Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ac2x Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
35.985
Cevap
288
Favori
1.636.100
Tıklama
Giriş
      24 Mesaj
      03 Mart 2018 12:50:15
      Arkadaşlar dün 1.6 dynamic aldım 2017 . Akşam araca geldiğim de Kuman’dan dan kapıları açtığım da farlar açılması gerekmiyor muydu öyle bi özelliği YÖK mü ? Bide bu ani fren çarpışmayı nasıl aktif hale getirebilirim bayi de yaptırmayı unuttum da yardımcı olsanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      12907 Mesaj
      03 Mart 2018 14:00:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Veyselkrds

Arkadaşlar dün 1.6 dynamic aldım 2017 . Akşam araca geldiğim de Kuman’dan dan kapıları açtığım da farlar açılması gerekmiyor muydu öyle bi özelliği YÖK mü ? Bide bu ani fren çarpışmayı nasıl aktif hale getirebilirim bayi de yaptırmayı unuttum da yardımcı olsanız sevinirim

Multimedya sisteminde araç ayarlarından ayarı olması lazım farlar için.

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri
    • Binbaşı
      1240 Mesaj
      03 Mart 2018 14:12:33
      quote:

Arkadaşın dediği gibi farlar araba çalışırken menüden yapılıyor,

Aktif fren ayarlama yok, otomatik sürekli açık o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      03 Mart 2018 15:28:12

Aslında var ancak 1 kontak çevrimi geçerli oluyor.

|
      |
      sertay_a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra K 2016 Beyaz Dynamic 1.4 lt 150HP AT
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      03 Mart 2018 17:31:58

İyice kurcalamak lazım . Bahsettiğin şey yol bilgisayarında değil değil mi ? Dokunmatik ekran da

|
      |
      GöKHaN 35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1240 Mesaj
      03 Mart 2018 19:19:09
      quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Aslında var ancak 1 kontak çevrimi geçerli oluyor.

resimdeki yazandan anladığım aracın çalışmıyor halde olması, yada yürümemesi :)

yada ben yanlış yorumladım.

• Onbaşı
      29 Mesaj
      03 Mart 2018 19:41:37
      arkadaşlar merhaba,
      Astra 2017 dynamic 1.6 cdti modeli ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aracı alalı 2 gün oldu. Bu süre zarfındaki tecrübelerimi paylaşmak isterim almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması için.

Öncelikle uzun bir araştırma sonucu astrada karar kıldım. Gerek tasarımı,donanımı ve performansı ile f/p olarak alınabilecek C segment bir araç. Eğer herhangi marka fanboy u değilseniz her açıdan tatmin edebilecek bir otomobil.Özelliklerini burada uzun uzun yazmayayım ama sınıfının en donanımlı araçlarından biri.Güçlü motoru,süspansiyonların karakteristiği ve yol tutuşu olarak hem dinamik hemde konforlu sürüşe uygun bir araç.Donanımsal olarak bakacak olursak, her ne kadar çoğu rakip araçtaki donanım paketinde standart olmayan pek çok özellik olsa da (anahtarsız çalıştırma ve giriş,çarpışma ikaz ve fren,takip mesafesi göstergesi,opel eye,şerit takip,tünel algılama,apple car play,android auto vs.) bununda yanında elektrikli katlanır ayna opsiyonel olarak alınabiliyor. Öte yandan arka hava üfleç koyulmamış olsa daha iyi olabilirdi.Birde eşya gözünde aydınlatma yok, çok elzem bir özellik gibi durmuyor belki ama hakikaten gerekli olabiliyor özellikle geceleri.Kullandıkça ve aracı tanıdıkça belki daha detaylı yorum yapabilirim ilk izlenimlerim bunlar.
      |
      |

• Teğmen
      127 Mesaj
      03 Mart 2018 20:51:36

hocam ellerindeki aracın stoklarına giriş tarihine göre fiyat veriyor bayiler.. aynı bayide yan yana iki aynı araç arasındaki fark 5-6 bin lirayı bulabiliyor..bayileri telefonla aramakta fayda var

|
      |
      UnInvited_Guest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      842 Mesaj
      04 Mart 2018 02:22:40
      Herkese merhaba

2016 10.000 de 1.4 T 150 hp manuel vitesli bir Enjoy donanımlı Astra K aldım 72.000 tl'ye. Enjoya ek stil paket ve ekran var araçta. Şerit takip, cruise, far sönsörü, yağmur sensörü vb. Sanırım Dynamic'ten eksikeri elektronik el freni, otomatik klima, arka led olmayan farlar ve jant. Diğerleri değil ama 17'dynamic jantı aracı çok daha şık gösteriyor bence. Bu dynamic çok kollu jantları nerden bulabiliriz ve fiyatları ortalama nedir?

Sağolun
      |
      |

Ben her zaman doğruları söylerim, yalan söylerken bile.Kötü adama iyi geceler diyin
    • Yarbay
      12907 Mesaj
      04 Mart 2018 11:01:21
      quote:

İyice kurcalamak lazım . Bahsettiğin şey yol bilgisayarında değil değil mi ? Dokunmatik ekran da

Dokunmatik ekranda araç ayarları fakat aracı çalıştırmanız lazım öyle ulaşabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 4 Mart 2018; 19:2:57 >
      |
      |

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri
    • Yüzbaşı
      849 Mesaj
      04 Mart 2018 13:01:07

Yok hocan sizin anladığınız gibi değil. Eğer çarpışma ikazını kapatırsanız Aktif acil frenleme de devre dışı oluyor ancak bir sonraki çalıştırmada araç çarpışma ikazını "orta" konuma otomatik aldığı için frenleme de tekrar aktifkeşmiş oluyor

|
      |
      sertay_a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra K 2016 Beyaz Dynamic 1.4 lt 150HP AT
    • Yüzbaşı
      693 Mesaj
      04 Mart 2018 13:29:52
      Bu yaza girerken 2016-2017 1.4T 150HP MT düşünüyordum ama şu piston kırma konusu çok ciddi soru işaretleri uyandırdı bende.

Bu çok ciddi bir sorun gibi görünüyor ve yorumlardan takip ettiğim kadarıyla aracı sürerken eğer her zaman devir-vites dengesine de dikkat etmezseniz herkes risk altında.

Bu konuda 50.000km barajını geçmiş ve motorla ilgili sıfır sorun yaşamış arkadaşlar var mı acaba?

• Yarbay
      2152 Mesaj
      05 Mart 2018 10:05:22

Satıp ev almayı planlıyorsanız ikinci el araç alın. Aldığınız paraya satarsınız. 5 sene binerim diyorsanız sıfır alın.
      |
      |
      UnInvited_Guest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      927 Mesaj
      05 Mart 2018 10:49:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Bu yaza girerken 2016-2017 1.4T 150HP MT düşünüyordum ama şu piston kırma konusu çok ciddi soru işaretleri uyandırdı bende.

Bu çok ciddi bir sorun gibi görünüyor ve yorumlardan takip ettiğim kadarıyla aracı sürerken eğer her zaman devir-vites dengesine de dikkat etmezseniz herkes risk altında.

Bu konuda 50.000km barajını geçmiş ve motorla ilgili sıfır sorun yaşamış arkadaşlar var mı acaba?

40-50 bin km'lerde, hem de yazılımlı 1.4T kullanıcıları biliyorum, hiç bir problem yaşamadılar. Ayrıca piston kırma değil, segman hasarı oluştu sıkıntı yaşayan kullanıcılarda.

LSPI sorunu motor yağından kaynaklanıyordu. Dexos2 özellikli yağlı yüzeye yüksek basınçta yakıt püskürtülünce yağ ayrışıp silindir boşluğunda serbest konuma geçiyordu. Bu yağ parçacıkları, yanma odasındaki yüksek ısı ve basınç sebebiyle buji ateşlemesinden önce tutuşup, pistonun üst ölü noktaya olan hareketinin tersi yönde basınç oluşturup segman hasarına neden oluyordu.

Bu problemi Dexos1 standartındaki yağın 2. neslini kullanarak çözmeyi başardılar.

-2016 Fiat Fullback 2.4 AT Hardrock-
      -Samsung S9+-

• Yüzbaşı
      693 Mesaj
      05 Mart 2018 13:36:16
      quote:

Orijinalden alıntı: schumici

quote:

40-50 bin km'lerde, hem de yazılımlı 1.4T kullanıcıları biliyorum, hiç bir problem yaşamadılar. Ayrıca piston kırma değil, segman hasarı oluştu sıkıntı yaşayan kullanıcılarda.

LSPI sorunu motor yağından kaynaklanıyordu. Dexos2 özellikli yağlı yüzeye yüksek basınçta yakıt püskürtülünce yağ ayrışıp silindir boşluğunda serbest konuma geçiyordu. Bu yağ parçacıkları, yanma odasındaki yüksek ısı ve basınç sebebiyle buji ateşlemesinden önce tutuşup, pistonun üst ölü noktaya olan hareketinin tersi yönde basınç oluşturup segman hasarına neden oluyordu.

Bu problemi Dexos1 standartındaki yağın 2. neslini kullanarak çözmeyi başardılar.

Detaylı bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Tamamen aklımdan çıkartmıyorum elbette ancak her ne kadar sinek de küçük olsa da bazen mide bulandırabiliyor. Bu problemin motor gibi en kritik elemanda görülmesi ise ayrı bir sıkıntı sebebi. Yağın değiştirilmesiyle giderilebilen bu kadar basit bir sorunsa Opel'in bunu daha önce farkedip çözüm üretememesi konusu var bir de... Daha zaman var, biraz daha derinlemesine araştıracağım bu konuyu, özellikle Avrupa'da da benzer sorunlarla karşılaşan var mı merak ediyorum açıkçası.

• Binbaşı
      1324 Mesaj
      05 Mart 2018 13:43:45
      quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Satıp ev almayı planlıyorsanız ikinci el araç alın. Aldığınız paraya satarsınız. 5 sene binerim diyorsanız sıfır alın.

Kafamda o var hocam. 0 da en az zarar edebileceğim araçlardan biri. Genelde excellence ı 30000 e yakın kullanmış herkes 2.elde bir de dizel olunca sıfır düşünüyorum hocam. 5 sene olmasa da birkaç sene kullanmayı düşünüyorum.

|
      |

• Binbaşı
      1572 Mesaj
      05 Mart 2018 14:06:54
      quote:

Kapıları açınca farların yanması için, far ayarının otomatikte olması lazım. Çarpışma uyarısını da araç kontaktayken orta ekrandan ayarlayabilirisiniz.
      |
      |

993
    • Yüzbaşı
      927 Mesaj
      05 Mart 2018 15:01:22
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: schumici

quote:

Detaylı bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Tamamen aklımdan çıkartmıyorum elbette ancak her ne kadar sinek de küçük olsa da bazen mide bulandırabiliyor. Bu problemin motor gibi en kritik elemanda görülmesi ise ayrı bir sıkıntı sebebi. Yağın değiştirilmesiyle giderilebilen bu kadar basit bir sorunsa Opel'in bunu daha önce farkedip çözüm üretememesi konusu var bir de... Daha zaman var, biraz daha derinlemesine araştıracağım bu konuyu, özellikle Avrupa'da da benzer sorunlarla karşılaşan var mı merak ediyorum açıkçası.

Rica ederim. Yurt dışında da bu problemi yaşayanlar var, İngiliz forumlarında paylaşmışlar. Hatta Türkiye'deki servislerin haberi yokken İngiliz forumlarından öğrendiklerimizi, Dexos1 yağ isteklerimizi belirttik servislere. Kiminin olaydan haberi bile yoktu, o derece ilgiliydiler konuya(!)

Bu durum sebebiyle çok fazla araştırma yaptım yerli/yabancı kaynaklarda. Olay düşündüğümüzden çok daha kompleks esasında. Yağ üreticileri ve motor üreticileri çok ciddi araştırmalar yapıyorlar aslında. Direkt enjeksiyonlu küçük hacimli turbo beslemeli motorlar yapısal olarak LSPI olayına çok yatkınlar. Bunun önüne geçebilmek için çok ciddi Ar-Ge'ler yapmaya çalıştıklarını okumuştum.

Tedbiri elden bırakmamak adına, düşük devir yüksek vites giderken gaza abanmamak gerekli. Vitesi düşürüp devri yükseltip hızlanmak en sağlıklı olanı. Otomatikte zaten direk bu olayı gerçekleştiriyor araç
      |
      |

-2016 Fiat Fullback 2.4 AT Hardrock-
      -Samsung S9+-

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      05 Mart 2018 15:53:17
      opel astra sport tourer nasıl dır gençler ? alınır mı? kronik sorunu var mı ? canımızı sıkar mı ? lpg ile arası nasıl ? k kasa j kasa diye birşey okudum bizimki hangi kasa oluyor ? araç sıfır alınacak.
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      05 Mart 2018 21:19:01
      Arkadaşlar benim ruhsat tek sayfa nedeni ne acaba ? Genel olarak böyle mi artık ?

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
web tasarım
haberler
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.