Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1723. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17211722172317241725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun yol deneyimi olan varmı sport modunda. Ben yarın bi 250 km yapacağım. Sport modunda yapayım bakayım sonuç ne olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 un ustune aracin cikmamasi lazim bence motor yaginizla ilgili olabilir ben hic sport modda kullanmiyorum 9 civari seyrediyor cok basmiyorum sehir ici 90i gecmiyorum.

yinde soluyorum 11 12 litreler cok fazla kullanimdan kaynakli degilse motor yagina dikkat edin ev benzini shellden baska yerden almayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • worxy W kullanıcısına yanıt
    Çözersen buradan bilgilendirirseniz sevinirim. Bizde ona göre yol izleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu_han2010

Çok km yapmamışsın. Ortalama hızında 17.4 civarında. Senin için sport modu kullanmak çok mantıklı değil gibi. Araştırdığım kadarıyla sport modu 4,5 ve 6. Viteslerde asıl etkisini gösteriyormuş.
    İstanbul’da yaşıyorum. Ortalama hızım gayet normal. Fakat her zaman böyle değil. Sport modda açık yolu buldummu hakkını veririm. Trafikte olsa Sport mod sürekli açıktır bende. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Senelik 4.000-4.500 KM yapıyorum.

• guida kullanıcısına yanıt
    Senelik 4000 km için araba almaya değmezki heleki istanbul şartlarında. Sen sürekli taksi kullansan maliyetin daha ucuz olur bence. Ben yıllık 30 bin km yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu_han2010 -- 5 Mayıs 2018; 14:45:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu_han2010

Senelik 4000 km için araba almaya değmezki heleki istanbul şartlarında. Sen sürekli taksi kullansan maliyetin daha ucuz olur bence. Ben yıllık 30 bin km yapıyorum
    Belkide haklısın. Fakat evli ve çocukluysan taksi, minibüs, metrobüsle uğraşamıyorsun. Gece doktorluk bir durum oluyor, misafirliğe gidiyorsun araban var diye sabahlara kadar oturuyorsun, tatile pikniğe gitmeye iyi oluyor. Bende Toyota Yaris’te var. 1.0 68hp.. Ama ben yapamıyorum Yarisle. Eşim kullanıyor. Benim bakış açım ve görüşüm bu yönde. Keyif için aldım diyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Mayıs 2018; 15:31:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ngdau

Dün aracımı 30.000 km bakımı için servise bıraktım. Dexos 1 Gen 2 yağ istediğimi belirttim ve litre başı 15 tl civarında bir ek ücreti olacağını, bunu karşılarsam koyabileceklerini ve Dexos 2 ye göre daha iyi bir yağ olduğunu söylediler.
    Aradaki ücreti karşılamayı kabul ettim ve araca bu yağın konulmasını istedim. Bu konuda servisteki arkadaşlar yardımcı oldular.
    Ayrıca son 3-4 gündür aracı çalıştırdığımda ve kullanma esnasında direksiyonun arkasına denk gelen bir bölgeden su sesi gelmeye başladı. bunu da kontrol etmelerini istedim. Kontrol sonucunda telefonla verdikleri ön bilgide motor suyunun dolaştığı kanalın tıkandığını tamponu ve ilgili kısımları söküp bakmaları gerektiğini belirttiler.
    0 km den beri bende olan ve servis dışında hiç bir yere gitmeyen bu araçta böyle bir saçmalık nasıl olabiliyor anlamış değilim.
    Denk gelen birisi var mı? Varsa bu konuda biraz bilgi verebilir mi?
    Bende herhangi bir sorun yok şuan.

Yağ için ekstra ücret istemeleri de ayrı saçmalık. Hem sorunlu motorun olsun, ona uygun yağ geliştir. Hemde ekstra ücret al bu duruma. Sanki biz dedik sorunlu motor üret, yağı değiştir diye. Gerçi bunu bizim ülkemizdeki aç gözlü servislerin yediği nane olarak düşünüyorum.

• Arkadaşlar dynamic ve excellence donanımlar arasındaki farklar nelerdir ? Dynamic alınır mı ?

• Loyalty L kullanıcısına yanıt
    opelde atilla özel servis parmakla gösteriliyor adanada. yeri adanaparka varmadan
  • Ön cama yolda taş sıçradı ve çatladı. Kasko bozulmadan tamir ediliyor poliçede öyle yazıyordu. Merak ettiğim hiç değişen oldumu. Sabahtan akşama bitiyormu yok bir iki gün serviste yapışması için falan bekletiyorlarmı. Orjinal cammı takıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu_han2010 -- 6 Mayıs 2018; 12:28:2 >
  • exc donanimin en belirgin özelliği dynamic donanima ek led matrix far ve gelişmiş park pilotu. dynamic iç kabin sunroof yok ise tamamen siyah ambiyans olarak geliyor.

benim gözümde led matrixli dynamic harika bir seçim olurdu. tabi yeni modellerde bazı opsiyonlar kaldırıldı diye biliyorum. çarpışma ikazi ve acil durum freni bunun içerisinde. ÖTV durumları nedeniyle kupkuru 4 teker bir direksiyon getirirler ise sasmamak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

Arkadaşlar dynamic ve excellence donanımlar arasındaki farklar nelerdir ? Dynamic alınır mı ?
    Led matrix farlar
    Geri görüş kamerası
    Kör nokta uyarı sistemi
    Elektrikli katlanır aynalar
    Yarı deri koltuklar
    Elektrikli koltuk ayarı ( Tam olarak hangi bölge için onu bilmiyorum sadece sürücü koltuğunda )
    Alarm
    Otomatik park sistemi
    Manuel yükseklik ayarlı yolcu koltuğu

Bu saydıklarım excellence'da standart
  •  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

mercedes ve bmw de dizel üretmeye devam edeceğini açıkladı.
  • Hacivat116 H kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba bende yağı değiştirmek istiyorum fakat mobil,castrol ve liqui moly arasında kararsızım. Liqui moly i tavsiye eder misiniz? GM ile arasında ne gibi fark var? Gözlemlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • batu_han2010 B kullanıcısına yanıt
    genelde yan sanayi cam için madde oluyor, bu durumda da yine genelde kasko bozulmuyor.
    eğer orjinal cam isterdim derseniz %20-%25 gibi bir tutarı siz öderseniz yine kasko bozulmuyor.
    Poliçenizi dikkatli okuyun, illaki bir açıklaması vardır.

Cam değişim işlemi aslında 2 saatlik bir iş.
    Orjinal katılınca çok daha hızlı bitiyor, sebebide cam ile beraber fitillerde yeni geliyor.
    Yan sanayi camlarda fitil olmayabilir, bu yüzden sökerkende takarkende dikkatli olmaları gerekli.

Yapışması için cama bir bant çekiyorlar, bant arabada bir akşam kalsa yeter.
  • Hacivat116 H kullanıcısına yanıt
    hocam yakıta etkisi ne bide araca zarar verme ihtimai nedir.
  • ggns G kullanıcısına yanıt
    3 bin.km geçti aşırı sessiz en temel fark bu GM traktör gbiydi. Zaten Mercedes'in fabrika yagi çokta anlatmaya gerek yok..

• mathus44 M kullanıcısına yanıt
    Hocam normal dinamik teki sport mod neyse buda o 3 yıldır sıkıntı yok. Ama yağın.ligui moly onu diyim

• ggns G kullanıcısına yanıt
    Servis ile görüşüp LSPI dan bahsettiğimde ve kendilerine bu konu ile ilgili şikayet gelip gelmediğimi sorduğumda verdikleri cevap gayet mantıklı ve tatmin ediciydi.
    Aldığım cevap : "Şu ana kadar sadece 1 adet insignia ve 1 adet astra k lspi şikayeti ile geldi. her ikisinde de GM dışında (castrol) yağ kullanılmıştı ve dışarıda yağ değişimi yapılmıştı. kullanılan yağların vizkozitesi daha yüksekti, yani yoğundu. bu da pistonun zorlanmasına sebep olmuştu. Bu da motor kırmaya sebep olmuştu dediler. GM ile görüştüğümüzde aracın garanti kapsamı dışında kaldığı halde çıkacak masrafın %50-55 oranında karşılanabileceğini belirttiler ve bu şekilde piston değişimi geçekleşti. Kırma olayı pistonlarda olduğu için sağlam olan motor bloğunun değişmesinin gereksiz olduğunu da GM direkt belirtmiş."
    Yani her kaliteli yağ her motora uyumlu değildir.
    Kısaca bahsedersek; Yüksek güç, yoğun motor yağı ve piston hareketi açısından zorlanmış bir yanma odası. Bu şartlar altında piston kırması doğal görünüyor.
    bu sebepten dolayı benim tavsiyem dışarıda bile değiştirsen GM Dexos 1 Gen 2 kullanmandan yana.
    Ayrıca geçen cumartesi aracımı bakımdan aldım. Vites ve motor yazılım güncellemeleri yapıldı. ayrıca dexos 1 gen 2 yağ kullanıldı. Şu anda performans ve sessizlikten memnunum. İnşallah hep böyle devam eder.

• 
Sayfa: önceki 17211722172317241725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.