Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizci81

quote:

Orijinalden alıntı: guida

Bugün Opel Türkiye'ye şanzumandan gelen lık lık sesini yazdım. Döndüler telefonla ( izmirden ) fakat toplantıdaydım açamadım. Yarın tekrar arayacaklardır. Bu sorunun çözümü var ise yaptıracağım elbette. Şanzuman açılacaksa açsınlar, yeterki yapsınlar. Nasıl olsa 4 yıllık garanti var. Kaldı 3 sene :) Zati aeneye satacağım 200'lüğünü alacağım.

Dün aracımı multimedya güncellemesi için maltepe değer'e götürdüm,şanzımandan gelen sesi söyledim hepsinde var deyip geçiştirdiler

Opel Türkiye servisi arasın bakalım bu şekilde konuşacaklarmı tekrardan. Cumartesi günü aracı götürüyorum. Banada tüm araçlarda var dediler, Opel Türkiye'yi aradım. Servis döndü sonra Cumartesi günü getirin bakalım dediler. Ses geliyorsa müdahale ederiz elbette dediler. Yok öyle her arabada var lafı. Eğer bu işin ustası var ise şanzumanı açtırırım elbette. Sorup öğreneceğiz. Fakat servis müdahale edecek büyük ihtimalle, konuşmaları o yönde. Opel Türkiye'yi aramaktan çekinmeyin. Sorun varsa değişecek elbette. Opel Türkiye arayınca servisi, bir anda " bizi yanlış anladınız" ' a dönüyor iş. Daha öncede söyledim. Benim vaktim var, ben sonuna kadar giderim sorunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizci81

quote:

Bugün Opel Türkiye'ye şanzumandan gelen lık lık sesini yazdım. Döndüler telefonla ( izmirden ) fakat toplantıdaydım açamadım. Yarın tekrar arayacaklardır. Bu sorunun çözümü var ise yaptıracağım elbette. Şanzuman açılacaksa açsınlar, yeterki yapsınlar. Nasıl olsa 4 yıllık garanti var. Kaldı 3 sene :) Zati aeneye satacağım 200'lüğünü alacağım.

Dün aracımı multimedya güncellemesi için maltepe değer'e götürdüm,şanzımandan gelen sesi söyledim hepsinde var deyip geçiştirdiler

Opel Türkiye servisi arasın bakalım bu şekilde konuşacaklarmı tekrardan. Cumartesi günü aracı götürüyorum. Banada tüm araçlarda var dediler, Opel Türkiye'yi aradım. Servis döndü sonra Cumartesi günü getirin bakalım dediler. Ses geliyorsa müdahale ederiz elbette dediler. Yok öyle her arabada var lafı. Eğer bu işin ustası var ise şanzumanı açtırırım elbette. Sorup öğreneceğiz. Fakat servis müdahale edecek büyük ihtimalle, konuşmaları o yönde. Opel Türkiye'yi aramaktan çekinmeyin. Sorun varsa değişecek elbette. Opel Türkiye arayınca servisi, bir anda " bizi yanlış anladınız" ' a dönüyor iş. Daha öncede söyledim. Benim vaktim var, ben sonuna kadar giderim sorunun.

Hocam ne kadar şanlısınız ki opel türkiye ile görüşme yaparken sizi anlayan birileri çıkıyor. Bundan aylar önce geri görüş kamerası ve menüde gözükmeyen park asistanı için opel türkiye ile görüşme yapmıştım. " olurdu - olmazdı " kavgası yaparken, -yanlış olmasın- Müge hanım şasi numarasından aracı incelerken en son "sizin aracınızda çarpışma hafifletici/önleyici fren yoktur lafını duyduğumda opel türkiye ile görüşmem bitti

@oznl arkadaşımız saolsun çok yardımı dokunmuştu. Uzun lafın kısası şu forumdaki kullanıcılar opel türkiye'den ve çoğu servis danışmanından daha çok ve doğru bilgi biliyor

• cazador1453 kullanıcısına yanıt
    Ellerine saglik dostum bende cekmeyi planliyorum.

• Mak. Müh. 2005 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bir de fren testi ile son hız çekmeyi düşünüyorum da istanbulun trafiğinden çekilmiyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş dün paylaşmış..

• Ara ara bu paylaşımlara denk geliyorum..Facebook yada DonanımHaber de...motor gerçekten sorunlumu,yoksa arıza kullanımla ilgilimi..ne dersiniz..İşin doğrusu ne sizce?

• Gece 1 uyuyamadım. Nedeni, şimdi bu adamlar şanzumanı açacaklar açmasınada tekrar toplayabilirlermi acaba. Servis diyoruz demesinede, yeri geliyor bazı konularda bilgileri yetersiz. Bi vuruntu yüzünden aracın en önemli parçalarından birini açıp tekrar birleştirecekler. Sonuçta fabrikadan çıktığı gibi olurmu ??. Sonra daha başka sorunlarla uğraşmayalım. Örnek vermek gerekirde, Fabrikada robotlar milimetrik ölçülerle kaynak yapıb, birleştirme yaparken, yada montaj ( herhangi bir parça olabilir bu ) servis çalışanının eli bu kadar hassasmı yada yeterli bilgiye sahipler mi !!!
    Arabanın yürümesine engel değil sonuçta bu vuruntu. Bi anda karar verdim ama kararsız kaldım açıkçası. Hani diyorum kendi kendime ne gerek var diye. Siz olsanız nasıl hareket ederdiniz. Sesli düşünüyorum, düşüncelerimi de buraya yazdım. Hayırlı geceler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 15 Eylül 2017; 1:28:12 >
  • guida kullanıcısına yanıt
    dostum bu sesi şanzımanın yaslandigi lastik takoz kulaktaki ufak boşluktan yapiyor deniyor. şanzıman dagitma toplama diye bir sey yok endiselenme :)

bu ses genelde de mevcut olduğu için tam otomatik şanzımana güvenimden dolayı ben servise gitmeyeceğim. bilmeyenler için tarif edeyim. 20-30 km aralığında gaza birden basınca derinden gelen hafif bir lık sesi. easytronic'in çıkardığı sesler yaşattığı karın ağrılarından sonra tam otomatik tam bir cennet :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutoz -- 15 Eylül 2017; 8:8:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

dostum bu sesi şanzımanın yaslandigi lastik takoz kulaktaki ufak boşluktan yapiyor deniyor. şanzıman dagitma toplama diye bir sey yok endiselenme :)

bu ses genelde de mevcut olduğu için tam otomatik şanzımana güvenimden dolayı ben servise gitmeyeceğim. bilmeyenler için tarif edeyim. 20-30 km aralığında gaza birden basınca derinden gelen hafif bir lık sesi. easytronic'in çıkardığı sesler yaşattığı karın ağrılarından sonra tam otomatik tam bir cennet :)

Dostum hani derlerya direksiyon sürücüsüyüz diye. Ben kabul ediyorum kendime bu yakıştırmayı. Çünkü bir arızada kaputu açtımmı doğaçlama yaparım. Dün gece video kanallarını araştırdım bu konuyla alakalı. Tam vazgeçecekken senin yazını okudum. Teşekkürler dostum, böyleyse tabikide baktırırım servise.

• guida kullanıcısına yanıt
    Hocam ben eskisi gibi olmayacağı kanaatindeyim. Supergokhan arkadaşın durumunu görüyoruz.

O arkadaşa rektefiye yapılmış başka birisine sandık motor verilmiş.

İlla bu işe giriyorsanız Ankara opak servisine gelin baksınlar. Opel servisleri genelde beceriksiz ve kan emici diye bilinir. Opak böyle değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 15 Eylül 2017; 8:57:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Dostum hani derlerya direksiyon sürücüsüyüz diye. Ben kabul ediyorum kendime bu yakıştırmayı. Çünkü bir arızada kaputu açtımmı doğaçlama yaparım. Dün gece video kanallarını araştırdım bu konuyla alakalı. Tam vazgeçecekken senin yazını okudum. Teşekkürler dostum, böyleyse tabikide baktırırım servise.

Sandığın gibi değil hocam , kimse bu km deki aracın tork konvertörünü kaynak ile ikiye ayırmıyor, ayırabilen biri çıksa bile toplandıktan sonra bılgısayarlarda test edılmesi lazım yani zor iş . Olabilecek en büyüğü şanzıman dişlileri belki ayrılır ( Onu da yapmazlar da) onu toplamak da kolay. Senin şanzıman takozlarını değişecekler. Asıl soru şu senin takozlarla Yen'i gelecekler arasında fark varmı yani ses gidecek mi. Bunlar tamamen benim fikrimdir ve takozu değişen birinin sesi kesilmişti 😁

• quote:

Gece 1 uyuyamadım. Nedeni, şimdi bu adamlar şanzumanı açacaklar açmasınada tekrar toplayabilirlermi acaba. Servis diyoruz demesinede, yeri geliyor bazı konularda bilgileri yetersiz. Bi vuruntu yüzünden aracın en önemli parçalarından birini açıp tekrar birleştirecekler. Sonuçta fabrikadan çıktığı gibi olurmu ??. Sonra daha başka sorunlarla uğraşmayalım. Örnek vermek gerekirde, Fabrikada robotlar milimetrik ölçülerle kaynak yapıb, birleştirme yaparken, yada montaj ( herhangi bir parça olabilir bu ) servis çalışanının eli bu kadar hassasmı yada yeterli bilgiye sahipler mi !!!
    Arabanın yürümesine engel değil sonuçta bu vuruntu. Bi anda karar verdim ama kararsız kaldım açıkçası. Hani diyorum kendi kendime ne gerek var diye. Siz olsanız nasıl hareket ederdiniz. Sesli düşünüyorum, düşüncelerimi de buraya yazdım. Hayırlı geceler herkese.

Ben senin yerinde olsam, eger aracin yurumesinde bir sorun yoksa tabi, garantinin bitmesine yakin baktiririm. Suan araci bilmediklerinden duzelteceklerinden fazla soruna yol acarlar gibi geliyor. Eger hareketinde, performasinda sorun yoksa beklerdim.

• ngxplay ile istediğiniz uygulamayi yükleyebilirsiniz. jailbreakli iphone yeterli. tomtom süper oldu tam ekran. facebook tam ekran olmuyor ayar cekmek lazim. detayli resimleri atarim sonra.

• Weezer kullanıcısına yanıt
    jailbreakli iphone candır. 10.3.3 de sap gibi bekliyorum jailbreak çıkmasını. Mesut ŞENTÜRK - Astra K Team
  • Şimdi i phone 7 de ne zaman yapabilecek bunları bilgilendiren olursa sevinirim

• Axy_ kullanıcısına yanıt
    sadece lastik basınç uyarı ışığı yanık kalır, ilk çalıştırmalarda en fazla yol bilgisayarında uyarı yazısı çıkar sinyal kolunun ucundaki butonla o ekranı geçebilirsin. araçtan sesli uyarı almazsın
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt
    kullandığın ios sürümüne ne zaman jailbreak çıkarsa o zaman (10.3.3 için jailbreak yok henüz çıkmadı)
  • Merhabalar,http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-reis-grubu-ndan-2015-opel-astra-1.6-cdti-enjoy-otomatik-479613412/detay bu ilandaki aracı satın almayı düşünüyoruz. 2015 model 1.6 dizel otomatik Enjoy paket araç. Fiyatı da 80 bin lira. Üst donanım seviyesi ile arasında çok ciddi bir fiyat farkı var, o yüzden enjoyun yeterli olacağını düşünüyoruz. İlandaki araç genel olarak nasıldır, tavsiye eder misiniz?

• mebrar kullanıcısına yanıt
    aksesuar olarak standart bir donanımdadır. kapı değişik demiş, 2 kilo macunlu orjinal düzeltilmiş kaportadan benim gözümde daha iyidir. büyük bir hasar almadığını varsayarsak. siyah olması bakımı konusunda titiz iseniz hasta eder :) hayırlısı olsun
  • 
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.