Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1780. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17781779178017811782
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bujiler değişecekmiş.
    Aracın kmsi komik derecede düşük. Daha 1.bakım kmsinin yarısı değil :)
    Özel serviste yaptırsam ne kaybederim? garanti zaten 2 yıl, yılsonu bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

ne demek hiçbir şey alamaz? ayıplı mal diye bir kanun var tüketici haklarında ve bu ayıplı mala girer. "üretim hatası" başlı başına mahkeme sebebi.

Alıntıları Göster
    Ayipli mal kanunu varda içeriğini biliyormusunuz yok. Ayipli mal da gidise gelise engelmi vs ufak tefek seylere iade olmaz iyi arastirin boş keseden atmiyorum. Yada yaşayın görün ne diyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebeto911

Ayipli mal kanunu varda içeriğini biliyormusunuz yok. Ayipli mal da gidise gelise engelmi vs ufak tefek seylere iade olmaz iyi arastirin boş keseden atmiyorum. Yada yaşayın görün ne diyim

Alıntıları Göster
    gidişe gelişe engel değilse kaportası darmadağın ya da boyası atmış araç versinler o zaman? bu mantıkla tüketici olunmaz arkadaşım. ben neden 150.000 tl para verip defolu araç alıyorum ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

gidişe gelişe engel değilse kaportası darmadağın ya da boyası atmış araç versinler o zaman? bu mantıkla tüketici olunmaz arkadaşım. ben neden 150.000 tl para verip defolu araç alıyorum ki?

Alıntıları Göster
    işte bu yüzden ekspertiz yaptırdınızmı diye sordum tabiki haklılık payınız var ama mahkemeye gidince o iş öyle olmuyor. 150 bin tl az para değil inceleyip öyle alacaksın aracı malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestgr

2.bakım benzinli 1200 lira dediler.
    Bujiler değişecekmiş.
    Aracın kmsi komik derecede düşük. Daha 1.bakım kmsinin yarısı değil :)
    Özel serviste yaptırsam ne kaybederim? garanti zaten 2 yıl, yılsonu bitiyor.
    bujileri isteğiniz üzere değiştirmeyebilirsiniz. bence değiştirmeyin.
  • bluenbulut B kullanıcısına yanıt
    http://www.otoekspert.ist/android-auto/ burdaki android auto programı yüzde 100 çalışıyor ben de senle aynı sorunları yaşadım şimdi duzeldi

• arkadaşlar kış lastiği olarak ne kullanıyorsunuz?

sıfır lastikler çok pahalı, temiz ikinci el lastik alacağım 225/45/17 ebatında

önceki aracımda petlas w651 kullanmıştım fena değildi ama aracı çok tutuyordu lastikler yani resmen zorlanıyordu araç asfaltta hissediyordum.

lassa ve hankook buldum 1-2 tane fiyatları fena değil.

çok fazla sava ve dunlop satan var ayrıca.

var mı tecrübesi olan?

gönül istiyor alpin ya da wr d-4 almak ama 2000 tl den fazlaya patlıyor 4 lastik. kısa mesafe ancak yokuşu bol yerlerde kullandığım için mecbur almak zorundayım.
  • edit: çift mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 3 Aralık 2018; 16:45:56 >
  • Merhaba Astra k 1.6 dizel manuel enjoy plus aracımızı satmak durumundayız. 32000 km de hatasiz ne kadar eder acaba?

• falterubbix kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta sıfır aldığım kış lastiklerini taktırdım. Debica Frigo hp2 225/45/17. Debica goodyear alt markası lastikler üzerinde made in germany yazıyor. Gariptir aracın üstündeki yazlık michelin primacy 3 lerden daha konforlu geldi bana nedense kışın karda nasıl olur göreceğiz ancak internet baktığım yorumlara göre fena bir lastik değil. Bir goodyear continental değil tabiki ama fiyatı da ona göre.
  • Hocam bende 2016 dan beri sava eskimo hp2 kullanıyorum. Lastiklerden memnunum. 2 kıştır kar performansı beklediğimden daha iyi.

• Merhabalar astra k otomatik şanzıman yağını değiştiren var mı?

• arkadaşlar. 2016 model 1.6 dizel otomatik motorların yağ kapasitesi nedir ?

4 litre diye biliyorum ama 5 litre diyenlerde oldu. sanayide parçaları kendim alıp bakım yaptırıcam. ona göre sipariş vericem. bilen varsa bilgi verirse sevinirim.
  •  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

İnttellink bağlantısını bir türlü beceremedim, android auto resimdeki gibi hata veriyor. Telefon s7 edge, android 8 yüklü.

lütfen yardımlarınızı esirgemeyin :(
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Opelin ahını aldım sanırım ;)

Arkadaşlar normal garantisi 31 Mayıs 2018 tarihinde biten aracıma yüksek maliyetli arıza durumlarında kullanabilmek amacıyla normal garantim bitmeden Mayıs ayı gibi 22.000km civarında ek 1 yıl flex-care garantisi satın almıştım.

Flex-care garantinin 6. ayında yani Aralık ayı 34.000km’de far yükseklik arıza uyarı ışığı yandı ve servise gittim.Yapılan kontrol sonrası arızanın kilometre sebebiyle garanti kapsamına girmediği, arızalı farın 6.400 lira far ve işçilik bedeli ile değişeceği açıklaması yapıldı.

Yani 1 yıllık flex-care garantisi aracın satın alındığı tarih itibariyle 30.000km sınırının aşılmaması kuralı dahilindeymiş,bu ayrıntı önemli.

İtiraz ettim; aracımın daha garanti dahilinde olduğunu ,rutin bakımları serviste yaptırdığımı ,garanti km sınırının sadece 4.000 km aşıldığını ve iyi niyet garantisi olasılığı üzerinde bir çözüm beklediğimi talep ettim.

Sonra sunulan teklif ile ; eğer 3 . Periyodik bakımı serviste yaptırırsam farı iyi niyet garantisi adı altında 1.300 liraya değiştirebileceklerini belirttiler.

Şimdi;

1.4 Turbo 3. Periyodik bakım 999

Led matrix far değişimi 1.300

Toplamda 2.300 liraya mal olacak.

Ne dersiniz sizce bu iyi bir teklif midir? 3.bakım fiyatları hakkında pek bir bilgim yok , sadece buji değişilmeyeceğini biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 5 Aralık 2018; 14:52:18 >

• zyndeahne Z kullanıcısına yanıt
    Fiyatı belirlediğinizde bana da özellikleri ile birlikte atarmısınız. Bir arkadaşım arıyor da

• aykut12344 kullanıcısına yanıt
    5 lt 5-30 dexos 2 onaylı olmasına dikkat et

• quote:

Orijinalden alıntı: _chimera_

5 lt 5-30 dexos 2 onaylı olmasına dikkat et
    mobil marka yağ bakıyorum ancak onlarda bu var mı bilemedim. baktığımda da başka markalarda dexos 2 onayı yok sanırım.

dexos 2 nedir ? bu arada opel servislerinin hepsi farklı yağlar kullanıyor. (gm, castrol, mobil)

onlar bu ayrıntıya dikkat ediyorlar mı ? normalhttps://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTYAGMBL0003 bunlardan kullansak ne olur ?

• aykut12344 kullanıcısına yanıt
    Hocam motul fe al kafan rahat etsin piyasadaki en iyi 2 yağdan biridir dexos 2 onayıda vardır. Yorumlara da bak herkesin beğendiği bir yağdır

• quote:

Orijinalden alıntı: _chimera_

Hocam motul fe al kafan rahat etsin piyasadaki en iyi 2 yağdan biridir dexos 2 onayıda vardır. Yorumlara da bak herkesin beğendiği bir yağdır
    motul orjinal bulmak sorduğum herkes zor diyor. piyasada çok fazla sahtesi döndüğünden bahsettiler.

birde hep yağlar internette 4 litre. mobil yağlar da olmak üzere. 5 litre yağa nasıl tamamlayacağım. orası kafamı kurcalamaya başladı açıkçası.
  • 
Sayfa: önceki 17781779178017811782
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.