Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracınız kaç model ve ne zaman trafiğe çıktı ? Sürüş alışkanlıklarınız nasıl aracınız uzun süre kullanmadan yatarmı ? Benim aracım 2015 Ekim olmasına rağmen henüz akü ile bir problem yaşamadım. Fakat bittiğinde Mutlu akü den değişimi sağlamayı ve 2 senede bir değiştirmeyi düşünüyorum.Akü fiyatı 250-300 arası birşeydir.
  • Wally Gator kullanıcısına yanıt
    30 bin km de balata bitmez. Araç balataları en az 50.000 götürmesi lazım normal kullanımda.
  • farselem kullanıcısına yanıt
    1.6 dizelim için MOBIL ESP 1 FORMULA 5-30 Kullanıyorum. 5 litre alacaksınız ( 4Lt + 1 lt) . Orjinal Gm yağ filitresi ile birlikte ustanıza 15.000 km de bir değiştirtin.
  • astrak2015dieselauto A kullanıcısına yanıt
    Otm viteslerde çabuk bitiyor sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunu yaşayan varmı aramızda.
    Download dediğinde Yurtdışı kaynaklı yazılımı indirmeye yöneltiyor. Ok deyip geçiyoruz her seferinde, düzelmiyor. Silip tekrar yükledim fayda etmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Şubat 2018; 10:4:47 >
  • Bende de mevcut aynı sorun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben aracımı yeni aldım astra k 1.6 cdti benim şöyle bir sorunum var kontak kapalıyken debriyaja bastığımda hafif boşluk var ve çıt çıt diye bir ses geliyor aynı sorun sizdede varmı çok endişeleniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesaglam -- 26 Şubat 2018; 19:37:0 >
  • Abidin Talha Köse A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Wally Gator kullanıcısına yanıt
    Arabam dizel otomatik. İki ay önce 30.000 bakımını yaptırdım. Burada balata ile ilgili yazan bir iki kişiden sonra fren balatalarına özellikle baktırdım. Servis görevlisi iyi durumda olduklarını min.15.000 km daha gideceğini, bir sıkıntı görmediğini söyledi. Önceki arabamda da yine 60.000’i geçince değiştirmiştim. Bence esas ömür kiriteri kullanım tarzı.

• oy61 O kullanıcısına yanıt
    haklısınız, tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesaglam

Arkadaşlar ben aracımı yeni aldım astra k 1.6 cdti benim şöyle bir sorunum var kontak kapalıyken debriyaja bastığımda hafif boşluk var ve çıt çıt diye bir ses geliyor aynı sorun sizdede varmı çok endişeleniyorum

Arkadaşlar kendi aracında kontrol edip bilgi verebilecek olan var mı? Zihnimi çok meşgul ediyor bu konu

• 2017 model 1.4 excellence otomatik safir mavi renk için 102.500 lira fiyat aldik.. fiyat nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimaster -- 27 Şubat 2018; 15:6:21 >
  • sevgili dostlarim benim de bir sorum olacak...Aracin anahtar pili yaklasik 2 yil dolunca degistirmistim duracell pil ile. fakat duracell pil 1 ay icinde bitti...ve bu sefer gp marka pil ile degistirdim. o da 3 ay sonra araba kumanda pili zayif diye mesaj verdikten 2 yada 3 gun sonra bitti. sizce bu durum normal mi? siz kumanda pilinizi ne marka pil ile degistirdiniz ?

• Selam arkadaşlar.

Sene sonu belki de almayı planladığım araç fakat fiyat konusu donanım konusu arızaları kafamı epey karıştırmaya yetti.

Fiyatlara bakıyorum misal 2. el excellence cdti versiyonu 90.000- 110.000 arasında yoğunlukta fakat 0 almak istesem 150.000 li bir fiyat çıkıyor bu uçurumun sebebi nedir?

Donanımlarda birçok şey çıkmış deniliyor bunla alakalı hiç mi döküman yok neler çıkmış acaba?

Arıza konusu da ayrı bir dünya birine direksiyondan ses gelir birine klimadan ses gelir birine göstergeden ses gelir ben bu kadar para vereceksem bunlar benim canımı fazlasıyla sıkar. Belli serilerde mi bu sıkıntı çıkıyor atıyorum 2017 de bu sıkıntıları çözdüler mi?

Günlerdir araştırma yapıyorum 308 e baktım polo ya baktım (aynı segment değil biliyorum) leon a baktım zaten en başından beri astra düşünüyordum fakat fiyat konusunda çok yaklaşmıyordum. Ne yapalım şimdi kullanıcılar daha iyi bilir?

Edit:İbrahim hocam nasıl o fiyatı aldınız helal olsun valla 30.000 kafadan düşmüşler resmen.
    Edit2:Benzinmiş gerçi yine iyi kaçırmayın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 1 Mart 2018; 8:45:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

2017 model 1.4 excellence otomatik safir mavi renk için 102.500 lira fiyat aldik.. fiyat nasıl sizce?

Bence güzel fiyat. Safir mavi nasıl bir renk bilmiyorum ama.

• sesaglam S kullanıcısına yanıt
    Soğuktan dolayı zincirden gelen bir ses. Bende de var. Normal bir durum olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: regodulaz

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

2017 model 1.4 excellence otomatik safir mavi renk için 102.500 lira fiyat aldik.. fiyat nasıl sizce?

Bence güzel fiyat. Safir mavi nasıl bir renk bilmiyorum ama.

Fiyat iyimiş bencede. Renk'te koyu lacivert gibi.

http://www.opel.com.tr/araclar/astra/hb/model-genel-bakis.html

• Arkadaşlar
    Bu ay ikinci yılı doluyor aracın, ilk bakımı 7000km de yıl doldu diye yaptırdım, şu an 14.000km de, ikinci bakım için servis indirimli 1070 lira istedi. Yağ filtreler 4 buji değişecekmiş ayrıca kontroller yapılacakmış. Dışarıda yaptıracağım... Km olarak bakım dönemi gelmedi yine de bakım yaptırmak gerekir mi? Yağ'ın km den hariç bekleme ömrü var mıdır? Sadece yağı mı değiştirsem ? Kararsız kaldım fikirlerinizi bekliyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

Selam arkadaşlar.

Sene sonu belki de almayı planladığım araç fakat fiyat konusu donanım konusu arızaları kafamı epey karıştırmaya yetti.

Fiyatlara bakıyorum misal 2. el excellence cdti versiyonu 90.000- 110.000 arasında yoğunlukta fakat 0 almak istesem 150.000 li bir fiyat çıkıyor bu uçurumun sebebi nedir?

Donanımlarda birçok şey çıkmış deniliyor bunla alakalı hiç mi döküman yok neler çıkmış acaba?

Arıza konusu da ayrı bir dünya birine direksiyondan ses gelir birine klimadan ses gelir birine göstergeden ses gelir ben bu kadar para vereceksem bunlar benim canımı fazlasıyla sıkar. Belli serilerde mi bu sıkıntı çıkıyor atıyorum 2017 de bu sıkıntıları çözdüler mi?

Günlerdir araştırma yapıyorum 308 e baktım polo ya baktım (aynı segment değil biliyorum) leon a baktım zaten en başından beri astra düşünüyordum fakat fiyat konusunda çok yaklaşmıyordum. Ne yapalım şimdi kullanıcılar daha iyi bilir?

Edit:İbrahim hocam nasıl o fiyatı aldınız helal olsun valla 30.000 kafadan düşmüşler resmen.

Hocam bende arayıştayım C segmenti HB araç bakıyorum her aracın sorunları var...Ama gerçek şu ki Astra K kasa J kasaya göre işçilik konusunda geride kalmış..Gerek yalıtım gerek işçilik bakımından...Trim sesleri eksik olmuyor, klima sesi vs..Ama bunlar kronik sorunlar..

Leon'da öyle..Megane'da yine trim sesleri..

İlk kasa yapıldığı zaman her zaman makyajlısını beklemek gerekir bazı markalar da..Buna Astra'da dahil..

Ben Civic hb kullanıyorum 2013 model dizel, araçta trim sesi yok denilecek kadar az ve Tok bir araç...4,5 sene 106.000 Km oldu her yolda kullandım aracı..Bakım dışında Servise gittiğim olmadı şurdan burdan ses geliyor diye..Çalıştır git..( Yalıtımı çok kötü ve aşırı sert süspansiyon ve rahatsız koltuklara sahip aracım )

Astra sevdiğim bir araç ancak kronik sorunlarından dolayı yaklaşamıyorum bende..

Trim seslerine ve ufak tefek sorunlara Baktığım kadarıyla Golf ve 308 daha az şikayet alıyor..Mazda 3 aynı keza..Focus'da fena değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

Selam arkadaşlar.

Hocam bende arayıştayım C segmenti HB araç bakıyorum her aracın sorunları var...Ama gerçek şu ki Astra K kasa J kasaya göre işçilik konusunda geride kalmış..Gerek yalıtım gerek işçilik bakımından...Trim sesleri eksik olmuyor, klima sesi vs..Ama bunlar kronik sorunlar..

Leon'da öyle..Megane'da yine trim sesleri..

İlk kasa yapıldığı zaman her zaman makyajlısını beklemek gerekir bazı markalar da..Buna Astra'da dahil..

Ben Civic hb kullanıyorum 2013 model dizel, araçta trim sesi yok denilecek kadar az ve Tok bir araç...4,5 sene 106.000 Km oldu her yolda kullandım aracı..Bakım dışında Servise gittiğim olmadı şurdan burdan ses geliyor diye..Çalıştır git..( Yalıtımı çok kötü ve aşırı sert süspansiyon ve rahatsız koltuklara sahip aracım )

Astra sevdiğim bir araç ancak kronik sorunlarından dolayı yaklaşamıyorum bende..

Trim seslerine ve ufak tefek sorunlara Baktığım kadarıyla Golf ve 308 daha az şikayet alıyor..Mazda 3 aynı keza..Focus'da fena değil..

Hocam ben B segmentinden girdim C segmentinden çıktım tabiri caizse.

Eşim Astra yı çok seviyor özellikle mavisini :)

Ben sene sonu düşünüyorum zaten fiyatlar almış başını gitmiş zamlar gelmiş. O zamanlar ellerindeki sene sonu araçları eritmek amacıyla yine kampanyalar olur.

Kafamız hala Astra da ama :( Bilmiyorum valla hocam nasıl olacak.

Megane felan da seçenek aslında bir ara hybritlere bakıyordum kafa karışık hocam bilmiyorum.

Astra nın da oyuncağı bol bu arada orası da ayrı konu :)

Edit:Bu arada aracı yatırım olarak görüyorum ev almak istesem hemen elimden çıkarabilmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 2 Mart 2018; 16:4:33 >

• 
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.