Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1633. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Osramlardan oldukça memnunum hocam fakat tek kötü yanı sarı olması, gündüz ledleri ile çok kötü duruyor
  • Dobby632 kullanıcısına yanıt
    Aynen bende Philips kullanıyorum şuan memnumum ama sarımsı bi rengi var,Facebook gruptan bi arkadaş photon almış 380₺ gayet iyi duruyor kapak arıza ışığı derdi Yok 350ye bulanlar olmuş pazarlıkla biraz daha bekleyip photon alınabilir Philips led biraz soru işareti uyandırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siegen S kullanıcısına yanıt
    Google'a android auto apk yazıp telefonunuza indirip kurun. Zaten zor bir işlem değil. Daha sonra gerekli izinleri verin programa. En son olarak aracınıza kablo ile usb girişinden telefonu bağlayın. Zaten telefonu takınca otomatik olarak android auto programı türkçe olarak açılıyor. Aynı zamanda araç ayarlarına giriyorsunuz multimedyadan. Android auto seçeneğini aktif hale getiriyorsunuz eğer aktif değilse. İşlem bu kadar basit.
  • İyi akşamlar arkadaşlar astra 1.6cdti otomatik ile 1.4t arasında kararsız kaldım malüm dizelle benzin arasında 40-45krş bir fark kaldı iki motor seceneğinin arasında 10bin tl fark var aşa yukarı.

1- yılda taş çatlasa 15-18bin km yol yapıyorum.

2-ötv indirimli alıcagım 5 yıl satamıyoruz.

3- benzinli İstanbul şehir içi kaç lt yakar, ilerleyen zamanlarda yakıt konusunda beni üzer mi. İstanbul full depo ile ortalama kaç km yaparım

4- önceki aracım Chevrolet cruze yakıt konusunda 11-12lt civarıydı lpg takınca 30-32krş a düşmüştü

5- yoksa hiç uğraşmadan dizel mi alıyım.

6- dizel İstanbul şehir içi kaç lt yakar bir depo ile ortalama kaç km gider.

Sizce en mantıklısı hangisi şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beratincee

İyi akşamlar arkadaşlar astra 1.6cdti otomatik ile 1.4t arasında kararsız kaldım malüm dizelle benzin arasında 40-45krş bir fark kaldı iki motor seceneğinin arasında 10bin tl fark var aşa yukarı.

1- yılda taş çatlasa 15-18bin km yol yapıyorum.

2-ötv indirimli alıcagım 5 yıl satamıyoruz.

3- benzinli İstanbul şehir içi kaç lt yakar, ilerleyen zamanlarda yakıt konusunda beni üzer mi. İstanbul full depo ile ortalama kaç km yaparım

4- önceki aracım Chevrolet cruze yakıt konusunda 11-12lt civarıydı lpg takınca 30-32krş a düşmüştü

5- yoksa hiç uğraşmadan dizel mi alıyım.

6- dizel İstanbul şehir içi kaç lt yakar bir depo ile ortalama kaç km gider.

Sizce en mantıklısı hangisi şimdiden teşekkürler.

Bende 2016 mayısta 1.4 t benzinli aldım. Aynı şekilde engelli indirimiyle aldım. 5 sene satamıorum malum.

İstanbulda işe gidip gelirken kullanıyorum. Her gün bağcılar- taksim git gel yaparak günde 35 km yapıyorum.

1.5 yıl oldu alalı, şu an araç 28 bin km de. Yazın 4 kez uzun yola gittik , onunda etkisi var.

İstanbul şehir içi ortalama 8.5 litre, ( trafikte )

Uzun yol 6 litre yakıyor.

Şu an alıyor alsam, dizel alırdım. Benzinlinin keyfi başka, 1.4t motor gerçekten şahane. Çok zevkli kullanımı.

Ama yakıyor yani kaçış yok. Dizelle 6.5 -7 lt yakardı tahminen.

Ayrıca ötv inceği için, dizelle arasında 5-6 bin fark kalıyor. Bu farka bakarsak, bence dizel tercih edebilirsiniz, kafanız rahat olur yakıt konusunda. 5 yıl satamama konusuda dizel almanızı daha mantıklı hale getiriyor şahsi görüşüm.

• şöyle bir düşündüm. bizim araçlar için yakıt hariç bir aracın hiç trafiğe çıkmadan 3500-4000 tl gibi bir maliyeti oluyor, sene içerisinde bazı harcamaları (tatil, eğitim vs), bu maliyeti karşılamak için öteleme veya hiç yapmama durumları oluyor. ne kadar değiyor bilemiyorum bir aracı işletmek için..
  • Aykutoz kullanıcısına yanıt
    İşletme maliyeti, artık kabak tadı vermeye başladı Artan vergiler, yakıt, adım başı radarlar, yok dolu mu yağar, sel mi olur....maddi manevi yorgunluk Götürüsü getirisini geçti iyice; aynı fikirdeyiz hocam

• eisenberg kullanıcısına yanıt
    aşk sevgide bir yere kadar değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

aşk sevgide bir yere kadar değil mi

Fazla naz, aşık usandırır
  • Mokotow kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim aslında hep aklımda dizel vardı ama şu son zamda motorin 4.80oldu benzin 5.30 küsür değmez gibime geldi eski aracım sıfır aldım 4 yıl içinde 38bin de sattım istanbulda full şehir içi kullanacağımdan eğer 9-10lt yakarsa araç beni üzer ama 7.5-8.5 yakarsa düşenebilirim diZelde aşa yukarı 6.5-7 yakıyor

• Beratincee B kullanıcısına yanıt
    1,4t otomatik ile istanbul içi sokaklarda otobana çıkmadan rahatlıkla 9-10 litreyi görürsünüz. tabi bu yumuşak kullanım için. fazladan performanslı kullanırsanız üzerine ekleme yapabilirsiniz. bence dizele yönelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

1,4t otomatik ile istanbul içi sokaklarda otobana çıkmadan rahatlıkla 9-10 litreyi görürsünüz. tabi bu yumuşak kullanım için. fazladan performanslı kullanırsanız üzerine ekleme yapabilirsiniz. bence dizele yönelin

Bir de aracın gösterdiği değerler ile gerçek pompa verileri birbiriyle uyuşmuyor. Aracın gösterdiği ortalama tüketim değerinin üzerine 0.6 - 0.9 litre eklemek gerekiyor bence.
  • ARKADAŞLAR 1.6 DİZEL OTOMATİK EXELLENCE + NAVİ ARIYORUM BAYİİDE GÖREN VARSA BANA YAZARSA SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirbeyin

taşlı yolda hız gösterge panelinden gelen ses için bedava 5000 bakımı yaptırıken serviste durumu belirttim teste çıkarıp sesi duyunca söküp izolasyonunu yaptılar şuan hiç ses kalmadı bu sesten muzdarip olan arkadaşlar vardı yaptırmaktan çekinmeyin düzeliyor ses

Merhabalar bende bu seslere icaben izolasyon yaptırmak istiyorum ama servislerde böyle bir hizmet verilmediğinden bahsediyorlar. Acaba siz bu hizmeti hangi serviste yaptırdınız diye sorucaktım.
  • Merhaba arkadaşlar bende aracı yeni aldım dynamik model araca geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. Aldığım yerde servis geri görüş kamerası takmıyormuş komple sistemi değiştiryorlarmış ekranı falanda. Onun fiyatıda 3 bin civarı bazı arkadşlar sadece kanerayı 750 tl civarına yaptırmışlar. Gebzede oturuyorum buralara yakın bir serviste yaptıran var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: bahdemomu

quote:

Orijinalden alıntı: Sirbeyin

taşlı yolda hız gösterge panelinden gelen ses için bedava 5000 bakımı yaptırıken serviste durumu belirttim teste çıkarıp sesi duyunca söküp izolasyonunu yaptılar şuan hiç ses kalmadı bu sesten muzdarip olan arkadaşlar vardı yaptırmaktan çekinmeyin düzeliyor ses

Merhabalar bende bu seslere icaben izolasyon yaptırmak istiyorum ama servislerde böyle bir hizmet verilmediğinden bahsediyorlar. Acaba siz bu hizmeti hangi serviste yaptırdınız diye sorucaktım.

Servise gosterge panelinden gelen sese istinaden giderseniz cozum olarak onu yapiyorlar. Sesi kesmek adina. Siz sikayet olarak gidin o zaman cozum sunmalari lazim.

• bahdemomu B kullanıcısına yanıt
    opel odakta yaptırdım ben sıkıntıyı anlatınca testte çıkarıp kontrol ediyorlar sesi duyunca yapıyorlar yapmama gibi durum söz konusu değil yani birebir servisteki arkadaşa durumu izah etmeniz yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirbeyin -- 29 Eylül 2017; 13:21:39 >
  • slh3772 kullanıcısına yanıt
    bunu bende sordum takılmıyor dediler baya bir telefon trafiğinden sonra, oysa burda birinin yaptırdığını okumuştum

• slh3772 kullanıcısına yanıt
    İstanbul Anadolu yakasında Değer Opel'e yaptırmıştım 1 yıl önce hocam. Servis danışmanı ali bey ile görüşüp yardım alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 2016 k kasa dinamık var bende .Araçımın 15000 bakımını yenı yaptırdım.Araç ESC servis işareti gösterdi ve ön çarpışma kullanılamıyor yazıyor.bunun sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_40300 -- 29 Eylül 2017; 16:21:37 >
  • 
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.