Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11231124112511261127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekim 2016 üretimli
    1.6 dizel otomatik dinamik + kış paketi araç ile katılmış bulunuyorum.

Şuana kadar yapmış oldugum sadece kısa ve uzun farları philips cristal ile degiştirdim ve son derece memnunum sonuçtan.

Aracın yol tutuşu, dinamigi, kabin sessizligi bir önceki aracım citroen c5 exclusive olmasına ragmen başarılı buldum. Yalıtım olarak özellikle c5ten basarılı. Süspansiyon sistemi darbe emiş basarılı ama biraz sert.

7 inclik ekranda park sensör bilgileri bendede gözükmüyor.

Kaput içi keçe malesef bendede yok servis 392tl + klips ücreti diyor!!!

2 haftaya yakın kullanıyorum, karsılastıgım tek sorun far sensörü biraz kafasına göre takılıyor ve bir kerede radyo saati sıfırladı ama diger ayarlar degişmedi.

sınıfının kesinlikle üstünü hissettiren bir arac.
    Oturmayan bazı şeyler var belli ama bırakın bunlar radyo, far sensörü olsun. Motor sanzuman güven versin gerisi kolay. Ben citroende çok çektim baskı balata volan yakıp yolda kaldım, motor kurum bagladı vs...
    Tabiki sorun küçükte olsa insan yakıştıramıyo ve zamandan çalıyo sonuçta ama bunlar yolda bırakacak sorun olmadıkca aracın hakkını yememek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Hocam geçmiş sayfalarda bir yazında şöyle bir söylemin var " Motorunda ecotec yazmayan onunde kopuk olan araclardan yani my17 arıyacağız" benim aracın motorunda ecotec yazmıyor, ayrıca önünde köpük var. My17 üretimimi benim araç. Ağustos ayının son haftası teslim aldım aracı..

Hocam selamlar.
    Oncelikle o yaziyi ozcan_01 arkadasin arabasinin ayni üretiminden bir araba bulmak icin dedim. Kendisi de aciklamis zaten. Kensisiyle cuma aksami görüştük tanistik. saolsun cok cana yakin efendi bir insan. Kendisine burdan tesekkur ederim. Daha ilk tanismamizda arkadaşım buyur sen kullan dedi. Guveni icin cok tesekkurler. Ama ben kiyamadim binmeye bisey olur diye o ayri :)

Konuya donersek daha once burda bazi arkadaslar multimedyada sensorlerin cikmadigi söylemişti. Onun araci %99 ihtimalle my17. Motorda ecotec yazmiyor onde kopuk var ama kaputta keçe yok arti kapi kollari dugmeleri krom kapli. Bu detaylar neticesinde my17 old. Anlasiliyor.
    Arti my17 olmasinin en buyuk avantaji radyo yazilimi guncel gelmis ama guncel dedigim yine beta yuklu ayni hatalar mevcut ses algilamama ve muzik esliginde yol tarifi. Simdi en buyuk sorun neden renkli ekranda sensorler gorunmuyor?

Daha onceki yazilarimda da belirttigim uzere sensorlerin gorunmemesi kesinlikle ve kesinlikle yazilim guncellemesi ile alakali değil. Tamamiyle my16 my17 ile alakali. Eger oyle birsey olsaydi benim aracimda da gorunmezdi. Benim aracim my16 nerden anliyorum peki. Benzinli ama onde kopuk yok tamamen plastik ile kapali ve motorda ecotec yaziyor.

Ozcan_01 arkadasimizin aracinin ozelliklerinde araci olan varsa ve multimedya ekraninda sensor gorunuyorsa bursan foto paylassinki servisin gozune sokalim. Gerci servisteki garip sinan ustanın birseyden haberi yok ama yaziktir oda ogrensin

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Elektrik kontrollü direksiyon kuru calistigi icin yapiyor ama hala israr ediyorlar enteresan valla.

En sonunda gm aciklama yapacak "ordan burda kırpmadan nasil ucuz satabiliriz ki"

Hocam dun yazilanlar arasinda en cok sizin yorumunuz dikkatimi cekti.

Opel icin nasil ucuza satabilirdik derler demissinizya Oyle birsey diyeni bir kasik suda boğarlar(bu arada lafim size degil kesinlikle opelin boyle birsey dedigini varsayarak konusuyorum). 88000 92000 araliginda dynamic arac satıyorlar. Arac dolumu evet dolu ama kesinlikle ucuz değil.

My16 my17 my17.5 ..... Biz bunlari bile aracın kaputuna kecesine radyosuna bilmem nesine bakarak konusuyoruz. Ortalik karmakarisik. Birseyler yapmislar adamlar odullu tasarim doluluk orani yüksek arac hafifletilmis kasa vs.. Ama elektronik aksamda yapmamislar. Burdaki cogu kullanici eminim bu araclarindan sonra kesinlikle opel almayacaklar. Sahsen ben aracimi 65000 e aldim ama 2 yil sonra satip uzerine 30000 tl ekleyip de opel almam. Yine ayni sorunlarla basim derde girsin istemem. Opel kendi bacagina sıkıyor. En azından anadolu yakasi umraniyeden izmit merkeze kadar sadece ücra bir kosede servisi olan bir markayi da tercih etmem. Cok kucuk dusurucu bir durum.

• Bu arada tum forum arkadaslarimin kandilini kutlarim. Hayirli kandiller

• Guida hocam ve kızı bugün aramızda olmayabilirdi, sakat kalabilirlerdi.

Arkadaşlar yapmayın, bu mu büyütülmeyecek mesele.

Herkesin kandilini tebrik ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

Hocam geçmiş sayfalarda bir yazında şöyle bir söylemin var " Motorunda ecotec yazmayan onunde kopuk olan araclardan yani my17 arıyacağız" benim aracın motorunda ecotec yazmıyor, ayrıca önünde köpük var. My17 üretimimi benim araç. Ağustos ayının son haftası teslim aldım aracı..

Hocam selamlar.
    Oncelikle o yaziyi ozcan_01 arkadasin arabasinin ayni üretiminden bir araba bulmak icin dedim. Kendisi de aciklamis zaten. Kensisiyle cuma aksami görüştük tanistik. saolsun cok cana yakin efendi bir insan. Kendisine burdan tesekkur ederim. Daha ilk tanismamizda arkadaşım buyur sen kullan dedi. Guveni icin cok tesekkurler. Ama ben kiyamadim binmeye bisey olur diye o ayri :)

Konuya donersek daha once burda bazi arkadaslar multimedyada sensorlerin cikmadigi söylemişti. Onun araci %99 ihtimalle my17. Motorda ecotec yazmiyor onde kopuk var ama kaputta keçe yok arti kapi kollari dugmeleri krom kapli. Bu detaylar neticesinde my17 old. Anlasiliyor.
    Arti my17 olmasinin en buyuk avantaji radyo yazilimi guncel gelmis ama guncel dedigim yine beta yuklu ayni hatalar mevcut ses algilamama ve muzik esliginde yol tarifi. Simdi en buyuk sorun neden renkli ekranda sensorler gorunmuyor?

Daha onceki yazilarimda da belirttigim uzere sensorlerin gorunmemesi kesinlikle ve kesinlikle yazilim guncellemesi ile alakali değil. Tamamiyle my16 my17 ile alakali. Eger oyle birsey olsaydi benim aracimda da gorunmezdi. Benim aracim my16 nerden anliyorum peki. Benzinli ama onde kopuk yok tamamen plastik ile kapali ve motorda ecotec yaziyor.

Ozcan_01 arkadasimizin aracinin ozelliklerinde araci olan varsa ve multimedya ekraninda sensor gorunuyorsa bursan foto paylassinki servisin gozune sokalim. Gerci servisteki garip sinan ustanın birseyden haberi yok ama yaziktir oda ogrensin

Teşekkür ederim aynı şeyleri bende senin için düşünüyordum. Umarım daha çok görüşme fırsatımız olur gerek arabalarla gerek normal konularda olsun iyi bir sohbetti :)
    Konuya gelecek olursak benmle aynı olan bir arkadaş daha yazmış yukarda onda da sensörler görünmüyormuş büyük ekranda. Sanırım opel aynı model araçlara farklı yazılımlar yüklüyor çok enteresan gerçekten.
    Bu arada herkesin kandili mübarek olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Valla bende bilemiyorum. Isin garip tarafi kiminde olup kiminde olmamasi, helede üstüne dusmeyen adamin araci ses cikarmaz titiz adaminki bülbül gibi öter :)

Surekli kronik arizadan parca değişimi firmaninda enerjisini sömürür. Ceo olsaydim muhendislerin agzina kürekle vururdum ozellikle alt takimlardan sorumlularin :)))

Kürekle vururum çok iyi. Ben de yıllardır Opel kullanıcısıyım. Hani araçta aslında gerçekten kalitesizlik yok sadece baştan savma var. Yemin ediyorum Antep'te ustalara bu imkanın yarısını ver üç katı daha kaliteli ve sorunsuz araç yaparlar

• Kör nokta uyarı sistemi ile alakalı bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kendim de tecrübe etmiştim, sıcak havalarda sistem hata veriyordu. Kışın bir sıkıntı olmuyor, bu ara hiç olmadı mesela. Yabancı bir forumda da İspanyollar yazmış sanırım 15°C üstündeki sıcaklıklarda sistemin hata verebildiğini. Ne garip bir sorun. Bahsettiğim sorun sürekli olmuyor tabi.
    Sıcaklık cidden etkiliyse ya donanımda sıkıntı var ya da yazılımda bir kodlama hatası var. Sorun donanımsalsa çözümü daha kolay bence, yazılımsalsa işimiz iş. 2-3 sene geçer sorunu anlayıp yazılım çıkarmaları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 11 Aralık 2016; 14:53:41 >
  • ozcan_01 kullanıcısına yanıt
    Anadolu yakasındayım hocam. O zaman h1 alınca değiştirmemize gerek yok plakalık ışığını
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan_01

quote:

Guida onu benim için sormuştu. Çünkü benim araçta motorda eco tec yazmıyor, keçe yok, kapı açma kollarında krom kaplama var, dize otomatik dynamic MY17 kısacası, ekim 2016 da üretilmiş. Benim arabadan bir tane daha arıyoruz çünkü büyük 7" inç LCD ekranda park sensörlerinin görünüp görünmediğini anlamak için. Yani sadece bende mi gözükmüyor yoksa bire bir aynı olan başka araçtada mı gözükmüyor. Ayrıca araçta GPP de yok.

Benimde aynisi buyuk ekranda gorunmuyor park sensorleri kasimda aldim aracimi eylul uretimi gpp yok aracimda yazilimla mi alakali cok nerak ediyorum gorunmemesi

• quote:

bende ecotech yazıyor ve önde de köpük var benimki ne acaba
  • teknologi kullanıcısına yanıt
    Kopugun model yiliyla alakasi yok hocam.

• 2000 senesinden beridir opel kullaniyorum ufak tefek ses haricinde güvenlikten yana sikintim olmadi hic. Buna motorda dahil hicbirine anahtar degmedi.

Trim seslerine care var yapılıyor enseyi cok karartmamak lazim. Şuna da kanaat getirdim kesin temiz cozumleri herzaman ozel serviste yada usta ile birebir temasta buldum.

Evdeki pc elimizdeki telefon bile yazilim yuzunden sapitip acayip şeyler yapiyor, acip kapatip duzeltiyoruz. Arabada bunun yuruyen versiyonu.

Sabah araci sogukta calistirdim farlar yandi. Yanmamasi lazimdi 2km sonra söndü yolda da tuneli algilayip acildi kapandi normale dondu.

Bu arada sabah arkadasima arac bakmaya gittik enjoy ve plus yok 1.4 otomatikte, tedarikte sikinti var dedi. Kendi aracimi sordum dynamic otomatik baz versiyon 82.5 tan bir.kirus assagi olmaz dedi

• Gpp li aracı olan arkadaşlar sağ yan aynam soldan önce kapanıyor senkron değiller sizdede öyle mi.

• Herkesin kandili mübarek olsun arkadaşlar.

Bugün yeğenimin doğum günü vardı, tanıdıklar arasında yapılan bir doğum günü. Orda eniştemle araba konusundan konuşurken ( benim yaşadığım sorunu anlattım ) oda çok şaşırarak dinledi beni. Benim olayıma benzer bir örnek verdi. Yaşadığı olay şöyle. Kızı Boğaziçi Köprüsünde ilerlerken ( kullandığı araç A180 Mercedes ) bir anda stop ediyor. Arkadan gelen araçlar vurmamak için sağa sola kaçışmış, bir kargaşa olmuş köprü üzerinde. Kaza olmamış Allah'tan. Telefon açıyorlar gelip alıyorlar arabayı, aynı gün sıfır bir araç tahsis ediyorlar eniştemin kızına, 4 km göstergede gözüküyormuş araçta, sıfır yani. Birde aynı aracı getirmiyorlar, arızalı araç A180 verilen araç A200. Aradan 5 gün geçiyor telefon geliyor araçtaki arızayı tespit ettik, isterseniz size sıfır bir araç verebiliriz, çünkü biz bu aracı Almanya'ya göndereceğiz. Ne dersiniz diyor firma. Arızalı araçta 4.000 km'deymiş. Eniştemde sıfır aracı hiç bir ücret dahi ödemeden teslim alıyor. Tek kuruş harcamamış. Opel'e bakıyorum sensör arzalanmış biz bunu değiştirdik gelin alın aracınızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 11 Aralık 2016; 17:50:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: principino

Gpp li aracı olan arkadaşlar sağ yan aynam soldan önce kapanıyor senkron değiller sizdede öyle mi.

Bende ikiside aynı kapanıyor ve açılıyor. Senkron sorunu yok. Bide bumu çıktı şimdi. Daha neler duyacağız.

•  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

guida hocamın başına gelenler bizim de başımıza gelirse sürücü el kitabının 149. sayfasında yer alan yukarıdaki bilgi işimize yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 11 Aralık 2016; 18:1:44 >
  • principino kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı şey var pek takmadım ama sağ önce kapanıyor. Şu güncelleme ile anahtardan aynaların kapanması gelse keşke ne kadar zor olabilirdi ki şunu eklemek. Klavuzda Oto ayna katlama özelliği araç ayarlarında var diye yazmışlar ama öyle birşey yok ne yazık ki. Manuel aç kapadan sıkıldım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

guida hocamın başına gelenler bizim de başımıza gelirse sürücü el kitabının 149. sayfasında yer alan yukarıdaki bilgi işimize yarayabilir.

Benim yaşadığım durum sanki karşılaşabilirsiniz dercesine önlem için bu yolu izleyebilirsiniz gibi bir yazı.. Yinede sağol hocam aklımızda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 11 Aralık 2016; 18:07:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Aman hocam motoru kapatmak son çare sakin buna basvurmayin. Freni kırın elmfrenini kirin ama motoru kapatmayin tum hidrolikler devre disi kalir. Saga sol bile kacamazsiniz. En mantiklisi vitesi bosa almak yada biryere surterek durmak

• 
Sayfa: önceki 11231124112511261127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.