Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1599. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15971598159916001601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekrar hayırlı olsun.. özellikle bakım sonrası araç motor sesi ve çekiş performansı hakkında detaylı bilgi bekliyoruz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guida kullanıcısına yanıt
    Yagla alakali degilse GM neden bu yagi gelistirmek icin ugrasmis? Rahat mi batmis adamlara

• bu aykut bey dedikleri benim yağmı acaba?

Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam

Arkasında da içeriği, özellikleri yazıyor mu hocam? cSt 100, HTHS, TBN, flash point vs. gibi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

bu aykut bey dedikleri benim yağmı acaba?

Servis danışmanı

• Aykutoz kullanıcısına yanıt
    Tesadüfün bu kadarı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

bu aykut bey dedikleri benim yağmı acaba?

Dün Ankara'dan kargoyla geldi.

• sakin ol ve elindeki yağı hemen yere bırak

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

En sonunda yağ geldi, gördüm dokundum ve bunun gerçekten Dexos 1 Gen 2 olduğuna kanaat getirdim. ( üzerinde de yazıyor zaten ) yağ gelene kadar servis yetkilisinin başını ağrıttım. Aman dedim Dizel araçlara koyulan Dexos 2 koymasınlar, istediğim yağı koysunlar diye diye adam gülmekten işlem yapamadı. İlk kez duyuyorlar onlarda bu yağı, etraftaki diğer Turbo sahipleride gelip konu hakkında bilgi aldı benden. Almanya ve bizim forumu gösterince araç sahiplerine, 1 tane araç sahibi bakımdan vazgeçti, yağ siparişi verdi. Nasıl kafasına girdimse adamın

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Dikkatimi çekti bu yağ olayı nedir 1.6tdi benimde araç leon

Guida hocam bakımdan sonra izlenim bekliyoruz. Ben de siparişi verdim yakında geliyor, bakım yaptıracağım aynı yağla.

• help21 kullanıcısına yanıt
    Astra K Turbo araçlardaki bir sorunla alakalı, piston kırma ( Segman Hasarı ) Sadece bu araçlar için GM yağ üretti. Leonla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 19 Ağustos 2017; 11:16:17 >
    piston kırma değil de segman hasarından kaynaklı kompresyon kaybı desek daha uygun olur. piston kırma deyince insanların zihninde daha kötümser bir tablo oluşuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WOLFBOSS

Guida hocam bakımdan sonra izlenim bekliyoruz. Ben de siparişi verdim yakında geliyor, bakım yaptıracağım aynı yağla.

Elbette yazarım, aracın sessizliği ile alakalı yazabilirmiyim bilmiyorum. Bakıma girmeden de aracı kapattığım halde çalıştırdığım çok olmuştur. Motor sesi hiç gelmiyor benim araçta. Sadece benim araçtamı var bu sessizlik yoksa tüm Turbolardamı bilemiyorum. Sabahta serviste aracı kapattığım halde tekrar tuşa bastım kapatmak için, servis otopark yetkilisi " araç kapalıydı abi nite çalıştırdın " diye söyledi. Kulaklarda sorun yok benim ondan eminim

Hızlanması, motor performansı ile ilgili gözlemlediklerimi elbette yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: schumici

piston kırma değil de segman hasarından kaynaklı kompresyon kaybı desek daha uygun olur. piston kırma deyince insanların zihninde daha kötümser bir tablo oluşuyor

Haklısın. Doğru tanım için teşekkür ederim.

• Haftaya benimde değişim olacak Opel Türkiye aradı. Doğrusu ilk ben mi tecrübe edicem diye biraz paniktr yaptım. Şimdi içimiz rahat edecek bakalım nasıl bı değişim olacak özellikle 3. Viteste hızlanma olayındaki silkeleme azalicakmi sonuçta bu yağ bu olay için.

• quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam

Arkasında da içeriği, özellikleri yazıyor mu hocam? cSt 100, HTHS, TBN, flash point vs. gibi....

Bakamadım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hacivat116

Haftaya benimde değişim olacak Opel Türkiye aradı. Doğrusu ilk ben mi tecrübe edicem diye biraz paniktr yaptım. Şimdi içimiz rahat edecek bakalım nasıl bı değişim olacak özellikle 3. Viteste hızlanma olayındaki silkeleme azalicakmi sonuçta bu yağ bu olay için.

Paniği ben yaparım hocam. Daha kötü olur endişesi içimde yok da değil açıkçası. İlk tecrübe herzaman tedirginlik yaratır bende. Bakıma girmeden önce aracımın performansı gayet yeterliydi, bakalım şimdi ne olacak. İnşallah iyi yönde olur.

Araç bakım fiyatını bile konuşmadım. Yağı değiştirmek adına her türlü paraya ( yada giydirmeye ) razıyım.

• Rötuş işleminide yapıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Kasım 2020; 13:40:15 >
    Yağ zaten turbo Astra k benzin için asla bişey olmaz. Kullanılan motor türlerini inceledim bizim arc var. Ha dizele asla konulmaz yazıyor zaten. Hiç bi sorun olmaz bakım bittikten sonra yola çıkınca bir yüklenirken iz gaza ilk 3 viteste zaten belli eder kendini yurt dışında ki kullanıcılar memnun hiç bi skıntı olmaZ.

• Arkadaslar yarin marmara forum yada metroport yada istanbul forumda bulusalimmi. Alternatif cok

• 
Sayfa: önceki 15971598159916001601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.