç 38.000 de, en son 24.000 de ozel serviste bakimi yapilmis. Bende internetten filtre alip ozel serviste yaptircam, GM, Mann, Bosch marka filtrelervar , aralarinda en kalitelileri hangisidir öneriniz nedir? Ayrica Navi900 de android auto bulamadim, galiba harita guncellemesi yapmak sadece servisten ve parayla oluyormuş. Harita guncellemesini yapmadan android auto gelmesi için bedava bir guncelleme yapamaz miyim acaba? Tesekkurler
    Ben yağ filtresini gm almıştım. Yağı da Motul xclean efe 5w30 almıştım.
    Yağ konusunda motula kesinlikle bakın ve kesinlikle ustaların söylediğine inanmayın. Hepsi bende ne varsa ondan al diyor. Benim arabaya gm yağdan sonra motul koyunca kışın tüketim yazla başa baş gelmeye başladı. Ses vs. Mükemmel değişti.
    Bu yağı bulmak için 50 tane şey araştırıp öğrendim. Usta gelip viskozitesi 85 hths'si 2.5 olan yağa bu yağ motuldan daha iyi diyince doğru yolda olduğumu anladım.

Şimdi hava ve polen filtresi değiştireceğim, bir 5000 sonra da mazot filtresini değiştireceğim. Mann almaya karar verdim. Zaten birçok alman arabasının filtresini fabrika çıkışı manm üretiyormuş. Bosch'un birçok ürününü de mann üretiyormuş. Ama ilk defa alacağım daha önce mann kullanmadım. İnternette yerli yabancı çok övüyor.

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Sallamış. Balata sensörü falan yok. Genelde o km ler civarı bitiyor balata. Bir baktırın. Disk i çizmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Sallamış. Balata sensörü falan yok. Genelde o km ler civarı bitiyor balata. Bir baktırın. Disk i çizmesin.
    Çok teşekkürler hocam birkaç sorum daha var cevaplarsan çok sevinirim,
    Peki balatalar önlü arkalı birlikte mi değişmeli?
    Yoksa önler ve arkalar hangisi bittiyse ona göre mi değiştireyim?
    Ötmesini bekleyeyim mi değiştirmek için?

Ben kendi servisimi kendim yapıyorum bahçede, feren açmadım daha önce ama hallederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 12 Temmuz 2019; 16:25:16 >
    bende xclean efe 5w30 ile spesific dexos 2 5w30 arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyidir? Spesific 70TL daha pahalı, vermeye değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBus

bende xclean efe 5w30 ile spesific dexos 2 5w30 arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyidir? Spesific 70TL daha pahalı, vermeye değer mi?
    xclean Efe'de dexos 2 sertifikası var. Daha da spesifikleştirmeye gerek yok diye düşündüm ben Zaten viskoziteleri arasında çok az fark var, hths neredeyse aynı.
    ben bunu aldım.
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
    "onlineyedekparça"da stok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 12 Temmuz 2019; 20:33:52 >

Hocam ben 4 ünü birden değiştirdim. Balatalar arasında dağlar kadar fark olmuyor zaten. Biri yüzde 90 bitmişse diğeri yüzde 85 bitiyor.

Ötme olayı sıkıntılı. Balata bitmiş ve diski yiyor olabilir. Ötmeyi beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 12 Temmuz 2019; 21:22:28 >
  • arkadaşlar, dün akşam normal işten geldim aracı park ettim eve çıktım

sabah indim işe gitmek için, akü öyle bitmiş ki, araba kapı kilitlerini bile açmıyor. km saatindeki dijital göstergeyi veya start stop düğmesinin üzerindeki ışığı bile yakmıyor. yani akü yok ile aynıydı araba. hiçbir elektriksel faaliyet yok.

nasıl oldu bilmiyorum, normalde arabadan iner inmez zaten sürücü kapısını açınca araç kontağı kapatıp elektriği kesiyor. anahtarı içeride unutma ihtimalim de yok korna çalıyor kapıyı kapatınca. nasıl öyle oldu bilmiyorum. aktarma kablosu takıp 5-10 dk aktarma yaptık yine hiç tık yapmadı. sanırım akünün içerisinden bir şey kesti, ne olduysa tamamen çöp oldu akü

neyse akü aldım taktım, tipik saat tarih vs. sıfırlanması oldu her arabada olacağı gibi ama şöyle bir sorun daha çıktı

termometre çalışmıyor. ya da çalışıyor ama bozuldu. 0 derece gösteriyor araç, buzlanma tehlikesi diyor. bir süre gezdim sağa sola gittim aracı kapatıp dinlendirdim 1 saat sonra tekrar geldim falan. yok.

termometre 0 doğru göstermesini geçtim hiçbir derece de oynamıyor.

sizce ne olmuş olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Sercio

Arka bagaj Aydınlatma sol boş biliyorsunuz. Aydınlatma ve Led beyaz istedim nerde bulabilir? yardımcı olurmusun?
    https://m.n11.com/opel-astra-k-bagaj-ic-lambasi-orjinal-gm-P298220751?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw36DpBRAYEiwAmVVDMDqEit7yZYjiKgue5MMi8PzLGEbOFwpoMzV0MCK9zf0oE2R3jq5lxhoCeMsQAvD_BwE

Sanırım aradığın bu, bende sol tarafa takmak istiyorum aslında fakat sıra gelmedi bir türlü alacaksan ampulünü de led yapmanı tavsiye ediyorum mevcut ampul cansız yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnn41 -- 12 Temmuz 2019; 21:59:32 >

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Öyleymiş maalesef, bende arka çamurluklara da yalıtım yaptırıyım diyorum belki biraz faydası olur o yüzden yapabilecek veya yapan bir yer arıyorum İstanbul’da (:

• GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Altı üstü keçe bir bezdir neden koymazlar anlamam..
    Kuzende leon var onun arabasında da yoktu golf veya a3 te falan varmı bilmiyorum

• manivelda M kullanıcısına yanıt
    o işi düzgün yapacak yer ziebart tır hocam, belki biraz pahalı olabilir, arayın görüşün durumu tam olarak anlatın ve telde bi fiyat alın derim gitmeden önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 13 Temmuz 2019; 0:41:18 >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim inanın hiç bir fikrim yoktu :) Bostancı’da varmış baktım da evime de çok yakın. Ayrıca cam filmi ve seramik kaplama(ne işe yarıyor hiç bilmiyorum) da yapıyorlar sanırım..
    yarın bir sorarım sonra buraya da yazarım belki yaptırmak isteyen olursa fikir edinmiş olur :)

• 
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.