Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende geçen yıl aldığım astra excellence 1.6 dizel otomatik aracımı bugun sattım. Allah isteyen herkese nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SINA37

Yakıt deposu dolu olduğunda ses geliyor, dalgakıran olmadığı için.HB lerde oluyor müzik sesi yokken depo dolu iken sesi duyarsın,başka marka modellerdede oluyor.Serviste ekstra bir şey yaptırmak pahalı dışarda daha uyguna yaptırabilirsin.Karter koruma,bagaj havuzu,kauçuk paspas,rüzgarlık ve kaput keçesini internetten alıp taktırdım.Aralık 2016 da bende Samsun bayiinden Enjoy cdti otomatik aldım.Aracı almadan önce heryerine bak hatta anlayan biriyle iyice kontrol et.

Hocam teşekkürler.

Ben bu kadar tok satıcı görmedim. Ne desek olmaz dedi adam.

Ankara ya yapacağım masraflarla aynı paraya gelmese gider ankaradan hatta trabzondan alırdım.

Oradaki arkadaşlar o kadar ilgiliydi ki sırf o ilgi için bile alınırdı ama işde ellerinde aynı renk aynı opsiyon araba yoktu.

Ben adama söyledim dalgakıran olmaz dedi.
    Bagaj havuzu dedim olmaz dedi.
    Kaput keçesi çıkar inşallah ama oda çıkmaz onlarda takmaz kesin.

Arabayı alırken ayıplı boyalı mal falan okumusdum . inşallah öyle birşey olmaz.

Boya kalınlığına bakarız istersen bizde öyle bişi olmaz dedi adam ama yinede çekinio insan.

Ekspertize götirim desem ayrı bi ton para ister oda.

• ARKADAŞLAR MERHABA ..OPEL ASTRA K ENJOY ARAÇ SATIN ALDIK..SİGORTACI PROFORMA FATURASINA GÖRE KASKOYU DÜZENLEDİ..YALNIZ RUHSAT ÇIKTIĞINDA MOTOR NUMARASININ 3HANE FAZLA OLDUĞUNU GÖRDÜM..RUHSATTAKİ MOTOR NUMARASININ SONUNA LE2 EKLENMİŞ ...ŞİMDİ SİGORTADAKİ MOTOR NUMARASINI DÜZELTMEMİZ GEREKECEK...PROFORMA FATURADAKİ MOTOR NO İLE RUHSATTAKİ MOTOR NO ARASINDAKİ LE2 FARKI İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM..TEŞEKKÜRLER...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ice_burkay İ kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadari ile eger donanimlar cok degismedi ise enjoy plus ile dynamic arasindaki farklar( suanki enjoy stil degil daha donanimli olan gecen seneki enjoy plus karsilastirmasi)

1. Dijital iklim kontrollu cift bolgeli klima

2. Anahtarsiz giris calistirma

3. Otomatik carpisma ikaz + otomatik fren

4. Elektrikli el freni

5. Sport tusu

6. Ic piano black kaplama

7. Siyah tavan dosemesi( harika birsey goren hasta oluyor)

8. Piano black B sutunu

9. Camlarin ustunde krom cita.

10. On park sensoru

11. Led stoplar

12. 2. Geri vites lambasi ( cok enteresan ama ole enjoyda tek dynamic de cift geri vites lambasi var)

13. Orjinal karartilmis arka yan ve arka camlar. Baya koyu ama tavan da siyah olunca icerisi zor seciliyor.

14. Spor koltuklar

15. Serit takip direksiyon yonlendirme

Valla simdilik aklima bukadar geliyor daha gelirse eklerim

Not: bir arkadas soyledi ama forumdan mi hatirlamiyorum. Sanirim suanda stil paket alsanda 16 jant veriyormus. Dynamicde ve eski enjoy plusda 17 jant veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mak. Müh. 2005 -- 28 Mayıs 2017; 17:26:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mak. Müh. 2005 M kullanıcısına yanıt
    Yani dynamic 2016 2. El bile olsa daha mantıklı duruyor, temizse, teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ice_burkay

Yani dynamic 2016 2. El bile olsa daha mantıklı duruyor, temizse, teşekkür ederim.

Bence astra k dinamikten baslar hocam.

• ARKADAŞLAR MERHABA ..OPEL ASTRA K ENJOY ARAÇ SATIN ALDIK..SİGORTACI PROFORMA FATURASINA GÖRE KASKOYU DÜZENLEDİ..YALNIZ RUHSAT ÇIKTIĞINDA MOTOR NUMARASININ 3HANE FAZLA OLDUĞUNU GÖRDÜM..RUHSATTAKİ MOTOR NUMARASININ SONUNA LE2 EKLENMİŞ ...ŞİMDİ SİGORTADAKİ MOTOR NUMARASINI DÜZELTMEMİZ GEREKECEK...PROFORMA FATURADAKİ MOTOR NO İLE RUHSATTAKİ MOTOR NO ARASINDAKİ LE2 FARKI İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM..TEŞEKKÜRLER...

YOKMU BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR ....
  • alp1927 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam kaça verdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: principino

Yapmadıkları gün başlarına bişeymi geldi kabız mı oldular diye merak ediyorum. Ağaç altına park ettiğimde yapmalarını anlıyorum da mahalle ararsında etrafta konacak yer yokken de yapıyorlar. Sniper mısınız mübarek

Arabanızın yanına gittiğinizde çizik ve kuş pisliği yoksa yaşadığınız mutluluk gibisi var mı? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk2017

ARKADAŞLAR MERHABA ..OPEL ASTRA K ENJOY ARAÇ SATIN ALDIK..SİGORTACI PROFORMA FATURASINA GÖRE KASKOYU DÜZENLEDİ..YALNIZ RUHSAT ÇIKTIĞINDA MOTOR NUMARASININ 3HANE FAZLA OLDUĞUNU GÖRDÜM..RUHSATTAKİ MOTOR NUMARASININ SONUNA LE2 EKLENMİŞ ...ŞİMDİ SİGORTADAKİ MOTOR NUMARASINI DÜZELTMEMİZ GEREKECEK...PROFORMA FATURADAKİ MOTOR NO İLE RUHSATTAKİ MOTOR NO ARASINDAKİ LE2 FARKI İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM..TEŞEKKÜRLER...

YOKMU BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR ....

kardeşim merhaba,

https://forum.donanimhaber.com/forumid_430/tt.htm

sorununu buradan sorarsan daha çabuk bilgi alırsın.

Rica ederim.

Tercih meselesi. Bir onceki aracim sirf sifir olsun diye clio nun baz modeli idi. Gucum yetmese enjoy alirdim.

Beklentilerinize kalmis bir durum. Sifir kokusu bir baska tercih nedeni ama soylemeden edemeyecegim dynamic de birde serit takip uyari ikaz direksiyonu cevirip aracin seritten cikmasina engel olma ozelligi de var.

Bunlar cogunlukla teknolojik ozellikler ve dedigim gibi tercih nedeni. Karar sizin

benim araba 1 yasina basacak 1 ay sonra hala sıfır kokuyor o koku hic gitmesin isterdim :)

• Araba 1 aylık. Ben 0 kokusu azalınca, "new car" koku alıp onu koymayı düşünüyorum arabaya. Satana kadar devam etsin

O kokuyu sevmeyeni de var o ayrı, ama bence 0 almak için sebeplerden biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorsa -- 28 Mayıs 2017; 17:59:17 >
  • 98 hocam
  • Abi benim oglumun da 3 ayi kaldi yasina. Arabada sigara icmem icermem. Aynen mis gibi kokuyo.

• alp1927 A kullanıcısına yanıt
    Sanirim kendiniz sattiniz. Gecen bir arkadas icin dod ' a gitmistik. Merak ettim sordum arac ne kadar eder diye. 82 dedi. Cok kalabaliklardi vazgectim dalmadim adama. Lan diyorum sifiri 110 araba daha 9000 de napiyim diyo. Adamlar kurumsaliz diye piyasanin 3000 10000 tl ustunde satiyor modeline fiyatina gore. Alirkende aynen 3000. 10000 tl altinda aliyo modeline gore aslinda yuzde 10 arti eksi alis satis desek daha dogru olur. Malum sitede 90 dan asagi yok dizel otomatik dynamic paket. Adamlar ayak ustu resmen insani mal yerine koyuyor. ALLAH MUHTAC ETMESIN

• Arkadaşlar, kafam karışık, astra k 1.4 turbo dynamic otomatik, bayide 2016 sıfır km. var beyaz renk, 84'e veriyorlar sizce bunumu almam mı mantıklı yoksa tam 1 yılı dolmuş yıllık bakımı yeni yapılmış boyasız değişensiz kazasız, neptün mavi dnnamic ama sunrooflu var bayideki söylediğim araçtan yaklaşık 6 bin TL. Daha uyguna geliyor, hangisi mantıklı sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ice_burkay -- 28 Mayıs 2017; 22:3:27 >
    Maşallah çok yaşlarını görün :)

Bir kere renk kararı önemli. Mavi ya da kırmızının yıkama boya bakımı daha çok özen istiyor ama araba kendini gösteriyor. Hangisi tercih edilir, subjektif.

Neye önem verdiğiniz kalanı için de önemli. Şu karşılaştırmaya kalıyor iş. Arabanın ilk kullananı olmanın avantajları (araba en iyi ihtimal hor kullanılmadıysa bile ki bilemezsin, sonuçta kullanılmış) vs. Sunroof+6000.

Fiyat performans düşünüldüğünde her iki opsiyon da şu an bence çok iyi. Hangisini tercih ederseniz edin akıllıca bir seçim olacak.

Allah babalı büyütsün. Kazasız belasız mürüvetini göstersin inşallah

• 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.