Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1812. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18101811181218131814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • astrak2015dieselauto A kullanıcısına yanıt
    Seninle aynı inceleri görüp obsesyon yapıyoruz , bu kadar mı olur :)
    İnanıyorum ki John Perkins’in “Bir ekonomik tetikçinin itirafları” adlı kitabını da okumuşsundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 22 Nisan 2019; 0:51:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın 2. Yaş bakımı 19 bın km de neskar servis 1299 tl fıyat verdı fren hıdrolıği ve buji değişimi dahil yağ ve filtreler hepsi dahil mecburen yapıcaz aracın garantisi bitti hiç değilse bakımı serviste olunca iyi niyet garantısınden masraflar az bı kısmı bize kalıyor malum arac 1.4 t . Bu arada dizellerde piston kırmaya başlamış facedeki grupta okudum

• quote:

Orijinalden alıntı: aliof

Arkadaşlar böyle çift çıkışlı eksoz uçlarını nerden buluruz? Ben eksozcuda bulamadım yuvarlak olanlarını beğenmedem ama bu güzel durıyor..Ayrıca difizör koymaya gerek varmı?
    https://www.egzoz.com.tr/OPEL-EGZOZ-UCU-2008,PR-4274.html

Fiyat pahalı geldi bana. Çiftinide satıyor 300 küsur olması lazım. Sol taraftaki çıkış biraz oyuk zaten az daha difüzör kesilirse orjinal durur.

• Merhabalar,

1.6 otomatik dizel ile İstanbul şehir içi yakıt bilgisi paylaşabilecek birileri var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: garykane

O şekilde video da en kısa sürede atacağım. Peki direksiyon kutusu ise değişim maliyeti ne kadar tuttu senin sorması ayıp?
    Benim o zaman garantiden değişmişti fiyatını sorduğumda 5000 tl demişlerdi, hatta fiyatı pahalı olduğu için servis değiştirmemek için adeta benle savaşmıştı ses direksiyon kutusundan kaynaklı değil falan diye ama en son sesi giderene kadar aracı almayacağımı söyleyince mecbur kalıp değiştiler ve ses kesildi gitti :)
  • Hacivat116 H kullanıcısına yanıt
    Hangi face grubunda okudunuz acaba,dizellerde ilk defa duydum bu sorunu.
  • merhaba, 2016 excellence sw aracım var. konuları aradım ama bulamadım.
    Huawei P20 Pro telefona apk dosyasıyla Android Auto yükledim (google play desteklemiyor nedense). kabloyla ilk bağladığımda çalıştı. ama bir daha ne yaptıysam çalışmadı. bağlayınca telefon ekranı kapanıyor ve kendini yeniden başlatıyor. sorunu yada çözümünü bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.mutlu

merhaba, 2016 excellence sw aracım var. konuları aradım ama bulamadım.
    Huawei P20 Pro telefona apk dosyasıyla Android Auto yükledim (google play desteklemiyor nedense). kabloyla ilk bağladığımda çalıştı. ama bir daha ne yaptıysam çalışmadı. bağlayınca telefon ekranı kapanıyor ve kendini yeniden başlatıyor. sorunu yada çözümünü bilen var mıdır?
    Android Auto resmi olarak Türkiye'de olmadığı için Google Play'den indiremiyoruz. Facebook grubunda bazı arkadaşlar, usb çoklayıcı alıp ona takınca oluyor demişler. Birisi şöyle bir çözüm bulmuş.

"Arkadaşlar Huawei-Android Auto uyumsuzluğuyla alakalı geçenlerde yazışmıştık. Olayı çözdüm sayılır sizlerle de detay paylaşıyım dedim.
    Telefonum P20 Pro. 2 gün öncesine kadar telefonu usb soketine orjinal kablo ile bağlayınca android auto apk yüklü olmasına rağmen telefon kafayı yiyor tuşlar basmıyor ve reboot ekranına geçiyordu. Yani çalışmıyordu.. 2 gündür şu yolu izliyorum ve işe yarıyor; telefonun kilidini açtıktan sonra kabloyu takıyorum ve tel ekranında dosya aktarımı veya sadece şarj seçenekleri çıkıyo ama bu seçenek 3sn civarı görünür oluyo. Eğer hemen dosya aktarımına basabilirsem akabinde araç ekranında da aktar butonu beliriyor. Ona da basında android auto çalışıyor.
    Kabloyu telin ekran kilidini açmadan takınca tel sapıtıyor. Benim analizim bu yöndedir. Paylaşmak istedim"

• Bilgi için teşekkürler.

Facebook kullanmadığım için grupları takip edemiyorum. USB çoklayıcı ile çözülmesinin mantığı neymiş acaba? Gerçekten işe yarıyorsa...
    3 gün şehir dışında olacağımdan deneyemeyeceğim.
    3 seçenekten hepsini denedim ama olmuyor. Ülke ayarları değişince resmi sürümü indirsem sorun çözülür mü acaba?

• 2 sorunum daha oluştu.
    1. Sürücü koktuğu sırt ısıtması çalışıyor, oturak kısmı çalışmıyor. Sigortaları ayrı olabilir mi? Yada nasıl söküp bakabilirim? Youtube'da bulamadım.

2. Sunroof açıkken vibrasyondan dolayı ses yapmaya başladı. Elimle dokununca kesiliyor. Çözümü var mıdır?

• Herkese merhaba, Astra K ST 1.6cdti ile aranızdayım, aracı 2.el aldım, bir önceki arabam Astra J sedan 1.6d136 idi, araba eski arabama göre daha tok bir sürüş sunuyor, fakat eskisine göre önden daha fazla ses alıyor hissiyatındayım.
    Acaba araçta kaputun altındaki keçenin olmayışı sesi etkiler mi?
    Önden veya çevresel farklı bir yalıtım yaptıran sonuç alan var mı?

Araçta çarpışma önleme ve frenleme var ama denemelerimde ne üstten LED,ses uyarısı aldım ne de frenleme yaptı herşey açık olmasına rağmen tepki göremedim, sadece göstergede yeşil araba simgesi turuncu oluyor o kadar. Çözüm var mı?

Bu adaptif hız sabitleme ACC sonradan ilave olabiliyor mu  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ANTtuArRi kullanıcısına yanıt
    Geç oldu biraz ama fren kilidi hocam.Aracı p den frene basmadan çıkaramazsın . Frene basınca söner.

• GILMOUR kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Bu linkteki ürün 1,4 lere olmaz. 1,6 dizeller için. 1,4 ler 276 mm diske sahip. Servisten şase numarasıyla teyit edip öyle alın. Ben Almanyadan Brembo Balata getirmiştim kullanamadım. Buradan isteyen olursa yardımcı olurum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-astra-k-on-balata-brembo-p59-091-687402883/detay/

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• YasiN® Y kullanıcısına yanıt
    Bugün muayeneden geçtim,ama uzun-kısa farda hafif kusur yazılmış,balatalarda bir sıkıntı olsaydı muayenede frenlemede çıkardı.
    Herhalde 10-15.000 daha kullanırım, bu verdiğin referans da dursun burada , zamanı gelince değerlendiririm

Bir de görevli baktım aracı vermiyor, dedim ne oluyor :) arkadaş , eller havada otomatik parkı deniyormuş.
    “Nasıl memnun musun”dedi
    “80’e sıfır almıştım,gırtlağa kadar dolu , şimdi alsam bu özellikler yok daha ne isterim” dedim.
    “Var mı benden bir isteğin” diye sorunca “abi canın sağlığı,var git yoluna” dedi , tokalaştık.Ödemesiyle-egzozuyla toplamda 1 saat, sadece muayenesi ise 15 dakika sürdü.

Yalnız sol farda kusur mu var acaba ? Değerlere bakınca sağ far ile değerler tutmuyor.
    Eğer sol farda sorun varsa hakkımı arayayım , garantiden iyi niyet ücretiyle değiştirmiştim.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• Merhaba ,

Bugün itibariyle ben de Astra k 1.6 dynamic otomatik ile aranıza katıldım. Aracın çoğu özelliğini biliyordum fakat start stop özelliği nasıl açılıyor bir türlü bulamadım. Kısaca anlatacak birileri vardır umarım. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gosünüs

Merhaba ,

Bugün itibariyle ben de Astra k 1.6 dynamic otomatik ile aranıza katıldım. Aracın çoğu özelliğini biliyordum fakat start stop özelliği nasıl açılıyor bir türlü bulamadım. Kısaca anlatacak birileri vardır umarım. Teşekkürler
    Astra k 1.6 dynamic otomatik araçlarda start-stop özelliği yok.

Astra k 1.6 dynamic manuel araçlarda var.
  • garykane kullanıcısına yanıt
    motor kulakçığını kontrol ettir kesin oradan gelen bir ses
  • Herkese selam geçmiş sayfalarda ön balatalarının fotoğrafını koyan bir arkadaş vardı fotoğraftaki balatalar epey incelmiş.
    İnce balatalar ayrıca aşırı ısıdan sertleştiği için hem diskleri
    daha fazla yer hem fren performansı azalır.
    Balataları orijinal alıp çok para vermek şart değil ben Bendix marka seçtim 6000 km dir herhangi bir olumsuzluk yok.Balata değiştirirken disk kenarlarında epey set oluştuysa tornalatmadan kaçınmayın.Zamanla disklerde oluşan çarpılma da giderilmiş olur.
    Yağ filtresini orijinal mazot filtresini yerli.Hava filtresini süngerli olanını kulanmıştım.
    Eğer aracınız 225 45 17 lastikli ise lastiklerinizi 225 50 17 ile değiştirmenizi siddetle tavsiye ederim.Bazı lastikçilerin vizeden geçmez demelerine aldırmayın önce sordum sonra vizeden geçirdim.Rallici gibi araç kullanmıyorsanız aracınızın 1 cm. civarında yerden yükselmesi sizi etkilemeyecek konforu artacak altını sürtme ihtimaliniz azalacaktır.

• Merhabalar,

Bende Astra K kasa 1.6 dizel otomatik ve dynamic paket bir araç almayı düşünüyorum.
    Nasip olursa ilk aracım olacak.
    Aracın kronik sorunları varmıdır? Örneğin; Benzinlilerin piston kırması gibi veya kliması iyi değildir veya şanzıman amartisörler vs vs
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Şimdiden teşekkürler

• manivelda M kullanıcısına yanıt
    aracın içi geniş otomatik şanzımanı gayet sorunsuz. kliması yeterli ben bir problem görmedim. Ekonomik durum sebebiyle herkes eski d sınıfı parası verdiği için uçan halı bekliyor b veya c segment araçlardan.

3 sene benzinli turbo kullaniyorum sürekli şehir içinde daha birşey olmadı

• 
Sayfa: önceki 18101811181218131814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.