Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (6 Mobil) - 4 Masaüstü6 Mobil
37.455
Cevap
292
Favori
1.907.731
Tıklama
Giriş
    8923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

Selam arkadaşlar.

Sene sonu belki de almayı planladığım araç fakat fiyat konusu donanım konusu arızaları kafamı epey karıştırmaya yetti.

Fiyatlara bakıyorum misal 2. el excellence cdti versiyonu 90.000- 110.000 arasında yoğunlukta fakat 0 almak istesem 150.000 li bir fiyat çıkıyor bu uçurumun sebebi nedir?

Donanımlarda birçok şey çıkmış deniliyor bunla alakalı hiç mi döküman yok neler çıkmış acaba?

Arıza konusu da ayrı bir dünya birine direksiyondan ses gelir birine klimadan ses gelir birine göstergeden ses gelir ben bu kadar para vereceksem bunlar benim canımı fazlasıyla sıkar. Belli serilerde mi bu sıkıntı çıkıyor atıyorum 2017 de bu sıkıntıları çözdüler mi?

Günlerdir araştırma yapıyorum 308 e baktım polo ya baktım (aynı segment değil biliyorum) leon a baktım zaten en başından beri astra düşünüyordum fakat fiyat konusunda çok yaklaşmıyordum. Ne yapalım şimdi kullanıcılar daha iyi bilir?

Edit:İbrahim hocam nasıl o fiyatı aldınız helal olsun valla 30.000 kafadan düşmüşler resmen.
    Edit2:Benzinmiş gerçi yine iyi kaçırmayın bence.

Hocam bende arayıştayım C segmenti HB araç bakıyorum her aracın sorunları var...Ama gerçek şu ki Astra K kasa J kasaya göre işçilik konusunda geride kalmış..Gerek yalıtım gerek işçilik bakımından...Trim sesleri eksik olmuyor, klima sesi vs..Ama bunlar kronik sorunlar..

Leon'da öyle..Megane'da yine trim sesleri..

İlk kasa yapıldığı zaman her zaman makyajlısını beklemek gerekir bazı markalar da..Buna Astra'da dahil..

Ben Civic hb kullanıyorum 2013 model dizel, araçta trim sesi yok denilecek kadar az ve Tok bir araç...4,5 sene 106.000 Km oldu her yolda kullandım aracı..Bakım dışında Servise gittiğim olmadı şurdan burdan ses geliyor diye..Çalıştır git..( Yalıtımı çok kötü ve aşırı sert süspansiyon ve rahatsız koltuklara sahip aracım )

Astra sevdiğim bir araç ancak kronik sorunlarından dolayı yaklaşamıyorum bende..

Trim seslerine ve ufak tefek sorunlara Baktığım kadarıyla Golf ve 308 daha az şikayet alıyor..Mazda 3 aynı keza..Focus'da fena değil..

• Binbaşı
    1330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

Selam arkadaşlar.

Sene sonu belki de almayı planladığım araç fakat fiyat konusu donanım konusu arızaları kafamı epey karıştırmaya yetti.

Fiyatlara bakıyorum misal 2. el excellence cdti versiyonu 90.000- 110.000 arasında yoğunlukta fakat 0 almak istesem 150.000 li bir fiyat çıkıyor bu uçurumun sebebi nedir?

Donanımlarda birçok şey çıkmış deniliyor bunla alakalı hiç mi döküman yok neler çıkmış acaba?

Arıza konusu da ayrı bir dünya birine direksiyondan ses gelir birine klimadan ses gelir birine göstergeden ses gelir ben bu kadar para vereceksem bunlar benim canımı fazlasıyla sıkar. Belli serilerde mi bu sıkıntı çıkıyor atıyorum 2017 de bu sıkıntıları çözdüler mi?

Günlerdir araştırma yapıyorum 308 e baktım polo ya baktım (aynı segment değil biliyorum) leon a baktım zaten en başından beri astra düşünüyordum fakat fiyat konusunda çok yaklaşmıyordum. Ne yapalım şimdi kullanıcılar daha iyi bilir?

Edit:İbrahim hocam nasıl o fiyatı aldınız helal olsun valla 30.000 kafadan düşmüşler resmen.
    Edit2:Benzinmiş gerçi yine iyi kaçırmayın bence.

Hocam bende arayıştayım C segmenti HB araç bakıyorum her aracın sorunları var...Ama gerçek şu ki Astra K kasa J kasaya göre işçilik konusunda geride kalmış..Gerek yalıtım gerek işçilik bakımından...Trim sesleri eksik olmuyor, klima sesi vs..Ama bunlar kronik sorunlar..

Leon'da öyle..Megane'da yine trim sesleri..

İlk kasa yapıldığı zaman her zaman makyajlısını beklemek gerekir bazı markalar da..Buna Astra'da dahil..

Ben Civic hb kullanıyorum 2013 model dizel, araçta trim sesi yok denilecek kadar az ve Tok bir araç...4,5 sene 106.000 Km oldu her yolda kullandım aracı..Bakım dışında Servise gittiğim olmadı şurdan burdan ses geliyor diye..Çalıştır git..( Yalıtımı çok kötü ve aşırı sert süspansiyon ve rahatsız koltuklara sahip aracım )

Astra sevdiğim bir araç ancak kronik sorunlarından dolayı yaklaşamıyorum bende..

Trim seslerine ve ufak tefek sorunlara Baktığım kadarıyla Golf ve 308 daha az şikayet alıyor..Mazda 3 aynı keza..Focus'da fena değil..

Hocam ben B segmentinden girdim C segmentinden çıktım tabiri caizse.

Eşim Astra yı çok seviyor özellikle mavisini :)

Ben sene sonu düşünüyorum zaten fiyatlar almış başını gitmiş zamlar gelmiş. O zamanlar ellerindeki sene sonu araçları eritmek amacıyla yine kampanyalar olur.

Kafamız hala Astra da ama :( Bilmiyorum valla hocam nasıl olacak.

Megane felan da seçenek aslında bir ara hybritlere bakıyordum kafa karışık hocam bilmiyorum.

Astra nın da oyuncağı bol bu arada orası da ayrı konu :)

Edit:Bu arada aracı yatırım olarak görüyorum ev almak istesem hemen elimden çıkarabilmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 2 Mart 2018; 16:4:33 >

• Yarbay
    8923 Mesaj

Hayirlisi Olsun Hocam..Allah Gonlunuze gore versin..

Ben de Civic Dizel otomatik bekleyecegim almisken 4-5 sene kullaniyorum cunku..0 aliyorum hep..Bakalim hayirlisi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    UnInvited_Guest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Backstreet

Hayirlisi Olsun Hocam..Allah Gonlunuze gore versin..

Ben de Civic Dizel otomatik bekleyecegim almisken 4-5 sene kullaniyorum cunku..0 aliyorum hep..Bakalim hayirlisi :)

Aynen öyle hocam bakalım Hayırlısı :)
    |
    |

1-15 gündür aracın gaz pedalında ve yüksek hızda direksiyonda titreme var.
    2-Uzun süredir motor bölümünden gelen şıkırdama sesi var.

Daha önce böyle problemlerle karşılaşan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SINA37 -- 2 Mart 2018; 21:41:42 >

Astra almayı düşünüyorsanız mevcut stoklardan 2017 modeli alın, hem daha fazla donanımlı hem de çok daha ucuz oluyor 2018 modeline göre.
    Sene sonunda almayı düşünüyorsan yeni Kia Ceed 2018 e bakabilirsiniz, 2 hafta önce tanıtıldı, bi de bu hafta Genoa Auto fuarı varmış, yeni araçlar duyurulacak. Hybrit düşünüyorsanız yeni Toyota Auris çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zied217 -- 3 Mart 2018; 9:42:30 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Zied217

Astra almayı düşünüyorsanız mevcut stoklardan 2017 modeli alın, hem daha fazla donanımlı hem de çok daha ucuz oluyor 2018 modeline göre.
    Sene sonunda almayı düşünüyorsan yeni Kia Ceed 2018 e bakabilirsiniz, 2 hafta önce tanıtıldı, bi de bu hafta Genoa Auto fuarı varmış, yeni araçlar duyurulacak. Hybrit düşünüyorsanız yeni Toyota Auris çıkacak

Evet hocam 2017 donanımı dolu dolu olduğunu o muhabbeti biliyorum ama sene sonunu birikim yapalım diye bekliyorum.

Elimde nakit olsa zaten bir dakika durmam. Ceed in yeni kasası çok şahane olmuş ama önceden beri hep opel var aklımda.

Hybrit alırsam elimde kalır mı işte ben bir nevi ev peşinatı gibi düşünüyorum arabayı. Arabayı istesem anında satabilmeliyim.

• Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SINA37

Aracım 2016 Astra HB 1.6 Dizel Otomatik 20000 km.

1-15 gündür aracın gaz pedalında ve yüksek hızda direksiyonda titreme var.
    2-Uzun süredir motor bölümünden gelen şıkırdama sesi var.

Daha önce böyle problemlerle karşılaşan varmı?

Benim aracımda dün başladı böyle bir durum
    benimki 1.4 hb benzin otomatik
    Benim aracımda bunun dışında dün ve bugün birer defa ışıkta durduğumda start stop devrede iken gaza bastığımda araba gitmedi start stop düğmesinde yeşil ışık yanıyordu, aracı P ye alıp butona bastığımda araba çalışmaya başladı. Ardından araç titreyerek gitmeye başladı.
    |
    |
    Arkadaşlar dün 1.6 dynamic aldım 2017 . Akşam araca geldiğim de Kuman’dan dan kapıları açtığım da farlar açılması gerekmiyor muydu öyle bi özelliği YÖK mü ? Bide bu ani fren çarpışmayı nasıl aktif hale getirebilirim bayi de yaptırmayı unuttum da yardımcı olsanız sevinirim

Orijinalden alıntı: Veyselkrds

Arkadaşlar dün 1.6 dynamic aldım 2017 . Akşam araca geldiğim de Kuman’dan dan kapıları açtığım da farlar açılması gerekmiyor muydu öyle bi özelliği YÖK mü ? Bide bu ani fren çarpışmayı nasıl aktif hale getirebilirim bayi de yaptırmayı unuttum da yardımcı olsanız sevinirim

Multimedya sisteminde araç ayarlarından ayarı olması lazım farlar için.
    quote:

Arkadaşın dediği gibi farlar araba çalışırken menüden yapılıyor,

Aktif fren ayarlama yok, otomatik sürekli açık o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Aslında var ancak 1 kontak çevrimi geçerli oluyor.

|
    |
    sertay_a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İyice kurcalamak lazım . Bahsettiğin şey yol bilgisayarında değil değil mi ? Dokunmatik ekran da

|
    |
    GöKHaN 35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bunkerops

Aslında var ancak 1 kontak çevrimi geçerli oluyor.

resimdeki yazandan anladığım aracın çalışmıyor halde olması, yada yürümemesi :)

yada ben yanlış yorumladım.
    Astra 2017 dynamic 1.6 cdti modeli ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aracı alalı 2 gün oldu. Bu süre zarfındaki tecrübelerimi paylaşmak isterim almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması için.

Öncelikle uzun bir araştırma sonucu astrada karar kıldım. Gerek tasarımı,donanımı ve performansı ile f/p olarak alınabilecek C segment bir araç. Eğer herhangi marka fanboy u değilseniz her açıdan tatmin edebilecek bir otomobil.Özelliklerini burada uzun uzun yazmayayım ama sınıfının en donanımlı araçlarından biri.Güçlü motoru,süspansiyonların karakteristiği ve yol tutuşu olarak hem dinamik hemde konforlu sürüşe uygun bir araç.Donanımsal olarak bakacak olursak, her ne kadar çoğu rakip araçtaki donanım paketinde standart olmayan pek çok özellik olsa da (anahtarsız çalıştırma ve giriş,çarpışma ikaz ve fren,takip mesafesi göstergesi,opel eye,şerit takip,tünel algılama,apple car play,android auto vs.) bununda yanında elektrikli katlanır ayna opsiyonel olarak alınabiliyor. Öte yandan arka hava üfleç koyulmamış olsa daha iyi olabilirdi.Birde eşya gözünde aydınlatma yok, çok elzem bir özellik gibi durmuyor belki ama hakikaten gerekli olabiliyor özellikle geceleri.Kullandıkça ve aracı tanıdıkça belki daha detaylı yorum yapabilirim ilk izlenimlerim bunlar.
    |
    |

• Teğmen
    158 Mesaj

hocam ellerindeki aracın stoklarına giriş tarihine göre fiyat veriyor bayiler.. aynı bayide yan yana iki aynı araç arasındaki fark 5-6 bin lirayı bulabiliyor..bayileri telefonla aramakta fayda var

|
    |

2016 10.000 de 1.4 T 150 hp manuel vitesli bir Enjoy donanımlı Astra K aldım 72.000 tl'ye. Enjoya ek stil paket ve ekran var araçta. Şerit takip, cruise, far sönsörü, yağmur sensörü vb. Sanırım Dynamic'ten eksikeri elektronik el freni, otomatik klima, arka led olmayan farlar ve jant. Diğerleri değil ama 17'dynamic jantı aracı çok daha şık gösteriyor bence. Bu dynamic çok kollu jantları nerden bulabiliriz ve fiyatları ortalama nedir?

Sağolun
    |
    |
    quote:

İyice kurcalamak lazım . Bahsettiğin şey yol bilgisayarında değil değil mi ? Dokunmatik ekran da

Dokunmatik ekranda araç ayarları fakat aracı çalıştırmanız lazım öyle ulaşabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 4 Mart 2018; 19:2:57 >
    |
    |

Yok hocan sizin anladığınız gibi değil. Eğer çarpışma ikazını kapatırsanız Aktif acil frenleme de devre dışı oluyor ancak bir sonraki çalıştırmada araç çarpışma ikazını "orta" konuma otomatik aldığı için frenleme de tekrar aktifkeşmiş oluyor

|
    |
    sertay_a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu yaza girerken 2016-2017 1.4T 150HP MT düşünüyordum ama şu piston kırma konusu çok ciddi soru işaretleri uyandırdı bende.

Bu çok ciddi bir sorun gibi görünüyor ve yorumlardan takip ettiğim kadarıyla aracı sürerken eğer her zaman devir-vites dengesine de dikkat etmezseniz herkes risk altında.

Bu konuda 50.000km barajını geçmiş ve motorla ilgili sıfır sorun yaşamış arkadaşlar var mı acaba?
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
2,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.