Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1799. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: masteroforionnn

Arkadaşlar 2015-2018 yılları arasında üretilen dizel Astra K modellerinde fren sisteminde hatalı üretim tespit edilmiş ve araçlar geri çağrılmış. Ancak Opel Türkiye hayati bir konu olmasına rağmen üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmiyor. Aracınızda servis aksiyonunu ancak myopel servis aksiyonu kısmında görebiliyorsunuz. Ocak ayının başında myopelde servis aksiyonunu görüp önce servisi daha sonra Opel Türkiyeyi
    Telefon ile aradığımda myopelde gözüken servis aksiyonun opel merkezden girildiğini ve kendilerine konuya ilişkin bülten gelmediği için işlem yapamayacaklarını, bülten açıklandığında aranacağımı söylediler. Bugüne kadar arayan olmadı. Tamamen rastlantı sonucu konuyu ekşiden öğrendim. Hatta opelin yayınında değişim gereken parçalar olmasına rağmen Opel Türkiyenin sadece kontrol ile yetindiğinden filan bahsediliyor. Linki atıyorum. Sizlerde myopel teknik aksiyon kısmından kontrol edin. Allah korusun fren sistemi sıkıntılı bir mevzuu. İyi günler.

https://eksisozluk.com/opel-turkiye-astra-k-rezaleti--5924151
    izmirdeyim, servis çağırdı, kontrolünü yaptı aracın, yurt dışından parça siparişleri verildi, gelince değiştirecekler. (toplam 5 parça, fren ve debriyaj ile alakalı)

Bülten gelmeden çağıramıyorlar doğru, ne yapacağını bilmeden çağırması olamaz zaten :)

Eğer araçta çok daha vahim bir durum olsaymış , ikame araç verip parçalar gelene kadar arabayı rehin alacaklardı :)

bilgi olarak dursun.

• Merhabalar arkadaşlar aracım ile ilgili tavsiye ve görüşlerinize ihtiyacım var destek olabilirseniz çok sevinirim;
    1-Aracım 2016 mart çıkışlı 1.4t astra k manuel vites 21.000 km de,3 yaşını geçtiği için servis arayarak yağ bakımı için 600 tl kampanyalı teklifte bulundu. Ancak buna ek olarak aracın bujilerinin 2 seneyi geçtiği için değişmesi
    gerektiğini söylüyorlar ben düşük km den dolayı değiştirme konusunda kararsızım (bedeli ek 500 tl),sizin görüşünüz nedir? Bujiler LSPI (Piston kırma) konusu ile ilişkilimidir? Bundan dolayı km düşükte olsa değiştirmelimiyim?

2- Aracımı az kullandığım için (21.000 km) 3 senelikte olsa aküm bitmiş görünüyor,2 defa takviye ile çalıştırdım,kurtarma imkanım varmıdır? Eğer yenisini almam şartsa hangi marka,model tavsiye edersiniz?(mevcutta vartanın piyasada satılmayan GM için üretildiğini düşündüğüm 50 AH 360 CCA aküsü var)

• Aracınız kaç km de?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın üzerindeki akü Varta AGM 12V 80Ah CCA 800A , bujileri 21.000 km olmuş değiştirebilirsiniz
    https://www.varta-automotive.com/en-be/products/varta-silver-dynamic-agm/580-901-080Akü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepak_kumar -- 26 Şubat 2019; 23:38:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nonpassaran

Merhabalar arkadaşlar aracım ile ilgili tavsiye ve görüşlerinize ihtiyacım var destek olabilirseniz çok sevinirim;
    1-Aracım 2016 mart çıkışlı 1.4t astra k manuel vites 21.000 km de,3 yaşını geçtiği için servis arayarak yağ bakımı için 600 tl kampanyalı teklifte bulundu. Ancak buna ek olarak aracın bujilerinin 2 seneyi geçtiği için değişmesi
    gerektiğini söylüyorlar ben düşük km den dolayı değiştirme konusunda kararsızım (bedeli ek 500 tl),sizin görüşünüz nedir? Bujiler LSPI (Piston kırma) konusu ile ilişkilimidir? Bundan dolayı km düşükte olsa değiştirmelimiyim?

2- Aracımı az kullandığım için (21.000 km) 3 senelikte olsa aküm bitmiş görünüyor,2 defa takviye ile çalıştırdım,kurtarma imkanım varmıdır? Eğer yenisini almam şartsa hangi marka,model tavsiye edersiniz?(mevcutta vartanın piyasada satılmayan GM için üretildiğini düşündüğüm 50 AH 360 CCA aküsü var)
    Aracınızın garantisi bitmediyse değiştirmenizde fayda var zira motorabir şey olursa bu durumu bahane edebilirler
    Akünüz bittiyse o aküden hayır gelmez tecrubeyle sabit değiştirmeniz gerekir fakat 50 ah lik değil 80 amperlik olmalı 50 ah bu araç için düşük kalır

• merhaba arkadaşlar ben 2018 model sıfır araç 2019 ocakta aldım. araç 1.6 cdti oto vites Dynamic paket arka kapılarda anahtarsız giriş düğmesi yok şerit takip yok tabela okuma yok çarpışma önleyici yok ama 2017 model 2016 model int.den incelemelere baktığımda aynı pakette bu özellikler mevcut. bu nasıl olabiliyor bilgisi olan biri var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_beytullah -- 27 Şubat 2019; 9:20:11 >
  • Maalesef klasik Opel satış politikasının kurbanı olmuşsunuz.
    İlk yıllar dolu üretilen araçlar bir sonraki yıl kırpılarak banttan çıkar.
    Sonrasında gırtlak dolusu tek bir model üretilir ve merhaba yeni kasa.

• benim araçta aynı zaman ve km de otomatik. araçta harici ses sistemi varmı? stop ettikten sonra elektronik park freni kullanıyormusunuz?
  • Ön takımdaki lokurtu sesine servisin çözümü var mı ?
  • adnn41 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Aracımın garantisi bitmiş durumda sadece ilk sene bakımını yetkili serviste yaptım,km az olduğu için 2. sene garanti biterken yıldan 2. bakım olacaktı bende fiyat yüksek olduğu için özele yaptırdım 2. bakımımı,ancak şimdi servis uygun bir teklif ile gelince servise döneyim dedim (internetten bakım seti+yağ+işçilik hesaplayınca 600'e geliyor gene).
    Buji konusunu bundan dolayı yaptırsammı yaptırmasammı diye düşündüm ama tekrar servise girince belki iyi niyet kapsamı tekrar geçerli olur, Piston kırılma hususu beni endişelendiriyor ana neden olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnn41

Aracınızın garantisi bitmediyse değiştirmenizde fayda var zira motorabir şey olursa bu durumu bahane edebilirler
    Akünüz bittiyse o aküden hayır gelmez tecrubeyle sabit değiştirmeniz gerekir fakat 50 ah lik değil 80 amperlik olmalı 50 ah bu araç için düşük kalır

Alıntıları Göster
    Benim aracın üzerinde 50 AH var,aracım start stopsuz,80 amper olarak düşünebilirim tabiki ancak sizin önerdiğiniz model start stoplular için sanırım.
  • Malesef 2018 lerde kırpma olmuş arkadaşın dediği gibi. bende 2018 exelence var arka kapılarda anahtarsız giriş, otomatik park ve kör nokta yok 2017 lerde olduğu halde. kataloğa bakıpta dinamik alsaydım bayağı boş bir araç olacakmış.adamlar ne sattıklarını bile doğru düzgün bilmiyorlar.
  • Hayırlı olsun hocam.

2018 model yılından itibaren Dynamic donanımdan OpelEye sistemini çıkardılar. Bu sebeple; şerit takip, trafik levha algılama, otomatik fren gibi özellikler çıkartılmış oldu.

Kapı açma butonlarını da sadece ön kapılara koymaya başladılar aynı şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnn41

Alıntıları Göster
    Bildiğim kadarıyla 50 lık bizim araçlar ama 60 lık öneriyorlar. 80 diyeni ilk defa duydum

• Merhaba arkadaslar 15.000 km bakimi icin yetkili servisten 1199 tl kampayali fiyatmis!!! bujilerin degisimi yag degisimi filtre degisimleri check up falan filan bu fiyat cok fais ancak yetkili serviste yaptirarak uzatilmis garantimi kaybetmek istemiyorum.
    Dizlerinde fikrini almak beni mwmnun eder.

1.4 turbo benzin astra k 150hp

• Çok yüksek fiyat. Özel serviste yarıdan daha az fiyata yaptırabilirsin.
    Ben bosch car servis ile görüşmeni öneririm garantili işçilik ve parça kullanıyorlar. Eskiden aracınızın garantisi bozulmadan bakım yapıyoruz falan diyordular global bi anlaşmaları vardı ama Türkiyede işler hep ters gittiği için noldu bilmiyorum. Bi fikir ve fiyat almanda fayda var bence.
  • vay arkadaş 2016 dynamic benim araç, arka kapı kollarındaki anahtarsız giriş de var, opel eye sistemi de komple var. saçmalığa bak daha yeni arabada daha çok donanım olması gerekirken daha az var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milagrofzb

Merhaba arkadaslar 15.000 km bakimi icin yetkili servisten 1199 tl kampayali fiyatmis!!! bujilerin degisimi yag degisimi filtre degisimleri check up falan filan bu fiyat cok fais ancak yetkili serviste yaptirarak uzatilmis garantimi kaybetmek istemiyorum.
    Dizlerinde fikrini almak beni mwmnun eder.

1.4 turbo benzin astra k 150hp
    Şahsi fikrim uzantılmış garantiyi bozmaman. Ben servise giderdim

• akü bitmeye yakın uyarı veriyor mu araç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

vay arkadaş 2016 dynamic benim araç, arka kapı kollarındaki anahtarsız giriş de var, opel eye sistemi de komple var. saçmalığa bak daha yeni arabada daha çok donanım olması gerekirken daha az var.
    2016 Model araç candır. Şimdi Opsiyonları bile kıstılar. 2018 Model araç alıyordu benim arkadaş vazgeçti benim aracı görünce. Halen kavgasını yapıyor Opel Türkiye ve yurtdışı firmasıyla, Neden yok bu donanımlar diye. Arkadaşa bakınca kendimi görüyorum, 3 sene önceki halimi. Nelerin peşine düşmüştük zamanında bu niye yok diye. Şimdi arkadaşım neyin peşinde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 17971798179918001801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.