Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.246
Cevap
305
Favori
2.346.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farklılık hissettiniz mi güncelleme sonrası?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Farklılık hissettiniz mi güncelleme sonrası?

Aracı almaya gidiyorum. Telefon açıp güncellemenin bittiğini haber ettiler. Aracı aldığımda haber vereceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Servise gelenlerin ( benzinli araçlar ) çoğu güncelleme için gelmiş. Bilinçli tüketiciyiz 🙂 Araç ve yakıt fiyatları artınca aracını koruma içgüdüsü insanlarda dahada çoğaldı gördüğüm kadarıyla. Zaten bu vardı şimdi her geçen gün üstüne koyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

beyler şuan araç almak ahmaklıktır etmeyin eylemeyin kur düşsün biraz 80 bine astra mı alınır yahu . çok merak ediyorm 5 sene sonra ne olacak. corsa 80 bin astra 120 bin insignia 230 bin falan mı ? ülkece gidişat hiç iyi değil

aylar sonra edit: ulan şaka maka astra 120 bin oluyor 2017 de . lanet olsun

• guida kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, myopel'de teknik aksiyon gözüküyordu önümüzdeki hafta içine randevu aldım.

bana öyle geliyorki bahsettikleri yanma odası basınç vs düşürülmesi bir nevi downgrade olabilir. bültende sert hızlanma düşük rpm yazıyordu.

sen nasıl olsa çoşkulu kullanıyorsun bir test et bakalım neymiş bu güncelleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

hayırlı olsun, myopel'de teknik aksiyon gözüküyordu önümüzdeki hafta içine randevu aldım.

bana öyle geliyorki bahsettikleri yanma odası basınç vs düşürülmesi bir nevi downgrade olabilir. bültende sert hızlanma düşük rpm yazıyordu.

sen nasıl olsa çoşkulu kullanıyorsun bir test et bakalım neymiş bu güncelleme

İnşallah iyi olur. Zaten iyiydi de getirdik işte. Geri kalmayalım güncelleştirmelerden, Nasıl olsa ücretsiz. Tam teslim alacakken lastik uyarısı verdi diye içeri aldılar aracı. Araç tekrardan geldi 15 dk içinde bu sefer Sunroof fitillerine bakım yapılmasını istemiştim ses yapıyor diye. Sunroof ve tavan alacalı bulacalı. Yağ gibi bir şey var. Dedim bu ne. Haydiii tekrardan içeri aldılar aracı. Bekliyoruz bakalım.

• Bu arada 3 ay sonra bakım var, indirimli halini söylediler 1.000 lira. 20 aylık benim makina. Bu 3. Bakım. 1’inde sadece yağ değiştirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Nisan 2018; 12:30:41 >
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Hocam bülteni ya da linkini paylaşabilir misin, bir göz atmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunkerops -- 25 Nisan 2018; 12:27:36 >
  • bunkerops kullanıcısına yanıt
    https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=4493

burda fotosu var hocam

• Arkadaşlar merhaba. Arabamı 10 gün kadar önce uzun yol yapacağım için servise bıraktım. Rölantide ve eğimli yolda hafif titreme ve ses vardı hemde garanti bitmek üzere olduğundan şu seri çıt çıt çıt sesine tekrar baktırayım dedim. Usta ile otobana çıktık 80-90 dan sonra sesi duydu ve hızlanmada isteksizliği hissetti. Daha önce olduğu gibi motor tekrar teste alındı hata falan yok ve 4 silindirden de eşit değerler çıktı. Kesinlikle piston kırma yok diyorlar ama sese de neyin sebep olduğunu bilmiyorlar avrupaya bilgi verdik araştıracaklar dediler. Yağıda değiştirdik bu arada nolur nolmaz. Şimdi bende my opele baktım teknik aksiyon görünüyor. Sesten kurtulmayı ümit ediyorum. Güncelleme sonrası durumlar nasıl memnunmusunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: principino

Arkadaşlar merhaba. Arabamı 10 gün kadar önce uzun yol yapacağım için servise bıraktım. Rölantide ve eğimli yolda hafif titreme ve ses vardı hemde garanti bitmek üzere olduğundan şu seri çıt çıt çıt sesine tekrar baktırayım dedim. Usta ile otobana çıktık 80-90 dan sonra sesi duydu ve hızlanmada isteksizliği hissetti. Daha önce olduğu gibi motor tekrar teste alındı hata falan yok ve 4 silindirden de eşit değerler çıktı. Kesinlikle piston kırma yok diyorlar ama sese de neyin sebep olduğunu bilmiyorlar avrupaya bilgi verdik araştıracaklar dediler. Yağıda değiştirdik bu arada nolur nolmaz. Şimdi bende my opele baktım teknik aksiyon görünüyor. Sesten kurtulmayı ümit ediyorum. Güncelleme sonrası durumlar nasıl memnunmusunuz.
    Eğer LSPI sorunundan bahsediyorsanız, ben geçen hafta zorla yağı değiştirdim Dexos 1 ile. Ardından İstanbul-İzmir/İzmir-İstanbul toplam 1200 km, inişi çıkışı bol olan yolda gidip herhangi bir ses veya lspi belirtisi görmedim. Yağ değişiminden önce aracımda bunun belirtisi olduğunu önceden konuda da yazmıştım.

Sanırım yağ şimdilik problemi çözmüş gibi duruyor.

Ek olarak, yağı değişirken motor güncellemesi dedikleri bir şey yaptılar. Bunu da konuda yazmıştım. Sanırım şimdi diğer arkadaşların servise gidip yaptırdıkları güncellemeydi benim araca yapılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 25 Nisan 2018; 15:38:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guida

Ne olaki acaba ?? 1 Yıl önce direksiyon güncellemesiydi yanlış hatırlamıyorsam. O zamndan bugüne ilk kez bir teknik aksiyon mesajı aldım.
    Hangi program hocam ? bende merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: regodulaz

Hocam ECU'ya güncelleme geldi. Rölantide titreme ve LSPI sorununa karşı çıkarılmış.
    Fiyat ne kadar ? ben 17 Mart'da bakım yaptım ama güncelleme yapmış mı ? acaba merak ettim nasıl öğreniyim?
  • arabayı kaldırıma paralel park ettim, çıktım. bagajdan eşyamı aldım, kapıları kilitledim. bir baktım ekranda "direksiyon kolonu kilidi" uyarısı veriyor. görünce tekrar çalıştırayım dedim, çalıştı. direksiyonu çevirdim normal döndü.

anlamsız bir uyarı gibi geldi bana. burada da eski mesajlara baktım, kapatıp açınca düzelmiş genelde. bakalım bir daha uyarı verecek mi?
  • Aracı denedim diyemem, malum İstanbul trafiği. Max. 30 km.. Bir ara kafayı kaldırdım oda 70km. Kickdown’da şunu farkettim daha temkinli hızlanıyor. Bunu söyleyebilirim. Bence kötü değil. Atak yine. Belli belirsiz bir değişim var gibi. En çok sevindiğim rolantideki titreme tamamen kayboldu. Araba çalışıyormu çalışmıyormu belli değil. O kadar sessiz çalışıyor. Dışarıdan bile sesi değişti. Gidin güncelleştirmeyi yaptırın arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Nisan 2018; 17:14:55 >
  • Bu d1 g2 yağın fiyatı ne kadar?Güncelleme için götürdüğümde koydurayım diyorum

• Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Bu d1 g2 yağın fiyatı ne kadar?Güncelleme için götürdüğümde koydurayım diyorum
    Ben yağ filtresi değişimi ve işçilikle birlikte 400 tl ödedim. Fazla ama onun kavgasını da etmek istemediğimden çok zorlamadım fiyatı indirmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Aracı denedim diyemem, malum İstanbul trafiği. Max. 30 km.. Bir ara kafayı kaldırdım oda 70km. Kickdown’da şunu farkettim daha temkinli hızlanıyor. Bunu söyleyebilirim. Bence kötü değil. Atak yine. Belli belirsiz bir değişim var gibi. En çok sevindiğim rolantideki titreme tamamen kayboldu. Araba çalışıyormu çalışmıyormu belli değil. O kadar sessiz çalışıyor. Dışarıdan bile sesi değişti. Gidin güncelleştirmeyi yaptırın arkadaşlar.
    Aracı aldıktan sonra buzlanma uyarısı ve dış sıcaklığın sıfır derece olma durumunu yaşadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Aracı aldıktan sonra buzlanma uyarısı ve dış sıcaklığın sıfır derece olma durumunu yaşadınız mı?

Alıntıları Göster
    Yaşamadım böyle bir problem.

• 
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.