Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17091710171117121713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siegen

Arkadaslar 1.4 astra 150BG aracimi ilk bakima goturecegim.Fiyat ve hangi yag kullanilmasi gerektigi bilgisini paylasabilir misiniz?
    Ilk bakım fiyatı yağ ve filtreler serviste 600-700 civarı tutuyordu zam gelmediyse.Yağ olarak da dexos1 gen2 özelliği olan konulacak.Çoğu servis bu yağa geçti sanırım ama siz yine de belirtin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün ilk bakımı Maltepe Opel DEĞER'de yaptırdım.Bir lastiğimde çivi farkedildi.Lastik tamir olmuşken rot-balans, ön-arka tekerlek rotasyonu da yaptırdım.Bu işlemler ve yıllık bakım için 972TL ödedim.(trim sesleri için yalıtım yapıldı ama değişen pek bir şey olmadı ,motor için yazılım güncellemesi,elektronik kontroller,ufak bir sorun için merkeze garantiden parça değişimi talebi,yıkama gibi şeyler de yapıldı).Şanzımandaki uğultu için başka bir astra otomatik benzinli ile teste çıktık ses aynen onda da vardı ,ustanın söylediği de buydu zaten.bu şanzımanın çalışma karakteri böyle demişti.Bu arada hava filtresi şuanda bayilerin elinde yokmuş gümrükte bekliyormuş dendi ve geldiğinde gerekirse adresinizde değişim yapacağız dediler.(hava filtresi ücretini isterseniz faturadan düşebiliriz dediler ama ben ödemesini yaptım yine de, bakım listesini bozmamak için.)Hava filtresi sorunu haricinde (umarım sözlerini tutacaklar) verilen hizmetten ve yapılan her işin başında durup ustalardan birebir bilgi alabilmekten memnun kaldım.Fiyat genel olarak çok yüksek ama yapacak bir şey yok maalesef.Yağ dexos1gen2 1.4t 150hp araçlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kgulcan -- 13 Nisan 2018; 23:37:34 >

• alemdar22 A kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin dediğiniz fiyat hangi bayiden?
    Bugün aldığım fiyatlar
    Bursa 935
    İstanbul değer 830
    İzmir Surtaş 700

Nasıl oluyorda aynı işlem için bunlar 200 TLden fazla fark ediyor?

Bu arada İstanbulda en ucuz kaça yapatırabilirim?
  • Arkadaşlar bir şey soracağım.Lspi sorunuyla ilgili.Burda sorun yaşayan arkadaşlar oldu bu yüzden arabayı kullanırken sürekli diken üstündeyim.

Kullanırken dikkat etmem gereken şeyler neler acaba?
  • Sevgili dostlar, benim aracimda direksiyon tamamen soyulmus durumda ve bu beni cok rahatsiz ediyor. Ne yapabiliriz? kaplatan,boyatan v.s. varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Arkadaşlar bir şey soracağım.Lspi sorunuyla ilgili.Burda sorun yaşayan arkadaşlar oldu bu yüzden arabayı kullanırken sürekli diken üstündeyim.

Ben de bugün sonunda aynı sorunu yaşamaya başladım. Gerçi bir süredir bu sorunu hissediyordum ancak bugün kesin olarak emin oldum.

Aracım daha 14 bin kmde. Pazartesi hemen servise gidip yağı değiştireceğim. Önümüzdeki haftasonu İstanbul-İzmir ve dönüşünü yapacağımdan yollarda rezillik çekmek istemiyorum. Bende şimdiden diken üstünde oldum resmen.

Çok severek aldığım ve şimdi olsa yine alacağım bu model beni biraz üzüyor bu sıralar.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Umarım yağ kesin bir çözüm olur.

• siegen S kullanıcısına yanıt
    2017nin sonuna doğru Ankarada bir bayide yaptırmıştım ben ilden ile farklılıklar oluyor demek ki.İstanbuldaki arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Arkadaşlar bir şey soracağım.Lspi sorunuyla ilgili.Burda sorun yaşayan arkadaşlar oldu bu yüzden arabayı kullanırken sürekli diken üstündeyim.

Ne kadar faydası olur bilmiyorum ama ben şunlara dikkat ediyorum.İlk olarak yağı dexos1 gen2 ile değiştirdim.Yakıtı Shell nitro dışında almamaya başladım.Kullanırken de araç çok düşük devirdeyken kickdown yapmıyorum bir de düşük devirde aracın zorlanarak gitmesine müsade etmiyorum.Ya gaz hassasiyetiyle ya da manuel olarak deviri 1700-2000 lere çıkartıyorum vites düşürerek.

• siegen S kullanıcısına yanıt
    Ben mart ayinda isatnbul opel gercekten yillik bakimi 820 ye yaptirdim 3 yere sordum istanbuldaki en ucuz yetkili servis burasiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: alemdar22

Ne kadar faydası olur bilmiyorum ama ben şunlara dikkat ediyorum.İlk olarak yağı dexos1 gen2 ile değiştirdim.Yakıtı Shell nitro dışında almamaya başladım.Kullanırken de araç çok düşük devirdeyken kickdown yapmıyorum bir de düşük devirde aracın zorlanarak gitmesine müsade etmiyorum.Ya gaz hassasiyetiyle ya da manuel olarak deviri 1700-2000 lere çıkartıyorum vites düşürerek.

Alıntıları Göster
    Otobanda bisiklet sürsem daha az stresli ve kolay.

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    LSPİ sorunu ile ilgili ben kendi aracımda bir sorun farketmedim henüz. Örnek vermek gerekirse aracı ilk aldığım günden bu yana ( Ağustos 2016 ) Shell Nitro’dan başka bir damla dahi yakıt koymadım araca. Dexos1 Generation 2 yağı ilk çıktığında Opel’e yurtdışından getirtenlerden biriyim, servisin bile haberi yoktu o aralar. Bu yağı koydurttuktan 6 ay sonra servise gidip yağı komple boşaltıp tekrar Dexos1 Generation 2 yağını koydurttum. Şimdi Temmuzda tekrar aynı yağı koydurtacağım. Yani 1 yılda 2 kere yağ değiştirmiş olacağım. Gerek varmı buna diyen olabilir. Böyle uygun gördüm diyelim. Arkadaşımda da aynı araç var. Fakat benim aracı kullanınca kendi aracının çakma marka olduğuna inanıyor. Benim aracın ivmelenmesi onun aracından çok daha hızlı. Aynı model aynı özelliklerde araçlar. Bana kalırsa yakıtla alakası var. Kickdown’da benim araç mermi gibi gidiyor. Arkadaşın aracını kullandığımda benim aracım gibi gitmediğini gördüm. Dersinki araç 90 beygir, gitmiyor araç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

LSPİ sorunu ile ilgili ben kendi aracımda bir sorun farketmedim henüz. Örnek vermek gerekirse aracı ilk aldığım günden bu yana ( Ağustos 2016 ) Shell Nitro’dan başka bir damla dahi yakıt koymadım araca. Dexos1 Generation 2 yağı ilk çıktığında Opel’e yurtdışından getirtenlerden biriyim, servisin bile haberi yoktu o aralar. Bu yağı koydurttuktan 6 ay sonra servise gidip yağı komple boşaltıp tekrar Dexos1 Generation 2 yağını koydurttum. Şimdi Temmuzda tekrar aynı yağı koydurtacağım. Yani 1 yılda 2 kere yağ değiştirmiş olacağım. Gerek varmı buna diyen olabilir. Böyle uygun gördüm diyelim. Arkadaşımda da aynı araç var. Fakat benim aracı kullanınca kendi aracının çakma marka olduğuna inanıyor. Benim aracın ivmelenmesi onun aracından çok daha hızlı. Aynı model aynı özelliklerde araçlar. Bana kalırsa yakıtla alakası var. Kickdown’da benim araç mermi gibi gidiyor. Arkadaşın aracını kullandığımda benim aracım gibi gitmediğini gördüm. Dersinki araç 90 beygir, gitmiyor araç.
    Arkadaşım özel mesaj atmıştım size. Bir bakarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Önceki aracımı nasıl kullanıyorsam bunu da ayni şekilde kullanıyorum 14bin km boyunca.. devirsiz devirli istanbul trafikli bol dur kalkli her kosulda bir sikinti gormedim. Üstelik 2 yaz boyunca minimum 4 kisi ve bagajli vaziyette dağ taş çok dolaştım bence evham yapmayın 2 seneye kadar araç yapacağı arızayı bir şekilde meydana getiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Önceki aracımı nasıl kullanıyorsam bunu da ayni şekilde kullanıyorum 14bin km boyunca.. devirsiz devirli istanbul trafikli bol dur kalkli her kosulda bir sikinti gormedim. Üstelik 2 yaz boyunca minimum 4 kisi ve bagajli vaziyette dağ taş çok dolaştım bence evham yapmayın 2 seneye kadar araç yapacağı arızayı bir şekilde meydana getiriyor
    2016 ekim’de alındı araç hocam.5200 km’de.Şu an bir sorun yok ama bir şey olur mu diye tedirgin oluyorum

Vay arkadaş benden az KM yapanda varmış🙂 Aramızda 2 ay var nerdeyse. Benim araç 9.000 KM’de.. Banada yakınımdaki eş/dost diyor 2 sene olacak KM yapmamışsın, yatırmışsın makineyi otoparkta. Arabayı kullanmayacaksan niye bu kadar para bağladın diye söyleniyor 😀

** LSPI’yi kafaya takmayın bence. 100 belki daha fazla arabada belki 1 tane çıktı. Küçük motora 150hp koyunca LSPİ sorunu olacağını Opel Mühendisleri bilmiyormuydu. Bile bile böyle sorunlu bir makineyi piyasaya süreceklerini hiç tahmin etmiyorum, heleki Almanlar. Milyon/Milyar Euro yatırım yap, sonra geri dönüşler olsun. Geri çağırmalar yaşansın. Bence kafaya takmayın. Olsa bende olurdu, emin olun buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 16 Nisan 2018; 0:26:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alemdar22 A kullanıcısına yanıt
    hiç kullanmayın daha iyi bence.
    böylelikle hiç riske girmemiş olursunuz.
    bu kadar evham yapmaya gerek yok.
  • Aracı alalı 2 yıl oldu bakımını sanayide yaptırdım.

Yetkili servis 4 filtre ve yağ değişimi için 1250 tl istedi

Bende sanayide yakıt filtresi hariç (17 binde araç) diğer 3 filtreyi ve 5 litre castrol yağ, ön balataları işçilik dahil 570 TL’ye başında bekleyerek tanıdık yere yaptırdım.

Şimdi bir sorun var YAKINDA YAĞ DEĞ. diye uyarı çıkıyor her aracı çalıştırdığımda bunu nasıl sıfırlayabilirim. Ekrandan yapıyorum olmuyor tamirci bilgisayarı bağladı uğraştı olmadı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. %5 diyor hala bunu nasıl düzeltebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omrsmsk

Aracı alalı 2 yıl oldu bakımını sanayide yaptırdım.

Yetkili servis 4 filtre ve yağ değişimi için 1250 tl istedi

Bende sanayide yakıt filtresi hariç (17 binde araç) diğer 3 filtreyi ve 5 litre castrol yağ, ön balataları işçilik dahil 570 TL’ye başında bekleyerek tanıdık yere yaptırdım.

Şimdi bir sorun var YAKINDA YAĞ DEĞ. diye uyarı çıkıyor her aracı çalıştırdığımda bunu nasıl sıfırlayabilirim. Ekrandan yapıyorum olmuyor tamirci bilgisayarı bağladı uğraştı olmadı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. %5 diyor hala bunu nasıl düzeltebilirim ?
    o cok basit araci durdurup stop ettikten sonra sol koldan yag menusune gelin ve orada yine sol kolun basindaki ortasinda yani orta yuvarlaga (reset tusudur) basili tutun %100 olacak. ve birdaha uyari almayacaksiniz.

• astrak2015dieselauto A kullanıcısına yanıt
    Direksiyon soyulma problemi icin boyayan yada kaplatan oldumu hic ? benden baska herkesin direksiyonu saglam anlasilan ;)

• Omrsmsk O kullanıcısına yanıt
    17bin kmde balata mı bitti?

• 
Sayfa: önceki 17091710171117121713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.